Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#187) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Oké, jelenleg is itt vagyok, helyzetjelentés következik, és ne értsetek félre, nem panaszkodni akarok, de eléggé confused vagyok.

Reggel fél 9-re érkeztem, feladatot megkaptam: lassú a web, nézzek már bele, adjak rá tanácsot, szóval belenéztem, hogy mi a pitsa van: <head> részben 600 sor, nem linkként beágyazott js, utána 1600 sor szintén nem linkként funkcionáló js, és megnéztem a képeket is: a képek legit csak le vannak kicsinyítve, és egy oldalon kb 40-50 kép van. Egy betöltés 30-40 megabájtot harap le.

Jeleztem, mondtam, hogy mi a probléma (és mi miatt tölt be konkrétan 1.5 perc alatt a weboldal), és adtam rá "tanácsot": újra kell építeni, mindenféle köcsögösködés nélkül, de ez nagyon nem oké. Amire a válasz az volt, hogy az nem fog megtörténni, mert van egy fix rendszergazdájuk, aki ezt az oldalt csinálta, nem cseréljük le (de közben szeretnének új designt is), szóval javítsam a hibákat inkább ahelyett, hogy újrabuildelem, de olyan hibák vannak benne, hogy a hajam égnek áll konkrétan, és én, mint "nem professzionális" mesterember nem követek el ilyen hibákat.

Mit csináljak? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.