Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Gratula! :C

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) halkow


halkow
őstag

De nagy cucc :W

Alcatel onetouch idol2s the king

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mi lett volna, ha egy kis együttműködést is visznek a dologba...
például kooperáció helyett..

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) lenox


lenox
veterán

Tömörítési eljárásért kapott Emmy-díjat az Ericsson

Ez teljesen teves cim, a tomoriteshez nincs koze a dijnak, ahhoz van koze, hogy a j2k adatot hogyan kell ip-n keresztul streamelni.

Amugy a jpeg 2000-t hasznaljak sokmindenre, pl. az osszes digitalis vetito ami digitalis csomagot vetit ilyen tomoritett anyagbol dolgozik, meg a szalagos videos workflowkat is j2k alapura szandekoznak cserelni sok helyen, de konkretan ez a dolog a j2k streamelesrol szol.

(#5) alevan válasza halkow (#2) üzenetére


alevan
őstag

Pedig valóban az.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#6) 0xmilan válasza alevan (#5) üzenetére


0xmilan
addikt

Hagyjad; a lényeg, hogy minden cikkhez meglegyen a hsz. Lehetőleg valami 1-2 soros.

(#7) MaUser válasza lenox (#4) üzenetére


MaUser
addikt

Hülye kérdés, de miért j2k-t használnak mozgóképhez valami direkt arra való codek helyett :F Hogy ha átviteli/kódolási/whatever hiba van valahol, akkor csak egy frame sérüljön?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#8) .mf válasza 0xmilan (#6) üzenetére


.mf
veterán

Egy-két soros? Ugyan már kérem, hol él? Két-három szavas, egy-két vigyorival megtoldva. :DDD

Ez a JPEG2000 nekem új volt. Ha az eredeti 1992-es JPEG formátum / .jpg továbbfejlesztésére és leváltására szánták, olyan extra fícsörökkel, mint jobb tömöríthetőség és kisebb kárral járó tömörítés, "lossless" lehetősége, HDR-hez magasabb bitráták támogatása, stb., akkor tíz év alatt miért nem terjedt még el? Fényképezőgépekben milyen jó lenne, ha a jpx-szel nem csak kiváltható lenne a jpg-nél 2-3x nagyobb méretű RAW, de még a jpg-nél is 10-20%-kal kisebb lenne...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Armagedown


Armagedown
őstag

Gratulálok nekik.
Amúgy miért jobb ez a formátum mint a png, az veszteségmentes és átlátszóságot is támogat.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#10) MageRG válasza Armagedown (#9) üzenetére


MageRG
addikt

Mindkettőt támogatja s JPEG 2000. A lossless-t már a régi jpeg is tudta.
Annyira nem értek hozzá, de losslessben kicsit jobb a png, lossyban meg a jpeg. Just sayin'. :)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#11) madgie válasza .mf (#8) üzenetére


madgie
titán

Annak idején, sok-sok éve nagyon lelkes voltam, mikor kijött, kis ideig a képeimet is jpg2000-ben exportáltam... aztán rájöttem, hogy ez kábé sose fog elterjedni :DDD

(#12) arnyekxxx válasza .mf (#8) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Oszt mégis hogy tudna egy feldolgozott képet tartalmazó formátum kiváltani nyers adatokat tároló formátumot?

(#13) lenox válasza MaUser (#7) üzenetére


lenox
veterán

Attol fugg. Pl. mozgokep alatt ertheted a vegtermeket (a mozicsomagot, amit vetitenek), vagy azokat a fileokat, amiken meg dolgoznak. Ez utobbinal nyilvan rosszabb lenne egy gop-os codec, mert nem jol lehet vagni. Mozicsomag az lehetne amugy gop-os is, ami tamogat 444 12 bites adatokat, es jo minosegu, de ez melyik lenne? Gondolom a direkt arra valo codec alatt a gop-osokat erted, de ha nem akkor javits ki.

#11 De a valosagban amugy minden moziban jpeg2000 van... Na jo, kiveve ott, ahol blurayt vetitenek 720p-s projectorral :).

[ Szerkesztve ]

(#14) madgie válasza lenox (#13) üzenetére


madgie
titán

Jó-jó, de én fotókra értettem. Most nem mondhatom minden ismerősömnek, hogy telepítsen irfan codec pack-ot (főleg, hogy a nagy részük gyári képnézegetőt használ).
Persze lehet tudja alapból a Windows 7/8, azt nem tudom. De sok esetben macerásabb használni (például ide a PH-ra sem tudod feltölteni).

(#15) MaUser válasza lenox (#13) üzenetére


MaUser
addikt

A vetített végtermékre gondoltam. A h.264 talán tudja a 444 12bit-et, de aztán lehet rosszul rémlik. Vagy ez már minőségben lenne gyatra?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#16) lenox


lenox
veterán

Amugy itt van az Emmy Awardos bejelentes:

http://emmyonline.com/wp-content/uploads/2014/08/66th-Technology-Engineering-Emmy-Honorees-Press-Release-FINAL-Amended.pdf

Szoval vagy 9 temaert adtak Emmyt, ebbol egy a j2k standardization and productization, amiert ezek a cegek kaptak Emmyt:

Video Services Forum Inc.
Media Links
Nevion
DVBlink, Inc.
Harris Broadcast Corporation (Imagine Communications)
Ericsson
Artel Video Systems Inc.
Barco-Silex
IntoPix

Ami mondjuk olyan szempontbol erdekes, hogy a VFS meg is van emlitve a cikkben, de az nem, hogy ezt az Emmyt, amit az Ericsson kapott azt ok is kaptak (es meg 7-en).

Ezen felul ne feledkezzunk meg arrol, hogy Kazuo Hirai eletmuert jaro Emmyt kapott ugyanigy a 'Technológia és műszaki teljesítményért'.

(#17) dabadab válasza MaUser (#7) üzenetére


dabadab
titán

Erdekessegkeppen: a DV/miniDV kamerak altal hasznalt formatum is gyakorlatilag egymas moge rakott JPEG-ekbol allt, ami nagyban megkonnyitette a vagast, mert siman lehetett a 54353. kepkockara hivatkozni, nem kellett mindig megkeresni az elozo keyframe-et es onnan vegigszamolni a kepkockakat.

(#16) lenox: csak nekem furcsa az, amikor bolcseszvegzettsegu CEO-k kapnak muszaki teljesitmenyert eletmudijat?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18) lenox válasza dabadab (#17) üzenetére


lenox
veterán

csak nekem furcsa az, amikor bolcseszvegzettsegu CEO-k kapnak muszaki teljesitmenyert eletmudijat?

Szerintem nem kulonleges dolog ez, mivel a technologiat nem csak az fejleszti, aki konkretan a csavarhuzot fogja, hanem az is, aki mondjuk CEO-kent kormanyozza a hajot, es menedzseli a tobbieket, kijeloli az iranyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.