Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Dany007


Dany007
veterán

Mellesleg egy mocskos dolog ez az állás keresés.
Mert szerintem nagyrészt ez miatt látod ilyen sötétnek a helyzetedet.
Sajnos sok helyen nem papír, de mégcsak nem is a tudás számít, hanem inkább az ismerettség. És ennyi. Majdnem minden szakmába be lehet tanulni egy kis idő után. Jó persze ha az ember eleve tanulta, és van alapja akkor sokkal könnyebb, de semmi sem lehetetlen. Szal sok helyen ismerősöket veszik fel első körben és aztán a többi, ha egyálltalán marad hely.
De szerintem ezen mások is túlestek. Én info mérnökasszisztens vok, meg építész technikus. És az első nem hivatalos munkahelyem egy asztalos üzemben egy senki segédmunkás féleség volt. Aztán egy plázában voltam olyan eladó féle egy ps2-s boltban.
Aztán meg már 2 éve grafikus / nyomtatógép kezelő egy reklámstúdióban. Aztán most ha minden igaz sikerül egy sokkal jobb helyre kerülnöm. Talán. De persze semmi sem biztos csak a halál.
Szóval a legtöbb ember alulról indul. Küzködve keservesen. Aztán egyszer vagy így vagy úgy de eljut valahova. Főleg egy olyan ember aki nem hülye, van egy kis kreativitása, meg esze, biztos, hogy megcsinálja a jövőjét v.milyen szinten.
Csak túl kell lépni az ilyen napokon. Persze tudom, addig nem lehet, amíg meg nem találod a kiutat. Tehát azt kell keresni : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.