Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

A blogot folyamatosan bővítem, csak az első két előadást papírra jegyzeteltem, most már próbálok interaktív lenni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) tildy


tildy
nagyúr

Abba a kellemetlen szituációba kerültem, hogy nem tudom eldönteni melyik előadáson vegyek részt?
-Mit csinál és mit nem csinál a magyar internetező online?
Vagy
Web 2.0 mobilon: mégis kinek érdeke.
Ötleteket és javaslatokat ide várok.

Lehetőségem volt kipróbálni a Microsoft Surfacet , valakiben felmerült az Iphone hasonlóság kérdése is.De ez nem egy asztalnyi iPhone:D
Ez idővel szerintem a jövő. Akár más operációs rendszerrel is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Érdekes dolgok, ilyesmire én is szívesen elmennék, csak kicsit kevés hozzá az angol tudásom. Amúgy neked mi a foglalkozásod, hogy ilyesmikre eljutsz?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4) Dany007 válasza Badman 4ever (#3) üzenetére


Dany007
veterán

istennő? :U Vagy még csak nagyúrnő :P

(#5) Dany007 válasza tildy (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Másrészt meg...

"Mit csinál és mit nem csinál a magyar internetező online?"

Kit érdekel mit csinál a magyar?
Ahogy látom ez egy nemzetközi összeröffenés, csak itt Pesten tartják.
Tehát sokkal érdekesebb lenne a kérdést globálisan vizsgálni.

A web2 mobilon kinek az érdeke részt meg nem teljesen értem :s
Kinek az érdeke web2-es felületet elérni és használni mobilon?
Ha ez a kérdés akkor én ennek se látom sok értelmét :)
Undorító mobilon netezni. Még iPhone-on is. Max mail olvasás.
Gusztustalan ahogy egy 3x2-es vagy 5x3-as kijelzőn próbál valaki egy indexet, vagy Ph!-t olvasni. Kb. 10 percig bírtam, aztán az idegroham kerülgetett.
Ha már anyira fontos valakinek a net, hogy képes ilyen borzalmakat átélni, akkor inkább fektessen bele egy occsó használt laptopba meg egy mobilnetbe azt kész.

Hja, amúgy most vettem észre h reggel óta updatelődött a bejegyzés... :U de ma már nincs időm végig olvasni :) Majd holnap.

(#6) tildy válasza Badman 4ever (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Webfejlesztő vagyok, többek közt a konferencia weblapja is részben - munkatársaimmal együtt - az én kezem munkája.

Az előadások anyagai hamarosan elérhetőek lesznek.
Nem minden előadás volt angolul.

Dany007:
A web2 mobilon kinek az érdeke részt meg nem teljesen értem :s
Kinek az érdeke web2-es felületet elérni és használni mobilon?
Ha ez a kérdés akkor én ennek se látom sok értelmét
Undorító mobilon netezni. Még iPhone-on is. Max mail olvasás.
Gusztustalan ahogy egy 3x2-es vagy 5x3-as kijelzőn próbál valaki egy indexet, vagy Ph!-t olvasni. Kb. 10 percig bírtam, aztán az idegroham kerülgetett.
Ha már anyira fontos valakinek a net, hogy képes ilyen borzalmakat átélni, akkor inkább fektessen bele egy occsó használt laptopba meg egy mobilnetbe azt kész.

Igen , ez kérdés volt. Sajnos nem arra az előadásra ültem be végül.
Én gyakran használom a mobilt operával weboldalakra, én megszoktam.

A magyar internetezők preferenciái részben eltérnek más országokétól. Pl. annak idején, mikor az internetto indult, a cseheknél már indultak webes boltok is, szóval azért kicsit másképp alakultak ki a vásárlói, felhasználói szokások.
A barcamp bár több országban is megrendezésre kerül, nem egészemn nemzetközi összeröffenés ez.
Ezúton is szeretném megköszönni a szervezőknek, különösen Molnár Ritának a szervezést (és azt, hogy ott lehettem), és az előadóknak a színvonalas és érdekes előadásokat.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Na nézzük. ütletág

A hangfelismerés egy faxa dolog. Igaz csak a vistának az alap valamijét próbálgattam.
De én azt tervezem, hogy a későbbiekben egy htpc szerűségről vezérelném a lakást :) Hanggal. Mint a star trekben, hogy "comptuer fényt!" vagy hasonló. Valójában csak pár mikrofont kell elrejteni a lakásban az álmennyezetben, meg van pár elektro technikus haverom, akik meg tudnák oldani a lámpák vezérlését. Meg mondjuk még pár elektronikai cuccot is rá lehetne kötni. Már csak egy jó hangvezérlő program hiányzik :)
De a Vistás cucc működési elve se rossz. Ugye kell egy indító hang. Amire bekapcsol a program és figyeli a hangmintákat. Meg mondjuk definiálni 1-2 saját parancsot. Tehát mondjuk ő lenne Éva. Aztán a fényt parancsra bekapcsolná a lámpákat stb... A kérdés már csak az, hogy egy ilyen hangvezérlő programhoz lehet-e definiálni saját parancsokat?... Vagy teljesen külön progit kéne írni az egészhez... Na ez még a jövő...

Hja én még sajnos nem találtam olyan online boltot ahol ingyenesen szállítanak ki. Illetve inkább úgy mondom h nem rendeltem még olyan helyről.
Inkább a depo szerű megoldásokat szeretem. Ahol elég egyszer regizni, és nem kell külön a cégek oldalán mégegyszer.
Múltkor találtam Pelét egy webáruházban. De gondoltam mielőtt megrendelem, azért megkérdezem h milyen körülmények között szállítanak ki élőállatot :)) Aztán kiderült hogy azt nem hozzák házhoz... Milyen kár..

(#8) tildy válasza Dany007 (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Online bolt, ingyenes szállítással : www.logik.hu

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) Dany007 válasza tildy (#8) üzenetére


Dany007
veterán

miafene :) És mivan ha beépítik az áraikba a kiszállást?
Mondjuk mind1, mert ha valami drágább cuccot veszek akkor azért ott nem zavar az a plusz 1000-1500Ft. De mindjárt rálesek az oldalra :)

(#10) joey04 válasza Dany007 (#5) üzenetére


joey04
titán

Undorító mobilon netezni
hogy képes ilyen borzalmakat átélni,
kösz, én azért jól megvagyok vele. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Dany007 válasza joey04 (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Igazán nincs mit. :C

Sry, de én így gondolom...

(#12) joey04 válasza Dany007 (#11) üzenetére


joey04
titán

elhiszem.
de ne próbálj mást kioktatni, hogy fektessen be mobilnetbe+ laptopba.lehet NEKED ez jobb megoldás, nekem kifejezetten kényelmetlen lenne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Dany007 válasza joey04 (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Háhá, én csak próbáltam kifejezni, hogy mennyivel egyszerűbb megoldások is léteznek.
Persze ha neked jobb a 3x2-es kijelzőt bámulni akkor egészségedre.
Nem kioktattam, csak leírtam egy jobb alternatívát.
Mért?
Mert az emberek egy része csak vagizásra használja a netet a telefonon, mert az olyan hűdemenő. A másik felének tényleg szüksége is van rá. Mint írtam e-mailezni meg hasonlók okés.
De egy komplett 1024-re tervezett weblapot egy mobil kis kijelzőjén végigböngészni, na az agyhalál. Tudom, mert apám új nokia akárhányas telefonján én állítottam be a wifis netet neki.
És persze ő örül, de szemüveg nélkül szegénynek már nem megy :) Szal tudom miről van szó, és agyhalál az egész.

[ Szerkesztve ]

(#14) joey04 válasza Dany007 (#13) üzenetére


joey04
titán

nekem a net nem úgy kell, hogy laptop, leülök és használom. hanem 5 percre elővenni aztán eltenni. aztán 20percet elővenni aztán eltenni.(pl.: mobilarénás hírek, tesztek elolvasása akár ebéd közben) mindezt gyorsan.bárhol. bármikor. erre a laptop nem megfelelő.
az, hogy agyhalál nem kijelenthető igazság, hiszen csak a saját véleményed.
én sem írom, hogy nincs igazad, mert az bizony jó. azt írom nekem jó, ezért elutasítom, hogy agyhalál. neked maximum nem felel meg, így jártál.
szóval ahogy írtam nekem nem felel meg a laptop. gondolkodtam rajta én is, de muszáj volt elvetni az ötletet mert számomra nem életképes.

tehát amit írtál, az nem mindenkinek jobb alternatíva

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Dany007 válasza joey04 (#14) üzenetére


Dany007
veterán

és ennyire nem jött le a hsz-en, hogy csak saját vélemény? :P

(#16) joey04 válasza Dany007 (#15) üzenetére


joey04
titán

Nem kioktattam, csak leírtam egy jobb alternatívát.
ebből nem az jött le.
mint magánvéleménnyel természetesen nincs (és nem is lehet) bajom. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) tildy


tildy
nagyúr

A konferencia programja (rövid leírások) és a konferenciáról készült képek megtekinthetők a symposium weboldalán.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.