Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz, az ára eshetne, vagy jöhetne esetleg más kínai konkurens is hasonló termékkel.

Ilyesmi eszközt keresek, de még nézelődök.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Tomassy00 válasza Graphics (#1) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Meddig lehet terhelni ? 1000 W ?

(#3) Uzi74


Uzi74
senior tag

Nálam 3 van üzemben néhány hónapja, Amazon echo-val és andoid app-al vezérelve. Alapvetően jól működik, de az egyik néha elveszti a kapcsolatot és ki kell húzni/újra bedugni. Bár egy szobában van a routerrel - de ez van a legmesszebb és a konyhaszekrényben - a TP-Link csak 2,4Ghz-et támogat, lehet hogy a túlzsúfolt frekvencia kiüti néha...

USA-ban elvileg van fali kapcsolóval egybeépített termékük is, de az EU-ban nem (220V miatt?)

Komolyabb smart home projektekre nem választanám...

[ Szerkesztve ]

(#4) #81187072 válasza Graphics (#1) üzenetére


#81187072
törölt tag

Megy az erőlködés... Nekem távirányítós aljzataim vannak egy-egy helyiségben, mert jó a kényelem, de semmi ingerenciám okosabbá tenni őket vagy hálózatba kötni. Vagy a távirányító felkapása helyett előkeresgélni az alkalmazást, használat előtt frissíteni, jelszót beírni, rádugni a töltőre, mert mindjárt kimerül, még egyszer elindítani az alkalmazást, mert kiakadt, meg a t.köm tudja, még mit...

(#5) Cifu válasza Tomassy00 (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

16 A / 3 680 W

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Graphics válasza #81187072 (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy automatizált alkalmazás esetében nem igazán értem mi lenne erőlködés.

Be van állítva az igényeim és kész. Kicsit szerintem túlgondolod.

Neked nem igényed, ennyi, attól még másnak lehet rá szüksége. És akad azért hasznos funkció is benne.

Nekem meg távirányítókat nincs kedvem tartani... Lemerül , elemet keresni bele, aztán újra. Brr ;] Főleg , hogy egy elég nagy teleppel megáldott telefonom van, így nem érint a leírt probléma.

Szóval nem megy az erőlködés.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Tomassy00 válasza Cifu (#5) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Köksz :R

(#8) tetris válasza Graphics (#1) üzenetére


tetris
tag

Tudomásom szerint egy ideje van már olcsóbb kínai verzió.

[ Szerkesztve ]

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#9) Uzi74 válasza #81187072 (#4) üzenetére


Uzi74
senior tag

Bár nem kell jelszót beírnod, de ez azt jelenti a 433Mhz-es frekvenciát használó adóval bárki kapcsolgathatja az eszközeidet. Tipikusan Raspberri Pi-al szokták őket vezérelni.

Nálam amazon echo-val párosítva nincs app nyomogatás és telefon/távirányító keresgtés .. - bár az neked se lenne, a fent említett raspberry moddal

(#10) Graphics válasza tetris (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na szuper, ilyesmire gondoltam, ahogy elnézem elég hasonló a kialakítása is.

Dobom is a kosárba :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Stanlee


Stanlee
őstag

Johetne valami dect-es termosztat is, en a fritz-box-al akarnam hasznalni a radiatorra szerelheto termosztatot. Igazabol evente par alkalommal kellene csak, amikor telen elmegyunk otthonrol, akkor allitgatni a rendszert, hogy melegre erjunk haza, de mivel minden okos termosztat nagyon draga, igy nem hozna vissza soha az arat, es evente 2-3 alkalommal kibirjuk azt a par orat hidegben, amig a lakas atmelegszik.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12) #81187072 válasza Graphics (#6) üzenetére


#81187072
törölt tag

"Lemerül , elemet keresni bele, aztán újra. Brr ;] Főleg , hogy egy elég nagy teleppel megáldott telefonom van, így nem érint a leírt probléma.

Szóval nem megy az erőlködés."

Sajnálom, zöldség, nyilván nincs összehasonlítási alapod, másfelől hiába nem látszik itt és most, ennél azért bonyolultabb ez a témakör.

És még csak nem is én mondom, hogy a gyártók mindent megpróbálnak, hogy találjanak valamit, ami az IoT-re és minden másra, amit most így hívnak, annyira alkalmas.

(#13) Bohus


Bohus
aktív tag

Ez mind nagyon szép és jó, már tudjuk mivel lehet okosabbá tenni az otthonunkat, de az nem derült ki, hogy hogyan. Pár ötlet nem ártana arra vonatkozólag, hogy milyen készüléket csatlakoztassak a dugaszolóaljzatba. Barkácsgépek kilőve, azok ne menjenek csak úgy maguktól. TV, rádió, PC és egyéb szórakoztatóelektronikai termékhez nem látom értelmét az időzítőnek. A rádió még hagyján - feltéve, hogy a betápra egyáltalán magától bekapcsol -, de ha mégis eltérek a napi menetrendtől és nem vagyok jelen, akkor minek szóljon? A mosógépeken és mosogatógépeken sok esetben már előre beprogramozható mikor dolgozzanak. A hűtőgép is teszi a dolgát. A gázkazán a termosztáton keresztül van programozva. Mikrohullámú sütő, falilámpa, vízforraló? Eléggé korlátozottnak érzem a felhasználhatóságát.
Persze valakinek, valamire talán jól jöhet, de ettől nem lesz okos az otthon. Nagyon jól tette a cikkíró, hogy idézőjelezte az okos jelzőt.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#14) Graphics válasza #81187072 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Figyi, én nem akarom mihez hasonlítani, elolvastam a cikket, nálam egy felmerült probléma megoldására alkalmas, ennyi.

Nem értem, ezt miért nehéz elfogadni? Úgy gondolod ,hogy nem lehet olyan valós igényem, amivel ezt le tudnám fedni?

Nem lehet igény rá, vagy mi?

@Bohus: Sok esetben igen, de nem mindig

@atike: Hát pl eset1: Én általában későn érek haza, a fürdőszobában nagyon nem megoldott a fűtés, emiatt elektromos fűtőre van szükségem, ami ilyen alap egyszerű valami.

Nos jó lenne, ha mondjuk mielőtt hazaérek, előtte 10 perccel már be tudnám indítani távolról, és mire hazaérek, már nem a hideg fürdőszoba vár. :D Ez azért nem annyira elkényelmesedés, nincs kedvem vacogni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) atike


atike
nagyúr

Nem tudom, hogy mennyire jó ez a "tegyünk mindent okossá" törekvés... De komolyan. Nem tudom mennyire jó az, hogy akár távolról is le lehessen kapcsolni a konnektoromat. Több előnnyel jár-e mint biztonsági kockázattal. :U

...de akár csak a távirányítós változat is. Biztosan jó nekünk az ennyire elkényelmesedés...? :F

[ Szerkesztve ]

(#16) aelod


aelod
veterán

Ez jó lenne otthonra olajradiátort rádug, beállít, fűt, hazamegy már meleg van, örül. :D

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#17) denko válasza Bohus (#13) üzenetére


denko
senior tag

Én használom hasonlót csak több funcios kinait.

TV / hangfal kikapcsolás esténként. Illetve pár napos elutazás esetére igen hasznos.
Mert bármikor mobilnetről kilöheted az egészet ha netán bekapcsolva hagytad a ( vasalot, tv-t, hangfalat, pc,t)

(#18) Uzi74 válasza Bohus (#13) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nyiván okos otthon ott kezdődik, hogy nem csak pár dugaljad van vezérelve, hanem aktorok vannak a villanykapcsolók, redőnyvezérlők, stb helyett is.

Nálam lámpák vannak rádugva - konyhapult világítás, ambient light filmnézéshez meg egy állólámpa - szóráakozatóelektronika logitech hub-on keresztül van vezérelve - Amazon echonak ha mondom tv nézés vagy zenehallgatás bekapcsolja ami kell a megfelelő csatornálra állítva és a fényeket is beállítja ha úgy akarom.

Reggelente 6 elektromos redőny-t kell felhúznom, de ott még nem szántam rá magam hogy lecseréljem az aktorokat

(#19) atike válasza aelod (#16) üzenetére


atike
nagyúr

Ha nincs 4000W az a radiátor akkor már királyság is.

Főleg, hogy ha belövöd, hogy fűtés indul, mert indulsz haza, de közben kiderül, hogy más dogod is van - azaz mégsem mész, lelőnéd a fűtést, de az eszközzel a kapcsolat megszakadt... Azaz vagy mégiscsak hazaszaladsz, hogy kihúzd-bedugd, vagy a dolgod után mész haza ameddig az fűt mint a bolond és dögmeleg fogad... :DDD

Szerk
#14:
Ezt értem is, de mi van akkor ha nincs ilyened, hazamész, fűtés egyből be, 10 percig csinálod az egyéb dolgaid - addig felmelegszik - majd utána használod a már meleg fürdőszobát...? Értem én, de ez ilyen tipikusan csináltunk egy igényt a termékhez, nem pedig van egy igény, amire adunk egy megoldást.

El tudom fogadni azt, hogy van olyan oldala, ami alapján nem rossz ez a koncepció, de a másik példa, hogy elutaztam, és vajon kihúztam-e hajvasalót...? Huh. Szóval nekem kicsit erősek ezek. Nem vagyok maradi, van épp elég kütyüm is otthon (igen, felesleges is van közöttük nem egy :DDD ), de számomra ez valahogy nem jó jövőkép... Valahogy nagyon nem kellene mindent okosítani. Ezt sem. Ehhez akkor kell távoli hozzáférés, hogy kiteljesedjen - onnantól kezdve már biztonsági kockázat is.

[ Szerkesztve ]

(#20) Graphics válasza atike (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Általában hőérzékelős megoldással automatán kikapcsolna bizonyos hőfoknál.

@Alchemist: Jól megfogtad a lényeget... Tehát akkor WiFi se legyen otthon?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) Alchemist válasza Graphics (#6) üzenetére


Alchemist
addikt

még másnak lehet rá szüksége

A szomszéd hacker Pistikének, játszogatni az okosotthon szolgáltatásaival...
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#22) Kasya válasza tetris (#8) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hasonlot hasznalok en is, karacsony ota, teljes megelegedessel. :K
Korabban a karacsonyfa egoket kezeltuk, most a vasalo helyen van (mert a reggeli sietsegben felo, hogy elfelejtodik a kihuzasa) :D

[ Szerkesztve ]

(#23) zsolt501 válasza atike (#19) üzenetére


zsolt501
nagyúr

4000W-ot már 400V-al szoktak kivitelezni (3 fázis) mert 2 fázist nem túl jó ennyire terhelni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24) atike válasza zsolt501 (#23) üzenetére


atike
nagyúr

Értem, nem tudtam... :) Ezek szerint akkor ez az okos konnektor gyakorlatilag kb ugyanannyira terhelhető, mint egy hagyományos passzív konnektor.

(#25) zsolt501 válasza atike (#24) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az azért a benne lévő kapcsolótól (relé) is függ, az hogy 16A van ráírva az még nem biztos hogy 100%-os biztonsággal bírni is fogja.
Én azt vettem észre hogy 10A-t kiszoktak bírni, illetve rövid idejű terhelés esetén (nem pulzáló) a 16A sem szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#26) #72042496


#72042496
törölt tag

Én például a mélynyomót akartam volna hasonlóba bedugni, mert standby-ban cicereg kicsit a tápja és zavar (nem földhurok). Ezzel csak akkor lenne áram alatt, amikor a Harmony-val olyan tevékenységet indítok, amihez kell a mélynyomó, amúgy meg le lenne kapcsolva kompletten.

Most megoldottam úgy, van ilyen állása a kapcsolójának, hogy mindig be van kapcsolva, és nem megy standby-ba. :D

Azért ránézek este, hogy ez támogatja-e a Harmony-t, de tartok tőle, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#27) tothmaxy182 válasza Stanlee (#11) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Termosztáton már én is sokat gondolkodtam, hogy mennyire jó lenne távolról állítgatni a lakás hőmérsékletét...

#(#19) atike: Jó neked, ha 30 perc alatt bemelegszik egy helyiség nálatok, de nálam, ha letekerem mondjuk 17-18 fokra a fűtést az albérletben, mert nem vagyok ott 1 hétig, akkor utána kb fél nap, mire visszatornássza magát a lakás 21 fokra...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#28) aelod válasza atike (#19) üzenetére


aelod
veterán

Igen aztán átgondoltam. Igényt csináltunk egy újabb termékhez. Jól mondod. :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29) #72042496 válasza aelod (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Rejtett igény" a jó kifejezés ide. :)

Szerintem kevesen vannak, akik X dolgot eleve szerettek volna távolról/automatikusan vezérelni. Így viszont, hogy megoldható, már kezdik használni az emberek, mert kényelmes. Ezeknek pedig az lenne ugye a célja, hogy kényelmesebbé tegyék a mindennapokat.

Persze, így hogy boldog-boldogtalan beszáll a buliba, megvalósul egy rakat hülye ötlet is, vagy jó ötlet után a kivitelezés lesz problémás, de ezeket a termékeket ejteni kell és kész.

[ Szerkesztve ]

(#30) guriga1234 válasza #81187072 (#4) üzenetére


guriga1234
addikt

+1

(#31) doc


doc
nagyúr

nekem egy nagyon hasonlo D-link konnektorom van (W215), nagyon szeretem
egy olajradiator van radugva, igy ha pl. keso ejjel erunk haza, amikor mar nem akarok a kandalloba begyujtani csak siman bekapcsolom indulaskor, mire hazaerunk a kisszobaban ahol alszunk, kellemes az ido, akar egesz ejjel is mehet

HomeAssistanttal es Xiaomi szenzorokkal kombinalva akar teljesen automatikus homersekletfuggo mukodes is konnyen megoldhato, tavasszal, amikor a kandallo mar tul sok, valoszinuleg gyorsan ossze is lovom :)
jelenleg 'manualis' a cucc, vagyis ha a kisszobaban a homerseklet adott ertek ala vagy masik limit fole megy, kapok notificationt, es kezzel tudom ki/be kapcsolni a radiatort

#4 ha3flt: egyszer kiprobalhatnad mielott fikazod...
az a hatalmas 'erolkodes' annyibol all hogy eloveszed a telefont (ami valoszinuleg ugyis a kezed ugyeben van, es ugyebar be van allitva hogy otthon ne lockoljon, tehat meg azzal sem megy az ido), ranyomsz az app ikonjara, 1 masodperc alatt bejelentkezik es mutatja a konnektor-listat, ahol egy ujabb erintessel ranyomsz a ki/bekapcsolo ikonra

szerintem gyorsabb mint amennyi ido a taviranyito megtalalasahoz kell :D raadasul toksotetben is teljesen jol mukodik

(#32) arpii válasza atike (#19) üzenetére


arpii
aktív tag

Jaja, vagy mire hazaérsz, a kínai f#s olajradiátorod leégeti a fél lakást... Inkább a normális fűtést kellene megoldani előbb, szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#33) Luck Dragon válasza Cifu (#5) üzenetére

Igaz nem nekem szólt. De én is köszönöm.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) Melorin válasza Bohus (#13) üzenetére


Melorin
addikt

Pl. akváriumvilágításhoz jó lehet, főleg, hogy a napkelte napnyugta alapján is kapcsolgathat.

(#35) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Biztonság?
Frissítés?
Gondolom mindkettő kettes alá. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#36) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Éljen a jövő. Köszi a tesztet.

(#37) Graphics válasza Melorin (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem is. Számtalan felhasználási területe lehet, csak sajnos ezt nem látja be mindenki :), vagy ha nem is látja be, de ne mondja azt, hogy nem fedhet le valamilyen igényt

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) gyulank


gyulank
addikt

Net nélkül nehogy lehessen használni!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#39) Graphics válasza gyulank (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet pedig , WLAN hálózaton.

Annak nem feltétele, hogy internet is legyen rajta.

De lehet tévedek :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) gyulank válasza Graphics (#39) üzenetére


gyulank
addikt

Nem lehet használni. Ja de, a rajta lévő gombbal. Biztos sokkal könnyebb, mint kihúzni, meg bedugni.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#41) guba2 válasza tothmaxy182 (#27) üzenetére


guba2
tag

Kb. egy éve ilyet használok semmi baj vele, teszi a dolgát.[link]

(#42) guriga1234 válasza doc (#31) üzenetére


guriga1234
addikt

"jelenleg 'manualis' a cucc, vagyis ha a kisszobaban a homerseklet adott ertek ala vagy masik limit fole megy, kapok notificationt, es kezzel tudom ki/be kapcsolni a radiatort" - ezt egy termosztát egyszerűbben is meg tudja oldani.

(#43) doc válasza guriga1234 (#42) üzenetére


doc
nagyúr

minel egyszerubben?
homeassistantban siman beallithato, nehany sornyi logikanal nincs egyszerubb :D

a termosztat egyebkent tobb okbol sem jo, elso korben pl. draga :D masreszt meg nem feltetlenul akarom a homerot es a 'kapcsolot' egymashoz kozel rakni

(#44) doc válasza gyulank (#40) üzenetére


doc
nagyúr

miert vagy biztos abban hogy nem lehet?
TP-Linknel nem tudom, de a D-linket pl. lehet net nelkul is hasznalni, a sajat ip-cimen/portjan keresztul vezerelheto, semmilyen net nem kell hozza

(#45) ozakila


ozakila
tag

Üdv!
Én ilyet használok:[link] egy ilyennel kombinálva:[link] utóbbival kiváltottam az összes infratávirányítót+van egy Xiaomi Yeelight izzóm.
Mindent egy alap Lenovo tabbal vezérlek,eleinte szokatlan volt,de már nem válnék meg tőle.
További hasonló cuccok beszerzését is tervezem.

[ Szerkesztve ]

(#46) Imifej


Imifej
senior tag

Egy munkatársam vett valami kínait 4-5e forintért, és a locsolóját szokta vele elindítani.
Nekem igazából egy netre kapcsolódó időjárás állomás (csak kijelző) tetszene, ami sima Quartz kijelzős.
Mutassa az összes időjárás infót arról a városról ahol lakom, ne kelljen mindenféle szenzort kitennem és működtetnem a szabadba.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#47) Graphics válasza Imifej (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Egy csomó minden van amit okos konnektorral vezérelni lehet. Pl nekem az állólámpákhoz kellene. De szivattyúhoz jól jöhet. Gondold el, valamit csak egy ideig akarsz használni, pl venti szellőztetéshez. "Alexa turn on the fan for 10 minutes". Kerti világítás.
Nyilván nem kell mindenhova, de egy tucatot el tudnék képzelni otthon. Csak kell hozzá amazon echo.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#49) dutrás válasza Graphics (#14) üzenetére


dutrás
őstag

Erre egy sima időzítő simán és olcsóbban alkalmas.
Ugyanúgy a konnektorba kell bedugni.

P50 pro/P40 Lite

(#50) gyulank válasza doc (#44) üzenetére


gyulank
addikt

Mert azt írták. Vagy a nincs külön fordítóeszköz, hanem a felhőben értelmeződik, a wifin keresztül felmegy neten a felhőbe, meg az akkor is felmegy a netre, ha nem írsz be jelszót, az nem azt jelenti? Vagy csak én olvastam bele?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.