Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) Thunderzolee válasza #51736960 (#13) üzenetére

Szerintem A szakirodalom szerint meg vannak munkahelyek, ahol a munkáltatónak kötelessége elemi érdeke annyi embert foglalkoztatni az adott munkaterületen, h legyen aki beáll azok helyére, akiknek esetleg ki kell mennie WC-re/el kell mennie szabadságra, stb.
Pláne, h ez eddig így is működött, viszont munkamorál erodálása hatékonyság növelése címszóval egy ideje egyre kevesebb az aktív állomány tagja, ugyanakkor az improduktív állományét nem csökkentik, az inkább csak egyre növekszik.
Eredmény: a dolgozó ne menjen el mosdóba, tartsa vissza? --> És majd azt mondjuk neki, h ez követelmény, mert birka, és úgyis félti a munkahelyét, vagy mi?

Nem mindegy, h az adott termelési területen a 350-400 dolgozóból a termelés folyamatos fenntartásához szükséges 350 aktív + 50 improduktív arányát megváltoztatjuk ~ 300aktív + 70 improduktívra.

Ne bohóckodjunk már, nem releváns idekeverni az általad felsorolt szakmákat.
Egy szalag mellett kell lennie értelmes emberek által irányított munkahelyen vannak plusz emberek, a "nem mehetsz ki a mosdóba mert én azt mondtam" hozzáállású embereket pedig sürgősen el kell távolítani a vezetésből.
Ja és hát mondom ezt úgy, h ahányszor mosdóba mész, összefutsz egy-egy improduktív emberrel a mosdóban..
Mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek? :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.