Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fgabor33


fgabor33
csendes tag

Ez a gameplay video már fenn is volt a neten...
Amúgy meg nagyon várjuk :C
Az első rész nagyon jó volt, ha ez már csak egy kicsivel jobb lesz már siker...csak el ne rontsanak valamit....

(#2) #72042496 válasza fgabor33 (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is várom a következő részt, s remélem, sokat faragnak az elsőn - ugyanis ráférne. Szívesen látnék egy jócskán feltupírozott grafikát, s olyan játékmenetet, ahol a hős nem akad fenn a járdaszegélyen, esetleg ugrani is megtanítják. Ezen kívül jó lenne, ha interaktívabbá tennék a világot, nagyobbá a bejárható területet, s kötetlenebbé a játékmenetet.

Nem tehetek róla, korábban az Oblivionnal játszottam, s mércévé vált. A Witchert a napokban kezdtem el, s vegyesek az érzelmeim. Szerencsére nem volt drága, 5 ezer forintot azért bőven megér a bővített kiadás.

(#3) Kevinmaster válasza #72042496 (#2) üzenetére


Kevinmaster
tag

Én még nyolcért vettem tavasszal, de hidd el, még annyit is megért. Egy kicsit elmerülsz benne, tetszeni fog :K Szóval második részt nagyon várom én is :R

(#4) #72042496 válasza Kevinmaster (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már jócskán benne vagyok a történetben, s az tetszik is. Fordulatos, izgalmas, helyenként ledöbbentő, néhol poénos. Végülis ez a játék egyik kulcsa, s erre egy szavam sem lehet! Tegnap hajnali fél 6-ig toltam. :D

Ha valaki szereti az RPG-t, akkor nehogy félreértse az előző kritikát, mert szerintem is érdemes a polcra tenni a Witchert. Nekem szimpatikus az is, hogy lengyel fejlesztés. Valószínű, hogy a második részt is megveszem majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Morden24 válasza #72042496 (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Vannak azért előnyei a kötöttebb világoknak. Az Obli ugyan eléggé open, ellenben pl. messze nincsenek a sztorijában olyan dramaturgiai elemek, amik a Witcher-t (szerintem) jó játékká teszik.
Na meg mondjuk az Oblivionnak alapvetően nincsen egy túl jó sztorija sőt: az Oblivion gate-ek csukogatása tulajdoképpen a játék legkevésbé élvezetes része - a fűszert inkább a side questek adják, meg a felfedezgetés :K

Ettől függetlenül technikailag tényleg nem ártana csiszolni a Witcheren. Főleg azért, mert kiadáskor azért tele volt buggal nem kicsit, no meg optimalizálódott is azért a mostani 1.5-ös változatra.
Elég komoly gépigénye volt azért anno.

Sectumsempra - For Enemies

(#6) #72042496 válasza Morden24 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az Oblivionban a kapuk bezárását én sem szerettem, maga a világ viszont teljesen elvarázsolt. Ezután a Witcherben zavar, hogy be vagyok zárva a városba, pontosabban bizonyos városrészekbe, s majdnem minden a fő szál végrehajtásáról szól.

Néhány szabadon bejárható új helyszín, izgalmasabb mellékküldetés nem bontaná meg a történetet, mégis sokat dobna a játékon. Én legalábbis biztosan örülnék neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) #72042496


#72042496
törölt tag

Még annyi, hogy jó lenne, ha ehhez is készítenének magyarítást. Aki nem tud angolul, annak nagy segítség, hogy az anyanyelvén szólal meg a program. De ezzel ne éljenek vissza, adjanak a minőségre is. Nem kellene monoton fahangon előadni pl. egy olyat, hogy: "... különben visszajövök és megölök minden parasztot aki csak mozog és nem tud felmászni egy fára...." :)

Egyébként ezen a ponton váltottam angolra.

(#8) Morden24 válasza #72042496 (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nekem már a "Vicser volt, egy professzionális szörnyvadász" is eléggé elvette a kedvemet... :DDD
Pár szabadosabb dialógnál kíváncsiságból áttettem magyarra. Nagyjából annyi, hogy nekem nem felelt meg, bár az tény, hogy mérföldekkel jobb, mint amiket láttam (pl. Gothic3 és Forsaken Gods... na azt a kutyaütő bandát lógatni kellene...).

Sectumsempra - For Enemies

(#9) #72042496 válasza Morden24 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Huhh, éppen a Gothic lesz a következő áldozat, ezek után "kíváncsi" leszek rá. Kicsit le vagyok maradva a játékokkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Morden24 válasza #72042496 (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az undorító a G3-ban, hogy nincsen választási lehetőséged, és muszáj vagy a rettenetes magyar feliratot bámulni.
Az még hagyján, hogy a fordítás színvonala egy sztaki-szótárral felfegyverkezett 12 éves szintjén van, és semmi de semmi érzés, hangulat nincsen benne; de ráadásul iszonyatos félrefordítások vannak, illetve konkrétan értelmetlenek is, mintha kb. a Google Translator csinálta volna. De elég csak a folyamatosan kiíródó szövegeket megnézni pl. "1x mágikus érc kaptál"... na, hát ez jellemzi az egészet.

Az ilyen munkáért jobb helyen ostorozás jár, nem pénz. Na meg az a pofátlanság netovábbja, hogy nem állítható át.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#11) #72042496 válasza Morden24 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Így bizony ha beszerzem, akkor sem itthonról. Az ilyenek nagyon el tudják venni a kedvem a játéktól. Köszi az infót!

(#12) J4N! válasza #72042496 (#7) üzenetére


J4N!
tag

Egyet értek :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.