Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ribizly válasza Wesder (#50) üzenetére


ribizly
veterán

Most átfutottam ezt a dolgot és két gondolat fogalmazódott meg bennem:
1.
Mégis mit képzelnek magukról ezek a youtuber-ek? Kiraknak valami belsős anyagot és utána meglepődnek, hogy kapják a pofont. Örüljenek, hogy nem tiltották le őket teljesen.

2.
Anno láttam egy videót az Uncharted 4 megjelenésekor és ott arról beszéltek a fejlesztők, hogy ugyan nagyon fárasztó volt a sok brainstorming, de végül az a játék készült el, amire mindannyian büszkék tudnak lenni. Azt gondolom, hogy persze üzletileg meg kell felelni (kiadási határidő pl.), de ez is olyan, mint a Rockstar-nál. Fárasztó meg kiégnek, de azt kétlem, hogy munkahelybiztonság vagy belső nézeteltérés problémák lennének a story-t illetően.

Persze nem lehetek ebben biztos, csak az eddigi munkásságuk alapján igen meglepődnék.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#52) AxBattler válasza ribizly (#51) üzenetére


AxBattler
félisten

Mégis mit képzelnek magukról ezek a youtuber-ek? Kiraknak valami belsős anyagot és utána meglepődnek, hogy kapják a pofont. Örüljenek, hogy nem tiltották le őket teljesen.

+1, ezt írtam PS4 topikba is; szánalom. :(((

De ha a szivárogtatások hatására valaki már előre csalódott a második részben, akkor szívesen átveszem az SE előrendelését! Csak dobjatok üzit! Várom! :K :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53) tomazin válasza ribizly (#51) üzenetére


tomazin
veterán

do you even read bro?
Nem raktak ki belsős anyagot. Beszélgettek róla. Igencsak nagy difi.

(#54) ribizly válasza tomazin (#53) üzenetére


ribizly
veterán

Még arra is él a copyright claim. Ami teljesen jogos. Nem állnak szerződésben sem a Sony-val, sem a Naughty Dog-al, így az Ő szellemi tulajdonukról semmit sem tudhatnak. Joguk sincs egy nem megjelent termékről beszélni (hiszen nem is tudhatnának róla), mert az az ipari kémkedéssel egyenértékű lehet bizonyos esetekben. Ők pedig egy belső anyag alapján "kitárgyalták" a látottakat.
Az a baj velük, hogy nem értik meg, hogy a szólásszabadság és ez amit csináltak az nagyon két külön dolog. Elég ha csak arra az esetre gondolsz vissza, amikor valamelyik season-t elkottyintotta az egyik streamer/youtuber. Kapta is érte, többé nem is partnere az Epic-nek és esélyes, hogy komoly pénzbüntetéssel is díjazták.
Ha majd megjelenik a termék, vagy lesz olyan preview, ahol early build-et néhányan megnézhetnek és arról videót csinálhatnak, akkor majd utána lehet beszélgetni. Addig kb. értelmetlen bármilyen jelzővel illetni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#55) AxBattler válasza tomazin (#53) üzenetére


AxBattler
félisten

Múlt héten volt itt a Gamepod-on valami letölthető videó... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56) tomazin válasza ribizly (#54) üzenetére


tomazin
veterán

Most hozni akartam egy sarkított példát arra amit írtál, de aztán úgy vagyok vele, hogy semmi értelme jogászkodni. Nem értek hozzá, 99,999%, hogy Te sem a jog olyan területén vagy ami ezzel foglalkozik , szóval felesleges reszelni a semmit.
De ha maradunk a logikádnál, akkor szerintem zárasd be a spoiler topikot is, hiszen ott is olyan dolgokról beszélnek amiről nincs joguk.

De itt egy olyannak a véleménye, aki - elvileg - ért hozzá. (spoiler mentes link)

#55: és ennek mi köze van a youtuberekhez?

[ Szerkesztve ]

(#57) ribizly válasza tomazin (#56) üzenetére


ribizly
veterán

Nem kell jogászkodni. Nem is erről szólt eddig sem.
A spoiler megint egy teljesen más dolog.
Már megjelent, kiadott, leközölt, bárki által beszerezhető információt úgy átadni másnak, hogy az nem akart róla tudni, mert maga szerette volna megtapasztalni, megnézni, elolvasni. Amikor egy író/videós előbb láthat valamit, mint a nagyközönség, akkor is általában komoly szerződések védik le, hogy mit is mondhat el, mutathat meg abból amit látott.

"#55: és ennek mi köze van a youtuberekhez?"
Negatív reklám a nagy semmi alapján, amihez jogtalanul jutottak hozzá?

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58) keIdor válasza ribizly (#57) üzenetére


keIdor
titán

Elmondják, ha spoiler van, hogy innentől az lesz, ha nem akarod hallani, akkor zárd be a videót.
Senkit nem spoilereznek. Aki nézi tovább, az tudomásul veszi.

Mindenkinek joga van róla beszélni. Senki nem közli a videókat, csak beszél róla.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#59) Bluverkill válasza ribizly (#54) üzenetére


Bluverkill
tag

Arra is ér hogy ha valaki csinál egy meme-t?? Amúgy a legtöbb DMCA való hivatkozást a youtube vissza utasítóta.Ezek között volt olyan is ahol beszéltek a spoilerekről. Szóval lehet a youtube nincs tisztában az általád vázolt szabályokban. Vagy lehet ők tudják jobban. Ki tudja?

(#60) ribizly válasza Bluverkill (#59) üzenetére


ribizly
veterán

Mondjuk én attól hányok jelen esetben, hogy sok helyen szembejön 1-1 meme vagy gif, ami spoiler-ez. Én pedig szeretném 100%-ban magam felfedezni majd a játékot.
Nem érdekelnek a rinyáló streamer-ek vagy youtuber-ek, hogy nekik mi nem tetszik.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.