Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ImpersonatoR

Mióta hallgatom, hogy "na majd most az OLED".
Azóta volt egy Panasonic plazmám, meg egy Samsung Led LCD aztán most egy "QLED"

Nem ellendrukker vagyok nem kell félreérteni csak a tények.

Legyen úgy hogy jövőre 200.000- ert 55" OLED et kapni.

(#2) Segal


Segal
veterán

Szerintem sem olcsobb lesz az oled evegett hanem csak bovulni fog felfele es lefele is a kinalat igy tobb panelra lesz szukseg...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) atus72


atus72
senior tag

mindig 3 év kell az áttöréshez :D

(#4) elefant válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ebben tökéletesen igazad van!

bár azért tény, hogy évről-évre csökken az OLED tévék ára.
Például a Panasonic tavalyi csúcsmodellje 1 650 000 volt, az idei meg 1 300 000-rel nyitott, de persze ez még mindig halálos kategória.

(#5) GeryFlash válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

Az a Samsung QLED biztos jó vétel lehetett annyirét hogy nem OLED-et vettél.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) #72042496 válasza elefant (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az új Panasonic drága, de a kifutó LG és Sony tévék árai szerintem teljesen rendben vannak. (QLED-ekhez képest főleg.)

Kategóriához képest igazából az idei nyitóáraik sem elszálltak.

(#3) atus72: A tavalyi eladások alapján szerintem már lehet azt mondani, hogy megtörtént az áttörés.

[ Szerkesztve ]

(#8) Pete55555


Pete55555
addikt

Nem értem minek bővítik a kapacitást.

A memóriagyártóknak is bejött, hogy nem bővítettek ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#10) #06658560 válasza #32839680 (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

A gyártási eleinte nem fog szerintem, mivel ki kell termelnie a gyár költségét, a végfelhasználói csökkenhet, mivel több lesz, amit el kéne adni.

(#11) Goblin12


Goblin12
őstag

Engem inkább az érdekel, hogy hogy a rákba tudnak 1 év alatt egy ilyen gigantikus épületet felhúzni? Vagy légüres tér az egész 6 fallal azt cső? :S

(#17) tecsu


tecsu
addikt

Azért a föld népességének csak egy kis hányada tudja és fogja kipengetni egy tévéért akár csak az egymillió forintnak megfelelő egyéb valutát.

Mindenesetre tény, hogy szép lassan csökkent eddig is az OLED tévék ára, a nagyobb gyártókapacitás (meg a konkurens LED tévék) miatt talán felgyorsul ez a folyamat.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#20) TeeJay válasza Goblin12 (#11) üzenetére


TeeJay
félisten

Ott nem úgy megy mint nálunk. Simán megépítik időre úgy h nem lesz a végén dupla az ár

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) troviko


troviko
senior tag

Ha bekúsznak majd 3 kiló alá az árak, veszek.
A Samsung meg mehet csődbe, TV fronton a fosadék MarketingDOT TV-ivel.

https://www.oldtech.hu/

(#22) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Helyes, helyes, mire oda jutok, hogyha jó pár év múlva le akarom cserélni a mostani TV-t, akkor már elfogadható áron lesznek az Oledek :) Mondjuk, ha megjelenik a PS5 :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) atus72 válasza Scholes9 (#22) üzenetére


atus72
senior tag

Mi lesz ha már elfogadható áron lesz OLED? Mi a következő amire lehet vágyakozni és leírni, hogy ha bekúszik az ára x forint alá akkor megveszem?

[ Szerkesztve ]

(#24) tecsu válasza troviko (#21) üzenetére


tecsu
addikt

Euróban? Úgy érted ha 3000 eurónál kevesebbe kerül, vásárolsz?

Atus72
Mindig van valami mézesmadzag, ami néha valódi technikai ugrás. ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) bteebi válasza #32839680 (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Ez a valószínűbb eset, de majd meglátjuk.

#11:Ki mondta, hogy egy év alatt épül(t) fel? Attól még, mert idei a hír, és jövőre már elvben megkezdik benne a termelést, akár jóval korábban is elkezdhették az építését. A tervezését meg pláne :). (No offense) Amúgy magyar szemnek tényleg nagyon gyorsnak tűnhet az építkezés (pláne úgy, hogy nem közbeszerzésről, állami beruházásról van szó), de nyugaton, vagy épp nagyon keleten meglepően gyorsan tudnak építkezni, ha van zseton. És többnyire van. Itt nyilván minden egyes hónap nyereségnek/veszteségnek erős költségvonzata van, szóval nem nagyon szokták elrontani se a tervezést, se a kivitelezést.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Scholes9 válasza atus72 (#23) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Akkor veszem egyet. TV terén le vagyok maradva, mert van egy határ ami felett nem vagyok hajlandó rá áldozni :) Elvi és anyagi okokból. Szóval, ha 3 év múlva esetleg veszek egy Oled TV-t, akkor azt legalább 3 évig nem cserélném le :) Nyilván mézes madzag mindig van.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#35) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

mondjuk én is értékeltem volna, ha nem a vízfejű diktatúrát etetik, hanem pl K-Európában húzzák fel a gyárat, de legalább olcsóbb lesz az OLED.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) adamssss


adamssss
veterán

Ez két okból lesz jó.

Egyrészt csökkenthet már rövid távon is az OLED-ek ára (mint ahogy egyébként is csökken)

Másrészt így Kína ellesi a technológiát és megcsinálják ugyanazt olcsóbban. Amivel mi fogunk jobban járni.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37) bteebi válasza adamssss (#36) üzenetére


bteebi
veterán

"Másrészt így Kína ellesi a technológiát és megcsinálják ugyanazt olcsóbban. Amivel mi fogunk jobban járni."

Hja, a kínai annyira ügyes, hogy megcsinálja az OLED minőséget LCD-ből is, TN árban ;]. Mondjuk Kína tényleg szokta volt ellesni a technológiákat, de az ilyen termékeik a szabadalmi problémák miatt többnyire belpiacosak maradtak, azzal meg mi nem sokat érünk... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#38) tecsu válasza bteebi (#37) üzenetére


tecsu
addikt

Minden valmirevaló hatalom "ellesi" a másik technológiáit és "koppintja", ahogy tudja.
Ebben semmi újdonság nincs és egyáltalán nem kínai specifikum. Senki nem kezdi elölről a kerékkel, ha úgy tetszik, eddig mindenki "lopott".

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#40) bteebi válasza tecsu (#38) üzenetére


bteebi
veterán

Igen, ellesi, tanul belőle, de ha a világ szabadabb részében valaki megpróbál eladni egy olyan technológiával készült terméket, ami a célországban még érvényes (nem lejárt) szabadalmi oltalommal rendelkezik, és ez ki is derül, ott annak nagyon csúnya következményei lesznek. Kínában nyilván más a helyzet, a belpiacra tök mindegy, hogy lopott-e a technológia, de azzal az EU-ba vagy az USA-ba nem fognak belépni...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) tecsu válasza bteebi (#40) üzenetére


tecsu
addikt

Te valamit nagyon félreértettél. Az Egyesült Államok hol foglalkozott a náci szabadalmi törvényekkel, amikor letelepedést és munkát ajánlott több ezer német tudósnak a 2. vh után? Attól függően, hogy éppen kiről volt szó, még az úgynevezett háborús bűnök felett is szemet húnyt a jövedelmező lopás érdekében.
Ez így van ma is. Oda-vissza lopnak (a nagyhatalmak) felhasználva a legújabb technikát hozzá.
Nyilván azok a valódi szabályok és erkölcsösség, amit a Nyugat meghatároz, csak sajnos a Nyugat még azokra is tojik rá, ha a helyzet úgy adódik.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#42) bteebi válasza tecsu (#41) üzenetére


bteebi
veterán

Sőt, 500 éve még szabadalmi törvények se voltak... Nem mondom, hogy nincs igazság abban, amit írsz, de szerintem túlzó és kicsit demagóg. Ne hasonlítgassuk már a mai helyzetet a 70 évvel ezelőttihez! Egészen más világ volt, mindenféle szempontból. Nézz utána az utóbbi évek szabadalmi pereinek, leginkább Apple és Samu fronton, de memória vonalon is volt pár érintett. Gyógyszeriparban (is) rendszeresen volt-van pereskedés, már csak "jobb híján" is (akár csak időhúzás gyanánt).

Az meg, hogy valaki lop a másiktól, az nem jelenti azt, hogy ez ki is derül. Ha ki is derül valahogy, akkor sem szükségszerű, hogy bizonyítható. Ha bizonyítható is, akkor sem biztos, hogy megéri pereskedni. És akár megéri pereskedni, akár nem, szerintem a legtöbb esetben próbálnak megállapodni a jogbitorlóval (pl. licensz szerződésekkel - ami már egyértelműen nem lopás, és igen széleskörűen használt technika, itt is lehetne sorolni pár érintettet, mondjuk AMD, Intel, nVidia... és még nagyon sokan mások), mert az lehet egyszerűbb, és akár kifizetődőbb is. Ha egy állami cég lop, akkor az már egy nehezebb kérdés. Meg persze szintén létrejöhet - valószínűleg a kelleténél jóval gyakrabban -, hogy már csak azért sem pereli egyik cég a másikat, mert egyébként ő is sáros, és lehet, hogy épp attól a cégtől (is) lopott, amelyiket amúgy perelni szeretné...

Persze van olyan eset, hogy abszolút nincs értelme perelni. Tegyük fel, hogy egy kínai cég ellopta a Samsung QD LCD technológiáját, viszont csak "belpiacon" forgalmazza. NA most akkor kit és hogy pereljen a Samsung Kínában, a jog és igazság(osság) fellegvárában? Vajon megnyernék-e a pert? És ha igen, akkor is mi történne??? Jó eséllyel kb. semmi.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) tecsu válasza bteebi (#42) üzenetére


tecsu
addikt

"Az meg, hogy valaki lop a másiktól, az nem jelenti azt, hogy ez ki is derül. Ha ki is derül valahogy, akkor sem szükségszerű, hogy bizonyítható. Ha bizonyítható is, akkor sem biztos, hogy megéri pereskedni."

Én is erről beszélek. Minden Kínáról szól, miközben Ámerika a legközelebbi szövetségeseit is lehallgatja (illegálisan), politikai, gazdasági és ipari kémkedés szintjén.
Előretelepített kínai kémszoftverektől zeng a sajtó, miközben a hárombetűs társaságok ki-be járnak az Apple eszközökön stb.
Az Egyesült Államok lerombol társadalmakat (Dél- és Közép-Amerikában, Ázsiában stb.) milliós halálozások árán, majd felépíti azokat a saját kényére, örök hitelért és egy "kis" nyersanyagért cserébe, ráadásul saját bábjaival tölti fel az újabb kormányokat, cégeket - mindezt a fejlett demokrácia nevében.

Miért kéne elfeledni a múltat? Kína (és úgy nagyjából a fél világ) kiszipolyozása az angolok által ugyancsak igazságtalanság volt.

Véleményem szerint Kína még így is messze magasabb erkölcsi talapzaton áll, mint a feslett, dekadens Nyugat.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#44) atus72 válasza tecsu (#43) üzenetére


atus72
senior tag

Akkor lehet menni Kinába! :D

(#45) tecsu válasza atus72 (#44) üzenetére


tecsu
addikt

Vagy legalább az avatáromat változtassam kínaira. Nem igaz? :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#46) Piftuka válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

"Legyen úgy hogy jövőre 200.000- ert 55" OLED et kapni."

No offense, de feltételezem, hogy a QLED tévéd is jóval többe került, mint 200.000 forint... :K

Egyébként pont az általad említett okokból is éppen itt volt az ideje a kapacitás bővítésnek. És bizony van még hová fejlődnie az LG-nek ilyen téren.

(No és persze jó volna, ha még 4-5 másik gyártó is belépne erre a piacra...)

"Aquila non captat muscas."

(#47) sakal83 válasza tecsu (#43) üzenetére


sakal83
addikt

Jezus maria... kis racionalitas jo lenne. Minden nagyhatalom ugyanazokat az aljas modszereket alkalmazza es alkalmazta MINDIG. Nincs jo es rossz...
Kina. Ja amikor kb akkora a szolgalatok letszama mint fel magyarorszag...

[ Szerkesztve ]

(#48) tecsu válasza sakal83 (#47) üzenetére


tecsu
addikt

#38. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#49) front3r válasza GeryFlash (#5) üzenetére


front3r
őstag

Ez a durva. Ezzel az erővel mondjuk nekem is adhatta volna a pénzét, mert nem tudja mit hagyott ki. :DD

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.