Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vittorio7


vittorio7
őstag

Azért lehetnének kicsivel gyorsabbak is. Meg a szín nekem nem sokat számít, nem nézegetem egyfolytában a RAM-okat.

(#2) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Azért az 1600-as lehetne minimum CL9-es. :((

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3) vittorio7 válasza Picturemaker (#2) üzenetére


vittorio7
őstag

Igen. 2014-ben már alap elvárás lenne. Gondolom én. Főleg a mostani RAM árak mellett.

(#4) Marauder


Marauder
csendes tag

Tescos memoriák, hangzatos névvel... Ilyen értékekkel 3 évvel ezelott is csak átlagos szintet utotték volna meg.

(#5) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Kíváló megoldás arra, hogy adjunk túl felárral a készleten maradt gyengébb darabokon.

(#6) vittorio7 válasza Marauder (#4) üzenetére


vittorio7
őstag

Az is lehet, hogy megmaradt régi raktárkészletet söpörnek ki, címkéznek át.

(#7) csabika0001


csabika0001
senior tag

Ez egyszerű raktársöprés.

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha jól értem a kompatibilitásra gyúrtak, azért ilyen "lazák" a beégetett időzítések.

Nekem pozitív csalódást okozott a mostanában vásárolt value kit-jük. Egy egy -el visszább lehetett venni az időzítéseket, a gyári spec-hez képest. Viszi zokszó nélkül.

(#9) vittorio7


vittorio7
őstag

Ki tudja lehet, hogy ezek a RAM-ok "égtek el" a nagy kínai gyártűzben? :DDD

Persze olcsón irodai gépekben jók lehetnének, de akkor nem a csili-villi hűtőkkel reklámoznák őket.

[ Szerkesztve ]

(#10) F_Zolee válasza Picturemaker (#2) üzenetére


F_Zolee
veterán

Vagy már inkább cl8 is lehetne.

(#11) Picturemaker válasza F_Zolee (#10) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nem akartam ilyen "szigorú" lenni. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#12) Writz


Writz
tag

Nekem pl. nagyon tetszene egy ilyen ha a gépben csücsülne. Főleg nekem találták ki az ilyen cuccokat. :DDD

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#13) kirukris válasza Writz (#12) üzenetére


kirukris
tag

Dísznek jó, azon kívül meg nem sok mindenre, van ennél bőven gyorsabb is :(

(#14) waithEard válasza vittorio7 (#6) üzenetére


waithEard
őstag

:K Persze az árazás dönt majd...

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#15) oraihunter válasza waithEard (#14) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Nem hinném, hogy drágábbak lennének a jelenleg piacon lévőknél, csak a színűk miatt.
Bár értek már meglepetések. :Y
Ráadásul akiknek nagyon a szín miatt kellett volna, azok már úgy is átfestették a bordákat. :U

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#16) exedoc


exedoc
senior tag

Nekem nincs gondom a Kingston-al. Jelenleg 32GB Kingston HyperX Beast-et hajtok. Most már. Mert a 32GB-s Corsair-ből az egyik modul kifeküdt, és Kingstonra cseréltettem. Nem első eset volt. Már egyszer a másik konfigomba is gariztattam az iPon-al, mert ott meg a 16GB-s kit egyik modulja mondta be az unalmast. Corsair-el befejeztem, megpróbáltuk a Kingstont.

(#17) Marauder válasza exedoc (#16) üzenetére


Marauder
csendes tag

Én még nem láttam tonkremenni DDR3-as mamoriát. Corsair vengance pro, G-skill trident, és Kingston Hyperx Blu és Geil value uzemelnek itthon, kifogástalanul. A Geilt kellett gariztani, de az gyárilag volt szektor hibás. Akkor te nagyon belenyulhattál a "tutiba"

(#18) exedoc válasza Marauder (#17) üzenetére


exedoc
senior tag

Bele. Nagyot csalódtam, mert előtte már volt egy 16GB-s kit-em a Corsair-től amivel nem volt semmi gondom amíg el nem adtam. Már szarrá teszteltem, mert egyszerűen nem akartam elhinni, hogy ez velem történik. A 32GB-nél meg már a hajamat téptem, megvettem, 1 hét után beadta kulcsot. Először a win7 szarakodott, egyfolytába "homokórázott", aztán jöttek a fagyások, újraindulgatás, később meg indulni se tudott, az ASRock failure guardja 3 sikertelen indulás után mindent visszaállított, de ennek ellenére se mindig tudott elindulni a gép. Aztán mikor láttam, hogy random hol 24GB-t lát, hol 32-t már sejtettem, hogy gáz van. Ráadásul nem tuningoltam egyik gépemben sem semmit. Bár most egy picit meg fogom rántani a 4770K-t, hogy renderelésnél nyerjek vele időt, lehet a memóriákba is belenyúlok picit. Bár sok nem lesz, 4 gigán megállok vele H100i ide vagy oda. A stabilitás a legfontosabb számomra.

(#19) Olajka02 válasza Marauder (#17) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Nekem is van Corsair memóriám, és a 8-as kittből tönkre ment az egyik...
Nekem is gariba cserélték.

u.i.: Én elfogadnék ezekből a memókból egy 1333-as 16gb-os kitt-et.

A frekvencia növekedésével lehet érezni egy kis gyorsulást, de szerinte az sem érezhető annyira, a stepping, az is hoz valamennyit, de ahogy én érzem, és ahogyan utánaolvastam, ebből a gyorsulásból csak néhány program profitál, a programok nagyobb részénél (ahol a gyorsulás elhanyagolható 1-3%) inkább a memória mennyisége, mintsem a sebessége számít.

Ez az én meglátásom... (naponta kb. 9 órát dolgozom grafikai és 3D-s programokkal, amik használják a memóriákat elég rendesen)

(#20) KAMELOT


KAMELOT
titán

Érkeznek? Nálunk már rég lehet kapni! Áruk, ugyan annyi mint a többi ramé.

(#19) Olajka02: Inkább a mennyiség ahogy írod!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21) Televan74


Televan74
nagyúr

16GB -t ramot a népnek! :DDD
Én 8GB -t alatt max internetezésre raknák össze gépet.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) erkxt


erkxt
tag

Kétszer írták a táblázatba a 4 Gb -ost szerintem az első 2 GB akar lenni ;)

(#23) erkxt


erkxt
tag

Jó Magyar szokás szerint itt tripla áron fogják adni Ti meg venni :D

(#24) Taky


Taky
senior tag

Elég fury-k... :))

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#25) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Mintha eddig nem lettek volna színesek a Kingston memóriák :U :F

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#26) duc válasza exedoc (#18) üzenetére


duc
aktív tag

Corsairból nekem is letérdelt egy modul. Kingston volt egy csomó, most is az van, nem egy sebességbajnok de megbízható.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#27) KAMELOT válasza duc (#26) üzenetére


KAMELOT
titán

1600mhz ramok mindehova elegek. Ram mennyisége a fontos, ami legalább 16GB.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28) Tazsam01 válasza KAMELOT (#27) üzenetére


Tazsam01
tag

Mihez? Hova? Tök jól belemondtad az éjszakába, hogy sötét.

Amúgy Corsair Vengeance, nekem még nem feküdt meg soha és választhatsz színt kedvedre.

(#29) csabika0001 válasza KAMELOT (#27) üzenetére


csabika0001
senior tag

Legalább 16 mire ? Legutóbb egy project munka(autocad) miatt kellett kölcsönkérnem annyit de 8GB-nál többre egyáltalán nincsen szükség. Lehet egy két játék jobban érzi magát 8GB rammal de még a 4 is elég az esetek 80%-ban.

[ Szerkesztve ]

(#30) vittorio7 válasza csabika0001 (#29) üzenetére


vittorio7
őstag

Lehet, hogy ehhez a RAM-hoz viszonyít.

(#31) Picturemaker válasza csabika0001 (#29) üzenetére


Picturemaker
őstag

"8GB-nál többre egyáltalán nincsen szükség", de azért kellett kölcsönkérned ramot.
Érzed az ellentmondást? :(((

16 GB-nál többre speciális esetekben van csak szükség. 16 viszont nagyon sok munkához elengedhetetlen.
4 GB office-ra elég, meg ahhoz hogy hülyeségeket irkálj a fórumon. :P ;]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#32) exedoc


exedoc
senior tag

32GB nálam már létszükséglet volt. Többmillió polis renderekhez mindenképpen kell eg i7-el karöltve. A legutóbbi munkám elérte a 100 millió poligont, ott már trükköznöm kellett, hogy valahogyan le tudjam renderelni. Vray proxy object-ek stb. Szívem szerint inkább 64GB-vel dolgoznék, de 128GB lenne az igazi jóság egy Xeon-al. Csak ki is kénef fizetni... Az meg hogy 3ds max-ben a viewport-ot 10x-esére gyorsítaná egy Quadro vagy egy FirePro...

32GB már masszív 3D-s melókhoz kell, rednereléshez, photoshop-hoz se árt ha digitális rajzzal is foglalkozik valaki, kompozitálás, utómunka, video editing. Én ezekre használom. És majdhogynem kevés. :/

(#33) Killer01 válasza exedoc (#32) üzenetére


Killer01
őstag

Azér' Rics*, mer' túlzásba viszed a renderelést :P ;)

(#34) exedoc válasza Killer01 (#33) üzenetére


exedoc
senior tag

Ezt nem lehet túlzásba vinni. :N Az egyetlen akadály számomra a gépe(i)m kapacitása már csak. Meg lehet tanulni mindent a Vray-ről, és a renderelésről, hogyan spórolhatunk memóriát, és CPU időt stb., de csak igazán jó géppel lehet jó minőségű rendereket készíteni. :K Mármint olyat ami hamar meg is van.

[ Szerkesztve ]

(#35) --HARDCORE-- válasza #16939776 (#8) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Kompatiblitás? Aha, el sem indul LGA775-tel... XD

Különösen nem ajánlott plecsnit neki!

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#36) winhate válasza exedoc (#34) üzenetére


winhate
őstag

Ezek szerint te nem imagine 2.0 val kezdted 1mb rammal :C

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.