Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [tildy:] Hiteltelen

Hozzászólások

(#1) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Egyetértek veled. Azért, hogy vki egy vacsi új bmw vel rohangáljon miközben pl egy putriban lakik annak semmi értelme. Annak viszont, hogy valaki a saját előrébbjutásához kerit egy kis alaptőként, mint pl vállalkozás beinditás, tanulmány iesmi az már más az egy befektetés. Örülj annak, hogy nincs hiteled nemtartozol senkinek az a 200e ft hitelrol meg csak annyit hogy vkinek egy hóban kéne ennyit törlesztenie, és nem elbuliztad vagy elkurváztad :), hanem a saját egészségedbe fektetted be. Aki ilyesmit mond, hogy miért nem veszel fel hitelt csak azért mondja, mert ha már neki is van akk másnak is legyen. Tudod ez szép magyar tisztesség a káröröm. Esmeinnek amúgy mi a szakmája, foglalkozása?

(#2) tildy válasza mzs718675 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Esmein nem végezte el a főiskolát ( mert azt látta, hogy a levelezősöket, akiket ő korrepetál , négyessel átmennek, őt ugyanabból a tárgyból meghúzzák) ,műszaki informatikát tanult amúgy. De mindig jó volt angolból és irodalomból is, így most ezen a téren próbálkozik.

Pont minap írtam úgy érzem, mindenünk meg van amire jelen helyzetben szükségünk van . :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Bár én is talán inkább az albérlet mellett szavazok, de azért egy ház megvétele nem felesleges, nem értelmetlen kiadás. Persze nem palotát kell venni.
Egy átlagos kocsi vagy egyéb sem luxuscikk.
Persze az teljesen jogos, hogy nem már az elején kicentizve kell nekiindulni a dolgoknak.
De egy átlag ember hitel nélkül soha nem vesz meg egy új vagy viszonylag új kocsit vagy házat pusztán önerőből.

- http://pazsitz.hu -

(#4) doc


doc
nagyúr

sokmindenben egyetertek veled, de azert kozel sem mindenben

az alberlet pl valoban kidobott penz, ha az embernek van lehetosege sajat lakast venni akar hitelbol. ha 15 evig fizetsz havi 50-et lakasra, az 9 millio (az inflaciotol most tekintsunk el, osszehasonlitas leven nem sokat szamit). ha felveszel hitelt, mondjuk 9 milliot hogy lakast vegyel, akkor mondjuk nem 15, hanem 20 evig fizeted a kamatok miatt. az viszont hatalmas kulonbseg, hogy 15 ev utan nincs a vilagon semmid, es (kis dramai tulzassal elve) foldonfuto vagy, vagy pedig mar csak 5 ev valaszt el attol, hogy a bank levegye a kezet a te sajat lakasodrol, ami 9 millios ertek, es 5 ev mulva havi 50 ezer plusz beveteled lesz, mivel mar nem kell hitelt fizetned
raadasul mivel onresz kell a lakasvasarlashoz (ez az elejen emlitett 'van lehetosege' eset), vehetjuk ugy, hogy annyival kevesebb kolcsont kell felvenned, tehat mondjuk 15 ev utan mar lejar a hitel. vagyis a ket eset osszefoglalva:

1) 15 evig fizetsz 50 ezret, a 15 ev utan nincs semmid
2) bealdozod a megtakaritasaidat, 15 evig fizetsz 50 ezret, a 15 ev utan van egy 9 milliot ero sajat lakasod

en az utobbira szavazok (illetve szavaztam), bar rovidebb futamidore vettem fel hitelt, mar csak par ev es sajat hazam van, plusz egy csomo plusz megmarad a fizetesembol :C

es meg egy adalek a sajat hitelemmel kapcsolatban: akkor vettem fel CHF alapu hitelt, mikor a frank baromi olcso volt - mar a szerzodeskotes elott tisztaban voltam vele, hogy baromira 'rosszul jarok', mert sokkal tobb forintot fizetek vissza mint amennyit kaptam. kozben meginkabb bedurvult a forintromlas mint amire szamitani lehetett - de ez van, soha nem volt egyetlen szavam sem emiatt, en vallaltam, fizetem. es a vicc az, hogy meg igy is jobban jartam, mintha anno EUR vagy HUF alapu hitelt vettem volna fel!

aki meg ugy veszi fel a hitele(i)t, hogy ha 10ezerrel tobb lesz a havi torleszto akkor nem tud enni, az meg siman felelotlen, sot hulye...

(#5) sith7


sith7
nagyúr

Lehet kövezni, de sok esetben sajnálni sem tudom őket. Mert volt anno válaszási lehetőségük, nem volt muszáj igába hajtani a fejet. Senkit sem kényszerítettek pisztollyal, hogy de vegyen fel hitelt, és ráadásul frank alapút. Tudták mit vállaltak, az árfolyamkockázat benne volt

Én nem értek veled egyet

Van akinek nincs választási lehetősége, mert vagy hitelből vesz lakást, vagy megy az utcára, vagy él 49 négyzetméteren a szüleivel, testvérével, leendőbelijével, és gyerekével

Igen benne volt a kockázat, 156 ft esetén mondjuk 170 - 180 Ft ... de nem 226

Örülj , hogy nincs hiteled, és ne ítéld el azt, akinek van, mert nem biztos , hog plazmatévé hitele van, hanem lakás, és élni kell valahol.
Esetleg nincs jóba a szüleivel, esetleg egy k@rva vasat nem adnak neki, esetleg le se szarják mi lesz vele, nem született burokba, nem tartják el , nem vágnak hozzá milliókat

Tipikus magyar mentalitás, elítéled, mikor nem is ismered, nem is tudsz róla semmit ...
Gratulálok :(((

(#6) tildy válasza PazsitZ (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért kell feltétlen új kocsi, mikor két év alatt elveszt 1-2 milliót az árából? Miért kell új (nagy) lakás?

Elhiszem, hogy valahol létszükséglet az autó, mert nagyon rossz a tömegközlekedés. De én pl. mind ide Londonba, mind Budapesten (többnyire, számomra) feleslegesnek tartottam ( volt autóm Bp-en, másfél év alatt rájöttem, felesleges) .

Amúgy tud az ember is venni házat önerőből, elég nagy önmérséklet kell hozzá meg az, hogy kb 20 éves korától kezdve havonta 50 ezret félrerakjon. Vagy 25-től kezdve havi százat. És a párja is. Akkor van belátható időn belül lakás. Számoljunk csak? 12x100x5 = 6 millió 5 év alatt. ( ha jó helyen tartja, még kamatozik is)

(Nekem sem sikerült ez, kb 28 voltam, mikor annyit kerestem,hogy úgy havi százat el tudtam pakolni, és még csak nem is kerestem hú de nagyon jól, csak éppen nem szórtam pénzt. 18 éves korom óta nem otthon lakom, ergó albérletet is fizettem.)

doc: anno én egyszer kiszámoltam. 50 ezres albi, garzonlakás, 8 milla. Önerő nélkül, vagy 100E önerővel : 100E forint 15 évre, és keményen kötve vagy. ha az 50 mellett a maradék 50-et 15 évre jól befektetem, akkor nem függök a banktól , a ház javítása 15 évig nem rám tartozik , stb. Nekem ez szimpibb. És amint összegyűlt a pénz , megveszem.

Iscariah: én sem vagyok olyan helyzetben a szüleimmel, 18 éves korom óta nem élek otthon. Ráadásul ha ismersz, tudod, hogy szegénységből jöttem, nem vágtak hozzám milliókat. Azt mondod, nem lehetett ilyenre számítani.
Én láttam már régebben is 200->150->220 as dolláringást pl. ( igaz frankot nem, de az sem hazai valuta) , szóval szerintem lehetett rá számítani.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) anjani182 válasza sith7 (#5) üzenetére


anjani182
őstag

Hagyjad, én régen téptem a számat erről, ő kijelentette hogy nem kell nekik lakás, se gyerek még, se kocsi, ők most jól elvannak odakinn mert azt csinálhatja amit szeret....

30 évesen mindez elég sovány 2 diplomával...de ő tudja :K :C

Ő már annyira befektetett az agyába (úgy 8-9évet), hogy minden mást érték vagy tulajdon kitörlődött az emlékezetéből és csak az hajtja, hogy csak azért is a szakmában legyen! Ez aztán a gondolkodás! Tengeni-lengeni tulajdon nélkül x éve... :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#8) mzs718675 válasza doc (#4) üzenetére


mzs718675
csendes tag

Ez mind szép és jó amit leirtál, de 9 milliobol és LONDON-ban házat,lakást? még egy lyukat se...

(#9) anjani182 válasza mzs718675 (#8) üzenetére


anjani182
őstag

Talán 40-ből... :K Amire ugyanúgy nem lesz, mint itthon a 9 milliósra...ergo csak repül az idő felettük és ugyanott tartanak, de a munkaszeretet az szent és sérthetetlen, az ego az első! :W

Forever and ever, let's make this last forever.

(#10) Иван válasza doc (#4) üzenetére


Иван
őstag

"2) bealdozod a megtakaritasaidat, 15 evig fizetsz 50 ezret, a 15 ev utan van egy 9 milliot ero sajat lakasod"

Ez igaz, de egy lakás amortizálódik, karban kell tartani. És ennek sosincs vége. 2 évente előjönnek dolgok, festeni kéne, kívül belül. Kéne új ablak, kéne új huzalozás stb stb. Ez egy újonnan épített háznál talán nincs így, megépíted és (ha szerencséd van és olyan a kivitelezése) 15-20 évig nincs gondod. De új házat 9 misiből nehéz építeni.

És azt se felejtsük el, hogy egy albérlet nem biztos, hogy hátrány. Ha valakinek a munkája olyan, hogy kell a mobilitás, akkor megfelelő. Vagy vegyük a jenkiket, ahol nem ritka, hogy apuka kap egy munkát LA-ban, no uzsgyi át NY-ból. Aztán rá egy évre uzsgyi el Houstonba. Ha meg van egy lakása NY-ban, akkor áll benne a pénze és porosodik.

Sok ember szereti az albit, mert ad egyfajta szabadságot és ha gond van a házzal, nem a te problémád. Egy ház kis sarkítással eléggé röghöz köt. Szóval az éremnek két oldala van.

Azt a fajta hitelt, amit felvettek egyesek jóléti dolgokra (falméretű tévé meg SUV meg miegymás) az felesleges nagyzolás, de egy lakás, üzlet beindítása oké. Ésszerű keretek között egy autó is oké, mert ha esetleg valaki bejáró vagy azzal keresi a kenyerét, miért ne.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) Psychonaut válasza anjani182 (#9) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem mindenki válassza meg, hogy mi számít neki az életben. Te is megválasztod, ő is megválasztja. És ebbe másnak ne legyen beleszólása. Ennyi.

(#12) anjani182 válasza tildy (#6) üzenetére


anjani182
őstag

Megint jössz ezzel a baromsággal, egy 10 millás lakás 7 milla hitellel havi 60k cirka és forint alapon! Ezt beletolod albiba is! :W :Y

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#13) sith7 válasza anjani182 (#7) üzenetére


sith7
nagyúr

Majd idősebb lesz rádöbben, hogy akkor már késő, persze most könnyebb, hogy se kutyája, se macskája; meg megszólni, aki a hiteleivel kínlódik, de ha kifizette, akkor az az övé

Havonta elrakni 100.000 ???
Átlagfizetésből ?

Akkor tisztálkodás, fürdés sincsen ?

(#14) anjani182 válasza sith7 (#13) üzenetére


anjani182
őstag

Majd 60 évesen megy a gyereke ballagására :DDD

Forever and ever, let's make this last forever.

(#15) tildy válasza anjani182 (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

És te boldog vagy a tulajdonoddal? :U Vagy mint a kiskakas a tetején?:U

MErt ellenben veled, én nem érzem ezek hiányát. Nem érzem, hogy tengenék lengenék, csak azért , mert nem szórom a pénzt, vagy nincs tulajdonom.

Az meg , hogy mikor megyek a gyerekem ballagására, ne téged érdekeljen. Nincs közöd hozzá. Véleményed persze lehet, ahogyan nekem is a túlzó költekezésről, a nem reálisan felvett, bedőlő hitelekről .

Amiért a bejegyzést írtam két dolog:
- jópár -tisztelet a kivételnek- frankhiteles sírása
- és az index cikk, miszerint minden 10. hitel bedől.

Sith7 : lehetséges, ha van egy normális, átlagnál picit -de nem sokkal- jobban fizető munkád. Én a fizum harmadát- felét (fizutól függően) mindig próbáltam elrakni . főiskolás koromban az egészet->szoctámból, ösztöndíjból, meg a nyaranta megkeresett pénzemből éltem, szülők nem adtak )

Valsószínűleg vidéken, más foglalkozásban nem tehettem volna meg.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) saguaro válasza Иван (#10) üzenetére


saguaro
tag

Ez igaz, de egy lakás amortizálódik, karban kell tartani. És ennek sosincs vége. 2 évente előjönnek dolgok, festeni kéne, kívül belül. Kéne új ablak, kéne új huzalozás stb stb.

Azt hiszem minden magyar kőműves, villanyszerelő, festő, asztalos gazdag lenne, ha ez így lenne. :DDD
Nálunk 5 éve volt festés, 5 éve volt ablakcsere, ezen kívül 1-2 apróság történt, de komolyabb szerkezeti átalakítás 15 éve volt. Festés óta a házra kb 0ft-ot kellett költeni(az más kérdés, hogy építettünk egy medencét, rá fedést, borospincét, stb, az nem kötelező dolog).

Ilyen baromságokat felesleges hozni, mert hülyeség. :)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#17) saguaro válasza anjani182 (#14) üzenetére


saguaro
tag

Ez meg a másik.

Rengeteg olyan embert látni manapság, és csak egyre inkább nő a számuk, akik 40 év körül vállalnak gyereket, mert addigra tudnak megfelelő egzisztenciát biztosítani.
Ekkora baromságot a világ nem hallott!
Nagyszüleink 20-24 évesen szülték szüleinket, milyen egzisztenciájuk volt? :Y

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#18) mzs718675 válasza anjani182 (#12) üzenetére


mzs718675
csendes tag

Jó példa erre saját szüleim. 20-30 éves korukban semmijük nemvolt még mondhatni 35 évesen se pedig akkor már 14 év körül voltma énis. Majd a megtakaritott pénzükböl egyszercsak vettek egy 100nm es kertes házat felújították padló fűtés vegyes minden. Egy 5 éves kocsit vettek a SAJÁT pénzükből. Ők lehet 15+ évig csak busszal jártak valamint nem metek minden hétvégén moziba mégis valahogy 40-50 éves korukra tudták megépiteni maguknak az anyagi biztonságot, semien hitellel a vállukon. Ennyit vágyakozásokról, a megélhetési hitel megint egy másik dolog az most nemis jön ide.

(#20) KrAt


KrAt
veterán

Ez hülyeség, hogy albérlet mennyivel jobb, mint a lakás..

Perpill abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy egy Pest melletti városban van anyumnak örökölt fél háza.. Kell másik kb 6-7 misi, hogy az enyim legyen.. Perpill itthon lakom szüleimmel, azaz elég sokat el tudok rakni tarcsiba, hogy 1 év múlva meg legyen a kezdő beugróm a házba.. Kb 1,5 miller, ami nem kevés.. Kicsivel úgyis szüleim is be tudnak szállni, esetleg másik rokonom is.. és már csak 4-5 millió hitelt kell felvennem..

Ugyanez majdnem érvényes egy Pesti külvárosi panelra.. 9-10 millió 60 nm..

Lesz hitelem, és? Szarabb ember leszek? Nem, mert pár év múlva lesz SAJÁT házam, ami már tuti az enyim, nem rakhatnak ki onnan, mint egy albérletből.. Albérletre lehet, kevesebbet költenék, mint a hitelre (de nem hiszem) és mégis megvan az, hogy ápolhatom a saját kertem vagy virágaim az erkélyen, vehetek egy új függönyt MAGAMNAK, és biztos, hogy lesz hol aludnom..

Mindezt 22 évesen (mert annyi vagyok perpill).. De nincs nagy képem, hogy már egyedül albérletezek, hanem igenis, 22 évesen még 1-2 évig a szüleimmel lakom, mellette rakok félre, és utána én fogok a világ képébe röhögni.. És elmondhatom, hogy 30 éves koromra elértem valamit, és VAN VALAMIM, ami az enyim s én dolgoztam meg érte..

Na ennyi, befejeztem..

[ Szerkesztve ]

(#21) PazsitZ válasza tildy (#6) üzenetére


PazsitZ
addikt

Pont ezt írtam, hogy nem feltétlenül új kocsi, nagy ház kell. Csak normál, átlagos, de azt se olyan egyszerű azért összehozni.
Én lennék a legboldogabb, ha 100at féltre tudnék rakni havonta. És hidd el nem azért, mert elbulizom.

Visszatérve a lényegi felvetésedhez:
A frank hitelesek, több helyről is azt hallanni, hogy sokan kb. ugyanott vannak, mint a forintosok, csak nekik relatíve hirtelen kellett, hogy ráfizessék azt a többletet a hitelre, amit eddig megúsztak, de a példa szerint nem megspóroltak...

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#22) Иван válasza saguaro (#16) üzenetére


Иван
őstag

Akkor te valami csoda lakásban élsz. Nálunk 2 évente minimum van valami. Most ne főfal cserére gondolj, de kisebb tételekre. De a sok kis tétel is sokba kerül. Meg persze ismerek én olyan igénytelent is, aki 30 évig hozzá se nyúlt a lakáshoz, egy ecsetvonás nem történt (no joke), és a végén már állt ki a tégla a nappaliban. Na az tényleg ultra spórolás.

"Ilyen baromságokat felesleges hozni, mert hülyeség. :)"

Úgy van. Hülyegyerek...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#23) anjani182 válasza KrAt (#20) üzenetére


anjani182
őstag

Ennyi, én is hasonlóan csináltam :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#24) e=mc²


e=mc²
őstag

En csak annyit szeretnek szepen csendben megkerdezni, hogy (mivel mar tobb topicban is olvastam, hogy nyomatekositod, hogy te tartod el a parodat) nem zavaro/nyomaszto ez szamotokra?
Voltam ugyanebben a helyzetben, szinte ugyanilyen korkulonbseggel is mint ti, es nekem rohadtul szarul tudott esni ez, amikor esetlegesen szoba kerult.

Ambulimax Provider

(#25) Rive válasza saguaro (#17) üzenetére


Rive
veterán

Nagyszüleink 20-24 évesen szülték szüleinket, milyen egzisztenciájuk volt? :Y
Izé.

Akkoriban egy kicsit máshol voltak ám meghúzva a határok, mint most... Amit a szüleim meséltek a gyerekkorukról - hát ma a csóró cigány gyereke se él úgy.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#26) tildy válasza KrAt (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Őszinte leszek : én ha szüleimmel lakok és úgy dolgozom , nem tudtam volna lelkiismeretfurdalás nélkül úgy élni , ha nem adok nekik a rezsibe haza . Ami szintén lett volna annyi , mint amennyibe Budapesten egy albérlet került fejenként a párommal . De ez én vagyok.

Mint írtam, nem a hitellel van a baj. A hitel van amikor jó, sok esetben reális, nem utasítom el , mint ördögtől való dolgot. Azt utasítom el, hogy valaki kb 10%os önerőre, 20 évre lekösse fixen magát .

e=mc2 : valamennyire nyomasztó, mindkettőnket zavar a szituáció , persze, de küzd, és maximálisan bízom benne. Ő nekem egy befektetés , minden téren :) Büszke vagyok rá. :R :R

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) RexpecT


RexpecT
addikt

Nem értem őket. Nem értem, hiszen egy olyan országban "terveznek" sokan legalább 20 évre (de inkább harmincra) egy olyan befizetést, amit folyamatosan fizetni kell

Mivel önerőből nem tudja megvenni, ha albérletbe megy azt is ugyanúgy kell fizetni, így sokan ezt az utat választják, így ha keservesen is, de visszafizetik, illetve egyszer majd a gyereke is lát valamennyi pénzt belőle(ha eladják a szülői házat).

Amúgy úgy látom, hogy csak Neked is kellene egy saját lakás mert ez a téma Nálad félévente napirendre kerül :K .

[ Szerkesztve ]

(#28) #72042496 válasza KrAt (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom mekkora az a hely vagy mik az elképzeléseid, de ha albérlőt veszel magad mellé, akkor még az anyagiakat is könnyebben fizeted. Egy saját lakás hatalmas előny. Az albérleti díj viszont több szempontból a hitelnél is rosszabb, de ezeket a szempontokat már kifejtetté(te)k.

[ Szerkesztve ]

(#29) Crystalheart válasza Rive (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát az én kistestvérem kecskét legeltet, a másik trágyát hord velem, az erdőből szebdik a játékaikat is. Van PC-nk meg TV-nk, de azért régiesen élünk, nem olyan gáz. Csak nehéz továbblépni.

(#30) tildy válasza RexpecT (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindenki örül a saját fészeknek, persze. Én is örülnék saját lakásnak :D Ha lenne miből. De nincs , hitelt meg 20 évre nem veszek fel. Mert nem látok 20 évre előre.

Nekem a takarón túli nyújtózkodás az, ami nem igazán tetszik , nomeg a vele járó hiszti satöbbi. Például , hogy segítsük ki a bajba jutott hiteleseket. Persze kell segíteni bizonyos szinten, de kicsit azt érzem, mint az árvízeknél biztosítottaknál, hogy aki szépen törleszt , aki biztosítva van, az szív, aki meg felelőtlen volt (tudom nem csak ilyenek vannak) , azt meg segítik. Ez nekem kicsit nonszensz.

Azt azért ne mondja nekem senki 10%os önerőre 10-20 évre hitelt felvenni felelős gondolkodásra vall. Ha 10-ből 1 hitel bedől, (és még várható jópár, 1.2 millióan tartoznak pl. közműdíjakkal, rengeteg!!!!) már az is sok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) Crystalheart válasza doc (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"1) 15 evig fizetsz 50 ezret, a 15 ev utan nincs semmid" - De megtakarított még 50 ezret, ami összesen 9 milla, hogy ne volna semmije?

Igazából az albérlet és a hitelből vásárolt ház is zsákutca, ha nincs reális kilátás a profitra. A felvett vagy megtakarított pénzt a fejlődésbe kell fektetni.

Én szerintem föl fogok venni majd diákhitelt, úgyis csak 40 éves koromtól kell legkésőbb visszafizetnem. Addigra azért már illene egy igencsak jó egzisztenciát kialakítanom magamnak. Ha nem így lenne, akkor meg is érdemlem...

(#32) saguaro válasza Иван (#22) üzenetére


saguaro
tag

Nálunk is van mindig valami. Pl laminált padló, egy-két apróság mindig akad, de nem lenne muszáj megcsinálni. Albérletbe hol festenek ki 2 évente, meg hol van mindig valami?
Sehol. Max ha új lakó költözik, akkor van egy-egy tisztasági festés.

Meg most megveszel egy új lakást, vagy egy használtat, amit te újítasz fel(sógoromék pár hónapja vettek egy házat, most lesznek készen a felújítással nagyjából), mihez kell 2 évente hozzányúlni?
Új ablak, új padló, új kapcsolók, új bútor, új festés, új ajtók, új cserép, szigetelés.
Olyat mondj, amit saját lakáson meg kell csinálni, és albérletben nem.

Naugye. "Hülyegyerek." :U

Nem lakásban élek, hanem házban. 400nm-es kertes ház. 39 évesen meg tudtam magamnak teremteni a rávalót. Meg egyéb "luxus" dolgokra is, pl medence, pince, stb-stb-stb. :U

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#33) KrAt válasza tildy (#26) üzenetére


KrAt
veterán

Leültünk, megbeszéltük, azt mondta, hogy ne adjak haza, hanem tegyem el, és spóroljam szépen, mert ha eddig is tudott kaját adni, ezek után is fog, és ha eddig is tudták fizetni a rezsit, ezek után is tudja, és így is ugyanoda kerül a pénz.. :) Nyugi, én sem vagyok olyan, hogy ne jutott volna eszembe.. :)

Balika911: párom lesz az """albérlőm""" :))

[ Szerkesztve ]

(#34) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Emberek mostmár csak halkan szólok énis. Nemveszitek figyelembe, hogy ő londonban dolgozik azt csinál amit szeret és az albérlete melett valamint amellett ,hogy a párját is eltartja még a nemkevés fizetéséből félre is tud rakni. Arra akarok kilukadni, hogy egy picivel több hitelt kéne felvennie ahhoz, hogy ott egy házat vegyen kettejüknek. Igy szvsz jobban kijönnek albérlet fizetéssel, mert lehet hogy később elköltöznek newhampshire-be vagy akárhová :) de nem köti őket egy helyre a hitel.

(#35) Rive válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Rive
veterán

Ajjjajj... Nem vitázom. Olvasnivalót ajánlok inkább, úgy rémlik, volt valami irodalmi érdeklődésed régebben... Móra, Illyés.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#36) tildy válasza saguaro (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerencsénk volt:

volt albimat én festettem ki.
Új albiba én választottam a tapétát.

Igaz nem új lakása , bocsánat háza van szüleimnek, de minden évben van valami javítani való rajta. Mindig. Hol a kerítés, hol a föld felszántatása, hol az újravakolás, hol ez , hol amaz. Mindig kell valamit javítani. Ha valami elromlik, -bojler, hűtő stb- újat venni.
Konyhát 2-3 évente festjük, szobákat 4-5 évente, ablakokat ajtókat kb 6 évente.

chevron: Budapesten is így voltam ezzel a dolgokkal, szerintem kb 5 éven belül hitel nélkül tudtunk volna valami lakást venni.

Krenatesz: Azt hiszem abszolút felelősen fogsz felvenni hitelt, ráadásul nem is nagy összegben , nem is hosszú távra . Nem veled , és a hozzád hasonlókkal van problémám ;) Remélem észrevetted.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) RexpecT válasza tildy (#30) üzenetére


RexpecT
addikt

Abban viszont teljesen egyetértek Veled, hogy addig nyújtózkodj...
Az oké,hogy nem látsz előre, de ennyi erővel akkor bármikor hajléktalan is lehetsz, mert honnan tudod, hogy a mostani albérletedet tudod fizetni 1 év múlva?

(#38) maláj


maláj
őstag

én megtanultam, hogy hitelt soha, senkitől ...
főleg nem bankoktól :(((
eleve maga a száraz tény zavart mindig is
pl. 1 lakás ára 10.000.000 Ft mire hitelestől együtt kifizeted már pl. 17.000.000 Ft
ugye nem kell tovább ecsetelnem ?!

(#39) saguaro válasza mzs718675 (#34) üzenetére


saguaro
tag

60 évesen miből fizeti az albérletet?
Meg 70 évesen?
Az akkor 20-25 éves fia fogja eltartani saját magát, meg a szüleit, meg még a szülei albérletét? :U

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#40) RexpecT válasza maláj (#38) üzenetére


RexpecT
addikt

Most így nem tudom, hogy ezek a számok mennyire állják meg a helyüket, de azt ugye tudod, hogy van infláció is?

(#41) saguaro válasza tildy (#36) üzenetére


saguaro
tag

Sógoréknál föld felszántása 2000ft volt, a 4 szobás ház, kívül-belül újrafestése különböző színekre, fóliával, hálóva, szigeteléssel kijött 1.5 millióból, legközelebb talán ahogy mondod, a konyhát kell kifesteni, megvan 100.000-ből. 1.5 havi albérleti díj. Viszont ha van egy saját lakásod, azt te is ki tudod adni, ha valamiért el kell költözz. Munka esetében pedig nem úgy szokott történni, hogy héj, holnap anglia másik végébe mész dolgozni, ezentúl x ideig. Hanem előre 2-3 hónappal szólnak, addig te tudsz keresni ott egy albérletet, lakást, a jelenlegit meg ki tudod adni.

Albérletnek akkor lenne értelme, hogyha csak annyiba kerülne, mint egy lakásra a hitel költsége(pl 10 millió maga a ház, a hitellel együtt 17, vagyis 7 millió a hitel költsége), de mivel nem ennyi az albérlet, hanem kb 10%-al olcsóbb, ezért nem éri meg, csak akkor, hogyha bármelyik nap kitehetnek az állásodból. Illetve ha nem tudsz előre tervezni, mert nincs fix összeged.

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#42) maláj válasza RexpecT (#40) üzenetére


maláj
őstag

azért írtam, hogy pl. :) mivel a pontos számokkal nem vagyok tisztában

(#43) venember83 válasza RexpecT (#40) üzenetére


venember83
nagyúr

Kb. rendben vannak a számok.

Más tekintetben nem kívánok a témához szólni, többszörösen erősen szubjektív és befolyásolt lenne a hozzászólásom.

(#44) Crystalheart válasza Rive (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A külvárosi élet és a paraszti élet is más volt régen. (Eleget olvastam, persze még fogok is. :) ) Ha a parasztnak volt földje és állatai, eltarthatta a családját. Bár télen nagyon spóroltak, de nem haltak éhen. Ez van nálunk is. Bár földünk, szántónk nincs, csak egy kis 1500 m2-es kertünk, de legelőnek "kölcsönvettük" a határban a parlagterületeket. Máskülönben három gyerek családi pótléka nemigen volna elég öt főre. És mindjárt nagyok lesznek a gyerekek, a csp is megszűnik.

De tény, hogy abban az időben földes paraszt vagy városi polgár lettem volna legszívesebben, gyári munkás semmiképp sem.

[ Szerkesztve ]

(#45) Rive válasza RexpecT (#40) üzenetére


Rive
veterán

Ezek a számok cirka akkor vannak 'rendben', ha valaki általános célú (támogatás nélküli) jelzáloghitelt vett fel lakásvásárláshoz, frank alapon, három-négy évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#46) tildy válasza saguaro (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Valószínűleg 60 évesen de inkább 35-40 már lesz egy nem hitelből vásárolt saját lakásom. Azt hiszem félreértetted amit leírtam. Nem saját lakás ellenes vagyok ,nagyon nem, hanem a felelőtlen hitelfelvételt nem szeretem. Bármilyen téren. Tekints el a lakástól, mondhattam volna plazmatévét, autót, vagy világkörüli utat, hitelből , minimális önerővel finanszírozva. A lakás csak egy a sok közül.

Nem a saját lakással van problémám, de amíg a hitelt fizeti valaki, hiába papíron ő a tulajdonos, az a ház nem igazán az övé. Sőt, inkább a banké.

RexpecT:
két mód:
-öngondoskodás előre -mint eddig is
-biztosítás arra az esetre, ha kiesnék a munkából. (munkanélküli biztosításnak hívják , azt hiszem )
Érdemes megnézni a budapesti lakásárakat, hogy változtak az elmúlt 5-10 évben. És az albérletárakat is. Érdekes.

saguaro: amikor 2005ben még exszel felmerült az ötlet, hogy esetleg hitel, akkor 50%al volt olcsóbb az albérlet a hitelnél 15 évre, többre meg nem vettünk volna fel .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Hu, a bejegyzés címe tökre úgy hangzik, mint egy Watch my Dying szám.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#48) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Emberek nincs mese gazdagnak kell lenni. :P

(#50) Crystalheart válasza mzs718675 (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én eleve ezzel számolok. :D Ha szegény maradnék, úgysem volna értelme. :)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [tildy:] Hiteltelen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.