Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gorevas07


gorevas07
csendes tag

Hy all !

Az a helyzet, hogy tolom TH-t vista x64 Os-sel és úgy hogy fent van MS virtual PC meg azon Win XP és ott shared foldernek a TH.Eddig lanban toltuk haverral.Ő a másik, régi gépemen nyomult,ahol XP van; ott meg is találtam az MP-s karakterek elmentéseit[hellmp_0.drv].Viszont vista-s gépen nem tom hol vannak a karakterek elmentései, így haver se tudja, hogy hova kéne[igen ő gépe is vista x64] tenni ??? kerestem virtuális XP-ben is hátha ott megtalálom, de ott se.

Szal vki help ??

// total commandert irtak a mod foruman de azzal sem jártam sikerrel :'((( //

u.i.: előre is kösz a helpet

(#52) Archer81 válasza Hun'reeth (#50) üzenetére


Archer81
csendes tag

Ebben az esetben arra biztatnálak, hogy írd meg a véleményed az angol fórumon részletesen. Az olyanokra, akik minőségi kritikát írnak oda szokás figyelni. Ahogy a cikkben is írtam már korábban is történtek különböző finomítások a játék kezdeti szakaszát könnyítendő. Biztos vagyok benne, hogy lehetséges további lépéseket elérni ezen a téren, ha meg tudjuk indokolni az igényeinket (szerintem is nagyon nehéz a játék, bár én nem látom olyan sötéten a helyzetet, mint te).

(#53) Archer81 válasza gorevas07 (#51) üzenetére


Archer81
csendes tag

Nem is gondoltam volna, hogy még x64-es Vistán is működhet a dolog. Sajnos fogalmam sincs merre keresd, írd meg az angol fórumra is a kérdést, hátha valakinek van tippje! Én leragadtam az XP-nél és mostanság nem is tervezek váltani... :D

Ó, most látom, hogy már fel is tetted a kérdést, igaz? :)

[ Szerkesztve ]

(#54) gorevas07 válasza Archer81 (#53) üzenetére


gorevas07
csendes tag

igen oda is irtam ;)

(#55) Hun'reeth válasza Archer81 (#52) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nem szokásom feleslegesen írogatni csak mert nehéz a játék. Megoldom csak kicsit elkedvetleníti az embert az elején, hogy mennyire semmire se megy. Már lenne egy jó kis arany páncélom meg ott lenne a sisak amit a healer ad a víz megtisztításáért (na ez nem vihető át egy új játékba mert megváltozik) csak épp olyan magas igényeik vannak amit még mindíg nem érhettem el 14-es gladiátorként.
Még kell 3 szint.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#56) Archer81 válasza Hun'reeth (#55) üzenetére


Archer81
csendes tag

Ha arra gondolsz, hogy a küldetések jutalom tárgyai átalakulnak az új játékban arra van megoldás: tedd el őket Gillian-nél és úgy kezdj új játékba (a raktárosi funkcióhoz muszáj a TheHell.exe fájlt használnod a TH.exe helyett, régebben Run_Hell.exe néven futott). Többek egybehangzó állítása szerint ez működik, a cuccok nem változnak meg.
Próbáld ki! Aztán ha lesznek sikerélményeid is, majd azokról is számolj be! :)

(#57) Archer81 válasza Hun'reeth (#55) üzenetére


Archer81
csendes tag

Az új verzióban (1.67g) több potion és blacksmith oil esik! Érdemes frissíteni.

(#58) Archer81


Archer81
csendes tag

Mordor bejelentette, hogy a jelenlegi 1.67l verzió hosszabb időre alapverzió lesz. November környékére tervez egy nagy frissítést, addig is érdemes mindenkinek frissíteni, aki érdekelt a játékban!

(#59) Archer81


Archer81
csendes tag

Az ilyen frissítések előtt érdemes az értékesebb cuccokat bezsákolni Gillian-nél (különösen a küldetések jutalmait), aztán update után új játékot kell kezdeni a karakterrel. Ez az ajánlott eljárás. Ha csak folytatja valaki a mentését a frissítés után, esetleg olyan hibákba futhat bele, amikbe új játékban nem.

(#60) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Megtört a jég. :) Grisvold adott egy jó kis baltát a magic rock-ért óriási sebzéssel amivel végre lejjebb jutottam. Most már szépen fejlődtem a többi arany cumót is végre tudom használni. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#61) Archer81 válasza Hun'reeth (#60) üzenetére


Archer81
csendes tag

Tiszteletre méltó a kitartásod! Örülök a sikerednek, csak így tovább! :K

(#62) Hun'reeth válasza Archer81 (#61) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Már lenyomtam Diablo-t is :) igaz nem egy volt belőle hanem qrva sok olyan volt vele egy rakáson. Nagy nehezen sikerült sokadikra kicsalogatnom és elszaladnom előlük úgy, hogy 2-3-asával jöttek csak és úgy levertem őket. Egyébként esélyem se volt.
Diablo-nak 11200 Hp-ja volt. ;]
Ehhez képest Butcher-t leverni szinte nehezebb volt, neki 9000 hp-je volt és ütött mint a barom.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#63) Archer81


Archer81
csendes tag

Mordor épp az imént jelentette be, hogy a The Hell 2 mod már 6 hónapja párhuzamosan fejlesztés alatt áll! A fórumon lehetőség van kívánságlisták összeállítására, minden véleményre számítunk. Ha eszedbe jut valami, feltétlenül írd meg oda is!

[fórum link]

[ Szerkesztve ]

(#64) Pedrosso


Pedrosso
csendes tag

Sziasztok. Régi nagy Diablo fan vagyok de ez a mod kifog rajtam, pedig csak a Hell fokozat 85%-ig jutottam. Diablo és klónjai pipálva de Mr. Defiler és társai :F lövésem sincs hogyan apríthatnám fel őket. Néha az az érzésem hogy irreálisan nehézzé akarta a készítője tenni ezt a modot és ez már az élvezeti faktor rovására megy. Így is kb. háromszor kezdtem újra, mire sikerült összeguberáljak olyan felszerelést hogy az alsó szinteken legyen valami esélyem. Most, így negyedszerre nem igazán van kedvem újrakezdeni.... :(

(#65) Archer81 válasza Pedrosso (#64) üzenetére


Archer81
csendes tag

Igen, sokan panaszkodnak a nehézség miatt, és ennek van is hatása. Kijött az 1.67s verzió, ami máris hoz apróbb könnyítéseket, és még továbbiak várhatók a későbbi verziókban. Ha tudsz angolul, kérj taktikai tanácsot a mod fórumán, biztos adnak valami jó tippet. :-)

Jut is eszembe: nincs Hell fokozat. A 3 nehézség sorban: Horror, Purgatórium és Doom. A Hell megfelelője a Doom. Ha te most Defilernél jársz Doom módban, akkor le a kalappal! (De ha csak Horrorban, akkor is...) :C

[ Szerkesztve ]

(#66) Pedrosso válasza Archer81 (#65) üzenetére


Pedrosso
csendes tag

Pardon, gépelési hiba, szóval Horror fokozaton vagyok a Defilernél. Az a baj hogy nem tudom alkalmazni a diablonál bevált tachtikát.(apránként elcsalogatni őket és úgy kivégezni a monsztákat) Ha egy lénynek belépek az észlelési zónájába akkor az összes rámzúdul, ráadásul a pályaszerkezet sem teszi lehetővé a klasszikus ajtóban megállok stratégiát. Na mindegy. Valószínűleg nyomok egy new game-et. 1.67s-el még várok egy kicsit...

(#67) Pedrosso


Pedrosso
csendes tag

Apropo, Gladiator grafika: telepítettem de semmi változást nem fedezek fel az eredeti diablo warrior karaktere és a gladiátor között. Vki vmi tipp?

(#68) Archer81 válasza Pedrosso (#67) üzenetére


Archer81
csendes tag

Tegyél mindkét kezébe fegyvert és meglátod. Amúgy szerintem csak minimális eltérés van a kettő között, de a dual wield az nagy dobás volt. (Csak odalent látszik, a faluban nem!)
Ha úgyis new game-et nyomsz akkor érdemes frissíteni, mert az ilyen nagyobb frissítéseknél amúgy is ajánlatos az új játék kezdése. Kösd össze a kettőt.
Ha sikerül kitalálnod valami új módszert feltétlenül oszd meg velünk is! :)
Melyik karakterrel nyomod egyébként?

(#69) Pedrosso válasza Archer81 (#68) üzenetére


Pedrosso
csendes tag

Dual wield-et egyből kiszúrtam, és tényleg az egyik legjobb változtatás, de vmi látványosabb dologra számítottam. (mármint grafikailag) na sebaj. Egyébként gladiátorral nyomom....:)

(#70) Pedrosso válasza Archer81 (#68) üzenetére


Pedrosso
csendes tag

Archer, láttam hogy kijött egy újjabb frissítés a Hell-hez. Tartalmaz vmi lényegi frissítést?
p.s.: az "s" verzió könnyebb. sokkal :)

(#71) Archer81 válasza Pedrosso (#70) üzenetére


Archer81
csendes tag

A Fountain of Tears lett átállítva egy hiba miatt, némi grafikus finomítás, meg valami sebzés formula változás az RC2-ben. Nem túl lényeges dolgok, szvsz nyugodtan megvárhatod az 1.68-at, itt lesz 2 héten belül tutira. :-) Úgy tűnik Mordor nehezen tud elszakadni a modkészítés örömeitől...

Hír: Ha valakit érdekel a Dungeon Keeper + Deeper Dungeons játék, ehhez is készít Mordor egy modot, a fórum Evergloom Inn részében található a topicja letöltéssel együtt.

(#72) krisz200 válasza Archer81 (#8) üzenetére


krisz200
csendes tag

hello archer
felraktam a The Hell új 1.67 es mod ot de se nem menüm sem semmi nem új
az új karaterek megjelennek de ha megcsinálok egy karit és belépnék a faluba kidob és Data File Error t ír ki
beleraktam a diabdat.mpq-t meg a többit,ugyanúgy kidob
mit csináljak??????
egyb naon imba lehet a játék szivesen kipróbálnám

ui.:lécci privát üziben válaszolj
előre is kösz

(#73) Archer81


Archer81
csendes tag

No eddig kellett csak várni, itt van az 1.68. Sok grafikai csinosítás és új tárgyak mellett a nap hőse: a Relict of Etherealize. 20 mp immunitás a fizikai ütésre. Nem is rossz! :-)

(#74) Archer81


Archer81
csendes tag

Ha van valaki közöttünk, aki régebb óta gamespy fórum tag, most tudna segíteni:

[Gamespy fórum link]

Írhatnátok pár jó szót, értékelést a modról. Sokat segítene, ha sikerülne bejutnunk a Planetdiablo.com-ra! :D

[ Szerkesztve ]

(#75) -=Sziszi=- válasza Archer81 (#74) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Hali
Én is elkezdtem tolni ezt a módot. Végre egy kis kihívás a sima dio1 után. A gondom az , hogy a gyógyító víztisztítós küldetését nem tudom megcsinálni. A vége felé jön egy Stone Clan és nem tudom hogy nyírjam ki. 9es szintű varázsló vagyok.

Üdv Szisz

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#76) Archer81 válasza -=Sziszi=- (#75) üzenetére


Archer81
csendes tag

Hát varázslóban nem vagyok jártas sajnos. De a tuti tipp ez: kezdj új játékot ezzel a karival. Mire újra oda érsz egy ilyen Stone Clanhoz, felszedsz annyi cuccot, könyvet, meg lépsz annyi szintet, hogy sikerülni fog. Mindenki ezt csinálja, és garantáltan csökkenti a frusztrációt. :-) Ez egy olyan játék, amit nem lehet csak úgy végignyomni... és végül is ez a jó benne, nem? ;]
Ha már úgyis new game-et nyomsz, ne felejts el 1.68-ra frissíteni előbb, ha még nem tetted volna meg!

(#77) -=Sziszi=- válasza Archer81 (#76) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

OK Köszi

Bizony ez nem olyan mint az alap hogy elsőre végig lehet vinni. Sztem ez a jó benne.

Üdv Sziszi

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#78) douranga


douranga
csendes tag

Helloka!

Kiprobáltam naon jó
Van ennek magyaritása???

(#79) douranga


douranga
csendes tag

Jah!
Kipróbáltam hellfireból áthozni karit.
A kari átjön csak annyi hogy ami cuccok vannak nálla az teljesen más és nagyjából használhatatlan. vicces esemény hogy gyűrű helyett egy bot volt az ujjamon.
ütős cuccokká váltak csak pl 200erő meg 120 magic meg ilyen követelményekkel.
akkor az árusok portékájánál ugyanez a helyzet minden cuccnak 100 feletti a követelménye. fillérekért tudom eladni a cuccokat s méregdrágán venni.
Ez a tapasztalatom áthozott karakternél..

(#80) Archer81 válasza douranga (#79) üzenetére


Archer81
csendes tag

Szia,

Nincs magyarítás, van viszont magyar nyelvű readme, azt kérlek olvasd el. Külön figyelmeztet, hogy semmiképpen se próbálj máshonnan karaktert importálni! Az árak és követelmények nem véletlenül olyanok, ez így lett kitalálva (persze mivel importáltál, bármi működhet rosszul). Itt a túlélésért meg kell küzdeni, de nagyon.
Kezdj új karit és nézd meg hogy boldogulsz azzal. Mostanában sok enyhítés jött be a kezdőknek, tehát nem fogsz megoldhatatlan helyzet elé kerülni.

(#81) douranga válasza Archer81 (#80) üzenetére


douranga
csendes tag

Oké!
Köszi a választ.
Hogy működik ez a hamachi?? vagyis hogyan lehet online játszani??
várható magyaritás?? nagyon jó lenne!!!

(#82) douranga válasza Archer81 (#80) üzenetére


douranga
csendes tag

oké sikerült felmennem onlineba. Annyit szeretnék még kérdezni hogy lehet e két diablot elinditani? pénz és cuccgyarapitás céljából???

(#83) krisz200


krisz200
csendes tag

szevasztok a hell ben nekem ha berakok 1 karival 1 dolgot gilian-hez akkor megjelenik minden karakteremnek és már raktam át gladitól mágusnak könyvet és működött és ez maradhatna így a frissítésekben na csá

(#84) Archer81


Archer81
csendes tag

Magyarítás sajnos nincs a tervek között még hosszabb távon sem. Ekkora munkát még ha tudnánk hogyan csináljuk, akkor sem tudnék egyedül felvállalni.
Nem egészen értem hogy akarsz két Diablót futtatni egyszerre. Két karaktert azt lehet külön, egymás után, aztán ha úgy alakulnak a tárgyak Gillian elérhető minden karinak. Így tudsz egyik karitól a másikhoz átpasszolni hasznos dolgokat. Ez biztos így is marad. Viszont SP - MP között nem működik, külön van a két stash mentve.

(#85) Pedrosso


Pedrosso
csendes tag

Magyarítás???? Kövezzetek meg, de mit nem lehet a diabloban érteni?!?!

(#86) douranga válasza Archer81 (#84) üzenetére


douranga
csendes tag

Ahha értem. Tehát a Gilliennél tárolt cuccok más karaktereknél is ott lesznek. hmm érdekes...
Jó! tehát az müködőképes ha átmentek egy hellfire-s karakteremtől pízt, potiont Gillienhez.

A hellfire magyaritását nem nem lehetne áthozni??
legalább egy részleges honosításra
Szivesen segítenék de nemsokat értek az angolhoz kiszótárazni meg szopóka

(#87) douranga válasza Pedrosso (#85) üzenetére


douranga
csendes tag

Igazad lehet!
De jobban megy ha tudom melyik oltár- varázscucc- küldi- stb. mit ad mire jó

(#88) Archer81


Archer81
csendes tag

Nem a fordítással van gond, hanem a mennyiséggel, meg a módszer hiányával. Szvsz nem is igazán fontos ez - hiszen pont ez a jó kifogás a játékra: tanulok angolul. Nem? Az angol tudásom jelentős részét játékokból szedtem össze én is. És igen: eleinte nagyon pocsék minden szót előlapozgatni. De ha vállalod a dolgot, hamar elkezdesz haladni. A motivált tanulás fél siker!

Oroszra sincs honosítva a TH (Mordor orosz), hát akkor még magyarra....

Ami a Hellfire magyarítás alkalmazását illeti én nem próbálkoznék vele, mert nem fognak egyezni a dolgok. A TH rengeteg kód optimalizálást is tartalmaz, tehát sok kód nem ott van benne, ahol a Hellfire-ben volt. De ha megpróbálod számolj be a tapasztalatokról. Biztos vicces lesz. :-)

Az arany és egyéb áthozását illetően azt gondolom, hogy max. az arannyal próbálkozz! A tárgyak adatai is abszolút át vannak írva, szóval nem sok sikert jósolok a dolognak.
Néhány nap alatt fel tudsz építeni egy olyan karit, amelyiknek már nincs szüksége "import cuccokra"! ;)

(#89) douranga válasza Archer81 (#88) üzenetére


douranga
csendes tag

Köszi az ösztönzést. Mind a nyelvre mind a hackelásre.
Szerintem nem próbálkozo a hellfireból magyaritni mert tuti nem műkszik. meg nem is tudom hogy tudnám összemixelni a két filet, hogy ami közös csak azt frissitse ami meg más az maradjon. ha valaki tudja hogyan kell ilyet az irja már meg mert amugy érdekelne.

megéri online fejlesztgetni vagy a frissitések miatt ugyse jutok sokáig??

te ismered ezt a palit aki ezt csinálja?

(#90) Archer81 válasza douranga (#89) üzenetére


Archer81
csendes tag

Nem vagyok benne biztos mit értesz online fejlesztgetés alatt. Ha arra gondolsz, hogy az új verziók miatt new game-et kell nyomni, azt mondom nem érdemes minden egyes verziót lefrissíteni, ha nincs kedved azonnal újra kezdeni. Mostanában úgy alakul a dolog, hogy van amikor 1 hét alatt 8 frissítés van, máskor meg 10 nap alatt 1. De te akkor frissíts, amikor neked jól esik, hiszen ezek a frissítések 99%-ban apróságok, a mod alapvetően kiforrott munka.
Én július óta ismerem Mordort, ezt te is megnézheted az angol fórumon ahol szintén Archer vagyok. Sajátos ember, különleges, időnként morózus stílussal. A nickneve tökéletes választás volt, meg kell hagyni.

(#91) douranga válasza Archer81 (#90) üzenetére


douranga
csendes tag

ok értek mindent.

mégegy kérdés
hogyan műkszik ez a thehellclicker s mi a lényege??

(#92) Pedrosso válasza douranga (#91) üzenetére


Pedrosso
csendes tag

A Hell clicker egy hasznos program ami megkíméli az egered és az ujjizületeid :) A readme file-ban pontoson le van írva a használati utasítás, de leírom ide is :)
Feltelepíted vagy csak kicsomagolod a diablo könyvtárba és elindítod a progit, a "settings" pontban beállítod a klikkelések közötti időt pontosan 200-ra. FONTOS: utánna elindítod a játékot, betöltöd az aktuális mentést nyomsz egy escapet majd kilépsz a windows-ba alt+tab-al és ekkor kattintasz az install clicker fülre. utánna visszalépsz a játékba és folytatod. nálam ad a gép egy olyan hangot mint a beragadó billentyűknél szokott. a program olyan jeleket kült a játékba mintha klikkelnél a az egérrel tehát elég nyomvatartani az egérgombot és a karaktered folyamatosan támad/megy/felszedi a cuccokat a földről stb. Kb Ennyi.

(#93) Archer81 válasza douranga (#91) üzenetére


Archer81
csendes tag

Arra való, hogy ne klikkeld szét az ujjad meg az egeret. A rarban van egy rövid útmutató, elég egyszerű. Csinálj neki külön egy parancsikont az asztalra.

Oh, most látom Pedrosso már kifejtette. Köszönöm. :K

[ Szerkesztve ]

(#94) douranga válasza Pedrosso (#92) üzenetére


douranga
csendes tag

ohhh ez nagyon jó!!!
szupi!

vannak még ilyenek???

pl. találtam egy diablo saver nevű valamit. Tudja valaki mire jó?
azonkivül hogy kiirja milye van a karimnak nem jutottam vele semmire.

(#95) Archer81 válasza douranga (#94) üzenetére


Archer81
csendes tag

:F Hol találtad pontosan? Akkor én is megnézném.

(#96) douranga válasza Archer81 (#95) üzenetére


douranga
csendes tag

sztem a diablopáholyban de ezt találtam google:
http://x3.hu/freeweb/frameset.x3?user=/gotl&page=/letoltes.html

(#97) douranga


douranga
csendes tag

Annak idején psx-en diabloztam s akkor volt csontvázkirály. most hogy pc-n küldöm nem telálom pedig már vagy 5ször kezdtem újat. Mi alapján dönti el hogy berakja e vagy sem?

(#98) douranga


douranga
csendes tag

GYárilag ilyen vagy náállam bugos a thehell: mindent nagyon olcson vesz meg töllem pl egy varázsköpeny +5 mindenhez 32goldért tudom eladni egy gyógyitalt énmeg 300goldért veszek.

Ja és megvan a csontvázkirály már ha ez az volt. nemkellett hozzá lemenni hanem egy külön szobában volt.

[ Szerkesztve ]

(#99) Pedrosso válasza douranga (#98) üzenetére


Pedrosso
csendes tag

a bagó pénz a cuccokért nem bug, hanem egy sima "ez van" :D
a legtöbb varázscuccot nem éri meg beazonosít se Cain-nel se a banyától vett reliccel, mert kevesebb lóvét kapsz érte mint a beazonosítás költsége:D:D:D ez főleg a játék elején van így.
én addig nem is tudtam pénzt harácsolni amíg nem találtam egy varázsbotot amivel be tudtam azonosítani a varázscuccokat.
bizony-bizony, nem könnyű....

(#100) Archer81 válasza douranga (#94) üzenetére


Archer81
csendes tag

Érdekes ez a diablo saver program, még akkor született, amikor sokan játszottak Diabót a Battle.net-en. Ma attól tartok nem sok haszna van. Az eredeti játékokkal működik alapvetően. TH-val felesleges kipróbálni, nem fog tudni helyesen működni szvsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.