Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alexios


Alexios
veterán

mer apple. és ha apple cuccod vagy sznob vagy. meg buzi persze.

(#2) [balu]


[balu]
tag

Én úgy vagyok vele, hogy ha az illető meg tudja indokolni, hogy miért Apple cuccot vesz, nem tartom sznobnak.

[ Szerkesztve ]

(#3) Alexios válasza [balu] (#2) üzenetére


Alexios
veterán

akkor azt mondja meg nekem valaki, hogy az miért nem indok hogy mert tetszik?(mondjuk én nem emiatt vettem, de most nem ez a lényeg) egy microsoft sharepoint támogatás bezzeg már indok lenne, nem értem miért baj az, ha valaki azért veszi mert tetszik neki. Szerintem ettől még nem lesz sznob.

(#4) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Irigység, gyerekesség etc etc... :U
Mióta iPhone-om van én is elterveztem, hogy egyszer lesz egy Macem :)

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#5) szablya


szablya
tag

Azér, mer az egy harapott alma wazze, amit anno még Steve Jobs kezdett meg, aztán lefújta kocsifestékkel, de az HIV-es nyál attól még rajta maradt!
Még a pingvin is gumikesztyűt húz, és úgy dobja ki az ablakon ;]

Amúgy semmi bajom az Aple-lel, hordozható cuccot vennék tőlük, számítógépet nem, ha olyasmire van szükségem, inkább Linux.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#6) Thome


Thome
addikt

Nem a flém miatt nyitottam, itt kérlek benneteket ne legyen ez a téma, elfelejtettem írni!
Tudom nehéz megállni, csak finoman irkáljatok! :)

Miért kell az Apple cucc? Gyönyörű design (privát vélemény), kiváló összeszerelés, kiváló minőség, kényelmes, gyors. Nagyjából ennyi. Ezt az Apple megadja (megadná) nekem.

szablya: Számítógép nem is kell nekem se tőlük, bár asztali gépem nekem már nem lesz. Azt max játékra használnám, arra meg ott az Xbox. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Alexios válasza Thome (#6) üzenetére


Alexios
veterán

szerintem ő a macbook-ra értette a számítógépet, mert attól hogy laptop, még számítógép:)

Amúgy nekem pont az OS X miatt nem kéne macbook, egyszer felerőszakoltam a gépemre a hackintost, azt használtam cirka 1 hónapig, de nekem nem jött be egyáltalán, win7 teljesen jó, elhiszem, hogy az xp-s időkben megváltás volt, de nekem nem vált be.

(#8) Thome válasza Alexios (#7) üzenetére


Thome
addikt

Hordozható cucc szerintem a MacBook is... Vagy szerinted nem? :)
ő az iMacre gondolt szerintem. De lehet hogy tévedek.

(#9) Löncsi


Löncsi
őstag

Drága. Szerintem. Mármint normál laptophoz viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#10) Alexios válasza Thome (#8) üzenetére


Alexios
veterán

felőlem a pc is hordozható, hónom alá kapom, azt megyek :DDD Mindenesetre lehet, hogy arra gondolt:)

(#11) Thome válasza Löncsi (#9) üzenetére


Thome
addikt

Nem csak szerinted. :)

(#12) Löncsi válasza Thome (#11) üzenetére


Löncsi
őstag

Persze akinek szíve vágya megveszi, tény, fogdostam én is suliból egyik gyerek gépét, jó meg szép, de nekem egyértelműen nem érné meg. Érdekesség,hogy 2 progtanárom is Mac-el járkál, mondjuk belőlük nem nézem ki a sznobságot, gondolom 1 hónap alatt összeszedik rá az összeget.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#13) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Valljuk be, az Apple Iphone, meg MacBook termékei indokolatlanul drágák. És nem az a baj hogy drágák, hanem k#!va drágák és van rájuk olcsóbb és 1-2 esetben sokkal jobb alternatíva is (alternatíva ha nem kell a 480x960-as kijelző vagy mi van a Iphone4-ben)

Szóval azért mondják hogy sznob vagy, mert kevesebb pénzért nagyon hasonló (avagy jobb) szolgáltatást is kapnál a pénzedért, és a sznobokra az jellemző, hogy feleslegesen és pökhendi módon szórják a pénzt.

De szerintem nem vagy sznob, ennek a terméknek ez az ára és kész. Én nem vitatkozom vele, ha ennyire kell ez az embereknek és veszik is, én is ennyi pénzért adnám.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) Alexios válasza Apollyon (#13) üzenetére


Alexios
veterán

Tény, hogy drága, de azért általában nyújtanak is valami olyan szolgáltatást, amit a többi gyártó nem. Pl. iphone 4-nél ugye a kijelző felbontása, ips panel(meg szerintem a dizájn is), illetve talán az app store-t is ide vehetjük. Elhiszem hogy valakinek ezekre nincs szüksége, de azért mert valakinek nincs erre szüksége nem lesz emiatt más sznob, mert mégis megveszi.

Macbookoknál ugye ott van az OS X ami bár nekem nem jön be, ugye csak apple gépekre érhetők el, emellett a dizájn is ugyanúgy fontos ott is szerintem, a touchpadjuk meg talán nekik a legnagyobb a piacon(és tapasztalatból mondom, hogy az egyik legjobb). De ez is olyan, hogy nekem pl. nem érné meg, mert egyből menne rá a win, meg úgyis egérrel használnám általában, de ettől másnak még simán lehet ez az ideális gép, és akkor már csak nézőpont kérdése az, hogy drága-e, hiszen ezek nincsenek benne más gépekben.

Bár van olyan ismerősöm aki tényleg sznob, tekintve, hogy csak azért vette meg a macbookot, mert apple, és kész, és én vagyok a hülye k*csög mert nekem nem kéne, de velük nem kell foglalkozni:)

[ Szerkesztve ]

(#15) EczkE


EczkE
addikt

Jesszus mekkora sznob leszel... :U

Asszem mindenféleképpen!

(#16) Thome válasza EczkE (#15) üzenetére


Thome
addikt

Most telóról vagyok, De majd délután ha hazaértem, rádírok és jól összeveszünk... ;]

(#17) 33as


33as
senior tag

Szia, ne is törődj velük, akik ilyet mondanak hülyék! ;]

Én ezt a képet tolom eléjük ilyenkor:

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#18) Mr.Csizmás válasza Thome (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sznob vagy :P és még én is utálni foglak, mert almarasszista vagyok ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) Thome válasza 33as (#17) üzenetére


Thome
addikt

Höhö. Csini gép(ek). :))

Kandúr: Pedig azt mondják, az alma egészséges... ;]

(#20) mexicanraven válasza 33as (#17) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Bal szélsőt elfogadnám! :D

when the sun shines, we'll shine together

(#21) Thome válasza mexicanraven (#20) üzenetére


Thome
addikt

Ühüm, azannyahéccázát! :K

(#22) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintem azért mondják mert rohadt drágák és közel sem érik meg a pénzüket így ebből azt veszik le hogy neked nem számít a pénz és direk a felvágós cuccot veszed meg! (én nem vagyok ilyen :D ) De továbbra se fogom megérteni hogy tényleg mit esznek az emberek az ájfón 4 ben miközben feleannyit nem ér! És ez vonatkozik a többi almás cuccra!

[ Szerkesztve ]

(#23) Thome válasza kmisi99 (#22) üzenetére


Thome
addikt

Én már egyszer leírtam, hogy miért Apple. :) Ennyit pluszt megér nekem.

"Miért kell az Apple cucc? Gyönyörű design (privát vélemény), kiváló összeszerelés, kiváló minőség, kényelmes, gyors. Nagyjából ennyi. Ezt az Apple megadja (megadná) nekem."

(#24) saguaro válasza kmisi99 (#22) üzenetére


saguaro
tag

mit esznek az emberek az ájfón 4 ben miközben feleannyit nem ér!
Ha használtad 1 napig, majd akkor mesélj róla.
A Galaxy S, ami elvileg pillanatnyilag a legjobb, 140k-ba kerül, és egy lassú, akadozó, nem kifforrott akármit kapsz, az iPhone 4-hez képest, ami 50-el kerül csak többe.
Persze itthon, kint nagyjából 20-30.000ft különbség van, amiért cserébe sokkal kiforrottabb, stabilabb szoftvert, szebb kijelzőt, masszív, minőségi házat, jobb kamerát kapsz.

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#25) kmisi99 válasza saguaro (#24) üzenetére


kmisi99
addikt

itt látszanak azok hogy ki mivel szimpatizál :D Én rossz okkal szidtam az iphone-t (Azért az iphone se tökéletes) te meg rossz okkal szidod a galaxy s-t (ami azért nem éppen lassú sőt!)

Az is igaz hogy minőségi cuccokat tud az alma kiadni de számomra nem éri meg azt a + sok forintot az hogy hűde masszív rohadt szép cucc!

[ Szerkesztve ]

(#26) sagesz93


sagesz93
addikt

ma érkezett meg hozzám 2db ipod shuffle, és 10 percig néztem a dobozát, már arról süt hogy ezek nem gyenge cuccok.
hétfőn jön egy új nano és egy régi touch, ezek az első saját apple cuccaim, kiváncsi vagyok.
viszont az itunes nagyon ótvar így elsőre, kifagy a gép tőle

(#27) Thome válasza kmisi99 (#25) üzenetére


Thome
addikt

A Galaxy S-be nincs vaku. Höhö, mekkora hiba... :DDD

Semmi sem lehet tökéletes.

1.: Mert olyan, hogy tökéletes, nincsen.
2.: Akkor ki, és miért venne más telefont? (Max a dizájn miatt.)

(#28) kmisi99 válasza Thome (#27) üzenetére


kmisi99
addikt

Tudom hogy nem tökéletes a Galaxy s sem ráadásul a kijelzője is sérülékeny a nagyobb esésekre!

(#29) Thome válasza kmisi99 (#28) üzenetére


Thome
addikt

Az iPhone 4 is darabokra hullik, ha oldalról kap a Gorilla Glass. ;)
Na meg az antenna-térerő bug is befigyel.

(#30) saguaro válasza kmisi99 (#25) üzenetére


saguaro
tag

Nem vagyok iPhone szimpatizáns, ugyan most egy 3GS-em van, de nem vagyok oda érte, sőt. :)

Galaxy S-re akartam váltani, le is beszéltem, csak a tag egy kicsit átvágott, aztán youtube videókat néztem, amin az iPhone 3GS-hez képest laggol a Galaxy.... :U

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#31) kmisi99 válasza saguaro (#30) üzenetére


kmisi99
addikt

elvileg arravalók azok az akármilyen roomok vagy mik hogy javítsák az ilyen lassúságokat a galaxy s nél!

(#32) saguaro válasza kmisi99 (#31) üzenetére


saguaro
tag

Ehhez nem értek, nem folytam bele a dolgokba, de azért az zavaró, hogy míg egy iPhone 2G, ami már több, mint 3 éves modell is szépen, röccenésmentesen működik, a Galaxy S közvetlen bekapcsolás után is meg-meg röccen. Ilyen iOS-nél nincs, pedig egy ideje használok iPhone-t(3G-3GS, de bizonyos dolgok miatt nagyon kezd elegem lenni belőle, főleg a névjegyzék béna szerkeszthetősége, használhatósága miatt), de soha nem akad be, még akkor se, hogy minden alkamazás, ami a telefonon van, fut a háttérbe. Akkor is folyamatos. Galaxy S meg annál meg-meg röccen, hogy belépsz a főmenübe, vagy kilépsz a főmenüből. :(
Úgy érzem, hogy Android kb a 3.0 körül lesz teljesen kiforrt rendszer.

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#33) Alexios válasza kmisi99 (#31) üzenetére


Alexios
veterán

Persze, erre való, csak akkor megint ott tartunk, hogy nekem kell szenvednem azért, hogy röccenésmentes legyen a rendszer. És vannak olyanok, akik inkább kifizetnek valamivel több pénzt, de nem lesz röccenés, esetleg az ios is tetszik nekik.(fúj, micsoda feltételezés) Szép dolog ezt mondani, hogy fele ennyit se ér, meg hogy vannak más modellek amik többet tudnak, de az a helyzet, hogy nem nagyon vannak. Esetleg olyanok vannak amik bizonyos funkciókban többet tudnak, és azok másoknak fontosabbak, ezt megértem, de ettől ez még nemlesz szar, mert mittudomén a nokia n8-nak 12mpx kamerája van, ennek meg csak 5.

(#34) saguaro válasza Alexios (#33) üzenetére


saguaro
tag

Nekem volt kb 2 hónapig Android 2.1-es rendszerű gépem, igaz, alacsonyabb kategóriából(Galaxy Spica), de az iOS-hez képest egy abszolút bonyolult, nagyon hülyén megtervezett rendszer. Symbianhoz képest megváltás, tény, de rengeteg apróság van, ami az egészet lerontja. Mindenhol össze-vissza beállítások, iOS-nél minden egy helyen, könnyen átlátható az egész, Android-nál 1-1 apróságot mire megtalál az ember, amit nem mindennap használ, az elég bonyolult feladat, iOS esetében belépek a Settingsbe, és 100%, hogy ott lesz, amit keresek.
Ikonokat úgy rendezem, ahogy akarom, már PC-ről is eleve olyan sorrendben teszem rá, ahogy akarom, nem egymás alá van ömlesztve az egész.
iOS-en is, ha kell, teszek ki lock screenre widgeteket(időjárás widget mindig ott figyel), de JB nélkül is abszolút jó, sőt, nekem JB csak amiatt van rajta, hogy legyen kint widget, illetve jópár játékot ki akartam próbálni. Ami jó, azt App Store-ban meg is vettem. :)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#35) Thome válasza saguaro (#34) üzenetére


Thome
addikt

Höhö, 2 hónapig nekem is volt Spicám, mondjuk én szanaszét moddoltam, és a rendszer felépítése is tetszett (a lehúzósávot hiányolom is, de marhára), de akkor se tudtam felhozni a 2g szintjére sem röccenésmentességben. :U

(#36) shev7 válasza Thome (#35) üzenetére


shev7
veterán

miert mondjak hogy sznob vagy? Azert mert ugy allsz a temahoz mint az atlag sznob apple tulajdonos. Ha valakinek nincs apple termeke es nem is akar, az azert van mert neki nem tellik ra...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#37) saguaro válasza Thome (#35) üzenetére


saguaro
tag

SBSettings a lehúzó. ;)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#38) Thome válasza shev7 (#36) üzenetére


Thome
addikt

Nem tudom hogy a többi hogy áll hozzá, de engem kimondottan zavar, ha lesznoboznak, holott közöm nincs hozzá. A pénzem kuporgatom össze érte, majd megveszem, és mondják hogy köcsög gazdag sznob? Hááát... Te mit reagálnál rá?
Érdemes lenne kipróbálnom az "okos enged szamár szenved" elvet.

Attól hogy valakinek nincs, az nem biztos hogy azért van mert nem telik rá. Egyszerűen nincs rá szüksége, mások az igényei. :)

(#37) saguaro: Az megvan, az fenn is van, én egészen mást hiányolok. Ha lehúzom, ott legyen minden új infó, hány levél jött, hívások, zenét is leállíthatom onnét. Nem kell minden menübe beugranom, ha kíváncsi vagyok rá. Na meg a taskolás is hiányom, de az majd a 4-gyel meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#39) Magnum_


Magnum_
nagyúr

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#40) shev7 válasza Thome (#38) üzenetére


shev7
veterán

"Attól hogy valakinek nincs, az nem biztos hogy azért van mert nem telik rá. Egyszerűen nincs rá szüksége, mások az igényei"

Megis felmerult benned, hogy azert sznoboz le mert neki nem telik ra. Ez ket elu dolog, te csoronak nezed akinek nincs, ok meg sznobnak neznek mert neked van... nem erzem, hogy kikerheted magadnak a sznobozast amig "csorozol".

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#41) Gergő_


Gergő_
őstag

ezáltal sznob lettél, ahogy azt shev7 is írta. el kell hogy keserítselek, de ez nem az igazi sznobizmus, ahhoz általában születni kell. :D
pl. sparos wc-papírt használok, de nem kürtölöm világgá hogy milyen &@@& jó.
remélem érthető.

(#42) Thome válasza shev7 (#40) üzenetére


Thome
addikt

Nem nézek én le senkit, nem csóróztam szintés senkit, csak azt gondolom hogy amiatt mert nem tellik neki rá. Jó-jó tudom, ő is csak azt gondolja, hogy gazdag sznob vagyok. Ez így patt.

De míg én kuporgatok rá (mert csóró vagyok), addig más is tudna, ahelyett hogy lefikáz. Nem?

És leginkább azért kérem ki magamnak, mert a sznobság számomra baromian bántó jelző.

Gergő_: Teszkós wc papír FTW... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43) shev7 válasza Thome (#42) üzenetére


shev7
veterán

ha ugy veszel apple cuccot, hogy kuporgatnod kell, akkor nem sznob es meg csak nem is csoro vagy, hanem siman hulye :D :D :D

(No offense, csak ugratlak)

A lenyeg, tok mindegy hogy mit veszel, mindig lesznek olyanok akik a dontesed miatt hulyenek neznek. teljesen felesleges foglalkozni veluk

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#44) Thome válasza shev7 (#43) üzenetére


Thome
addikt

"...hanem siman hulye"

Köszi! :R :D
_______________________

:R

(#45) bambano válasza [balu] (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezen szokott megbukni a dolog...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) Thome válasza bambano (#45) üzenetére


Thome
addikt

Nekem viszont sikerült átmennem... :U

(#47) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ez a topic most jólesett így szombat este :DDD :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48) Thome válasza Mr.Csizmás (#47) üzenetére


Thome
addikt

Örülök neki... :DDD

(#49) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Szerintem még ne vegyél semmit, várd meg a Pear-t :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#50) Thome válasza BITBOYS (#49) üzenetére


Thome
addikt

Pear? Az meg mi? Az oké, hogy körte... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.