Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

Jah alacsony tdpvel, mert orajelben nem lennenek versenykepesek (mongy az amd sem az ebben).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) C64


C64
őstag

Sztem fussunk neki ennek a cikknek még egyszer. :DD

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3) Predatorr válasza C64 (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Sima clickbait, elérte célját.
„Tisztázta” - „sok kérdés maradt megválaszolatlan” :DDD :((( Itt zártam.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) Watchdog


Watchdog
aktív tag

... tehát két éven belül biztosan nem lesz 10 nm-es asztali procijuk. Azt követően meg már minek...
Tipp: kb. egy-másfél év múlva fogják hivatalosan is törölni, de jó eséllyel addig se ölnek sokat a fejlesztésébe. :(

(#5) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Az Intel vagy nagyon jól kamuzik, vagy inkább rettenetes technológiai válságban van.
AMD feladata egyre nyilvánvalóbban csak annyi, hogy ne lustuljon el úgy, mint az Intel tette, és kirobbanthatatlan lesz a vezető pozícióból. Maximum egy Tajvan elleni kínai invázió roppanthatná meg onnantól kezdve az AMD pozícióját.

(#6) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Anno 90 nanónál is szenvedett az Intel a Netburst-tel. De megoldották. És már tudjuk, mit áldoztak be érte. Én arra lennék inkább kíváncsi, hogy mi lesz, ha elérünk az út végére. A Leica, a Zeiss is be fog szállni a processzor bizniszbe vajon?

[iTX-or-GtfO!]

(#7) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Fontosabb kérdés, hogy Meltdown/Spectre/egyéb, újabban felmerült sérülékenységet tartalmaznak-e majd?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

(#9) b.


b.
félisten

Ezek szerint változatlan maradt a dolog, szerverpiacra 2021 ben, asztalira 2022 ben jönnek az első 7nm CPU-k.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) Malák válasza Fred23 (#8) üzenetére


Malák
aktív tag

:D :D :D

Egyébként szerintem felesleges 2019 végén 2021 végéről beszélni, ami még mindig csak 10nm lenne :(
Amikor 2019-ben az AMD már 7nm-en jár.

(#11) Cifu


Cifu
nagyúr

Érdekes, hogy a gyártástechnológiát ennyire csodának tartják sokan még mindig. dVGA-k esetén valahogy kevésbé ugrálnak az emberek amiatt, hogy a 7nm-es AMD videókártyák alig-alig versenyképesek a 12nm-es (ami ugye valójában egy 14nm+) node-on készülő nVidia kártyákkal.

Hiába van 7nm-en az AMD chiplet, az Intel procik versenyképessége azért még mindig megvan. Árversenyre kényszerültek, ami nekünk jó, kvázi megfordult a helyzet, a ZEN előtt az AMD procik készültek régebbi node-on, mégis sokan elvoltak velük. Vagy azt már elfelejtették az emberek? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) arn válasza Cifu (#11) üzenetére


arn
félisten

az nv csinalja a gyorsabb gput, az amd a gyorsabb procit. Hol a versenykepesseg? Raadasul, ha a jol skalazodo dolgokat nezzuk, mar az elso ryzen ota ideoda adjak a stafetabotot, az intel eggyel kesobb reagalt, de eddig legalabb tudtak reagalni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

hát 2022ig még rengeteg idő van...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) jbush válasza Nirvanus (#6) üzenetére


jbush
tag

"Anno 90 nanónál is szenvedett az Intel a Netburst-tel. De megoldották. És már tudjuk, mit áldoztak be érte."
Az egy teljesen más történet. A Netburst dobásával eggyel (valójában hárommal vagy inkább néggyel) korábbi architektúrához nyúltak vissza, a Dothanhoz, ami a második generációs Pentium M-ek magja, a Banias utódja. Amikor bevezették a P4 első, Willamette magos változatát még Socket 423 foglalattal és RDRAM-mal (i850/850E chipset, ugyebár), akkor nyilvánvalóvá vált, hogy ez túl drága platform az átlagembereknek (tudtommal S423-ban nem is volt Celeron változat). Ezért fogták a Coppermine-t (P-III), és továbbfejlesztették, így lett belőle a Tualatin, ami annyira jól sikerült, hogy a Willamette magos P4-eket verni tudta a jóval alacsonyabb órajel ellenére is (130nm-en gyártva, holott a Willamette még 180nm-en készült; csak a Northwood lett 130nm-es). Aztán amikor megjelentek az olcsóbb 845-ös (igazán olcsó, DDR és SD támogatással) és 865/875-ös chipsettel, akkor dobták a Tualatint.
Időközben az is nyilvánvalóvá vált, hogy a NB nem jól skálázódik lefelé, ezért nem való hordozható gépekbe. Egy csapat (a'sszem izraeli) mérnök elkezdte fejleszteni a Baniast, ami alapvetően a Tualatin továbbfejlesztése volt, csak hozzácsapták a Netburst Quad Pumped Bus-át. Ennek alacsonyabb csíkszélességen gyártott variánsa a Dothan. A Netburst utáni összes Inten CPU ennek a továbbfejlesztése, és nem a Netburst-é. Ezért van az, hogy "Core1" nem létezett asztali platformon, csak laptopban (Yonah mag), aminek az utódja a Merom, ennek asztali variánsai a Conroe(E6xxx)/Allendale(E2xxx-E4xxx)/Kentsfield(2xConroe; Q6xxx), utódja a Penryn(E3xxx-E5xxx-Pentium E6xxx-E7xxx/E8xxx) és a Yorkfield(2xPenryn; Q8xxx-Q9xxx).
A mostanság kiderült sebezhetőségek ezeket a CPU-kat nem érintik, ugyanis ezek a Hyper-Threading működéséhez szükséges részegységek tulajdonságai, amely a Nehalemmel tért vissza. A Penryn - Nehalem váltásnál történt az "áldozás".
Kicsit hosszú lett.

(#15) capulet75 válasza Alogonomus (#5) üzenetére


capulet75
addikt

Ne adj ötleteket az Intelnek.:)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#16) GeryFlash válasza Cifu (#11) üzenetére


GeryFlash
veterán

Pedig szerintem csoda is, csak éppen az AMD mindkét fronton bal*fsz, nem tudjuk, ki fog derülni a későbbiekben. Kíváncsi vagyok hogy mit fog kihozni az Nvidia 7nm-ből, tippre tönkreveri majd a NAVI-t és a 2000-as szériához képest is lesz egy 35-50%-os előrelépés. Aztán lehet hogy nem, és tényleg nem az AMD-n múlik hogy a csíkszélesség váltás vs perfomance javulás már nem skálázódik úgy, mint korábban.

#14 jbush: :Y :R

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#17) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi a hasznos infót.

(#18) wattafaka válasza Cifu (#11) üzenetére


wattafaka
senior tag

Ez mindig is így volt, így van, és így lesz.
Amióta az eszemet tudom az AMD-seknek mindig volt egy szavuk, amivel próbálták magukat nyugtatni, önigazolni az Intellel szemben, ez pedig a "majd". Majd a Mantle, majd a DX12, majd a Zen, majd a Vega, majd a 7nm, és sorolhatnám. Nem vagyok Intel fan, csak nem értettem sosem, hogy ez kinek és mire jó?
De a gyakorlati valós tesztekben valahogy mégis mindig alulmaradtak.
No offense, amint ténylegesen megelőzi az Intelt az AMD, egyből váltok, de jelenleg 7nm ide vagy oda, játékra (amire én használom), még mindig ez a sorrend:

És az ugyancsak jól bevált AMD szokás szerint az árral sem jöhetnek, mert i9 170 ezer, 3900X 190 ezer. Szóval amíg az eredmények mást mutatnak, 1nm-en is lehetne az AMD, nem számít.
Ettől függetlenül az is trógerség, ami az Intel körül történik a sebezhetőségek terén, de még mindig előbb vannak teljesítményben, és mi más lenne a szempont? Lehet mártírkodni, hogy én ilyen hazug, szemét cégnek nem adom a pénznem, és dacból veszek gyengébb terméket. Lehet, de miért csinál ilyet bárki is?
És leírom mégegyszer, nem kell a sav, amint változik a sorrend, váltok!

Várom a vérpistikéket, hogy csak 4,7% :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Cyberboy42 válasza wattafaka (#18) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Játékok terén teljesen igazad van, még mindig az intel a nyerő, és ottvan az a 4,7%!!!
DE!
Ha ebből itéled meg az AMD-t, hogy még mindig le vannak maradva, és ez kevés, akkor ez egy elég szűk nézőpont. Tudom hogy neked csak ez számít, de a világ nem csak a játékokból áll. Nem véletlen hogy szuperszámítógépeket vagy szervereket AMD alapokra kezdnek építeni. Bizonyos területeken annyira elhúzott az AMD hogy ott aztán van mitől félni. Egyszerűen piacot tud rabolni, ráadásul hosszú távon.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#20) wattafaka válasza Cyberboy42 (#19) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem ítélek el/meg senkit, csupán rangsorolok az igényeimnek megfelelően, plusz unom a folyamatos önigazolási vitákat (van akinek folyamatosan erre van szüksége, ajánlhatok jó terapeutát mindenféle személyiségzavarra), de igazad van helyesbítek:
Mindenki a saját preferenciájának megfelelően vásároljon processzort! Én játékra használom, jelenleg Intelt veszek. Aki másra, az járjon utána, hogy adott szegmensben melyik a jobb, és vegye azt.
Mindenki legyen annyira érett, hogy tudjon döntést hozni, majd ezzel a döntéssel szépen a zsebében vásároljon, szereljen, használjon. Nem kell a haterkedés, meg a másik amitől az agyam eldobom, a konkurens cég folyamatos csődjét kívánása.
Alap közgazdaságtan (plusz a jelenlegi helyzet is tök jó példa), hogy ha versenyképesség van, akkor az jótékonyan hat az árra, aminek mi felhasználók örülünk a legjobban. Ha valaki elhúz, az árak is elhúznak, ebből kifolyólag nem nehéz kikövetkeztetni, hogy mi történik egy monopol helyzetben. Miért akarja ezt állandóan mindenki?
És azt is tudom, hogy úgyse változik semmi, az emberek 99%-a csak továbbpöcköli a fikát, amivel eddig játszott, és megy haterkedni tovább.
Nem offolok tovább, mindenkinek szép napot és békés hardverhasználatot :R

[ Szerkesztve ]

(#21) arn válasza wattafaka (#18) üzenetére


arn
félisten

az azert megvan, hogy szezont hasonlitasz fazonnal? :) ha a magok szamat ki akarod hasznalni, ahhoz olyan program kell, ami ezt megteszi... anelkul mi a francnak veszel sokmagos procit? illetve szepen levagtad a tetejet, mert a gyakorlatban a joval olcsobb procival is gyakran limites erosebb videokartyaval. par szazalekos szorason belul van a piac nagy resze.

csak qhdt neztem, direkt nem 4kt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) wattafaka válasza arn (#21) üzenetére


wattafaka
senior tag

"illetve szepen levagtad a tetejet"
Persze, mert a legkevésbé sem érdekel, mi van a két flagship processzor alatt. De gondolom akkor megnyugodtál, hogy a tiéd sem marad el sokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#23) joysefke válasza wattafaka (#18) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

(#24) wattafaka válasza joysefke (#23) üzenetére


wattafaka
senior tag

Gondolom most felesleges kiemelnem, hogy
1. Amit én küldtem egy összesített processzorteszt eredmény, nem pedig egy talált játék tesztje. A teljesség kedvéért: >>katt<<
2. Engem továbbra is hidegen hagy, hogy ki milyen processzort vesz, szóval nem kell mindenkinek elkezdenie görcsösen teszteket keresgélnie, és az arcomba tolnia, ahol épp a 3900X leelőzi a 9900K-t.

Tényleg ne fárasszátok magatokat ezzel, nem éri meg az időt. Magatokat győzköditek, nem engem. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) joysefke válasza wattafaka (#24) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Gondolom most felesleges kiemelnem, hogy
1, amit te küldtél az július 7, vagyis a megjelenés dátumával egyidős cikk, aminek a tesztjeit béta driverekkel követték el, azóta elég sok víz lefolyt a Dunán.

2, Az összesített processzor eredményed 10 db játékon alapul, melyek részben öregek voltak. 10db az több mint 1db, ebben mindenképpen igazad van, de egy új játék tesztje relevánsabb mint 5db öreg single player játék tesztje, amit a célcsoport már réges-régen kipörgetett.

3, Itt van egy aktuálisabb link, ahol azért rendszeresen újratesztelik a procikat:
https://www.computerbase.de/thema/prozessor/rangliste/#diagramm-test-performancerating-fuer-spiele-frametimes-uhd

4, A 9900K játékokban valóban gyorsabb mint a 3900X (ha a power limit szabadon van engedve), ezzel nem is vitatkozom, de a grafikon amit beszúrtál messze nem adja vissza a valós képet -nekem ez volt a problémám-.

Hogy a 9600K átlagban gyorsabb legyen mint a 3800X és 3900X ?! Ugyanmár...

[ Szerkesztve ]

(#26) wattafaka válasza joysefke (#25) üzenetére


wattafaka
senior tag

"A 9900K játékokban valóban gyorsabb mint a 3900X"
Akkor azt hiszem meg is beszéltünk mindent. Ugyanis ez volt a mondanivalóm az eredeti kommentemben, hogy én, játékra, jelenleg i9-9900K-t vennék, ha processzorfejlesztés lenne napirenden.
Plusz kifejeztem talán némileg túl nyers formában, hogy mennyire unalmas az ilyen cikkek alatt ez az oda-vissza győzködés, amit épp most mi is csinálunk.
Szóval én részemről mentem vissza Shadow of War-ozni.
Have fun :)

(#27) arn válasza wattafaka (#22) üzenetére


arn
félisten

ha nem akarod megerteni, hogy mi van mogotte, miert nezegetsz teszteket? vedd meg a legdragabbat, azt kesz.

1. a jatekok nem hasznalnak sok magot, ha megis, akkor a tobb magos lesz a nyero a jovoben

2. a cpu skalazodas addig erdekes, amig el nem ered a videokartya hatarait. ez egy kozepszeru procinal is megtortenik jelenleg. igy nem csak a 12 magos felesleges, hanem a 9900k is. koltsd videokartyara.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) b. válasza arn (#27) üzenetére


b.
félisten

Pont erre reagált amit leírtál most és ezt fejtette ki a saját szemszögéből és arról beszélt amit most csináltok a kommentjével szemben, hogy állandóan győzköditek a másikat vagy saját magatokat fene tudja.felesleges. értelmesen kifejtette a nézetét, felesleges szétszedni darabokra.
Mindenkinek igaza van ebben a vitában, úgy gondolom rossz választás nincs, bármelyiket is veszi az ember, csak el kell dönteni mi a saját szemszögéből a prioritás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) Alogonomus válasza b. (#28) üzenetére


Alogonomus
őstag

A gond az, hogy csak annyit fogott fel a válaszból, ami az ő világképébe beleillett. Az megvolt neki, hogy "A 9900K játékokban valóban gyorsabb mint a 3900X", az viszont már túlcsordult nála, hogy "ha a power limit szabadon van engedve".

A 9900K valóban minimálisan (3%) jobban teljesít a csak néhány szálat használó játékokban, de ezért komoly (25%) fogyasztástöbblettel kell fizetni. Nem azért gond ez, mert drága a villany, hanem mert így masszív vízhűtés kell rá. A 9900K gyárilag 200 wattjára felhúzva a gyárilag csak 150 wattos 3900X-et máris fordulna a kocka, csak az AMD nem egy magos teljesítményben akart versenyezni, hanem rendszerteljesítményben. Intel egy szálban még tudott konkurenciát állítani, így abban indította a termékét.

[ Szerkesztve ]

(#30) b. válasza Alogonomus (#29) üzenetére


b.
félisten

behoztál egy olyan tényezőt az egyenletbe ami őt valószínűleg nem érdekli, a fogyasztás.
Léggel is le lehet hűtenia CPu-t a tezstek szerint, az ő általa felvázolt 20 K árkülönbségből veszel egy jó hűtőt vagy akár egy kompakt vizet is.-Mindet meg lehet magyarázni mi mért jó. egyszerű volt a példája, érthető, meg igaza is van abban, hogy nem értem miért kell bárkit is meggyőzni bármiről, ha számára az egyetlen fontos tényezőben ami számít ( a játékokban nyújtott jelenlegi teljesítmény) olcsóbban vett jobb processzort.
Leírta, hogy nem fanatikus. engem pont nem érdekel,de nehéz elmenni az mellett, hogy alátámasztjátok azt amit írt, hogy mivel van tele a hócipője, és erre azt csináljátok vele.
8 mag 16 szál évekig elég lesz még mindenre, vett egy jó(a jelenlegi legjobb) procit játékra és kész ennyi a sztori.
nem kell itt a ha bezzeg az is 200 watton menne akkor jobb lenne meg ilyen dolgok.Senki nem mondta hogy nem így lenne meg az sem hogy melyik gyártó milyen rendszerszintű teljesítményre tervezte a procit, ha az számít, hogy megy játékok alatt neki nem az hogy szerver tesztbenchmarkokban mit tud meg majd mit fog tudni 5 év múlva. Mielőtt nagyon belemelegednénk, nem érdekel melyik a jobb CPU kizárólag az emberi hozzáállást nézem ebben a sztoriban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) rayman2006 válasza joysefke (#25) üzenetére


rayman2006
tag

Sziasztok!
Késnek a 10. gen procik ha jól értem.
Szeintetek ha főleg játékra mit érdemes venni hosszabb távra most?
Z390+9700K vagy X570-3700X?

(#32) joysefke válasza rayman2006 (#31) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Itt tedd fel a kérdést:
https://prohardver.hu/tema/milyen_asztali_gepet_vegyek_olvasd_el_az_elso_hsz_2/friss.html

Egyébként én -főleg játékra- nem vennék extra drága lapot, csak amekkorát kell. (X570 helyett B450-X470-et, a 9700-hoz pedig olyan lapot ami biztonságosan elbírja. Tuningra ne alapozz túlságosan)

A linkelt topikban majd segítenek.

(#33) Cyberboy42 válasza rayman2006 (#31) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

röviuden az van, hogy a 3700X egy hangyafasznyival gyengébb játékokban mint a 9700k, viszont bőven nem annyival mint amennyivel olcsóbb. Ha számít az ár/érték arány akkor az amd.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#34) syberia válasza Fred23 (#8) üzenetére


syberia
veterán

https://howbad.info/

(#35) venom8888


venom8888
őstag

Nagyon faj a fogam mar a cpu cserere,most egy 6600k-m van,ahogy az adatlapomon is latszik. De lehet meg varom a Comet lake-et, ami remelem nem jovo karacsonykor jon ki,mert akkor......szomat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.