Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Az bíztató ha Geralton kívül senkit nem ismerek fel... :N

Turenkarn

(#2) Steven


Steven
addikt

Egyet értek .... sajnos:(

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3) oriic válasza Tyrel (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ne a jatekban latott kinezetet vard mert nem abbol keszul a sorozat.

Live-Die-Respawn

(#4) rottenbull


rottenbull
senior tag

Teljesen jonak tunik eddig.

(#5) Tyrel válasza oriic (#3) üzenetére


Tyrel
őstag

Az emberek 98%-a a játékból ismeri ezeket a karaktereket, a könyvek is a játékból nőtték ki magukat... nem a játékra alapozni a sorozatot már önmagában banális hiba volt...

Turenkarn

(#6) oriic válasza Tyrel (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt mond a keszitoknek. A fanok amugy is problemaznak valamin mi dig a sorozatot illetoen. Jelenleg az 1 kard vs. 2 kard a vita targya sok helyen, holott a konyvekben tobbnyire egy van nala, a masik a lovan van ha jol hallottam. (De keszitok jeleztek ezt is h lesz majd ket kard nala a sorozatban is)

Nem lehet mindenkinek megfelelni.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ciri szerintem kicsit túl idōsre sikeredett és a haja színe sem passzol nekem ( hamuszürke).
Egyébként nagyon tetszik, jó lesz

Life, Uh, Finds A Way

(#8) Ger_man válasza Tyrel (#5) üzenetére


Ger_man
senior tag

Andrzej Sapkowski ezen nagyon megsértődne! :) A könyvek nem a játékból nőtték ki magukat. Az író egyenesen hülyeségnek tartja azt a történetszálat amit a CDProjekt RED készített. A könyvsorozat eseményei a játék előtt játszódik és ér véget.

Egyébként mindegyik másik médium, emiatt, szükséges is a változtatás. A Gyűrűk Ura is sok dologban elért, filmben és könyvben, aztán mindkettőnek megvannak a rajongói :)

(#9) Ragnar_ válasza Ger_man (#8) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az fura még, hogy a Witcher3 után a könyv eladások kb. megsokszorozódtak. Valószínűleg nem véletlenül. Lehet, hogy a könyvek és Sapkowski többet köszönhet a játéknak, mint fordítva..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#10) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nagyszerű. Már csak azt kell kitalálni, hogy vajon ki lesz a feka meg a homoszexuális (gonosz karakter nyilván nem lehet).

(#11) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

Lul Yennefer es Ciri , a konyvbe kifejezetten tejfeher borunek remlik Yen 🤔 na de majd meglatjuk milyen lesz a sorozat:) A kardokra meg annyit hogy ossze vissza valtozott a konyvek soran hol ketto volt rajta hol egy hol egyse .. 🤷🏻‍♂️🤣

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#12) satz18


satz18
őstag

Én is vizuális típus vagyok, inkább a játék kinézetét vettem volna át a sorozatban. A 2 kard meg nagyon menő sztem.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#13) Agostino válasza DeathAdder (#10) üzenetére


Agostino
addikt

feka? Dijkstra. homoszexuális? adja magát, Dandelion

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#14) Kansas válasza Agostino (#13) üzenetére


Kansas
addikt

Állítólag a nilfgaardiak mind négerek lesznek, mert a sorozat készítői nem fogják fel, hogy a fekete az a zászlajuk meg a vértjük, nem a lakosaik bőre...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) Kansas válasza Ger_man (#8) üzenetére


Kansas
addikt

A Gyűrűk Urában hány kisebbségi karakter is van akár a könyvekben vagy a filmekben? És itt nem a hobbitokra és törpékre gondolok...
Ott mintha megoldották volna, hogy ne erőszakolják meg a könyvek világát holmi PC kvótákkal.

A Witcher világa főleg a szláv, skandináv és kelta mondavilágra épül, amik köztudottan tele vannak fekete, ázsiai meg indián karakterekkel... Oh wait, talán mégsem.
Jobban örültem volna, ha lengyel független filmesek csinálják a sorozatot javarészt (errefelé) ismeretlen színészekkel.

Ettől még nem biztos, hogy maga a sorozat rossz lesz, de ha nagyon áthatja a PC propaganda, lehet hogy nem fogom nézni, inkább elolvasom a könyveket még egyszer, vagy végre végigtolom az első két játékot(sajna csak a harmadikkal sikerült végeznem)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Nekem eddig tetszik, úgyis a sztori fogja vinni a sorozatot, ha az jó lesz, akkor nem lesz gond. (És ha lesz CGI remélhetőleg az is jó minőségű lesz.)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#17) Lenry válasza Kansas (#14) üzenetére


Lenry
félisten

ez úgy ahogy van nettó fasság

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Ragnar_ válasza Kansas (#15) üzenetére


Ragnar_
addikt

Akkoriban ez még nem volt divat. Azon se akadt ki senki, hogyha egy KungFu filmben mindenki kínai volt. :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#19) Kansas válasza Lenry (#17) üzenetére


Kansas
addikt

Az hát, remélem nincs is alapja a pletykának...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#20) DeathAdder válasza Agostino (#13) üzenetére


DeathAdder
veterán

Dandelion nagyon adná, csak kár hogy eddig inkább nőcsábásznak volt beállítva mintsem melegnek :)

Am talán nem lesz ennyire PC, úgy látom a rendezők sem amerikaiak, ahogyan a színészek egyike sem (túlnyomórészt szinte az összes brit).

(#21) kwzatz válasza oriic (#3) üzenetére


kwzatz
őstag

Ezt a Yennefert viszont a könyvekre sem alapozták. :D Fringillánál viszont egy fokkal jobb azért. A tejfehér Ana Henrietta koromfekete másodunokatestvére. :D
Cavill viszont meggyőző, Ciri is okénak tűnik. A sorozat viszont nagy valószínűséggel továbbra is botrányosan tré lesz, ettől az íróbrigádtól nem várok semmi jót.

Ger_man: "Az író egyenesen hülyeségnek tartja azt a történetszálat amit a CDProjekt RED készített."
És ezt mégis honnan a jó büdös francból tudja, amikor állítása szerint 1 percet sem játszott a játékokkal? :U

(#22) Agostino válasza DeathAdder (#20) üzenetére


Agostino
addikt

tudom, de végülis fel akarta szedni a nőnek öltözött elf szabót, aki mondjuk lerázta. ok, róla lehet nem is tudhatta, hogy kukac került a cseresznyébe...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#23) Ger_man válasza Ragnar_ (#9) üzenetére


Ger_man
senior tag

Igen, ez így van, mi is a játékok miatt kaptunk magyar fordítású Vaják könyveket. Jó marketingje volt a játék a könyveknek, ez egész biztosan így van. :K

(#24) Ger_man válasza kwzatz (#21) üzenetére


Ger_man
senior tag

Inkább nem spoilereznék a könyvek sztorijával... abban van a válasz a kérdésedre :)

(#25) xenom0rph válasza kwzatz (#21) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nézz vele pér interjút, 1 jó szava nem volt még a játékról. Egyenesen hülyeségnek tartotta.
Aztán mikor befutott a játék, nem volt neki elég az az egyszeri összeg amit a jogdíjakért fizetett a CDP, a siker után rögtön kellett neki a jutalék...

halahala

(#26) kwzatz válasza xenom0rph (#25) üzenetére


kwzatz
őstag

Tudom, hogy szidta a játékot rendszeresen, a jogdíjas dologról is olvastam (legnagyobb poén, hogy Brandon Sanderson egyből írta redditen, hogy ő ingyen is odaadná a CDPR-nek a Ködszerzet könyvek jogait, csak csináljanak belőle játékot... nagyon remélem hogy élnek a jövőben a lehetőséggel a lengyel srácok, mert a Ködszerzet trilógia oda-vissza alázza Sapkowski Witcher könyveit), de azt is olvastam tőle, hogy soha nem próbálta ki a játékot. Ezért nem értem, hogy hogy tartja hülyeségnek a sztorit, ha elsőkézből egyetlen percet sem játszott a játékokkal.

Ger_man: Olvastam a könyveket, de nem értem, hogy van a könyvekben arra válasz, hogy Sapkowski honnan tudja, hogy a játék sztorija hülyeség, ha nem játszott vele. Mire gondolsz?

(#27) Ger_man válasza xenom0rph (#25) üzenetére


Ger_man
senior tag

Hát az utólagos lóvéért én is sírtam volna egy kört... be is jött neki :D
Kötött egy rossz üzletet, meggondolta magát (valamilyen szinten a lengyel jogrendszer neki adott igazat, ha jól emlékszem), a CDP sem bánta, akkor meg? :D Mindenki happy.

Keres egy valag pénzt a sorozattal is gondolom (most csak okosan adta el a jogokat ;] ), mindenki így járna el. Az ő szellemi terméke, megilleti a jog hogy nyújtsa a tenyerét.

(#28) Kansas válasza xenom0rph (#25) üzenetére


Kansas
addikt

Azért vicces, mert 3 játékról van szó, a szereplőkön kívül nem nagyon kapcsolódó sztorival, mégis melyik nem tetszett neki? Ha az első, miért ment bele a második elkészítésébe? Vagy egyből trilógiára írt alá, esetleg korlátlanul adta el a játékkészítési jogokat?
A magam részéről nem érzek a könyvek és a játékok sztorijának minőségében nagyobb különbséget, mint amekkorát a formátumok különbsége indokol...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#29) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

19.-én valószínűleg jön a trailer is (a Comic-Con-on).

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#30) oriic válasza .LnB (#29) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ahogy ezt le is irtam a hirben. :)

Live-Die-Respawn

(#31) Ger_man válasza Kansas (#15) üzenetére


Ger_man
senior tag

Most ilyen világot élünk. Ha nem tették volna meg ezeket a döntéseket, akkor az internet fele meg azért támadna, kurva szar dolog most bármit is készíteni ami mainstream. Így vagy úgy de vasvillára hánynak a neten.

(#32) .LnB válasza oriic (#30) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A francba.. :)
Innen már felesleges lenne elkezdeni bizonygatni mi?, hogy de amúgy elolvastam a hírt mielőtt kommenteltem..! :DDD
Ma nem szabad hibáznom, nagyon résen vagy. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33) oriic válasza .LnB (#32) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ismersz mar. :DDD

Live-Die-Respawn

(#34) kwzatz válasza Ger_man (#31) üzenetére


kwzatz
őstag

Ahogy támadták pl. a Kingdom Come: Deliverance készítőit is, mire ők nagyon helyesen a pofájukba röhögtek, a játék pedig nagyon sikeres lett. Lehet ezt csinálni így is, választás kérdése.

(#35) satz18 válasza kwzatz (#34) üzenetére


satz18
őstag

Nem áll azért az olyan jól metán. Főleg konzolon, mert kontrollerrel állítólag lehetetlen a lock pick. Én pár óra után letettem nem bírtam tovább, pedig nagyon szeretme a witchert meg a skyrimot. talán én túl casual vagyok hozzá.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#36) Ragnar_ válasza Kansas (#15) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Jobban örültem volna, ha lengyel független filmesek csinálják a sorozatot javarészt (errefelé) ismeretlen színészekkel."

Íme : THE WITCHER SERIES - TRAILER :) Tényleg van egy 2002-es lengyel Witcher sorozat.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#37) Plazmacucci válasza xenom0rph (#25) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az az ember a legnagyobb pöcs az összes író közül akit ismerek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38) kwzatz válasza satz18 (#35) üzenetére


kwzatz
őstag

Nem játszottam még vele, de nem a kritikai értékelésre értettem (bár nagyon szélsőséges az is, van akinek év játéka, van aki szerint elviselhetetlenek a bugok stb.), hanem a több millió eladott példányra. Szerintem ha lefekszenek a "Rasszisták! Mé' nincsenek feketék a középkori Európában?" brigádnak, sokan elfordultak volna a játéktól még megjelenés előtt, de ők ehelyett szimplán beintettek nekik.

(#39) satz18 válasza kwzatz (#38) üzenetére


satz18
őstag

Én játszottam. Nem az elején, hanem miután fúlra fel lett patchelve. A bugosság az csak egy kifogás volt a készítők részéről. A valóság az, hogy rettenet játékmechanikai gondok vannak a játékkal. Ahhoz is youtube videót kell nézni hogy harc előtt vedd elő a fegyvered, ami egyébként be van téve kézbe az inventoriba. De te neki mész ököllel mert lövésed sincs hogy elő kéne venni, a játék nem mondja el. A lock picket touch paddal toltam, mert egerem már nincs is otthon mert mindent controllerrel játszom, de miután youtube on leírták hogy controllerrel lehetetlen a lockpick, kénytelen voltam váltani. Konzolon ezt hogy oldod meg? Meg úgy mész neki a harcoknak hogy nincs is még geared, mert azt már neked tudodnod kellett volna a játék elején, hogy pontosan honnan is lopjál magadnak kardot, ami nem quest még csak nem is side quest. Aztán ott vagy órák óta a játékban, kard nélkül, főküldibe, boss fightnál, ahol nem is tudsz rerollolni mert ugye menteni nem lehet a progresst csak save and quit van. Azért szélsőségesek a kritikák, mert vannak a HC RPG-sek, akiknek a Witcher meg a Skyrim is casual, és hoz ez milyen csodálatos, mert reális. Meg van a másik tábor, aki szerint ez a játék egy szar mert játszhatatlan. Ez a többség, és ezért áll ott metacriticen ahol.. Kár érte mert amúgy történet meg a hangulat az baromi jó benne. Kár hogy nem tudod élvezni egy percét sem mert el vagy foglalva a játszhatatlan játékmechanikával.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#40) VágniValó válasza kwzatz (#38) üzenetére


VágniValó
addikt

Ugyanmár! Az egy kisebb szám, aki elfordul de gondolj a kibővített korosztályra, amit beszívhatnak. Majd raknak bele sok-sok egymondatos poént is és akkor mindent el lehet adni. Nem hiszel nekem? Nézd meg az Avengers filmeket és blöh (bocsánat behánytam), láthatod az eredményét: milliárdos birodalom, pólók, bögrék fan eventek. Mi kell még?:$:$:$

Sorozatra értem nem a játékra. Amugy én is örülnék ha működne a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#41) Kansas válasza Ragnar_ (#36) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, 2002-ből. Na most ha ezt kicsit több pénzből 2019-es technikai eszközökkel hoznák össze, egész jó cucc is kerekedhetne belőle.
Vagy CDPR csinálhatna full CGI verziót - ha a trailerek és egyéb átvezető videók minőségét elérnék, bankot robbanthatnának.

Csak egy kis ízelítő, mit lehet kihozni belőle, ha filmesek és játékkészítők összedolgoznak(videóklip, szóval kétlem hogy horribilis lennne a költségvetése): SABATON - Making of the "Bismarck" Music Video(kb. 1:06-tól)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#42) rottenbull válasza Kansas (#15) üzenetére


rottenbull
senior tag

Mi ujsag a Haradrim torzsekkel? Ok ugye kb a mi arab es afrikai fekete tipusainknak a megfeleloi a LotR univerzumban. Ok jottek ugye delrol a sivatagbol. Az elefantjaikkal, amik Samunak a nagy kedvencei. A Haradrim hajoival jott Legolas vissza a Ket toronyban, hogy megforditsa a csatat. De Faramir is ellenuk kemkedett es harcolt, amikor elfogta Frodoekat.
Szoval a teoriad, hogy nem eroszakoltak meg a konyvek vilagat, elegge reumas. Tobb mint a fele kimaradt illetve teljesen atirtak. Ilyen ez, mert ugye a konyvek iroi nem forgatokonyvben es eladhatosagban gondolkodnak.

(#43) prolad válasza satz18 (#39) üzenetére


prolad
őstag

El kellett volna olvasni pár tutorialt, "gyakorolni" kb negyed órát, meg egy kis józan ésszel játszani, akkor a problémák jelenős része megszűnik. Főleg, hogy mostanra (de nagyrészt már nyárra) javítottak rengeteg dolgot, tényleg példás a hozzáállása a fejlesztőknek. Persze, elsőre (és másodszorra) sem lesz könnyű, de pár óra után ha kiismered a játkot, akkor szinte semmivel sem nehezebb mint egy witcher vagy egy skyrim (akár 5 az 1 ellen se gond), persze annyira sose leszel OP a játék realizmusa miatt. HC-nak annyira nem is mondanám, mert nagyon extra nehezítő mechanika nincs a játékban (van egy nehezebb játékmód, ott már igen). Persze én elfogult vagyok, nekem magasan az év játéka és az utóbbi évek egyik legjobb élménye. Csak az a kár, hogy a fejlesztőket felvásárolták, remélem ennek nem lesz hátránya hosszútávon (ugye trilógiát terveznek és ez érződik az első rész lezárásán).

(#44) Kansas válasza rottenbull (#42) üzenetére


Kansas
addikt

Nem az a kérdés, hogy milyen bőrszínűből darabra mennyi van, hanem hogy aki a regényben fehér, az a fimben is, aki meg "arab es afrikai fekete tipusainknak a megfeleloi" azok meg mindkét helyen olyanok - tehát nincsenek se fehérítve, se színesítve.
Ehhez képest nézd meg a Witcher könyv/játék/sorozatban pl. Yennefert vagy Fringilla Vigo-t, hogy viszonyul egymáshoz. Azért remélem, Emhyr nem lesz színes, ha már Ciri a lánya...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#45) Ragnar_ válasza Kansas (#41) üzenetére


Ragnar_
addikt

Igen, ez tényleg nem rossz minőség, csak belpiacra általában nem nagyon szokták megtolni a minőséget. És lehet, hogy az a 3-4 perces klipp drágább lett a végére, mint a teljes 2002-es Witcher sorozat. A GoT-nál úgy tudom 40 millió körül volt a S1 és olyan 100 millió volt a S7-8. De ugye az HBO az nemzetközi. Mondjuk ha a Witcher sorozat hozza a Stranger Things vizuális minőségét, szerintem az már bőven jó.

Egy CDPR féle full CGI verziót én is szívesen megnéznék, de szerintem nem nagyon van reális esély rá.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#46) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A képek alapján Cavill gyerek eléggé "Geralt-osan" néz ki, meg van hozzá a kiállása, felépítése is, eddig nem rossz! A színészi képességet meg majd meglátjuk.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#47) Kansas válasza tibaimp (#46) üzenetére


Kansas
addikt

Amennyi Geralt-hoz kell, annyi van neki... én inkább a többiek miatt aggódok...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#48) tibaimp válasza Kansas (#47) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49) pirosaron


pirosaron
újonc

Nagyon remélem, hogy jó lesz! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.