Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) guriga1234 válasza dutrás (#49) üzenetére


guriga1234
addikt

+1

(#52) Suker10 válasza doc (#44) üzenetére


Suker10
aktív tag

Az IP-cím önmagában feltételez egy hálózatot. :U

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#53) #56573440 válasza Suker10 (#52) üzenetére


#56573440
törölt tag

De internetet meg nem.

(#54) doc válasza gyulank (#50) üzenetére


doc
nagyúr

huhh, hat ezt en most nem tudtam ertelmezni :D

de nagyjabol sejtem hogy mire gondolsz
ahhoz hogy a sajat appjukkal ki-be kapcsolgasd, valoszinuleg kell a net, mert felhon keresztul kommunikal (bar elkepzelheto hogy helyi halorol hasznalva nem megy ki a netre, passz...)
de a D-Link eseteben (es nagyon erosen gyanitom hogy a TP-Linknel is igy van) van az eszkoznek sajat IP cime, portja, jelszava, azon keresztul is kapja a parancsokat

a Home Assistant is ezen keresztul tudja elerni, barmifele internet nelkul

ha van a TP-Linknek valami kis helyi Hubja, akkor szinte biztos hogy igy mukodik (a Hub nem a felhon keresztul utasitgatja az eszkozoket)

[ Szerkesztve ]

(#55) Klupido


Klupido
tag

[link]

Szerintem ez is használható.

[ Szerkesztve ]

(#56) #81187072 válasza doc (#31) üzenetére


#81187072
törölt tag

"#4 ha3flt: egyszer kiprobalhatnad mielott fikazod...
az a hatalmas 'erolkodes' annyibol all hogy eloveszed a telefont (ami valoszinuleg ugyis a kezed ugyeben van, es ugyebar be van allitva hogy otthon ne lockoljon, tehat meg azzal sem megy az ido), ranyomsz az app ikonjara, 1 masodperc alatt bejelentkezik es mutatja a konnektor-listat, ahol egy ujabb erintessel ranyomsz a ki/bekapcsolo ikonra

szerintem gyorsabb mint amennyi ido a taviranyito megtalalasahoz kell :D raadasul toksotetben is teljesen jol mukodik"

Hát persze, gyorsabb... Mint kézbe venni, azonnal érezni, hol a gomb és megnyomni. Nem nekem kell kipróbálni mindkét verziót, mellesleg húsz éve is írtam firmware-eket. A touch screen az egyik legjobb és egyben legidegesítőbb találmány. :-) A "csak megnyitom az appot és már fel is tudtam kapcsolni a villanyt vagy a fűtőtestet" meg a másik.

Pont a visszatérő, gyakori cselekvésekhez szükséges erőfeszítéseket kell redukálni, nem újabbakat behozni, persze csak ha az illető valami mással akar inkább foglalkozni... van akit a rítuálék tartanak életben. A dedikált eszköz hiánya általában pont spórolásból fakad (ami kényelmetlenséggel jár együtt), vagy mert nincs más. Én csak a magam véleményét tettem hozzá, hogy a/ rendszeresen használok távirányítót a világítások beállítására (négy hely is van fényforrásokkal, az erősítő, aminek csak 230 V kell stb.), b/ a tököm kilenne, ha mindegyik előtt be kellene indítanom egy egy appot, a c/ most jön.

A hálózatosdi nyilván jó, ha valakinek szüksége van rá, ha _ahhoz_ több macera kell, elviselhető, a görcs a hiperprimitív szoftverek miatt van: többnyire nulla biztonság (távolról, hálózatról), a nehézkesség, az említett (egyébként kényszerű) frissítések, reklámok, jó kis hozzáadott funkciók helyett a butított kezelőfelület alig-alig beállításokkal, hogy előbb-utóbb adatot kezdenek gyűjteni, mert a laikusoknak simán beadható, hogy egy szoftvercég csak akkor tud működni, ha a seggedbe is belelát (Android? Haha...) - mikor melyik ezek közül, és persze az IoT kórusban szavalása miatt. Az _elmélet_ és a _gyakorlat_ közt igen nagy a különbség ebben a tetű világban, valamikor szerettem az újdonságokat...

(#57) macskea válasza tetris (#8) üzenetére


macskea
őstag

Igen, ez így negyed áron már tényleg jónak tűnik. Az eredeti 12e-s ár egyszerűen nevetséges. Úri huncutság. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#58) doc válasza #81187072 (#56) üzenetére


doc
nagyúr

Pont a visszatérő, gyakori cselekvésekhez szükséges erőfeszítéseket kell redukáln
ezert talaltak ki az automatizmusokat, hogy ne kelljen elvegezni sem a visszatero, gyakori erofesziteseket :D

nalam amugy szempont volt hogy minel kevesebb taviranyito legyen
igy a TV, Sound bar, Set top Box, Medialejatszo, DVD-lejatszo kupachoz tartozo 5 darab taviranyito helyett eleg egyetlen egy, a TV-e, a tobbit o mar intezi (HDMI CEC-en, infra adon, bluetoothon keresztul, eszkoztol fuggoen)

ha kulon taviranyito kene a radiatorhoz, hulyet kapnek (arrol nem beszelve hogy egy sima infras taviranyitoval nehezen tudnam 50 km-rol bekapcsolni, marpedig erre eleg gyakran van szukseg)

(#59) gyulank válasza doc (#54) üzenetére


gyulank
addikt

De ha csak alkalmazás van hozzá, és azt írták csak felhőn működik, akkor hiába van wifim, ha nincs net.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#60) doc válasza gyulank (#59) üzenetére


doc
nagyúr

jo, en belefaradtam

NEM kell internet, kesz, pont.

(#61) #81187072 válasza doc (#58) üzenetére


#81187072
törölt tag

Ezzel nem fogunk zöldágra vergődni, nekem is van programozható távirányítóm, de soha nem váltotta ki a céleszközöket. Nézzünk mást.

Mindenféle háztartási gépnek, elektromosnak vagy másnak millió szabványt kell teljesíteni. Okkal. Ehhez képest a szoftvereknek? Ráadásul afféle közösségi játék operációs rendszereken? Miközben a világ egy része károkozással és haszonszerzéssel van elfoglalva, ugrásra készen és felkészülten az újdonságokra? Mikor még a helyzetet komolyan véve sem könnyű viszonylagos biztonságot összehozni? Én például nem szeretném, ha hemzsegnének az IoT-s sz... szóval az "okos" eszközök a szomszédságomban. Miközben egy rakás elektronikus eszközöm van, fejlesztek. De tényleg nem támadom, akinek nélkülözhetetlen a távirányítás, csak a jelen formája hideglelős...

[ Szerkesztve ]

(#62) dutrás válasza macskea (#57) üzenetére


dutrás
őstag

Jahhh. Ha valakinek hat darab eszköz hat külön helységben helyezkedik el az egy kissebb vagyont költhet ezekre a vackokra. Luxus.
Valahogy úgy vagyok ezekkel mint az okosórákkal. Nincs rá szükségem.

Építenek a fogyasztó társadalomra.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#63) #81187072 válasza dutrás (#62) üzenetére


#81187072
törölt tag

"hat darab eszköz hat külön helységben helyezkedik el"

Akkor biztosan. Bár szerintem keveseknek van házuk hat faluban vagy városban. :-) De eltömődtem.

(#64) tybsen válasza aelod (#16) üzenetére


tybsen
addikt

Az ilyen olajradiatorokat kozvetlenul kell konnektorba dugni, nem szabad idokapcsolokba meg hasonlokba dugni. Szoval ez kiesik. Legalabbis nekunk van egy 2000 W-os es annak a leirasaban ez szerepel.

En elektromos idokapcsoloval oldottam meg a lakas vilagitasat ha nem vagyok otthon. Nem okos, csak egyszeruen bekapcsol az elore beallitott idopont(ok)ban azt szimulalva, hogy otthon vagyunk. Teljesen jol teszi a dolgat.

(#65) doc válasza tybsen (#64) üzenetére


doc
nagyúr

es miert 'nem szabad'? (ertem en hogy ez van a papirjara irva, de megis...)
gondolom a gyarto igy akarja vedeni magat a mindenfele gagyi, minosites nelkuli, ertelmes aramerosseget nem biro eszkozok altal okozott problemakkal szemben
ha a konnektor (vagy barmilyen mas eszkoz) altal megadott teljesitmenyhatarokon belul maradsz nem hiszem hogy barmi prolema lehetne

en az olajradiatort viszonylag kis fokozaton hasznalom, igy kb. 1300 wattot fogyaszt, tokeletesen mukodik a D-Link konnektorral (amiben egyebkent van hovedelem, alapbol 60 fok felett kikapcsol, igy biztosan nem terheli tul az aljzatot)

az idokapcsolo meg azert nem igazi megoldas mert ha valaki be akar torni, annak nagyon gyorsan feltunik hogy pontosan ugyanabban az idoben kapcsolodik ki/be a vilagitas (lasd: Reszkessetek Betorok, ez a technikai mar 30 eve is keves volt :D)

[ Szerkesztve ]

(#66) guriga1234 válasza doc (#60) üzenetére


guriga1234
addikt

"NEM kell internet, kesz, pont" - aha... és a korábban általad említett 50 km-es távolságot:
"ha kulon taviranyito kene a radiatorhoz, hulyet kapnek (arrol nem beszelve hogy egy sima infras taviranyitoval nehezen tudnam 50 km-rol bekapcsolni, marpedig erre eleg gyakran van szukseg)"
hogyan hidalod át? Erősen gondolsz rá? :W Legalább legyél következetes!

[ Szerkesztve ]

(#67) doc válasza guriga1234 (#66) üzenetére


doc
nagyúr

te most csak jatszod a hulyet vagy tenyleg nem erted?

(#68) gyulank válasza tybsen (#64) üzenetére


gyulank
addikt

Ha nagyobb fogyasztó, mint amit elvisel, akkor nem ajánlott rádugni, de biztos nem ugyanannyit bír minden időzített konnektor, így mindre nem vonatkozik.
A lényeg, hogy meg kell nézni, mert nem biztos.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#69) guriga1234 válasza doc (#67) üzenetére


guriga1234
addikt

Én játszom a hülyét? De hát te írtál hülyeséget!

(#70) tybsen válasza doc (#65) üzenetére


tybsen
addikt

Nem értek sajnos hozzá. Biztosan igazad van és nem lehet belőle baj, én valószínűleg túl óvatos vagyok, mert egyáltalán nem értek a témához.

(#71) doc válasza guriga1234 (#69) üzenetére


doc
nagyúr

hat perrrrszeeee :U

(#72) Suker10 válasza doc (#71) üzenetére


Suker10
aktív tag

Nem vitatkozni akarok, de ez engem is érdekelne. :D
Valamilyen zárt hálózatot használsz? Elképzelhető, de nem valószínű.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#73) doc válasza Suker10 (#72) üzenetére


doc
nagyúr

reszletesen leirtam az #54-ben ;)

(#74) gyulank válasza doc (#73) üzenetére


gyulank
addikt

Mit írtál le részletesen? Az alkalmazás a felhőn keresztül vezérli. Ha nincs net, nincs felhő, az alkalmazás nem működik, mással meg nem vezérelheted, mert a parancsértelmező a felhőben van. Az, hogy van IP címe az csak annyit jelent, hogy el lehet érni, hogy tud adatot küldeni, meg fogadni. Vagy te hogy osztogatod neki a parancsokat? Beírod a böngészőbe az IP címét, és, hogy kapcsolj be?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#75) doc válasza gyulank (#74) üzenetére


doc
nagyúr

"mással meg nem vezérelheted"
dehogynem. le is irtam hogy hogyan.

(#76) gyulank válasza doc (#75) üzenetére


gyulank
addikt

Nem írtad. Konkrétan írd le, hogy hogy mondod meg neki, hogy mit csináljon! És mi lenne ha elolvasnád a cikket?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#77) doc válasza gyulank (#76) üzenetére


doc
nagyúr

de, leirtam, azt is leirtam hogy melyik hozzaszolasban. a cikket termeszetesen elolvastam.
egyeb hiszti?

ha esetleg normalis hangnemben allnal a temahoz, nem hiszteriazva koveteloznel, sokkal gyorsabban elobbre jutnank...

(#78) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Elég drága időzítő.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#79) Blindmouse válasza dutrás (#62) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Egy iphone 4x annyiba kerül, amit az emberek kétévente lecserélnek. Vagy hetvenede egy belépőszintű autóénak.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#80) gyulank válasza doc (#77) üzenetére


gyulank
addikt

Olvastam akkor is, mikor írtad, meg most is. Szóval nem írtad le, csak hisztériázol, hogy de, igazad van, mert csak. Leírtad amit nem írtál, olvastad amit nem olvastál, megmondtad ami a leírtnak az ellenkezője.
De ha te azt mondod, hogy nem az ellenkezője, meg, hogy leírtad amit nem, akkor biztos úgy van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#81) macskea válasza dutrás (#62) üzenetére


macskea
őstag

Arról nem is beszélve, hogy egy konnektorba dugott ilyen vacak konkrétan gagyi. Van a cikkben szó egy falba épített aljzatról, na az igen, az lehet luxus. De egy ilyen falba dugott tákolmány... szükségmegoldásként tudok rá tekinteni, de luxuscikként semmiképp. Jó lenne, ha ez az árán is látszana.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#82) gyulank válasza macskea (#81) üzenetére


gyulank
addikt

Miért lenne luxus a falba építhető? Attól nem jobb, így viszont oda dugod, ahova épp kell. Bármikor, ha van net, meg amíg működik az aktuális Androidon az alkalmazás.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#83) tecsu


tecsu
addikt

Úgy vélem az utolsó előtti, az "Ami az ilyen „okos” készülékek kapcsán rendszeresen felmerülő biztonsági kérdéseket illeti..." kezdetű bekezdésig kevesen juthattak el a cikk olvasásában, mert ahhoz túl pozitív itt a légkör. :P

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#84) gyulank válasza tecsu (#83) üzenetére


gyulank
addikt

Úgy vélem, a bevezetésig se.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#85) dutrás válasza macskea (#81) üzenetére


dutrás
őstag

Arra gondoltam hogy az átlag ember átlag fizetéséhez képest ez drága.

P50 pro/P40 Lite

(#86) macskea válasza gyulank (#82) üzenetére


macskea
őstag

Nem egyértelműen az, hanem akár lehetne az is. Illetve ez meg: "egy ilyen falba dugott tákolmány..." a tákolmány és luxus szavakat én meg nehezen tudom összeegyeztetni.

(#85) dutrás: Értettem. Illetve magam is így gondolom.

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#87) Graphics válasza macskea (#86) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A tákolmányt Te írtad, a luxust meg egy másik fórumtag, nem ő.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#88) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nem tudtok ilyet, hasonló vagy olcsóbb áron, ami nem ennyire okos? Nekem elég, ha VPN-en elérek egy webes interfészt. És nem szeretnék se mobilos se felhős alkalmazásmódot.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#89) macskea válasza Graphics (#87) üzenetére


macskea
őstag

??? Neki írtam, arra, amit írt. Nem harmadik félnek.

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#90) #81187072


#81187072
törölt tag

"The Good:
- Cloud functionality can be turned off
- Cloud communication uses HTTPS and CA pinning
- Stores energy monitoring data locally
- Firmware update checks signature against RSA keys

The Bad:
- Useless encryption for local communication
- No authentication: Anybody on the local network can turn the Smart Plug on and off, reset it or render it inoperable
- TLS cloud connection could be intercepted with any valid Symantec EV certificate (only Root CA is checked)
- Phones home even if set up as local-only
- Undocumented configuration and debug service (TDDP)
"

Ez különösen érdekes, és ennek fényében elfogadhatóan biztonságos"-nak nevezni a felhős működését, hát...: "TLS cloud connection could be intercepted with any valid Symantec EV certificate (only Root CA is checked)" :-) Van ebben minden, nyílt szöveges jelszó elkapása stb. Szóval nem hiába első reakcióm a gyanú.

A másik, a kötelező kémkedés... bocsánat - jogos adatgyűjtés és követés meg nem határozott célból és módon: "The HS110 Smart Plug regulary tries to connect to the TP-Link cloud server at devs.tplinkcloud.com:50443 using TLS. This behavior continues even if the HS110 Smart Plug is configured as “local only” in the Kasa app. ... Either way, this allows TP-Link to track all devices throughout their lifetime."

https://www.softscheck.com/en/reverse-engineering-tp-link-hs110/

Szóval hol van egy olyan szabvány - főleg a nemzetközi hadszíntérre (Internet) kitett - okoseszközökről, a szoftverről, mint amilyeneket egy háztartási eszköznek más téren tucatjával kell teljesíteni?

Nyilván nem ezen az egy terméken kell minden leverni, de újra és újra szót kell ejteni a bajokról.

Különben nyilván készítettek már megfelelő, nem ementáli jellegű, nyílt forráskódú implementációt, érdekes lenne megnézni, meddig lehet eljutni ebben a témában és milyen áron.

[ Szerkesztve ]

(#91) #81187072 válasza doc (#65) üzenetére


#81187072
törölt tag

"az idokapcsolo meg azert nem igazi megoldas mert ha valaki be akar torni, annak nagyon gyorsan feltunik hogy pontosan ugyanabban az idoben kapcsolodik ki/be a vilagitas"

Az időkapcsoló dugaszokon alapszolgáltatás a véletlenszerű időpontokban való fel-lekapcsolás. Hármat vettem-kaptam több évtized alatt a legolcsóbbak közül, és mindegyiken volt. Nem mintha hatásos lenne és érdemes lenne használni. :-)

(#92) doc válasza E.Kaufmann (#88) üzenetére


doc
nagyúr

Ezt is tudod felho es internet nelkul, csak lokalisan hasznalni (ahogy irtam is lejjebb). Ha teljesen biztosra akarsz menni akkor a routerben letiltod az eszkoz MAC-jere a netelerest, felraksz otthonra egy Home Assistantot, es kapsz egy teljesen offline (vagy tavolrol az otthoni halozatra bejelentkezve akar tavolrol is kezelheto) kornyezetet.

(#93) doc válasza #81187072 (#91) üzenetére


doc
nagyúr

De ez gondolom csak az elektronikusra igaz, vagy letezik random idokozos mechanikus idokapcsolo is?

A biztonsaggal kapcsolatban lasd eggyel lejjebb, siman letilthatsz mindenfele kifele kommunikaciot ra.
Ha ilyen szempontok is felmerulnek (hozzateszem, azert jogosan) akkor inkabb ajanlom a D-Linket (pl. W215), ott jelszo is van az eszkozhoz, ami legalabbis megneheziti a behatolo dolgat (azonos halozatrol brute force-szal mar tamadhato, esetleg exploittal is, de a tp-link altal nyujtott semminel megiscsak tobb).

(#94) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Olajradiátor...látszik, hogy el vagyunk maradva a világtól! :)
Infrafűtés kérem a mostanában korszerű elektromos fűtés! :)

Nem mellékesen mi köze e TPlink-nek az otthoni hálózatom jelszavához? Persze csinálnék egy külön wifi hálózatot az okos eszközöknek, de akkor is!

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#95) Graphics válasza IgnisFatuus (#94) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert talán így kerül egy hálózatba a telefonod és a TP-Linked...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#96) doc válasza Graphics (#95) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem arra gondol hogy a felhobe miert kuldi fel a jelszot
az aggaly jogos, de magyarazhato (pl. hogy a tobbi eszkoznel ne kelljen mind egyesevel beirogatni, egyszer megadod a jelszot es a tobbi cucc mar kapcsolodik magatol)

(#97) doc válasza IgnisFatuus (#94) üzenetére


doc
nagyúr

olajradiator rendszerint van mar otthon, vagy fillerekert kaphato, az infra azert dragabb, es nem nagyon szokott lenni a sufniban :D megvenni meg draga, raadasul az olajradiator kiegeszito futesnek jo, az infrat meg inkabb elsodlegesnek talaltak ki

de annyibol jogos hogy valoban lehet akar infrasugarzot is hasznalni az okoskonnektorral, nyilvan :)

(#98) Benőke


Benőke
őstag

Ha elég sokat használ az ember akkor egymástól hülyülnek meg? Mért kell ezt wifi -re erőltetni? Villanyos hálózat mért nem jó?

Mondjuk vicces lehet a lemerült telefonnal megpróbálni bekapcsolni a megfelelő konnektort amiben a töltő van :D
Már vagy 10 éve édesapám távirányítós konnektorokkal játszott. Működött, és működik a mai napig, de mindenkit csak halálra idegesített hogy most akkor be van kapcsolva vagy nincs bekapcsolva :)
Agyrém...

Bár biztos lesz aki szereti...

(#99) IgnisFatuus válasza Graphics (#95) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Azért én el tudok képzelni olyan alkalmazást, ami a telefonon fut és semmi köze a TPLink-nek hozzá, mert közvetlenül beszélget az otthoni hálózattal...

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#100) doc válasza Benőke (#98) üzenetére


doc
nagyúr

ha az osszes letezo elektromos eszkozod lemerult vagy nem mukodik, akkor szepen odamesz a konnektorhoz es megnyomod rajta a gombot (ha be akarod dugni az abban levo tolto kabelet a telefonba, amugy is muszaj odamenni, nem?), nem olyan nagyon bonyolult :U

IgnisFatuus: pontosan ilyen alkalmazasrol beszeltem lejjebb...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.