Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) truba


truba
tag

Nem annyira bonyolult ez. Leadod és kész.
Azonban az már fontosabb kérdés, hogy az érvényben lévő, a külföldi élethez szükséges többi okmányodat hogyan újítod majd meg. (útlevél, jogosítvány) Ezek azért még jól jöhetnek ha változik a világ.

Személyes véleményem szerint ne ad le őket, elférnek azok, és még egyszer jól is jöhetnek. ( újíttatni még mindig könnyebb, mint újból megszerezni.)

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

néha azért menne úgy a beszámoló, hogy nem fikázod az országunkat? Elég ha mi nem vagyunk megelegedve vele.
A másik meg ha püt írsz valakinek és az válaszol, illik legalább odaböffenteni, hogy kössz. Többet nincs mit hozzáfüznöm!

(#3) EczkE válasza Kolondrum (#2) üzenetére


EczkE
addikt

Ezt pont írod...? :U

Asszem mindenféleképpen!

(#4) Ringman válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Ringman
nagyúr

néha azért menne úgy a beszámoló, hogy nem fikázod az országunkat?

ha leírja, hogy milyen szivatásokra képes a bürokrácia, az szerintem nem fikázás

(#5) Dany007 válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Hideg vizes zuhany aztán jobb lesz majd! ;)

(#6) Eastman


Eastman
őstag

Bonyolult lenne, ha pl. Anyudékhoz maradnál pl. ideiglenesen bejelentve?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) danih válasza EczkE (#3) üzenetére


danih
addikt

Pffff LOL :)

Amúgy tildy én úgy tudom, hogy az útlevél és a jogsi is személyazonosító okmány önmagában is! Az a szolgáltatók baja, hogy úgy van megcsinálva a rendszerük, hogy a program kéri a szig-et, ha meg az ügyintéző ezt látja, ezt fogja papagájként ismételni, hogy de hát szig....

A kulcs amúgy tényleg a lakcímkártya, azaz a regisztrált lakcím. Pl. a társadalombiztosítási törvény szerint ha nincs lakcímkártyád, már külföldi vagy és nem vagy jogosult semmire csak alapellátásra. Ha külföldi állampolgár lennél, de lenne lakcímkártyád, a TB törvény szerint belföldi volnál, és jogosult ellátásra.

[ Szerkesztve ]

(#8) truba válasza danih (#7) üzenetére


truba
tag

Jól tudod, mindkettő az. El is fogadják mint azonosításra alkalmas okmányt. De lakcímet azonban egyik sem igazol.

(#9) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A pincer lany unott arca mar kevesbe.
welcome home :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10) Kolondrum válasza Dany007 (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

ma már sikerült elérni, hogy kerüljenek. Front van biztos.

(#11) tildy válasza truba (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

De bonyolult. Leadod, nem fersz hozza a magyar bankszamladhoz, nem fersz hozza a magyar mobilelofizetesedhez, nem fersz hozza az eletbiztositasodhoz , es meg lehetne sorolni.

Szemelyazonositasra pedig kell a lakcimkartya a fenykepes igazolvany melle.

Eastman: valoszinuleg az lesz, ott lesz bejelentve ideiglenes lakcim. A TB nem erint, angol biztosito fizeti itthon a surgos ellatast.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) tildy válasza Kolondrum (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

1. ha problemad van privat uzenettel kapcsolatban, kerlek privatban jelezd. Ha nem jeleztem vissza, elnezesed kerem, ha lemaradt a koszonom, elnezesed kerem.

Elfoglalt vagyok, hidd el nem direkt csinalom. A PH-n tobb embernek hoztam mar ezt azt, probaltam segiteni, szerintem nem erdemlem meg, hogy ilyen modon nyilvanosan jarass le.

2. Nem fikaztam. Tenyszeruen irtam le, ahogy jartam.

3. Itt felegyhazan barmilyen ugyintezessel ( 2 bank, par vasarlas) nagyon jo tapasztalataim vannak:) Mosolyogtak az emberek, de legalabbis segitokeszek voltak. Orultem neki:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) #56230144 válasza Kolondrum (#2) üzenetére


#56230144
törölt tag

+1

(#14) tildy válasza Kolondrum (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Megneztem a leveleim, az elmult kb ket evben nem irtam neked privat uzenetet. Sejtem kinek felejtettem el koszonomot irni , de nem korrekt mas neveben eljarnod.

Mas: a banki ugyintezest abszolut nem leszolasbol irom. Nehanyan tenyleg nezzetek mar kicsit ra mit irtam? Azt irtam, ha torvenytiszteloen akarsz eljarni, akkor:
1. nem segitenek eligazodni a torvenyek kozt
2. nehezsegekbe utkozik
3. problemak lehetnek kesobb. Ezt jo tudni, aki meg akarja lepnia vegleges kulfoldre tavozast? Fikazas lenne? Inkabb segitseg az utanunk jovoknek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) lorcsi


lorcsi
veterán

Nekem épp ellentkezőleg, fordított a tapasztalatom debrecennel kapcsolatban mióta nem ott lakom, csak hazalátogatom a szüleimhez.
igazi kibaszós város, mintha direkt kitolásból lenne egy csomó dolog :(( :((( ..vagy minket pécéznének ki :F

(#16) Eastman válasza lorcsi (#15) üzenetére


Eastman
őstag

...szeretettel várlak a blogomba.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17) tildy válasza lorcsi (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat, lehet tulsagosan turistanak latszodtunk.

Amugy tuti felszedtunk 1-2 kilot, egyszeruen nem lehet betelni az itthoni izekkel. Sajt, TEJFOL, tv paprika, retek, szalamik nameg a kortes Soproni.
Miert nincs nagyobb export nyugatra ?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) BITBOYS válasza tildy (#17) üzenetére


BITBOYS
addikt

Félnek tőlünk: [link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19) danih válasza tildy (#17) üzenetére


danih
addikt

Mert mi azért vagyunk, hogy itt is lehessen dumpolni a nyugati szart, nem azért, hogy mi eladjunk oda :DDD
Persze a kép árnyaltabb lényegesen, kicsit a keserű szájíz miatt fogalmaztam túlzottan sarkosan.

[ Szerkesztve ]

(#20) lorcsi válasza Eastman (#16) üzenetére


lorcsi
veterán

melyikbe?
mert több témát is találtam

(#21) Kassadin válasza BITBOYS (#18) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem csodálom.

[ Szerkesztve ]

(#22) tildy válasza BITBOYS (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt lattam en is. De pl. a tv paprika teljesen illene az angol konyhaba is. Erdekes volt ahogy munkatarsaim racsodalkoztak, hogy ez meg mi? Mondom paprika. Alig hittek el. Megkostoltak es izlett nekik. :)

Vannak finom etelek kinn, tudok parat mondani, de termeszetesen ha valasztani kell egy jo kis sirloin steak, vagy egy kis csirkepaprikas kozul, nem kerdes, hogy utobbit valasztom :D

Csak azt szeretnem ezzel mondani, mikor az ember benne van, lehet nem ertekeli ugy a dolgokat, ahogyan kellene. En is csak odakinn jottem ra, mennyire kellenek nekem a magyar izek. Szerencsere a litvan-lengyel-orosz konyha hasonlo, igy elerheto kozelsegben marad.

Na most pedig eszem egy kis rantott sajtot, mar legalabb ket eve nem ettem , pedig imadom. :)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) dabadab válasza danih (#19) üzenetére


dabadab
titán

Minden bizonnyal ezert van pluszban a kulkermerlegunk :U (Nem csak ugy altalaban, az elemiszeripari exportunk az importnak majdnem ketszerese, azt nem az Audi huzza fel.)

DRM is theft

(#24) danih válasza dabadab (#23) üzenetére


danih
addikt

Lehet rosszul emlékszem és az EU-n kívüli mérleget keverem az EU-ssal, mindjárt megnézem :)

(#25) Eastman válasza lorcsi (#20) üzenetére


Eastman
őstag

Piros link itt a nevem alatt --> Butapest

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26) tildy


tildy
nagyúr

Na az alabbi szoveg az Otp-tol van, de mashol is ez szokott lenni:

"Az ügyfél-azonosítás kizárólag a következő okmányok valamelyikének bemutatása alapján történhet:
Belföldi természetes személy esetén személyi igazolvány; személyazonosító igazolvány és lakcímet igazoló hatósági igazolvány együttesen; útlevél és lakcímet igazoló hatósági igazolvány együttesen; új típusú kártyás gépjármű vezetői engedély és lakcímet igazoló hatósági igazolvány együttesen;"

A lakcimnyilvantartasrol amugy reszletesen itt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) Lauda válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Engem is rohadtul idegesit mar ez a fikazas. Nem is egyszer ra lett mar szolva, de ezek szerint nem erdekli. Egyebkent angliaban meg minden tokeletes.

(#29) Kolondrum válasza Lauda (#28) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én a továbbiakban nem akarom "bántani". Nem lovagolok a dolgon mint egyesek rajtam (nem olvassa). ;)

(#30) dabadab válasza Lauda (#28) üzenetére


dabadab
titán

Hú, azta, rá lett szólva, és nem érdekli? Skandalum!

DRM is theft

(#31) tildy válasza Lauda (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Tanuld meg az erto olvasast.

Kifejezettem pozitiv benyomasok ertek itthon az elmult egy hetben, par negativot leszamaitva. Mindrol irtam. Ha csak a negativumokat latod az irasomban, akkor nem en fikazok, hanem te nem olvasol eleg figyelmesen.

Ajanlom olvasd at megegyszer az irasom, olvasd at itt a kommentjeim es gondold at megegyszer , amit elobb leirtal.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) tildy válasza Lauda (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

A minden tokeletesrol pedig ennyit : [link] :U ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) Lauda válasza tildy (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Az erto olvasast Neked is tanulni kene szerintem. Sehol nem irtam, hogy ez a bejegyzesed csak fikazas. Az a baj, hogy eddig sem es most sem fogod fel, amit irnak Neked. A forumos kommenjeid is azt tukrozik, amit mar leirtunk most megint. Magadat csapod be vele, szoval az a resze engem nem zavar, csak olvasni rendszeresen ezt, mar idegesito, ennyit irtam korabban.

Ez a lakcimes dolog is nem tenykent van csupan feltuntetve, hanem az egesz szoveg olyan, hogy mocskolja az itteni rendszert. Amik viszont tenyek, ezekhez kell mindenkinek tartania magat. Ez ilyen, ebben eltel sokaig, csak kezded elfelejteni. Tenyleg nem veszed eszre?

[ Szerkesztve ]

(#34) tildy válasza Lauda (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Eddig ket ember vette annaka topikban.Te es Symbianos. A tobbiek - ahogy en lattam - nem, de majd ok elmondjak ha akarjak, es neked sem kene tobbest hasznalnod, eleg , ha a magad neveben beszelsz.

A lakcimes dologrol oda volt irva, jo ezt tudni. Valoszinuleg neked a van rajta sapka, nincs rajta sapka esete, amivel nem tudok, es nem is akarok mit kezdeni. Mindenesetre erdemes ezt tudni, lakcimigazolvany kell. Es igen, ezt addig nem veszi igy eszre az ember, amig van neki mindketto ( lakcimigazolvany is meg szemelyi is).

Kivancsi voltam, hogy lehet ugyet intezni, ha torvenytiszteloen jarok el ( marpedig lakcimugyileg ha nem itthon elek eletvitelszeruen , akkor valoszinuleg a vegleges tavozas a megfelelo lepes). Leirtam mi a helyzet, miket javasoltak. Nem szoltam le a rendszert ( bar ha nagyon csurjuk-csavarjuk , a frankot lehet annak venni, ha nagyon csurjuk-csavarjuk , de szimplan csak nem orultem neki) , egyszeruen tenyeket kozoltem. A magyar tartozkodasi engedelyt is konkretan a bankban javasoltak.

Nem fogok belekepzelni olyat a mondandomba, amit nem irtam bele , nem is gondoltam, csak a te kitalaciod. Ha fikazok valamit, azt nem igy teszem, aki picit is ismer, tudja ezt.

Es mindezek mellett rengeteg pozitivumot is emlitettem. Ha csak a fikazast latod meg, akkor szelektiven valogatsz, kifejezetten ugy, hogy rossz szinben tuntess fel. Ne haragudj, de ezt nem tudom elfogadni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) tildy válasza Lauda (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Es meg valami : ezt sem en irtam.

Nem tudom mi valtozott meg benned, nem tudom mitol lettel ilyen , de furcsa, hogy egy szimpla "szemoldokfelvonasert" fikazassal vadolsz, mikozben lemocskozod a szulofolded egy masik topikomban. Kicsit sajnalom , hogy ebbe az iranyba valtoztal. :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) moonlight115 válasza tildy (#35) üzenetére


moonlight115
tag

Tildy, szerintem korrekt vagy. Szeretem olvasni az írásaidat, érdekesek. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#37) Eastman válasza moonlight115 (#36) üzenetére


Eastman
őstag

...jó és harcos kis lélek, én is bírom.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38) tildy válasza moonlight115 (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Koszonom. :)

Tervezek egy irast a valasztasi regisztracioval kapcsolatban is, remelem nem tul politikai , es nem fog ra lesujtani a ( moderatori) bard.

Mas: november vegen megint hazaugrom , ha kell valakinek valami kinntrol, nyugodtan szoljon. Szivesen elhozom. Hoztam mar oreo kekszet, Google Nexust, iphone 5-t. Ha elfer a hatizsakban, johet:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) moonlight115 válasza Eastman (#37) üzenetére


moonlight115
tag

Ja. Na végre, egyszer valaki egyetért velem valamiben.:-) Álgandhi. :-)))

Tildy Szívesen, nincs mit. Várom, az jó téma. :K

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#40) Eastman válasza moonlight115 (#39) üzenetére


Eastman
őstag

Na jó, csak a kedvedért megigazgattam az aláírásom.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41) moonlight115 válasza Eastman (#40) üzenetére


moonlight115
tag

LOL! Szuper! :-)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#42) Raucher válasza tildy (#34) üzenetére


Raucher
tag

A lakcimes dologrol oda volt irva, jo ezt tudni.

Azt nem értem, ez miért probléma.
Ha a végleges külföldre távozást választja valaki, akkor nincs szüksége magyar iratokra.
Az új országban kiállított útlevéllel, külföldiként, minden elérhető.
Még a bankszámlához is elegendő az angol útlevél.

Ha ideiglenesen távozik valaki külföldre, akkor csak lakcímkártyája nincs. Magyar útlevelet csak külföldön lehet szerezni, konzulátuson. (Magyarországon lepattintanak lakcím hiányában.) Minden más esetben áthidalható a lakcím hiánya.

Az ideiglenes külföldre távozás státusza miért nem elegendő?

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#43) RexpecT


RexpecT
addikt

Amennyiben még most is az eredeti írás olvasható(nem utólag lettek beleírva a pozitív élmények, abban az esetben én sem érzem fikázásnak). Sőt inkább ellenkezőleg.

Sajnos a debreceni 2-es villamos a vidéki 4-es metró.

(#44) dabadab válasza Raucher (#42) üzenetére


dabadab
titán

"Ha a végleges külföldre távozást választja valaki, akkor nincs szüksége magyar iratokra."

Akkor nincs ra szuksege, ha allampolgarsagot is valt, ez meg jelen esetben nem all fenn.

"Minden más esetben áthidalható a lakcím hiánya."

Ugye, Tildy a sajat tapasztalatait irta meg azokrol a konkret esetekrol, amikor megsem, raadasul mas expatoknak is hasonlokeppen arra jutottak, hogy a kijelentkezes ezernyi szivas forrasa. Ehhez kepest az, hogy ideirod, hogy denem, azert nem tul meggyozo.

DRM is theft

(#45) tildy válasza Raucher (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

A gond ott van, hogy valaszthatsz ugy vegleges kulfoldre tavozast, hogy meg nincs kulfoldi allampolgarsagod. Ne keverd a kettot, mert nem egy ;)

Nem az allampolgarsagot adod le ugyanis, akkor meg az utlevelet is le kell adnod.

Szoval de, van szuksege magyar iratokra , ebben az esetben is. ellenkezo esetben az illeto hontalan lenne, a magyar torvenyek ertelmeben pedig ez nem tortenhet meg.

Ha ideiglenesen megy valaki kulfoldre, akkor marad a magyar allando lakcim, marad a lakcimkartya is , es a szemelyi is. Utlevelet pedig itthon is tudsz intezni. Nekem ideiglenes van bejelentve, nem vettek el egy iratom sem, mindent lehet itthon vele intezni. Az mas kerdes, hogy a fenti eset teszt volt arra az esetre, ha ...

Ideiglenes kulfoldre tavozas statusz azert nem elegendo, mert hivatalosan annak kell az allando lakohelyednek lennie, ahol eletvitelszeruen elsz. Ergo ha nem elek Magyarorszagon , elvileg nem lehetne az allando lakcimem magyar . Marpedig az. UK-ben nincs allando lakcim fogalma, lakcim fogalma ismaskepp van, hivatalosan bankszamlakivonattal vagy kozuzemi szamlaval, vagy council taxos papirral igazoljuka lakcimunk.

Viszont olyan meg nem lehet - legalabbis tobb forras erre utal- hogy itthon csak ideiglenes lakcimed legyen. [link]

Aztan itt van ez a polgari szolgalat tema is, hogy akar a vilag masik vegerol berangathatjak az embert, ha nem kuldi vissza a levelet , akkor meg kozmunka.... Aztan ott az autokkal kapcsolatos torveny is , bar azon ugy nez ki , mar enyhitettek .

Szoval emiatt akartunk veglegeset, nem oromunkben.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) tildy válasza RexpecT (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyetlen egy pozitiv dolgot irtam be utolag: a wifis vonatot. A tobbi benne volt, ahogyan a kommentjeimben is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) Raucher válasza dabadab (#44) üzenetére


Raucher
tag

Ugye, Tildy a sajat tapasztalatait irta meg azokrol a konkret esetekrol..

Én is saját tapasztalatból írtam. Nem mondom, hogy nincsenek nehézségek esetenként, de meg lehet lakcímkártya nélkül lenni.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#48) dabadab válasza Raucher (#47) üzenetére


dabadab
titán

"Nem mondom, hogy nincsenek nehézségek"

vs

"Azt nem értem, ez miért probléma."

:U

DRM is theft

(#49) tildy válasza Raucher (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Hogy vehettek el neked ideiglenesnel a lakcimkartyad, mikor hivatalosan azt nem vehetnek akkor el? Tenyleg erdekel.

Illetve hogy inteztel/intezzel magyar banki dolgokat, ha szemelyesen kell megjelenned, pl. befizetni , vagy szamlat modositani? En ahogy lattam, ezt csak ugy lehet, ha khm, "eltekintenek ez esetben" ( es ide kb ez a smiley illik ;) ) a szabalyoktol.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) Raucher válasza tildy (#45) üzenetére


Raucher
tag

Ha ideiglenesen megy valaki kulfoldre, akkor marad a magyar allando lakcim, marad a lakcimkartya is , es a szemelyi is. Utlevelet pedig itthon is tudsz intezni.

Nekem nincs magyar állandó lakcímem.
Bejelentettem az ideiglenes külföldre távozást.
Problémád van mert nem akarja kivezetni az ügyintéző?
Be mész a jegyzőhöz és államigazgatási eljárásban kéred a lakcímed megszüntetését, fiktív bejelentkezés okán. Percek alatt el lesz intézve a kijelentkezés.

De a problémát sem értem. Ha állandó lakhelyet változtatsz, akkor először ki kell jelentkezned a régi címről, az illetékes önkormányzatnál. Utána be kell jelentkezned, az új illetékes önkormányzatnál. Nem köthet a Pirityófalvai önkormányzat magához, ha nem ott laksz.

A linked szerintem a levegőben lógó emberek védelméről szól. De benne van a cikkben. Mindenki kijelentkezhet az állandó lakhelyéről.

Aztan itt van ez a polgari szolgalat tema is, hogy akar a vilag masik vegerol berangathatjak az embert, ha nem kuldi vissza a levelet

A macska kergeti a farkát. Ha kijelentkezel, akkor nincs hova küldeni a levelet. (Egyébként mi ez a polgári szolgálat?)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.