Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Raucher válasza dabadab (#48) üzenetére


Raucher
tag

Ez csúsztatás.

"Azt nem értem, ez miért probléma."
A véglegesen külföldre távozás közben bevont magyar okmányokról szólt.

"Nem mondom, hogy nincsenek nehézségek"
A lakcímkártya nélkül meglévő személyigazolvány használatáról szólt.
(És nem az angol ultiokmányokkal történő Magyarországi tartózkodásról.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#52) dabadab válasza Raucher (#50) üzenetére


dabadab
titán

"Ha állandó lakhelyet változtatsz, akkor először ki kell jelentkezned a régi címről, az illetékes önkormányzatnál. Utána be kell jelentkezned, az új illetékes önkormányzatnál."

Ez most egészen biztosan nem így van, a konkrét eljárás az, hogy bemész az okmányirodába (bármelyikbe) és bejelented, hogy megváltozott a lakcímed.

DRM is theft

(#53) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

csak az otp-nél van ilyen, hogy a droidnak csak a szig jó? K&H-nál remélem már nem a hatósági sötét középkor van. (amint tehetem, leadom az itteni címemet, naivan gondolkozva, ha németországban tudok nyitni útlevéllel bankszámlát, miért ne lehetne az itthoni bankszámlám külföldi okmánnyal - elvégre attól még magyar állampolgárság marad - valahogy haza kell küldeni a támogatást)

mondjuk az rohadtul nem hiányzik, hogyha leadom, akkor az eddig fizetett, de fel nem használt TB, meg adó dolgokat hirtelen elkezdjék vizsgálni, és hasra kidobjanak egy szép csekket nekem. imádom ezt az országot :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54) Viszlát válasza Mr.Csizmás (#53) üzenetére


Viszlát
addikt

Németországban lakcím nélkül szóba sem állnak veled a bankokban. Legalábbis én idén januárban csináltattam ott bankszámlát, előfeltétel volt, hogy lejárjon a fél éves próbaidőm a német munkaadómnál és a bank külön kiküldött egy papírt a cégemnek, amiben az állt, hogy a cég beleegyezik, hogy a telephely címét adjam meg értesítési címnek. Hozzáteszem ezt egyedül a Sparkasse-nél csinálták meg, a többi banknál csak simán elhajtottak, hogy menjek vissza ha tudom igazolni az ottani lakcímem.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#55) tildy válasza Raucher (#50) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt kerdem. En is bejelentettem az ideiglenes kulfoldre tavozast. Nekem nem vettek el a lakcimkartyam, nem nyultak a lakcimemhez, meglepo , hogy neked ezzel egyutt megszuntettek az allando lakcimed is. Nekem nem.

A problema oka az, hogy lakcimkartyanak lennie kell. Ha nincs, nem ferhetek hozza a bankszamlamhoz, nem vehetek mobilnetes simet, es meg lehetne sorolni.

Ezek szerint van meg egy lehetoseg is, az, hogy van szemelyid, de lakcimkartyad nincs, ami szamomra erdekes, errol az esetrol nem hallottam, ambar lehet. Veglegesnel nicns szemelyid. Lakcimkartyad csak akkor, ha nyilvantartanak, de ha nem kered a nyilvantartast, akkor az sem.

Az en esetem utlevellel ugyintezesrol szolna, ha veletlen rosszul fogalmaztam, elnezest. Utlevelet , mint szemelyazonossagot igazolo okmanyt csak akkor fogadtak volna el a bankban, ha van lakcimkartya is. Amennyiben abban a helyzetben vagy, hogy nincs lakcimkartyad, egyszeruen ugyintezotol fugg, hogy betu szerint cselekszik-e. Konkretan "megutheti a bokajat" ha csak az utlevelet keri.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56) Mr.Csizmás válasza Viszlát (#54) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

magyar lakcímre gondoltam, a HU bankoknál ügyintézés.

az oké, hogy BDR-ben a bürgeramtban be kell jelentenem magam rögtön.

szerk: de miért a telephely címe? :F lakást/szobát 95%-ban munkaszerződéssel igazolva tudsz bérelni (a maradék 5%-nak elég a kaució is) mondjuk munkahelyhez/szerződéshez 95%-ban meg lakcím kell :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#57) Viszlát válasza Mr.Csizmás (#56) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért, mert fuvarozásban dolgoztam, az autóban éltem, nem volt németországi lakcímem, csak a munkaadóm volt német. Viszont a banknak meg mindenképpen kellett egy ottani cím, anélkül a képtelenség szerződést kötni, de bemondásra ők sem fogadják el persze a címet. Az volt a szerencsém, hogy a főnököm ismerte a fiókvezetőt. :)

A tavaly májusi munkaerőpiac megnyitás óta nem kell, hogy legyen az adott országban lakcímed a munkavállaláshoz. Teljesen legális szerződésem volt, magyar lakcímmel.

tildy: nekem lassan 10 éve már, hogy a számlavezető bankomnál minden ügyintézésem így kezdődik: Szia Kati, dolgozol? :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58) tildy


tildy
nagyúr

Es megelozendo par kerdest, miert kell meg magyar bankkartya:

- vannak olyan netes boltok, itthon, amiknel nem enged a rendszer csak magyar bankkartyaval fizetni
- van egy mobilelofizetes, amit en fizetek, mikor itthon vagyok en hasznalom, amugy a szuleim
- diakhitelem meg nem jart le, errol fizetem
- ha itthon vagyok olcsobb es egyszerubb . A kinti bank vasarlasonkent 1 fontot levon, kp felvet kb 4-5 font.

Viszlat: ismersz mar picit. Nem szeretnem ezt. Tiszta lapokkal szeretek es szeretnek jatszani.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59) Raucher válasza dabadab (#52) üzenetére


Raucher
tag

Ez most egészen biztosan nem így van, a konkrét eljárás az, hogy bemész az okmányirodába (bármelyikbe) és bejelented, hogy megváltozott a lakcímed.

Amikor én akartam kijelentkezni, akkor még az volt a szabály, hogy csak ott lehet kijelentkezni, ahol bejelentkeztél az előző állandó lakhelyre. Miskolcon nem lehetett Pápáról kijelentkezni.
Ha ez megváltozott az elmúlt néhány évben, akkor sorry.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#60) tildy válasza Raucher (#59) üzenetére


tildy
nagyúr

Kulfoldre tavozasnal csak lakhelyileg illetekesnel lehet kijelentkezni, egyebkent viszont barhol. Te direkt kerted a lakcim elvetelet, vagy ok vettek el maguktol amugy? Csak mert nekem minden maradt a regiben, euvonal is azt irja.

Kotelezo Polg. szolg: [link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#61) Viszlát válasza tildy (#58) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, csak arra reagáltam, hogy milyen ügyintézőt fogsz ki. Nem csal el nekem semmit az illető, vagy ilyesmi, egyszerűen csak segítőkész és kedves. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#62) Raucher válasza tildy (#55) üzenetére


Raucher
tag

Ezt kerdem. En is bejelentettem az ideiglenes kulfoldre tavozast. Nekem nem vettek el a lakcimkartyam, nem nyultak a lakcimemhez, meglepo , hogy neked ezzel egyutt megszuntettek az allando lakcimed is. Nekem nem.

Mondom. Én kijelentkeztem, majd bejelentettem a külföldre távozást. A németeknél van egy papír amit minden külföldinek meg kell kérni. Ez a szabad költözés jogáról szól. Amíg működött az EU fék Magyarország ellen, addig ezt a papírt egy hiteles fordítású irathoz kötötték, amiben benne van, hogy Magyarországon nincs lakhelyed.

Kotelezo Polg. szolg:
Nem érint, nincs magyar címem.

(#54) Viszlát:

Legközelebb olyan bankot keress amelyik (csak) internetes szolgáltatás nyújt. Nekem a Noris banknál van számlám. Letöltöttem a nyomtatványt, kitöltöttem, elpostáztam. A lakcímere jött egy értesítő. A helyi posta azonosított. Mivel a lakcímre megkaptam az értesítőt, elfogták érvényes lakcímnek. (Ha valamihez nagyon kell akkor lehet a városházán igazolást kérni a lakhelyről. Pl. jogosítvány csere.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#63) Viszlát válasza Raucher (#62) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem kellett a német bankkártya, szóval ez nem pálya. Meg remélem nem kényszerülök vissza a németekhez. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#64) tildy válasza Raucher (#62) üzenetére


tildy
nagyúr

Na most mar ertem. Azt hittem, lakcimednek mindenkepp lennie kell itthon, hacsak a veglegest nem valasztottad.

MAs: hogy intezel igy itthon hivatalos ugyet, olyan esetben ahol kernek lakcimkartyat is? Mert jelen esetben a problema itt jelentkezik.

Gondolom te sem lennel nyugodt, ha nem fernel hozza pl. a penzedhez.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#65) Raucher válasza tildy (#64) üzenetére


Raucher
tag

A pénz nem gond.
Ha egyszer már azonosított a pénzintézet, elegendő egy jogosítvány is.

hogy intezel igy itthon hivatalos ugyet..
Magyar lakcím nélkül már tanúskodtam bíróságon, nem volt gond. Egy 8 éven át húzódó piti gazdasági ügyben. (A lassan sodródó évek alatt, mindenki távozott Magyarországról, akinek bármi köze volt az ügyhöz.)
Hivatalos ügyem nincs Magyarországon, nem is nagyon lehet.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#66) tildy válasza Raucher (#65) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos nem. Epp errol irtam. Azonositashoz kerik az utlevelet plusz a lakcimkartyat is. Vagy a jogsi plusz lakcimkartyat. Akkor is, ha korabban mar azonositva voltal. Akkor is ha a sajat szamladra fizetnel be.
3 ilyen bankrol tudok:
- OTP
- Raiffeisen
- CIB
Lehet van tobb is, de ezek biztosan kerik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#67) Raucher válasza tildy (#66) üzenetére


Raucher
tag

Nekem nem volt ilyen gondom. Igaz én csak pénzt szoktam számlára tenni. Gondolom a bankok sem egyformán igénylik az azonosítást.

(Mondjuk a problémát sem értem. Normáliséknál oda mész automatához, és pénzt veszel ki, vagy teszel be, kártyával. Utalni lehet interneten. (bár felénk automatával is, bankkártyával)
mod:
Mondjuk mégis értem. A kártyák lejárnak egy idő után.

[ Szerkesztve ]

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#68) tildy válasza Raucher (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha hazajovok, akkor viszek be es szemelyesen rakok fel fontot a font alapu , de itthoni szamlamra. Kertek hozza.

Illetve most forintot is raktam be ra . Kertek.

Utalni lehet, de az 10 font , ha keveset utalok, akkor az itteni bank is raszamol meg 8at ,azaz osszesen 18 font , en meg ingyen hazahozom. Vagy 4.5 fontert kiveszem barmely magyar automatabol es berakom a masik szamlara.

Itt is lehet betenni automataban, de most eppen nem lett volna jo az automatan befizetett osszegre 2 nap atfutasi ido, na meg ott fontot sem tudok emlekeim szerint berakni.

Lenyeg a lenyeg, szemelyes ugyintezes kellett.
Mondjuk erdekes, hogy egy megegyezo bank masik fiokjaban, pusztan "puszira", mindenfele egyeb azonositas nelkul ( csak a bank kodomra) utlevel vagy egyeb okmany bemutatasa nelkul is le tudtam mondani szemelyesen egy szolgaltatast. Ugy latszik szerencse kerdese.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#69) Mr.Csizmás válasza Viszlát (#57) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lehet nem kell, de a munkáltatók kérhetik :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70) Lauda válasza tildy (#34) üzenetére


Lauda
félisten

(#34) tildy , (#35) tildy

Mondtam, hogy keptelen vagy felfogni amit irnak Neked es igy is lett. Ha egyedul lennek, azt mondom velem van a gond, de nem igy van es nem csak Symbi, csak megint nem latod a fatol az erdot, mert nem is akarod latni. Bocs, hogy beleronditottam a topikodba, a negativ kritikat is el kene fogadni, de ha nem hat nem.

(#71) danih válasza tildy (#68) üzenetére


danih
addikt

Az ilyesmi gyakran ügyintéző-függő. Múltkor az ELMÜ-ben akartam valamit intézni, de nem volt nálam egy szükséges papír, ezért elhajtottak. Hazafelé menet gondoltam, ha már útba esik, beugrok egy másik üfszolgálatra. Mit ad isten, simán elintéztem.

(#72) tildy válasza Lauda (#70) üzenetére


tildy
nagyúr

Elfogadom en a kritikat, csak nem olyantol, aki siman lemocskozza Magyarorszagot ( en ilyet nem tettem) aztan meg odaall es kitalalja, hogy a masik az , aki fikaz. Tenyeket irtam le , mint mar harmadjara irom. Ha fikazok , akkor azt nem igy teszem.

Tevedeseim pedig be szoktam ismerni, van par , nem vagyok tevedhetetlen. Jelen esetben nincs igazad, sajnalom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73) Lauda válasza tildy (#72) üzenetére


Lauda
félisten

Elfogadnad, ha elotte beirtam volna, hogy szuper csaj vagy(ezt mar irtam valakinek itt es most is igy gondolom), de ez meg ez, vagy ha beirom, hogy angliat imadom, londont meg foleg, de ez meg ez, de igy nem fogadod el, inkabb keresel valamit a masik ellen, amivel, visszatamadhatsz. Felesleges volt. Bar kotottel mar bele olyan topikomba is, amibe nem irtam szinte semmit, csak linkeltem valamit es persze mindenki mas ertette es tudta mirol van szo es miert van igy. De hat emberek vagyunk, egyszer erre, masszor arra. Meg meg nem igazan volt olyan dolog, amiben egyet ertettunk volna, de hat ilyen az elet.

[ Szerkesztve ]

(#74) Avicularia válasza tildy (#66) üzenetére


Avicularia
veterán

Raiffeisen tuti kéri a lakcímkártyát.
Nekem nincs magyar lakcímem,de megtartottam a lakcímkártyát,pont ezekért a szívatásokért.
Mikor a kocsim utolsó részletét az erste bank pénztárában fizettem be,hogy egyből a kezembe nyomják a törzskönyvet meg a törlési papírt,ott is kérte az ügyintéző a lakcímkártyát.

(#75) proci985 válasza dabadab (#52) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pár éve is így volt.

más, bejegyzésért, infokért köszi.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#76) tildy válasza Lauda (#73) üzenetére


tildy
nagyúr

A linkkel az a baj, hogy nem derul ki belole - foleg ha mobilon vagy - hogy mi van mogotte, illetve keves plusz hozzaadott ertekkel birt. Nem csak nalad szoltam emiatt.

Egyebkent volt olyan, amiben egyetertettunk, konkretan a linkelt apehos szivatasnal , amit irtam, fel nem merult benned, hogy fikazom az orszagot , pedig azt is ugyanebben a stilusban irtam.

Eppen ezert nekem ugy tunik inkabb, hogy te valtoztal.

Avicularia, proci: Igy van, Raiffeisen volt az ominozus bank. De a CIB is ker. Remelem titeteket nem szivatnak majd meg az autoval.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#77) Lauda válasza tildy (#76) üzenetére


Lauda
félisten

Dehogy nem derult ki. A cimbol is es abbol, hogy odairtam a penzcentrum.hu cikke, pontosan tudta mindenki rajtad kivul, hogy nem egy 200 megas video lesz. Keves hozzaadott ertek.....a hozzaadott ertek ott volt a hozzaszolasok kozott. Nem attol lesz ertekes egy bejegyzes, hogy irsz hozza valamit.

Az apeh-os bejegyzesed koszonoviszonyban sincs a mostanival. Messze nem ebben a stilusban irtad. Valami nalad van elcsuszva, ha a kettot egyformanak latod.

(#78) tildy válasza Lauda (#77) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, ha te igy erzed nem tudok valtoztatni rajta, en viszont nem latom a kulonbseget.

Raadasul ott tobb , mint szazezer forintom banta volna, ha nem oldodik meg a problema, itt szimplan csak befizetni nem tudtam, ami azert egyeb uton megoldhato .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#79) Lauda válasza tildy (#78) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor ezt megbeszeltuk ugy erzem.

(#80) tildy


tildy
nagyúr

toltottem fel par kepet:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81) ceia


ceia
őstag

"A pincer lany unott arca mar kevesbe." Ahh az elit humora. Te biztos másmilyet vágnál, ha a helyében lennél? Ne vedd kötekedésnek, csak ezen megakadt a szemem.

        it's more fun to compute

(#82) tildy válasza ceia (#81) üzenetére


tildy
nagyúr

Dogoztam Auchan, Interspar penztarban meg foiskola idejen, tudom milyen ugyfel elott lenni. Aztan dolgoztam elpdeskeskent internetszolgaltatonal, ott a hang a fontos. Igen,mast vartam.
Az elitrol meg csak annyit, hogy szegeny csaladbol jottem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#83) hengerPHanda válasza tildy (#17) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

En talaltam tejfolt, teljesen korrekt ize van, es az a vizes trutyi sincs rajra rendszerint :) British Sour Cream neven fut. :) Retket pedig a piacon lattam, szep frisset. :)

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#84) tildy válasza hengerPHanda (#83) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha tejfolmanias vagy, akkor eszreveszed, hogy eleg messzi van a tejfoltol meg az is. Savanyu mindketto , megis mas.
Ha nagyon nincs mas megteszi, a creme fraichenel meg mindig jobb.

A litvan, lengyel smietanak azok , amik hozzak a magyar izt.
Retek van, hegyes eros paprikat tv paprikat mar nehezebb lelni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#85) hengerPHanda válasza tildy (#84) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Oh, ne is mond, ezer fele paprika van, de TV, az nincs. :D

Nah meg a gulyaskrem es a hurka esete a kollegaimmal. Konyhan dolgozom, es meg a sefek is elcsodalkoztak a savanyu kaposzta hurka kombon gulyaskremmel :D Nekik a mi kajank mar fuszeres, ok eleg sotlanul, meg fuszer nelkul esznek, ahogy kostoltam. Viszont a hurka a tobbsegnek nagyon bejott. A savanyu kaposztanal meg szolnom kellett nekik, h ovatosan, mert f..sat. Persze nem hittek nekem :D

A tejfolben meg nem talaltam nagy kulonbseget, bar lehet, h az en izlesemmel van a baj :)

[ Szerkesztve ]

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#86) tildy válasza hengerPHanda (#85) üzenetére


tildy
nagyúr

Mashogy van savanyitva, kevesbe, plusz a zsirtartalom is magasabb. Nekem a 20% folottiek mar nem jonnek be, es nekem az igazi , ha megall a kanalon egyben, ha "belevagsz":)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#87) hengerPHanda válasza tildy (#86) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Igen, ezek nem azok a 20 szazalekos finomsagok :(

Nah meg a turo rudit hianyolom :D Van a kornyeken, de heroin arban, ha atszamolom. Amugy sosem hittem volna,h egyszer majd ket pofara fogom zabalni a kolbaszt XD

Viszont amitol kivagyok, az az itteni ecet szaga. Hanyingerem van tole :S

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#88) tildy válasza hengerPHanda (#87) üzenetére


tildy
nagyúr

Orosz, lengyel boltot probalj keresni:) Minden van, savanyu kaposzta is:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#89) hengerPHanda válasza tildy (#88) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

De nem merik nagyon dragan?

Lengyelbolt van a kozelben, majdnem kozvetlenuk mellette egy helyi Food and Wine bolt, ahol lehet kapni mindenfele hazait. Csak hat egy nagy Gulyaskrem 1.79£, a nagy turorudi meg majdnem 3£. Itteni arakhoz merve nem daga, de sajnos atszamolom XD

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#90) tildy válasza hengerPHanda (#89) üzenetére


tildy
nagyúr

a nagy tejfol £0.7-£1.2, turi rudolf -igaz nem a magyar, hanem az eredeti orosz - £0.29.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#91) hengerPHanda válasza tildy (#90) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Hol is van ez? :)

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.