Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Megvehetné a Google és beépíthetné az összes BB10 feature-t a stock androidba ;] Na meg teljes qwerty android mobilt -a la BB- a népnek!

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ha sok szabadalma van a BB-nek, akkor tudnék elképzelni egy Google akvizíciót.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#3) Straw válasza Retekegér (#2) üzenetére


Straw
senior tag

Annyi biztos nincs mint amennyi a motorolának volt ;]

42

(#5) mukibuci válasza halkow (#4) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

attól függ, hogy ki veszi meg. Ha a google, akkor felpörgeti a gyártást, mint a motorolánál ;] ha pedig a samsung, akkor lesz Z1-Z2...Z15, amivel lefedik a nemlétező piacot 2.5"-7"-ig :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#6) Bici válasza mukibuci (#5) üzenetére


Bici
félisten

Vagy megveszi az MS és integrálja a skype-ba a BBM-et Skype Pro néven. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) sz3lim


sz3lim
tag

Csak nehogy a Samsung vásárolja fel... :(((

(#10) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Jó volna ha a Google venné meg, szivesen látnék egy jó minőségű qwerty-s Androidot. Ha lesz ilyen, akkor tuti,hogy lesz egy vevőjük.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#11) margithid


margithid
veterán

Szerintem itt nem lesz olyan egyszerű a történet mint nokia ms házasságnál.
BB felvásárlás el fog húzódni egész biztosan, az tuti, hogynem 8-9$-ért fog végbemenni. Az egész egyszerűen méllyen ár alatt lenne, fel fogják húzzni.

(#12) Pirosász válasza Amalgam (#10) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Hát ha a Google veszi meg,abból csak szabadalmi trollkodás lesz.Semmi telefon.Lásd Motorola. Csak úgy ömleszti a piacra a Google a sok Motorola telefont. :D A Google csak a szabadalmak miatt vesz cégeket.Véleményem szerint mi fogyasztók,velük járnánk a legrosszabbul.

(#13) HawerKing


HawerKing
őstag

nrmhiszem hogy az eladas utan sik sikereket ernek el....

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#14) Воланд válasza sz3lim (#8) üzenetére


Воланд
titán

nem hagynak jova.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) NGA válasza margithid (#11) üzenetére


NGA
addikt

Már nincs mi felhúzza. Ennyi. Vége, valószinűleg feldarabolják. és úgy adják el.

(#16) GGMPC válasza mukibuci (#5) üzenetére


GGMPC
őstag

Hat tenyleg felprgette a Motorola-t - kb. pont semennyire - max az arcedulara irt osszeg nagysagat!

:C

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#17) GGMPC válasza Pirosász (#12) üzenetére


GGMPC
őstag

+1 :K

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#18) margithid válasza NGA (#15) üzenetére


margithid
veterán

Speki felhúzza. Tőzsdét sokszor nem a számszerűsített adatok mozgatják.

(#19) myckie2


myckie2
őstag

A felvásárló cégek nagy része csak a szabadalomra megy. Renélem a Samsung vagy a Google veszi meg.

(#20) kcsa válasza myckie2 (#19) üzenetére


kcsa
veterán

Valóban. Ők a jófiúk :U

(#21) franc0


franc0
őstag

Ne álmodozzatok...
Ha a Google veszi meg (<0,00005%) csak azért teszi, hogy ne más vegye meg.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#22) mukibuci válasza myckie2 (#19) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

érzek némi ellentmondást az általad leírt két mondat közt :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23) NGA válasza margithid (#18) üzenetére


NGA
addikt

Legyen igazad, de ez már mélyrepülés.

(#24) margithid válasza NGA (#23) üzenetére


margithid
veterán

Az biztos, főleg ha megnézzük hol is járt az árfolyam pár éve...
De azt nem hiszem, hogy pont az alján adják el, 8-9$-ért. Szerintem nem véletlen, hogy ennyien rá akarnak licitálni, ez méllyen ár alatt van, plussz nagyobb részvényesek se bólintanának erre rá, mivel ők is nagy bukóban lennének.

(#25) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Dömdödöm... :(((

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#26) myckie2 válasza mukibuci (#22) üzenetére


myckie2
őstag

Nincs ellentmondás. :U Engem nem érdekel a BB. Szóval én annak örülök ha valamelyik megszerzi a szabadalmait és kész.

U.I. az LG-t véletlen kihagytam a felsorolásból

[ Szerkesztve ]

(#27) azopi74 válasza myckie2 (#26) üzenetére


azopi74
addikt

" Szóval én annak örülök ha valamelyik megszerzi a szabadalmait és kész."

Hát valaki biztos megszerzi a szabadalmait, mert gondolom, nem teszik puszta jófejségből bárki által ingyen használható közkinccsé, szóval ezért nem kell szurkolnod különösebben :D

(#28) nemlehet


nemlehet
őstag

Hát ha megvenné valami komoly Androidos cég és kihoznának egy jó qwerty-s telefont akkor nagyon boldog lennék. Mondjuk most is van, bár azért már minimum 1 éves és csak amerikában lehet kapni. :( Amúgy lehet, valami kínai B brand lecsap rájuk. Nem lenne példa nélküli, hiszen a Saab-ot is kínaiak vették meg. Kíváncsi leszek mi lesz velük, mert amúgy tetszenek a telefonjaik, bár kissé túlárazottak.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) myckie2 válasza azopi74 (#27) üzenetére


myckie2
őstag

Persze azt tudom, hogy valaki megkaparintja a szabadalmakat, csak itt az a kérdés, hogy valaki megpróbálja-e feléleszteni a BB-t vagy nem. Az utóbbi lenne az észszerű megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#30) kolosanyi válasza Bici (#6) üzenetére


kolosanyi
veterán

És nem működnek majd az értesítések. ;]

Esetleg megvehetné a gugli és beépíthetné a droidba a biztonsági megoldásokat.

(#31) nbg


nbg
senior tag

Atyaeg, az SAP mi a rakot akar egy telefeongyartoval?!

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#32) Johnny194 válasza nbg (#31) üzenetére


Johnny194
aktív tag

a biztonsági és üzleti funkciókat és szabadalmakat

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#33) Воланд


Воланд
titán

ezt a qwerty-s android maniat nem ertem. most a samsung, sony, lg, htc, akarki nem tud magatol ilyen keszuleket gyartani, kell hozza a bb, vagy mi? :U :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) kcsa válasza myckie2 (#29) üzenetére


kcsa
veterán

Tehát te egy BB ellendrukker vagy, nincs több kérdésem :)

(#35) azopi74 válasza Воланд (#33) üzenetére


azopi74
addikt

BB levédette a querty-t, csak még nem tudsz róla :) azért gyárt ma mindenki tabletet notebook helyett, hogy ne kelljen a licenszdíjat kifizetni a szabadalom troll bb-nek.

(#36) Воланд válasza azopi74 (#35) üzenetére


Воланд
titán

egy kicsit azert sejtettem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nem tudom, hogy egyesek itt hogyan tudnak messzemenő következtetéseket leszűrni abból, hogy ha a Google venné meg, akkor azért nem lenne BB mert Motorolából is kevés van... A BB+androiddal egy új igénykört tudnának kialakítani (teljes qwerty droid, mennyien sírnak érte fórumokon). Az MS-sel nem lennének előbbre sokkal, igaz sokat fejlődhetne a Wp a BB szabadalmaival, de ott ugyanúgy kevés az app, és állítólag ez nagy szerepet játszott a BB bukásában.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#38) mukibuci válasza GeryFlash (#37) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

hmm, most már aztán igazán elárulhatná valaki, hogy miért kell felvásárolnia BBt ahhoz, hogy qwerty-s androidos telefont lehessen csinálni :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39) Воланд válasza GeryFlash (#37) üzenetére


Воланд
titán

milyen szabadalma van a bb-nek, ami elosegitene a wp fejlodeset? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40) Bici válasza Воланд (#39) üzenetére


Bici
félisten

Ha vannak a BB tulajdonában olyan licenszek, amelyek fontosak mások számára, akkor egy MS felvásárlás után lehet növelni azok árait (gondolom, erre vannak törvényes korlátok, és hátha nem a maxot kérte el eddig a BB), és egyúttal ingyenessé tenni a WP-t futtató készülékek esetén.
Ez persze csupán spekuláció, nem tudom, hogy a törvények engedik-e, hogy a WP esetén más feltételt szabjon az MS a licenszekhez, és azt sem tudom, hogy a BB-nek vannak-e olyan fontos licenszei, amivel érdemes lehetne így trükközni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#41) azopi74 válasza Воланд (#39) üzenetére


azopi74
addikt

Hát ha még több patent-díjat tud bevasalni a ms a droidos gyártóktól, az elő tudná segíteni a wp fejlődését, mert a brand gyártók előbb utóbb otthagynák az egészet a fenébe, és inkább wp-re váltanának :) Kivéve a jogi úton utolérhetetlen noname dzsunka gyártókat, akiktől úgy sem lát a ms egy vasat sem...

(#42) azopi74 válasza Bici (#40) üzenetére


azopi74
addikt

"és azt sem tudom, hogy a BB-nek vannak-e olyan fontos licenszei, amivel érdemes lehetne így trükközni."

Biztosan vannak fontos patentjei. Becslések szerint legalább 3 mrd körüli a portfolió értéke.
Egyébként a BB nem tudott pénzt csinálni (biztosan nem a maximumáliosan elérhetőt) a patentek többségéből, mivel telefonokat is gyártott, ezért keresztlicensz megállapodásokra kényszerült. Viszont most önmagában csak a patentek kerülnek ki kalapács alá, aminek így felbecsülhetetlen az értéke. Lehet, hogy úgy járnak legjobban, ha feldobják ebay-re az egész csomagot, jó kis licitháború lenne, az béztos :),

Még külön eladhatják pár milliárdért a BBM-et és egyéb szolgáltatásokat, meg a corporate eszközöket.

A készülékgyártó üzletág biztos nem kell senkinek sem, értéke nem sok, esetleg valamelyik kínai gyártó adna érte némi aprópénzt, de csak akkor, ha megkapják, vagy licenszelhetik hozzá a BlackBerry brand-et is. De lehetséges, hogy a BBM leendő vevője nem menne bele egy olyan üzletbe, hogy nem kapja meg hozzá a BlackBerry brand kizárólagos használati jogát, így sanszos, hogy nem fogunk látni BlackBerry márkajelzésű telefont a jövőben.

(#43) myckie2 válasza kcsa (#34) üzenetére


myckie2
őstag

Mondhatni, de eleinte nagyon sok potenciált láttam mind a rendszerben és mind a telefonjaiban. Csak amikor előjöttek az árazási terveivel már gondoltam, hogy nem lesz itt jó vége. Ezenkívül igen allergiás vagyok a hülye üzletpolitikára. :)

(#44) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szerintem sajnos a BB-nek reszeltek. Aki megveszi, az a szabadalmak miatt fogja megvenni, nem a név miatt.

(#45) Coq


Coq
aktív tag

En mar nagyon varom ennek a sztorinak a veget...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.