Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Megkérdeztem az orvosi topicban is, de hát az nem egy pörgős oldal, ahogy elnéztem 7 évvel ezelőtti megnyitása óta alig van ezer hsz-a. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én fél napig vissza tudom, ha érdekel, többet még nem próbáltam. ;]

(#3) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Valamikor egy óra, valamikor 16 órán keresztül nem kell.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) danih


danih
addikt

Attól is függ, épp mennyire "pörög" a veséd, ha sok a méreganyag a szervezetben akkor nem feltétlenül lesz a pisilés egyenes arányban a folyadékbevitellel, lehet az jóval több is...

(#5) Thunderzolee

..hehhehh.. akkor ez a topic nem arról fog szólni, h kinek mennyi memória van a fő gépében, hanem arról, h ki meddig tudja visszatartani? :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) #51736960


#51736960
törölt tag

szerintem aki 2 órán keresztül nem bírja visszatartani, az a saját érdekében menjen orvoshoz.
nekem is volt ilyen problémám, dokihoz mentem, aki kiderítette hogy valamilyen fertőzés okozta.

(#7) Thunderzolee válasza #51736960 (#6) üzenetére

Tételezzük fel, h az illető nemrég átesett egy orvosi vizsgálaton, és makkegészségesnek nyilvánították.
Nincs felfázva sem, most nem erről van szó.

Ha nem iszik sok folyadékot, nem is kell mosdóba mennie, simán kibírja, mint úgy általában a nap többi hasonló 2 órás munkaidő-blokkjánban, de van amikor mégsem. <-- ez történt most is. (Valószínűleg a 12.05 előtt történt folyadékbevitelnek a hatása)
Mennyi idő alatt "megy át" a szervezeten mondjuk 3-4 deci, egyszerre megivott víz?

Értékeljük a hsz-od, de ez esetben semmilyen betegségről nincs szó, egyszerűen arra vagyunk kíváncsiak, létezik-e olyan előírás, amire egy munkáltató hivatkozhat ilyen esetekben, vagy egyszerű vezetői túlkapásról van szó?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) DeFranco válasza Thunderzolee (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nincs ilyen, nem is lehet. Ezt így, ebben a formában, hogy egy embernek X ideig ki kell bírni mindenképpen pisilés nélkül egy orvos sem fogja neked kijelenteni. Nagyon egyénfüggő, és nagyon lelkiállapot függő egy egészséges embernél is. (tervezek erről írni egy monstre bejegyzést, ha egyszer nagyon ráérek)

(#9) Thunderzolee válasza DeFranco (#8) üzenetére

Kár, h még nem írtad meg, most jól jött volna. :K

A gyakorikérdések.hu-n van egy rakás kérdés meg hát válasz ezzel kapcsolatban, de hát arról az oldalról inkább ne beszéljünk.. :U
Bár a válaszok jó része az, h nem szabad visszatartani, mert különféle egészségkárosodáshoz vezet(het).
És hát igen, ahogy írtad is, Google szerint is teljesen egyén, lelkiállapot, fizikai állapot, stb függő.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10) Иван válasza Thunderzolee (#9) üzenetére


Иван
őstag

Én suliban gyakran kibírtam (7.45-től 2.00-ig), úgy, hogy mellé ittam gyakran egy liter folyadékot (meg reggel pár deci tejet), bár a legtöbbször a harmadik-negyedik óra körül (az olyan 10 óra körül lehetett) kimentem. Most, h itthon töltöm a napjaimat nem mérem, amikor kell, kimegyek.

De ez a 135 perc nekem nem lenne teljesíthetetlen.

Mondjuk az tény, hogy pl 3-4 és afölött sör után fél óránként ki kell mennem. De szerintem ez mindenkinél így van.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) kmisi99


kmisi99
addikt

Hát ha én ebédkor ledöntenék 1l vizet akkor 1-2 óra múlva már szaladnék a wc re ha meg nem iszok akkor kibírok fél napot is lazán.

(#12) Lauda


Lauda
félisten

Nincs erre semmilyen hivatalos adat es nem is lesz soha.

(#13) #51736960 válasza Thunderzolee (#7) üzenetére


#51736960
törölt tag

szerintem vannak munkakörök, ahol követelmény, hogy bizonyos időt kibírjon az ember pisilés nélkül.
pölö egy buszvezető ne álljon meg menet közben, csak a végállomáson.
vagy a forma 1-ben a kerékcserélő fickó, gondold meg, épp brunzol a vécén, amikor alonso beáll boxba első helyről :)
de elég csak egy szalag mellett dolgozó droidra gondolni, ha elmegy vécére, az egész szalagot le kell állítani...

(#14) proof88


proof88
addikt

egy embernek kéne innia naponta 2 liter vizet.
Én munkaidőben meg szoktam inni másfél litert. Folyamatosan iszok, tehát néhány percenként szoktam 1-2 kortyot inni. Egyszerűen így szoktam meg. Tehát durván 1.875 decit iszok óránként. Ezért én ki tudom bírni gond nélkül, ha nem tudok elmenni wc-re. Viszont a reggeli ébredés utánit, valamint a munkahelyre érés utáni első pisit szeretem minél előbb megejteni. Viszont nem szeretem tartogatni, egy helyben ülés közben órákon át ... mert akkor elkezdek ott lenn izzadni és a gatyám is izzadt lesz. :C

[ Szerkesztve ]

(#15) Nexuiz


Nexuiz
tag

Én legalább 4 liter vizet iszom egy nap, de változó van, hogy több meg még egyéb folyadékok, gyakran járok wcre, de nem szoktam stopperral mérni.

Nem én voltam!

(#16) Thunderzolee válasza #51736960 (#13) üzenetére

Szerintem A szakirodalom szerint meg vannak munkahelyek, ahol a munkáltatónak kötelessége elemi érdeke annyi embert foglalkoztatni az adott munkaterületen, h legyen aki beáll azok helyére, akiknek esetleg ki kell mennie WC-re/el kell mennie szabadságra, stb.
Pláne, h ez eddig így is működött, viszont munkamorál erodálása hatékonyság növelése címszóval egy ideje egyre kevesebb az aktív állomány tagja, ugyanakkor az improduktív állományét nem csökkentik, az inkább csak egyre növekszik.
Eredmény: a dolgozó ne menjen el mosdóba, tartsa vissza? --> És majd azt mondjuk neki, h ez követelmény, mert birka, és úgyis félti a munkahelyét, vagy mi?

Nem mindegy, h az adott termelési területen a 350-400 dolgozóból a termelés folyamatos fenntartásához szükséges 350 aktív + 50 improduktív arányát megváltoztatjuk ~ 300aktív + 70 improduktívra.

Ne bohóckodjunk már, nem releváns idekeverni az általad felsorolt szakmákat.
Egy szalag mellett kell lennie értelmes emberek által irányított munkahelyen vannak plusz emberek, a "nem mehetsz ki a mosdóba mert én azt mondtam" hozzáállású embereket pedig sürgősen el kell távolítani a vezetésből.
Ja és hát mondom ezt úgy, h ahányszor mosdóba mész, összefutsz egy-egy improduktív emberrel a mosdóban..
Mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek? :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) gordonfreemN válasza Thunderzolee (#16) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Több minden is eszembe jutott,, pl kettős mérce. Igen, sajnos létezik, ez a vv...
Még valami: A nők soha nem tudják addig tartani, mint a pasik. Ez remélem nem okozott senkinek újdonságot. Tehát mondhatom, hogy én órákig is kibírom, van akit 10 perc is megvisel.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18) gordonfreemN válasza #51736960 (#13) üzenetére


gordonfreemN
addikt

[link]
Szar példa, spiccel visszarúgtam... ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#19) Nexuiz válasza gordonfreemN (#18) üzenetére


Nexuiz
tag

Ez a futam végén volt. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem én voltam!

(#20) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Szervusztok!

Dühítő embertelenség! Alig bírom visszafogni magam, sokat küzdöttem én is ezért, dolgoztam ilyen gyárban. Minden gyárban szeretik a témát. A művezetőnél érvelni esélytelen(tapasztalat), akkor is, ha totál hülyeséget mond(mint példád mutatja). DeFranconak igaza van, ilyen nincs, hogy mindenki egyforma. Alapvető emberi szükséglet és jog.
Bizony audit esetén még szigorúbbak. Egyébként én mindig úgy nyertem meg a csatát, hogy akkor nézzük meg a szerződést, házirendet, illetve a gyártási utasítást, hol található benne ez a pont, hogy nem mehetek ki wc-re. Kirúgással történő fenyegetés esetén munkaügyi bírósághoz fordulok néhány kollégával együtt, akik(tanúk) előtt elhangzott a tiltás. Felháborító! :(((

Loveless: egy barátomnak tönkrement a veséje 30 éves korára a sok gyógyszertől amit be kellett szednie. Mégis dolgoznia kell neki is valahol. Pelenkát hord, ami nem kis lelkierőt igényel.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#21) Valty


Valty
aktív tag

A vese naponta 1,5 - 2 liter vizet választ ki (vagy többet).

Ha a húgyhólyagban 200 ml-nyi folyadék van, akkor van az, hogy "HOPP, majd elmegyek pisilni, ha lesz időm"
400 ml-nél már azért erős késztetés van, 700 ml-nél pedig automatikus a bepisilés. Na persze ez csak olyan általános dolog, emberenként változik :)

(#22) andris1602


andris1602
aktív tag

a munkáltató nem támaszthat ilyen feltételt, mert ez sérti az alapvető emberi jogaidat, ha másból nem, az emberi méltósághoz való jogból simán levezethető. a műszakvezető Úr helyében én nem nagyon hangoztatnám ezt, mert ha valaki felveszi, annak cudar munkaügyi per lesz a vége.

(#23) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

Ez azért durva... a müszakvezető urnak uzenem hogy a qrva anyját. Milyen disznó dolog ez már.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#24) proci985


proci985
MODERÁTOR

svédeknél óránként 5 perc szünet engedélyezett (mármint óránként 5 perc szünet van), de azt hiszem összevonható, legalábbis a gyakorlatban.

szellemi munkánál egyébként pici szüneteket néha nem árt tartani, hosszabb távon a produktivitást rontja a megállás nélküli tevékenykedés. egyébként a 40órás munkahét is pont erről szól, az az a szint, ami hosszú távon is általános esetben optimális. értsd, pár hónap után a heti 50 órás munkahétben dolgozók lehet kevesebb jószágot fognak előállítani, mint a heti 40 órások. vita van erről bőven, viszont voltak tanulmányok is a témában (elsősorban szellemi munkát végzőket néztem mondjuk, pl programozásnál hol a sweet spot).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25) MornKapitány


MornKapitány
tag

Kicsit megkésve, de annál pontosabban :D.
Az ürített vizelet mennyisége egészséges emberben elsősorban a bevitt folyadék mennyiségétől (minőségétől) függ. Ezt befolyásolhatja a hőmérséklet (egy forró napon akár napi több liter vizet is veszhetünk bőrünkön keresztül - természetesen ez csökkent vizeletmennyiséget okoz). Lélegzéssel átlag napi 500 ml folyadékot vesztünk (bár körülbelül ennyit termelnek a sejtjeink az anyagcsere folyamataik során).
Viszont egy jobb kávéban található koffein mennyiség (kb. 150-200 mg) 3-4 deci vízzel bizony felgyorsíthatja a kiválasztást. A koffein, habár egyértelműen nem bizonyítják a kutatások, de saját tapasztalat szerint erősen vízhatjó hatású - szerintem a szénsav is :D. Ugyanez vonatkozik az egyes vizelethajtókkal kombinált vérnyomáscsökkentőkre is (ACE gátló, thiazid).
Ugye egy normál napon 1.5 - 2 liter tiszta vizet ajánlanak. A hólyagod körülbelül 500 ml vizeletet képes tárolni + hugyvezeték + vesemedence. 3-400 ml-ig minden komolyabb szenvedés nélkül képes a hólyag tágulni, 400 felett kezd el vizelési inger jönni. 500 felett átlépi a nyomás a záróizmok nyomását, és orvosi nyelven szólva enuresis következik be. Természetes ez nincs kőbe vésve, vannak egészen különböző méretű hólyagok a gauss minden szélén.
Ha megiszol 3-4 deci vizet az normális esetbe 3-4 deci vizeletté fog válni. Nincs meghatározva, hogy körülbelül mennyi idő alatt fog a vizelési inger rád törni, de normális körülmények között ki kell bírni. 1 l folyadék nagy része kb. 1-2 órán belül kiválasztásra kerül valamilyen módon. A kiválasztás sebessége nagyjából exponenciálisan csökken.
Biológiailag.

De az ember alapvető komfortérzetéhez hozzátartozik, hogy nem kell szenvednie különböző altáji ingerektől :N Alapvető emberi jog (negatív jog), hogy a lehető legnagyobb testi, lelki és szellemi jólétben élhessünk (WHO jólét def.). És szerintem egy munkáltató sem tilthatja meg jogilag, hogy kimehess vécére, bármilyen igényed is van. Nem bagózni és fröccsözni mész. Szerintem ez inkább jogi, mint orvosi kérdés.

Egyéb oka a gyakori vizelési ingernek:
gyógyszerek, prostata hyperplasia, urethritis (gonorrheális és nem gonorrheális / gy.k. nemibetegségek), bakteriális infekciók - felfázás, szívelégtelenség esetén éjszakai vizelések száma jelentősen növekszik (nycturia), hólyagcarcinoma, diabetes mellitus I/II, primer et secunder polydipsia (ideges vagy és úgy nyugtatod magad, hogy sokat iszol - primer; túl kevés antidiuretikus hormon termelődés azaz diabetes insipidus - secunder) - ezek talán a leggyakoribb okai.

[ Szerkesztve ]

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.