Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gzbotii


gzbotii
veterán

En 13 méteres kijelzőt olvastam elsőre :))

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2) sagit


sagit
addikt

ehhez egy olyan billentyűs ház mint ami tegnap volt az iPad-hez és újra feltaláltuk a netbook-ot 2-2,5* annyiért :))

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#3) bok92 válasza gzbotii (#1) üzenetére


bok92
addikt

Hát nem sokat tévedtél... :DDD

(#4) alevan


alevan
őstag

Ha nem lenne annyi amennyi akkor sikeres is lehetne.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) ClioRS válasza sagit (#2) üzenetére


ClioRS
őstag

Kb ennyi értelme van a dolognak, főleg ennyiért :) Ja, meg lehet rajta játszani.

Még mielőtt nekem ugrik valaki, az árakkal van bajom....

(#6) Touch-ko válasza alevan (#4) üzenetére


Touch-ko
őstag

Ezen a fronton is elkezdodik a `csinaljunk megnagyobb kijelzot` mentalitas?

(#7) Rover623


Rover623
félisten

Kov1024 ebben a témában elkövetett cikke színvonalasabb... :P

Most komolyan: már ekkora a "lapcsalád"...? :U
Most már rendszer lesz belőle, hogy ugyanarról a témáról egyidőben több szerzőtől is láthatunk cikket...? :W
Gazdaságos ez...?

primus inter pares

(#8) Blyan válasza Rover623 (#7) üzenetére


Blyan
félisten

Feltételezem, hogy a PH és MA külön készíti a cikkeiket, és valszeg (An)Dante-nak nem az a feladata, hogy megnézze csináltak-e a testvérlapnál hasonló cikket.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#9) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

nem semmi a cucc. de toshiba termékért ennyi pénzt nem adnék az tuti.

(#10) nord_ válasza Touch-ko (#6) üzenetére


nord_
veterán

Tabletnél inkább ennek van értelme, mint a miniatürizálásnak. :) Ha állandóan nálam lévő, könnyen hordozható eszköz kell, arra ott az okostelefon. Viszont ágyban, kanapén sokkal nagyobb élvezet méretes kijelzőn írni, olvasni, youtube-ot nézni.

(#11) mukibuci válasza nord_ (#10) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

egy ilyen, felcsatolható műpéni billentyűzettel és android helyett windowssal rögtön kéne ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#12) gzbotii válasza mukibuci (#11) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor vard meg a Win8 tableteket ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13) Rickazoid válasza mukibuci (#11) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ami mióta is... 10 éve létezik? Csak nem jött divatba. Most lassan igen. Korábban senkinek sem kellett, de most majd fogyni fog a tabletPC, mint a cukor. Egyébként van jelenleg is, például a HP pár EliteBookja valódi tabletPC, igaz a billentyűzet nem csatolható le, csak hátraforgatható.
Komolyan mondom, aki ezek után azt meri állítani, hogy ezen eszközök többsége nem divatcikknek készül, azt lelövöm.
De ennek legalább már értelmes mérete van, csak rendes (értsd: szabadon telepíthető, frissíthető és ami a legfontosabb: valódi multitaskinggal rendelkező) op.rendszer kell rá, Windows vagy Linux disztro. Igaz még kitolódhatna a 15,6"-os kategóriába, gyakran jól jönne egy notebook érintőkijelzővel.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#14) Ic3man


Ic3man
tag

A paraméterei alapján csábító, bár szerintem egy TAB-nek 13,3" már nagy.
Sokkal érdekesebb egy 10,1" kijelző, de 1080P felbontásban.
Az árral az a baj hogy mire elér hozzánk nem dollárban hanem euróban kell váltani, ami ~150/171eFt helyett ~195/225eFt :(

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#15) mukibuci válasza Rickazoid (#13) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

mondtam, hogy eddig nem volt ilyen? Vagy hogy nem divatcikk? mit nem szedsz :F

Jelenleg egy 12" kijelzőjű ULV gépem van, nem fogom 10 colosra cserélni és külön tabletet sem fogok venni. 2 az 1ben pont megteszi ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#16) joey04 válasza gzbotii (#1) üzenetére


joey04
titán

:D
én is benéztem, csak másodikra "lett meg" a helyes cím.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) gzbotii válasza joey04 (#16) üzenetére


gzbotii
veterán

Igem, jo megteveszto a cim. Kicsit lehetne igazitani rajta

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18) prolad


prolad
őstag

Na végre :C
Csak az ára...

(#19) johny dragon


johny dragon
aktív tag

Az iPaden, sőt, a SmartTab 7-en is lehet nagyítás nélkül netezni. Ez nem nagy dolog.

Xperia mini pro 4.0.4

(#20) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

azta mekkora :Y :D
akkor ez lesz a tabletek Note-ja? :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#21) Touch-ko válasza nord_ (#10) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nezd, nekem iPad-em van, es a merete se nem kicsi, se nem nagy, szamomra megfelelo. Anno a smartphone kategoriaban is elindult a "gyartsunk nagyobb kijelzot mint a konkurencia" es mi lett az eredmenye? Szamomra torz keszulekek, mint Galaxy Note.

Itt az iPad indualasakor 10 col volt, aztan mar 13-nal jarunk, bo 3 ev alatt..
En erre gondoltam. Mar lassan arra kell keszulni, hogy bemutatjak a 20 colos tabletet, ami ugye mobil device kategoria..

(#22) nord_ válasza Touch-ko (#21) üzenetére


nord_
veterán

Ebben nincs is vita köztünk (nekem is van iPadem). Arra gondoltam, hogyha választani kéne, sokkal inkább egy 13-as, mint egy 7-es. Ez utóbbit próbáltam, a gyakorlatban sokkal nagyobb a különbség, mint azt a 10 vs 7 alapján gondolná az, akinek még egyik se volt a kezében.

(#23) Rickazoid válasza Touch-ko (#21) üzenetére


Rickazoid
addikt

20"? Egy AiO PC + beépített akku és kész is lenne. Az sem lenne újdonság, biztos lesz ilyen is a közeljövőben.
Gyakorlatilag nem értem sokak nemtetszését magát az eszközt illetően (nekem az nem tetszik, hogy androidos), amikor már léteznek ilyesmik 10 éve. Nem most találták ki ezeket, csak korábban nem volt Android, muszáj volt Intel processzorral és Windows-zal készíteni őket. Meg nem volt divatcikk, hanem még informatikai eszközök voltak. Itt tehát nem arról van szó, hogy a tabletek méretét növelni kezdték, egyszerűen csak újra forgalomba hozzák a több méretet, csak gyengébb, olcsóbb hardverrel és sokkal butább op.rendszerrel... persze azonos végfelhasználói áron. De nemsokára meg jön a Win8, akkor meg a tabletPC is visszatér, feltéve hogy nem lesz mindegyik ARM SoC-os. De nem lesz újdonság. De akkor talán az Android felnő végre egy Windows-hoz... talán.

(#15) mukibuci: csak annyit reagáltam neked, hogy ha akarsz, vehetsz igen hasonlót ahhoz, amit leírtál.
A második bekezdéstől már nem rád vonatkozik, csak elfelejtettem elválasztani.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#24) szabi113


szabi113
tag

Én azt mondom hogy a vékonyabb 7"-ok, még bevállalhatóak akár zsebben is, extrém őrülteknek, de a 10"-hoz már mindenképpen valami táska kell. Akkor már nyugodtan lehet nagyobb is. Én már vártam hogy valaki meglépje a 13-as méretet. :K

[ Szerkesztve ]

(#25) mukibuci válasza Rickazoid (#23) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ok, így már más :R

tudom, hogy jelenleg is van 1-2 öszvér, de már megvárom a win8at (x86), ne kelljen majd arra is külön költeni ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#26) NoMagix


NoMagix
addikt

Otthon a konyhában jó is lenne multimédiás központnak.

(#27) Joci42


Joci42
tag

Végre egy nagyobb kijelzős tablet. Már vártam hogy legyen megkockáztatom, hogy akár 15col-os kijelzőjűek is lesznek (elviselnék egy 15"-os dell inspiron duo-t). Mondjuk már láttam 2*14 inc-es laptop tablet keveréket win7-tel.http://laptop.hu/termek/acer-touchbook-tablet-iconia-484g64-n-w7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.