Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [tildy:] Hiteltelen

Hozzászólások

(#151) doc válasza tildy (#150) üzenetére


doc
nagyúr

igen, allami tamogatas szokott lenni a forinthitelekhez, szoval van olyan helyzet amikor az a jobb valasztas. nalam ez sajna nem jatszott :(

MOD: igen, minel rovidebb a futamido annal jobb. nekem 2.5 ev mar lement, meg 7.5 van hatra :)

[ Szerkesztve ]

(#152) Brumi válasza tildy (#150) üzenetére


Brumi
senior tag

Még optimista is vagy az 5-10 évvel. Én 5 éve vettem fel a hitelt, és rengeteg minden változott az alatt az idő alatt. Voltam hónapokig munkanélküli is, de nem mentem csődbe, volt elég tartalékom. Bizonyos döntések meghozásakor egyszerűen nem lehet biztosra menni. Most például minden szuper nálam, de lehet, hogy csinálok egy hibát és repülök. De ennyi erővel soha hozzon az ember hosszútávú döntést. Ne házasodj meg, mert lehet, hogy elválsz, ne vállalj munkát, mert lehet hogy kirúgnak stb. Mivel a lakás egy komoly érték, teljesen normális, hogy akár évtizedekig is fizetned kell a részleteit, persze ha neked fontos, hogy a te tulajdonod legyen.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#153) fordfairlane válasza Brumi (#152) üzenetére


fordfairlane
veterán

Bizonyos döntések meghozásakor egyszerűen nem lehet biztosra menni.

Nincs olyan korszaka az emberiségnek, amikor biztosra lehet menni. Szerintem ez a mostani korszak pénzügyi szempontból viharos, egyéb körülményeket tekintve sokkal kiszámíthatóbb, mint bármikor is volt a történelemben. Van olyan ismerősöm, aki azt jósolja, hogy 50 év múlva a mostani időszak igazi aranykorszaknak fog látszani, én nem vagyok ilyen pesszimista, de szerintem sem olyan élhetetlen sem az idő, sem a hely. Persze sokan érzik úgy, hogy az, de ennek valószínűleg egész más oka van.

x gon' give it to ya

(#154) Brumi válasza fordfairlane (#153) üzenetére


Brumi
senior tag

Hát van abban valami, amit az ismerősöd mond. Lehet, hogy ez tényleg aranykornak fog minősülni 50 év múlva, mert az a pazarlás, ami most van, az példátlan. A pénzügyi viharosságot pont a mértéktelen fogyasztás, illetve annak generálása okozza. A most bedőlő hitelek is emiatt vannak. Az évtized elején élénkíteni kellett a gazdaságot, és ezt az építőiparon keresztül érték el, a keresletet, pedig alaposan megtámogatott olcsó hitelekkel biztosították. Divatos lett új társasházba vagy lakóparkba költözni, ciki lett a panel, vagy a régi ház. Ennek rengetegen bedőltek, és olyanok jutottak lakáshoz, akik normális esetben még tévére sem kaphattak volna hitelt. Ez, az alacsony pénzügyi kultúrával vegyítve életveszélyes kombinációt eredményezett, és a bomba most robbant.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#155) tildy válasza Brumi (#152) üzenetére


tildy
nagyúr

Előbb azon filóztam, vajon mit kezdek majd anyumék felázós vályogházzal, ha majd évtizedek múlva megöröklöm ( ne történjen semmi velük, elvi gondolat szintjén mentem végig) . Mert igazándiból nincs szükségem rá, nem is szeretnék ott lakni, olyan örökség, amivel sokat nem tudok kezdeni.

MErthogy ugye szoktak ezzel az örökség dologgal jönni.

Valahogy jobban örülnék ha a gyerekemnek majd a kezébe egy bankbetétet ( vagy egyéb anyagi eszközt) tudnék adni, amivel ő azt kezd, amit akar , nem pedig olyan dolgot, amire lehet nincs is szüksége.
(és netán lehet filléreket ér csak....)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#156) fordfairlane válasza Brumi (#154) üzenetére


fordfairlane
veterán

A korszaknak kétségtelenül megvan a maga sajátossága bizonytalanság tekintetében, de amire ki akartam lyukadni az az, hogy szerintem alapvetően nem a biztonság, hanem a biztonságérzet hiánya az, ami a problémát okozza.

x gon' give it to ya

(#157) Brumi válasza fordfairlane (#156) üzenetére


Brumi
senior tag

A mostani helyzetben azért nem csoda, hogy az embereknek nincs biztonságérzetük. Sok területen jelentős elbocsátások várhatók (banki, kereskedelmi szektor), lassan minden család érintett lesz. De ha meg is marad a munkahelye az embernek, sokszor nem a teljesítmény és az elvégzett munka számít, hanem az, hogy mennyire fekszik jól valaki a vezetésre egyébként teljesen alkalmatlan főnökénél. Nekem is volt olyan munkahelyem, ahol addig szívattak extra elvárásokkal, amíg bele nem buktam, holott az eredeti feladatokat messze túlteljesítettem (csak nem nyaltam a főnöknek). Ilyenek mellett ki érzi magát biztonságban?

Tildy: ha minden úgy alakul ahogy szeretnéd, akkor már nem lesz téma annak a felázós vályogháznak az értéke, mert az elméletileg csak zsebpénz lesz az általatok félretett pénzhez képest. Ha megöröklöd, eladod és kész.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#158) potyautas válasza tildy (#155) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A feleségem, és a húga 1/4-1/4házat örökölt 13 éve. Az 1/2-rész a mostoháé, aki talán túléli őket. Haszonélvezet van rajta, de nem lakik benne, nyáron kiadja nyaraló vendégeknek. Na, az ilyen örökséget hogyan lehet hasznosítani? Mellesleg mindketten agyonra el vannak adósodva.

(#159) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Az, hogy szaknyelven le van írva, sokat segít mindenkinek. És jön az, hogy kérdezni kell, igen kérdezni kell, a hitelezőnek pedig az a dolga, hogy rábeszéljen!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#160) tildy válasza Brumi (#157) üzenetére


tildy
nagyúr

Kicsit félreértetted lehet: nem szívesen örökölnék olyasmit, amire nincs szükségem. Tudom, ez nem szeretet kérdése.

Kovacsroli : érdekes dolog , de azért egy hitelszerződét, ahol milliókról van szó, csak át kéne olvasni, esetleg kérni belőle egy példányt, és otthon átnézni, ha valamit nem ért az ember akkor pedig ügyvéddel megbeszélni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#161) tildy válasza doc (#151) üzenetére


tildy
nagyúr

Amugy vegre egy tudatos hitelfelvevő ( most nem kerestem vissza a topikban , de emlékszem volt még pár rájuk is érvényes) :)

Rövid futamidő, tudja mit vállal, nem panaszkodik, mert még így is olcsóbban jön ki.

Na ezt hiányoltam én nagyon. :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#162) föccer válasza tildy (#161) üzenetére


föccer
nagyúr

Részemről szintén zenész. Nem sírok, pedig lenne miért. 5 évre vettünk fel 5,5 milliót. 120k->180k :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#163) föccer válasza föccer (#162) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, 6,5-et. Ha mostani árfolyammal számolunk, akkor még 5 milla van hátra.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#164) tildy válasza anjani182 (#89) üzenetére


tildy
nagyúr

Lassan 10 év eltelt, az élet nem téged igazolt. Van két csodálatos gyermekem , vettünk fel ugyan lakáshitelt , de belátható időre (5 év van hátra) , a párom pedig azóta a férjem, és már 7 éve dolgozik , jelenleg többet is keres nálam ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [tildy:] Hiteltelen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.