Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) baluka26 válasza Mr X (#50) üzenetére


baluka26
veterán

Erről egy egzakt link érdekelne engem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#52) Domxc válasza baluka26 (#51) üzenetére


Domxc
senior tag

Google-el 5 masodperc volt: [link]
Elvileg nem, de nem a seggukbol rantjak ki az emberek, hogy illegalis.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#53) Mr X válasza baluka26 (#51) üzenetére


Mr X
veterán

Mivel amerikában mostanság mondták ki, hogy többé nem illegális a root, ezért tippre eddig az volt. :)

(#54) baluka26 válasza Domxc (#52) üzenetére


baluka26
veterán

Az illegalitást bizonyítandó egzakt link :)

Ez csak azt írja, hogy nyílt forráskód, szóval azt csinálsz, amit akarsz.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#55) Domxc válasza baluka26 (#54) üzenetére


Domxc
senior tag

Inkabb cafolo forrasok vannak. :D Tessek.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#56) zolikaDB válasza zH. (#48) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tök mindegy, h az-e vagy sem. Csupán ne pofázzunk hülyeséget, ha nem muszáj, főleg, h IT oldalon mozgolódunk. Én sem jailbreakelek, mert nem érzem szükségét. És egy olyan országban, ahonnan az alma indult világhódító útjára, ahol milliók adtak pénzt azért, h 0.9$-ért letöltsék Snoop Dogg dalait, holott volt torrent meg warez, pont megengedik ezt. Lehet van oka.
Amúgy meg a kutyát nem érdekel, amíg nincs baja belőle. Plusz mióta megvan a 3GS-em, nem volt újraindítva, tökéletesen ment minden és megfelel minden, akkor minek?
A hülyeség kérem, ezen van a hangsúly.

(#57) Mr X válasza zolikaDB (#56) üzenetére


Mr X
veterán

Nem lehetne kevésbé nyersen fogalmazni? A pofázni kicsit erős, főleg, hogy senki sem szólt be neked.

[ Szerkesztve ]

(#58) zolikaDB válasza Mr X (#57) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem. Csak erősen Vérpistike jellegű a tisztelt bejegyzésíró. És ha nyers vagyok? Az is én vagyok. Az meg végleg kihúzza a gyufát, ha valaki nem tud írni. Onnantól kezdve ez csak olaj a tűzre.

(#59) zH. válasza zolikaDB (#56) üzenetére


zH.
senior tag

szoval. eloszor is:

masodszor:
"Én sem jailbreakelek, mert nem érzem szükségét."
akkor a te stilusodban: en k*ara leszarom, hogy neked szukseged van -e a jailbreakre, vagy sem. nekem es meg tobb szazezer embernek szuksege van ra, legalabbis kenyelmesebbe teszi a hasznalatot. azert remelem ekkora arc mellett azt tudod, hogy jailbreak nem egyenlo a warez-zel. innentol kezdve nem tudom mit pattogsz, de nyugodj le.

amerikat meg ne keverjuk ide, ott minimalberbol kifizetheto egy iphone, itthon pedig rengetegen veszik hasznaltan.

"Plusz mióta megvan a 3GS-em, nem volt újraindítva, tökéletesen ment minden és megfelel minden, akkor minek?"
ez meg abszurd, hogy ilyen hulyeseget irsz ekkora arc mellett. jailbreakkel nem stabilabba teszed a rendszert, hanem olyan dolgokat tesz lehetove, amit az apple alapbol nem engedelyez, nem tett bele a szoftverbe. pl. 3g-n is lehet videot felvenni, lathatova valik a telefon komplett rendszere, van rengeteg addon, amik megkonnyitik a hasznalatot, temazhato, kicserelheto az osszes ikon es stb.

egyebkent ha nem tunt volna fel nem en irtam a bejegyzest, ez egy ujabb fail a reszedrol. :))

[ Szerkesztve ]

just be

(#60) joey04


joey04
titán

itthon teljesen mindegy, hogy jb vagy root vagy főzött tom. mindegyik "illegális"

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#61) zolikaDB válasza zH. (#59) üzenetére


zolikaDB
veterán

Neked nem hótt halál mindegy, h ki hogy nyilvánul meg, vagy veri magát egy semmitmondó bejegyzésen rágódva?
Plusz az én mondatom logikailag nem alapozza meg a te mondatodat, ami után elpattogod magad a monitorod előtt, vagy éppen ráverejtékezel a jailbreak-es készülékedre.
Egyáltalán, nem látom az alapját annak, h vered magad.
Állítás egy /cikkíró/: legális a JB. Állítás kettő /tőlem/: illegális a JB, linkkel alátámasztva. Erre látom, h mellőzöd az önálló stílust, és ömlik belőled a Katica-csoport sértődöttsége: "szerinted erdekel valakit, hogy legalis, vagy sem?"
Szerinted ennek van több alapja, vagy Mr X hsz-ének: "Mert a droid fagy, merül, lassú, akad."
EZEK SZUBJEKTÍV dolgok az OBJEKTÍVEKKEL szemben. Szájhősködés.
Wiki: "A Warez egy internetszleng-kifejezés, ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal."
Na, a jailbreak -> az iOS closed-source, tehát nem open, mint a kis robot. Gondolom, ez világos. Ha belenyúlsz egy oprendszerbe, módosítod a működését engedély nélkül, az ugyanúgy jogsértő. JB segítségével ingyen futtatod a torrentre feltöltött amúgy fizetős alkalmazásokat. Akkor miről beszélünk?!
Azért mert őstag vagy, nem jelenti azt, h mindent tudsz, nem jelenti azt, h a magas ló nyerge a te ülőhelyed.
Bumm. Okoskodtál egy fórumon. Én pedig állításra ténnyel feleltem. Miről beszélünk akkor? :R

(#62) FPéter


FPéter
aktív tag

Nekem most gyárilag független, de nem jailbreakelt 4S-em van (amerikában vettem, itthon soha nem adnék érte ennyi pénzt az biztos). Eddig ZTE Blade, Galaxy S, (régebben pedig Nokia E90, Nokia 9500) okostelefonjaim voltak, de ennél megbízhatóbb telefonom még nem volt.

(#63) zH. válasza zolikaDB (#61) üzenetére


zH.
senior tag

mint irtam; engem nem hat meg, hogy legalis -e, vagy sem. mint ahogy a legtobb embert szinten nem. ez nem sertodottseg, en ugy tudtam itthon legalis, legutobb, amikor forumokat olvasgattam meg az volt. de mivel nem vagy teljesen tisztaba a jailbreak fogalmaval nem igazan ertem miert zavar a velemenyem ezzel kapcsolatban. csak megjegyeztem, hogy 10-bol legalabb 8 embert nem erdekel, mint ahogy legalabb ennyi embernek van crackelt windows a gepen, es hasznal tort programokat.

"Ha belenyúlsz egy oprendszerbe, módosítod a működését engedély nélkül, az ugyanúgy jogsértő."
csak hogy nekem nem tiltja a vallasom, tehat sajat magam reszere miert ne modosithatnam? tekintsunk el az illegalis, legalis kerdestol, mert mint irtam; nem erdekel. plane, ha orszagonkent valtozik, raadasul volt mar legalis is.
de menjunk bele: az applenek mi kara szarmazik abbol, ha en jailbreakelem a telefonom? komolyan erdekelne. mert a warezt megertem, bar nem hiszem, 10 emeletes panelban laknak a jobb fejlesztok. :U

"JB segítségével ingyen futtatod a torrentre feltöltött amúgy fizetős alkalmazásokat."
TUDTAM, hogy felhozod ezt. csakhogy onmagaban jailbreakkel te semmilyen letoltott programot nem futtatsz, ahhoz kulon le kell tolteni egy appsync-et. tehat ezert irtam, hogy jailbreak nem egyenlo a warez-zel, azt remeltem megerted ennyibol.

te leirtal egy tenyt, en meg a velemenyem. ki kezdett el pattogni kettonk kozul? :))
rang nem tudom hogy jon ide, gondolom ujabb szemelyeskedes reszedrol.

[ Szerkesztve ]

just be

(#64) Mr X válasza zolikaDB (#61) üzenetére


Mr X
veterán

Ugye az lejött, hogy az idézett mondatom csak irónia?

(#65) B.Ricsike válasza zH. (#63) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Én nem akarok beleszólni a vitátokba, bár neked adok igazat részben,de egyébként tök felesleges amit csináltok! Ez már inkább erőfitoktatás,mint a témához való hozzászólás.

Másik dolog, ha már 180ezerért veszek egy telefont, akkor hagy csesszem már el ugy, ahogy akarom, az enyém! Bár gondolom ebben már jogi dolgok vannak, hogy a készülék az enyém, viszont a szoftvert csak "bérlem vagy használom" így ahhoz ne nyúljak. Elfogadom, hogy a JB illegális, de viszont a felhasználókkal szemben ez nagy érvágás is egyben.

Nekem pl fontos a telefon, vagyis inkább a szoftver kinézete, témázhatósága. Az, hogy feloldom a kijelzőt, és úgy tekintek a képernyőre reggel, hogy wooow, de k*rva jól néz ki, milyen szép, öröm ránézni!
Tudom, akkor vegyek Andoridos telót, jelzem, Galaxy S-em van, de mégsem tűnik annyira igényesnek, hiába vannak rohadt jó widgetjeim, és szép hátterek és full custom-izált ikonok meg minden, mégis hiányérzetem van.
Megláttam a Dreamboard-os és Winterboard-os témákat iPhone-ra, és leesett az állam. Gyönyörűek és igényesek, magas minőség érzetet nyújtanak.

Nekem ehhez kellene legföképpen a JB! (Persze, biztos tennék akkor már rá pár programot is.) Az alap téma szerintem eléggé unalmas és fantáziátlan. Nem értem, miért nem engedi az apple kis mértékben legalább módosítani, legalább pár általuk csinált widgettel és animációkkal.

Na ennyit akartam. Jó dolog a JB ha legális ha nem! :)

(#66) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

[Ezek a jó telefonok ...2 sim ...]

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#67) baluka26 válasza joey04 (#60) üzenetére


baluka26
veterán

Forrást kérek szépen az illegális root/főzött rom témára :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#68) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hánynom kell a marketinghatástól :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.