Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Na ez tetszik! :C

Csak jó áron érkezzenek.... :U

(= Zala =)

(#2) shteer válasza Zalaymate (#1) üzenetére


shteer
titán

jó ára lesz, affelől nincs kétségem ;]

pici hiba:
Ezenkívül a két legkisebb géphez kivételével DVD-író is tartozik

..szerintem jónak tűnik

(#3) Lars


Lars
őstag

Hát igen. Szépek nagyon. Valami ilyesmire gondoltam én is következő gépnek. Kérdés hogy összhangban lesz-e a pénztárcámmal :U

(#4) Muton


Muton
addikt

jól néz ki. érdekes, h vékony notit lassan ki se lehet adni sony billentyűzet nélkül...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5) 3aTi3


3aTi3
tag

egy másik oldalon legalább 1500$-os árat ígérnek
azért ez kicsit több, mint a timeline; bár 8 cellás akksi lesz benne, és a szálcsdiszolt fém se néz ki rosszul...

hmm, úgy néz ki az amazonon már rendelhető 700-ért.
http://www.amazon.com/ASUS-UL30A-X2-13-3-Inch-Light-Laptop/dp/B002L6GE5Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1251478208&sr=8-1

[ Szerkesztve ]

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#6) littlelion21


littlelion21
addikt

Uhh de jól néznek ki...egy 12,1"-t el is tudnék képzelni magamnak. Csak nem 1500$-ért...

(#7) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hogy lehet valami ennyire letisztult, és igazán dizájnos? Nekem eddig ezek tetszenek a legjobban az Asus kínálatából. Persze nekem ez csak álom, de jó nézegetni.
ha utazó üzletember lennék, vagy fősulis kollégista akkor látnám értelmét, de csak azért hogy vakítsak vele a haverikörben, azért már drága mulatság lenne egy ilyenbe fektetni az amúgy sem létező megtakarításaimat. :))
Gondolkozok még is egy nagyon olcsó, régebbi darabon. Ha este lefekszek az ágyba, és párom olvas még a TV előtt, én közben böngészhetném a PH!-át az ágyban. :DDD
De arra elég lenne egy régebbi centrino-val szerelt fapados verzió is. :)

(#8) Elijah Baley


Elijah Baley
tag

Ha majd lesz ára az új" sorozatnak - majd akkor nyilatkoznék, mennyire is tetszik... :K

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#9) airwin


airwin
csendes tag

Ennyi pénzért esélye sem lesz az IdeaPad U350 ellen...

(#10) kogab0


kogab0
csendes tag

Most már itt is a penge hódít.Rgyre több gyártó hozza kia saját modelljeit,de ahogy ismerem az Asust nem az olcsó kategóriát célozzák meg

(#11) Ste válasza shteer (#2) üzenetére


Ste
addikt

Az árában biztosan nem fog tudni konkurálni az Acer termékeivel

(#12) rudi


rudi
nagyúr

Jelentem, az UL50 élőben is marha jól néz ki! Ráadásul 80 Wh-s akkuja van, amivel tényleg baromi sokáig bírja. Árat éppen most kértem hozzá.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) shteer válasza rudi (#12) üzenetére


shteer
titán

inkább szaladtál volna el vele ;]

..szerintem jónak tűnik

(#14) rudi válasza shteer (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha már szaladni kellene, akkor inkább a VX5-ös Lambóval tenném meg. Az 700k-ba kerül :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Zanik


Zanik
addikt

Gyönyörűek ezek a notebook-ok! Az utóbbi időben kijött Asus notik külseje nekem valamiért nem jött be annyira, de ezek elképesztően szépek. Megvan már mire fogom "lecserélni" majd egyszer a régi A6-osom...

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#16) Tim82 válasza tzsolesz (#7) üzenetére


Tim82
nagyúr

De arra elég lenne egy régebbi centrino-val szerelt fapados verzió is.

A Toshiba Portege R100-at akkor Neked találták ki. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17) derceto


derceto
csendes tag

Az Amazonon már kapható az UL30A 699 ill 749 dollárért.
Egy angol oldalon 699 eurót írnak az UL50A-ra és 599-et az UL30A-ra.

Nekem tetszik...

(#18) szuper-t


szuper-t
senior tag

igazán pofás bár érdekelne mit bír a burkolata ha vennék 1 ilyet akkor tuti megdolgoztatnám fizikailag:(

(#19) dchard


dchard
veterán

Megint elbaszták: a 12,1 és a 13,3-ba is kellett volna az az Nvidia vga. Könyörgöm mondja már meg valaki, hogy miért kell ezekben a méretkategóriákban állandóan kompromisszumokat kötni? Ha amúgy is kikapcsolható, akkor miért nem lehet belerakni? Ha az asus atomos netbookjába bele lehetett rakni, ezekbe miért nem? Egy ilyen megoldásra várok már mióta, és felcsigázva kezdtem el olvasni az elejét, aztán megint hidegzuhany...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#20) FTeR válasza Muton (#4) üzenetére


FTeR
addikt

nem mac-en volt ilyen előbb?

(#21) igi válasza FTeR (#20) üzenetére


igi
aktív tag

Legelőször a [Sinclair ZX Spectrum]on láttam ilyen billentyűzetet, még a 80-as évek közepén.
De a VAIO-kon is előbb volt, mint az air-en.

[ Szerkesztve ]

this is the beginning of a beautiful friendship

(#22) nuke7 válasza 3aTi3 (#5) üzenetére


nuke7
veterán

hmm.. az amazon nem szállít magyarországra, ha jol tudom. :U egy 12,1"-est én is elfogadnék :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#23) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Naz ezek nagyon baba gepek :Y

...

(#24) Gergo88


Gergo88
tag

Tényleg állati jól néznek ki, a 80-asra szívesen beneveznék.

Basu gasu bakuhatsu busu basu gaido.

(#25) Napfénysüti válasza dchard (#19) üzenetére

Mondjuk mert a kisebb méretnél esetleg a hűtés necces lett volna? :F
Amúgy arra kíváncsi lennék hogy ezek a nagyon vékony gépek vajon mennyire lehetnek masszívak. Egyik nap épp Sony Vaiokat néztem élőben és hatalmas csalódás volt mindegyik számomra. :(

Més que un club!

(#26) dchard válasza Napfénysüti (#25) üzenetére


dchard
veterán

Érdekes, a 10,2"-os Asus netbook-ba bele tudták rakni az Nvidia 9300-at meg az inteles integráltat és azt is lehetett kapcsolgatni, van rajta HDMI is. Akkor mivel magyarázod, hogy a nagyobb 12,1"-osba nem fér bele, vagy a melegedés probléma lehet?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27) Napfénysüti válasza dchard (#26) üzenetére

Bele belerakhatják, maximum megfő a gép. ;] De 12,1-es notebookot általában az vesz aki tényleg sokat cipeli oda meg minek ekkora teljesítmény? Nem játékra valóak. Ezeknél sokkal fontosabb az üzemidő.

Més que un club!

(#28) marsu


marsu
addikt

Szép! Tetszik ....

.... szívesen hordozgatnék én is egy ilyen szerkezetet magammal.

:K

Press any key to continue ...

(#29) marsu


marsu
addikt

Jah, egyébként nem tudom mennyire kell komolyan venni, azt hogy az Acer lenne a riválisa az Asus-nak ...

:U

Press any key to continue ...

(#30) atesss válasza igi (#21) üzenetére


atesss
addikt

Heh van itthon egy ilyen cuccom. :) Legalábbis ahogy rémlik ilyen, már több éve bentvan a garázsban, de nem én használtam régen, kaptam valakitől. Mennyit érhet egy ilyen cucc (pl. gyüjtőknek) ?

Hogy ON is legyek:
Úgytünik baromi jól fog kinézni a cucc. Csak az ilyen procit már azért gyengének tartom. Illetve nem igazán lehet egy ilyen gépet hosszabb távra venni (rövid távra meg nemtudom kinek van pénze ilyenre :( ), mert az 1,3Ghz-es kétmagos procival jóval hamarabb el fog avulni egy ilyen gép, mint egy normál laptopban lévő 2,2-2,4Ghz-es procival.
Mindamellett az Express Card kihagyását is sajnálom (gondolom ebben sincs, ahogy az Acerben sem volt) :(
Vagy akkor minimum legyen dokkolható.

Úgyhogy akkor már inkább egy Thinkpad X200...
Már itthon is van 250k körültől, bár angliában biztosan olcsóbb.
Jóval erősebb hardver (2,4 - 2,53Ghz), strapabíróbb, alapból 3 év garancia, sejthetően jobb billentyűzet, legnagyobb akksival 1,63 kg (~9h) - akinek a hosszú üzemidő kell; legkisebbel meg 1,34kg.
Express Card is van (pl. E-SATA kártya, TV-Tuner, késöbb meg egy USB 3.0 kártya mehet bele - meghosszabbítani az "életciklusát").
Ujjlenyomat olvasó, akár HSDPA modem, a 0,7kg-os dokkolóban (bár azt meg baromi drágán adják :W ) meg ODD + Displayport (ami HDMI-re alakítható).

A lényeg az, hogy az ilyen gépek szerintem ezekkel a kompromisszumokkal max. 170-180e forintnyit érnének meg (természetesen a kétmagosra gondolok).
Akinek meg designos gép kell, annak elég mélyen a zsebébe kell nyúlnia. Ez így volt régen is, és így lesz évek múlva is...

(#31) Thom! válasza atesss (#30) üzenetére


Thom!
veterán

átlag usernek 2magos ULV pentium 1,3GHz-en bőven elég

(#32) atesss válasza Thom! (#31) üzenetére


atesss
addikt

Most persze...
De mondjuk 3 év múlva ?
Vagy 4 ?
Mert én ha vennék ilyen drágán egy laptopot, akkor biztosan legalább ennyi időre venném.

Aki megteheti hogy 2 év múlva lecserél egy ilyen drága laptopot az persze más tészta.
De azért itthon szerintem nincsenek ilyenek túl sokan.

Tehát ár / időállóságban a Thinkpad mindenképp jobb.
Nem is beszélve, hogy ha valaki naponta hordoz egy ilyen Asus-t (Acernél - mint álltalában a márka, a TimeLine sorozat lehethogy jobb minőségű azért - meg végképp igaz ez ), az 3 év múlva már könnyen lehet, hogy elkezd szétesni. :U

A designt persze nem nézve, mert azt mindig meg kell fizetni, álltalában elég rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#33) rudi válasza Napfénysüti (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Játszani nem nagyon lehet a kis VGA-kal. Ellenben Windows 7 alatt és/vagy CUDA illetve FireStream támogatással pár shader processzor olyanokat tud, hogy ihaj! Mondjuk videoszerkesztésben a megfelelő proggival - és ilyenből egyre több lesz - lefőzik akár a komoly fogyasztású négymagos procikat is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) csyo


csyo
senior tag

vettem egyet én is:)

most örül a fejem nagyon.

Acer Timeline 5810T
500 GB vinyo
4GB ram
8 cellás akku

:C

Legyen szép a napod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.