Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) talmida


talmida
Közösségépítő

Szia Tildy, sok okosat elmodtak már elôttem, amikhez csak csatlakozni tudok..és
együttérzek veled én is. :O

.......de hadd mondjak valamit. Egyrészt azt soha sem tudhatjuk, hogy kit mennyi pofon ér vagy ért a látható sikerei alapján, Mi is egyszer az életünk "fénypontján" kényszerültünk újrakezdeni mindent a teljes nulláról ! mert az emberek pofonokra való hozzáállása (reakciója) nagyon különbözô.

Másrészt a saját gondolkodásunkkal nagyon sokat segíthetünk magunkon. Pl itt egy kis tanmese a hogyanról:

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer a templom egerénél is szegényebb ember, aki olyan nagyon szegény volt, hogy még cipôre sem tellettt neki. Bezzeg minden ismerôsének szép csillogó cipôje volt.., ami csak tetézte a bánatát:U ...Mígnem egyszercsak találkozott valakivel, aki csak legyintett az ô panaszára.
Értetlenül és kicsit sértôdötten hallgatta a látszólag empátiamentes szólót, aki azt mondta neki, hogy

"Csak ennyi bajod van, hogy nincs cipôd? Mit szóljon az, akinek lába nincs, amire a cipôt húzhatná??"

Eddig a tanmese.
... nekem segíteni szokott ez a koncepció. ;)

Aztán az is igaz, hogyha másokhoz hasonlítgatja magát az ember, akkkor rendszerint nem a legmagasztosabb és nem a legfölemelôbb gondolatai szoktak támadni , ....... hanem a béka feneke alatt elcsüggednek az embernek. Ez is egy olyan törvényszerûség, amit jó tudni.

...a hit nem egy tôlünk független valami. Még az önmagunkban való hitért is meg kell "birkózni" a felmerülô rossz gondolatok ellenében.

A helyzet az, hogy az ember az, amit gondol magáról. Lehetsz te a legnyomorultabb körülmények között is, ha a szellemedben ép és egészséges vagy, akkor van remény az újboli talpraállásra. Ezért nagyon fontos a helyes gondolkodás, vagyis nem szabad átadni magunkat az önsajnálatnak ( "pity-party"nak ), hanem magunkra kell eröltetni a "champion szellemet" :DD

Sok sikert neked, és soha ne add föl a reményt, mert kudarcok, bajok mindenkit érnek, de az a gyôztes aki, ha elesik is, újra föláll...ha kell ezerszer is ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.