Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Tehát olyan 11%-ot gyorsít a Hyper Threading?

(#2) Zicokuka válasza Steve_Brown (#1) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Az a Ht nem annyira hatékony mint a kóroknál.

(#3) Steve_Brown válasza Zicokuka (#2) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Azt gondoltam, hogy az évek alatt sokat fejlődött.

[ Szerkesztve ]

(#4) Geri Bátyó válasza Steve_Brown (#3) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

P4-nél is az volt a bekínálás, hogy "akár 20%", de a tesztek azt mutatták, hogy ahol gyorsít, ott max 10-12, de inkább csak 5-7%. Viszont sok helyen meg lassulás volt tapasztalható (jellemzően játékoknál, de sok felhasználói program sem szerette).
Ma már a felhasználói programok jellemzően kihasználják a HT-t és a játékok is tudnak gyorsulni valamennyit, ha kihasználják a több szálat, de itt még ma is előfordul lassulás. A 20% pedig még ma is jobbára ígéret.

Szerk: Az AMD a Ryzennel egészen jól megoldotta. Az ő SMT-jük jóval hatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A grafikon szemléletes, talán túlzottan is.
A mért eredmények 5 százalékon belül maradnak, amit a mérés hibahatárának tekintünk.

További kérdés, hogy a Windows 7 esetében mennyi időt futott az op.rendszer a teszt előtt?
A telepítés után alacsony pirítással, de készülnek az előtöltések fájljai.

További érdekes kérdés, az XP miért maradt ki a sorból?!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) tghwinner válasza Hieronymus (#5) üzenetére


tghwinner
csendes tag

A Windows 7-nél kikapcsoltam az Update-et, feltettem egy Update Client frissítést (választható frissítés sajnos), amivel az Update nem zabálja fel a hardver tartalékait. Telepítés és frissítés után CCleaner és a beépített Lemezkarbantartót használtam gyorsításhoz. Ezután Lemeztöredezettség-mentesítettem. Hibernálást kikapcsoltam, így hideg indításokat csináltam. A telepítéstől a Geekbench-ig kb. 3 óra telt el több újraindítással. XP alatt nem futott se a Geekbech 3 és a Geekbench 4, Linux alatt viszont csak a Geekbench 4 futott. Az XP már nem támogatott, így a cikk alján egy Geekbench 2 összehasonlítás látható Windows 7 és XP között összehasonlításként. Fontosabbnak tartottam a frissebb OS-ek összehasonlítását. Azért egy Geekbench 2 és Geekbench 4 eredményt nem veszek egy kalap alá, Geekbench 2-nél sokkal nagyobb pontszámot kapott a Win7 is.

[ Szerkesztve ]

(#7) Zigur


Zigur
senior tag

Ami még érdekes lehet, hogy vajon van különbség a 32 és 64 bites OS változatok között.

(#8) tghwinner válasza Zigur (#7) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Ezt csak a Lubuntu esetén tudnám megvalósítani :D Meg esetleg low profile kártyával meg tudnám nézni a Win7-nél, de sajnos nincs kéznél egy darabom se...

(#9) Zigur válasza tghwinner (#8) üzenetére


Zigur
senior tag

Nem gond, csak arról jutott eszembe, hogy ezzel a generációval jött be a 64 bites utasításkészlet.

(#10) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Jóó kis P4,van is itthon egy 775-s Presci ha tényleg jön a havazás,lehet bedobom egy gépbe :D Szórakozni jó,de igazán napi használatra már nem szól mellettük semmi.

(#11) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Egy Retro emulátor gépnek nem lenne rossz amúgy.

(#12) domos válasza tghwinner (#11) üzenetére


domos
senior tag

De, rossz lenne, mivel durván sokat fogyaszt és szinte semmit nem produkál.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#13) Geri Bátyó válasza domos (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Egyetértek. Teljesítményben egy Core2 Celeron is jobb, töredék fogyasztással. Sőt, a mai Atom alapú 4 magos Pentiumok közel Core2 teljesítményt hoznak 6 W fogyasztással.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) Zicokuka válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Asszony Pentiuma 6W fogyasztással pl, hozza a másik asztali 775 4 magos Xeont.Igaz csak szintetikus progikban lestem meg,de egy P4 pont nem ideális ha sokat megy a gép :D

(#15) domos válasza Zicokuka (#14) üzenetére


domos
senior tag

Asszony Pentiuma 6W fogyasztással pl, hozza a másik asztali 775 4 magos Xeont.

Szeretsz túlozni, igaz? :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#16) Zicokuka válasza domos (#15) üzenetére


Zicokuka
senior tag

4 magvas penya azt elfelejtettem :D

(#17) Hieronymus válasza Zicokuka (#16) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Valami linket a processzorra lehet kérni? :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) domos válasza Zicokuka (#16) üzenetére


domos
senior tag

Én az N4200-at néztem, de az nem erősebb mint a 775-ös (771) 4 magos Xeonok.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#19) Zicokuka válasza domos (#18) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Persze valós körülmények közt lehet még nyer az öreg,AIDA cpu queen stb teszteket lestem.Szimplán hogy akkora fogyasztással már ki tudják hozni.Clock-to clock.Most itt nem agyon húzott 775 Xeonra kell gondolni.Jó kis procik pláne fillérekért,megvannak a maga korlátai.A 775 Xeon monda miszerint I5 vagy I7 verő az egyértelműen nem igaz,kivéve ha valakinek sikerül 10-20 Ghz-re tolni őket :D Van itthon az emlytett Penya egy laposban,egy asztali 775 Xeon és egy Haswell féle Xeon is alias I7 így van viszonyítás.

(#20) domos válasza Zicokuka (#19) üzenetére


domos
senior tag

Igen, nem semmi, viszont erre sokkal jobb példa mondjuk egy i5-7Y54, az lazán pariban van az első genes i5-7xx procikkal, sőt, inkább erősebb is, ~4.5W-ból.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#21) Geri Bátyó válasza domos (#20) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Maximum akkor, ha mobil i5-i7-ről beszélünk és egy szálon, mert azok alacsony órajelen mennek, az Y meg magasra turbózik 1 szálon. Több magon viszont már csúnyán elvérezne, mert nem férne bele a TDP keretbe.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) Geri Bátyó válasza Zicokuka (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Azt gondold át, mert az első 4 magos procik Inteltől a Core 2 családban voltak xeon téren is (kentsfield, yorkfield). Gondolom hogy 4 szálról van szó a HT miatt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#23) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Elég érdekes lett a téma, így több rendszerrel megismétlem ezeket a méréseket 32-64 bit összehasonlításokkal. Win7 64 bitnél nem tudom, mennyire befolyásolja a mérést a hiányzó VGA driver, majd kiderül.

(#24) Zicokuka válasza Geri Bátyó (#22) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Nem,ez HT nélküli N4200.Inkább érdekességnek jók ezek :D Persze mondjuk a Penya W10-en mérve a 775-s vason W7 van.

(#25) quailstorm válasza Zicokuka (#24) üzenetére


quailstorm
nagyúr

N-es processzorok Atomok, marketingszempontból ugyan Celeron meg Pentiumként adják, de az architektúrának semmi köze nincs a Core szériához, az Atom vonal.
A rendes Celó és Pentium az butított Core architektúra.

(#26) Zicokuka válasza quailstorm (#25) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Igen,bár ezek már használható Atomok :) Persze lehet komolyabb munka stb-ben alul marad de itt a fő cél nem is az.Egy olcsó laposban jól teszi a dolgát.

(#27) quailstorm válasza Zicokuka (#26) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez elvi kérdés, mivel elkezdtél négymagvas penyázni. BayTrail óta egyre jobbak azt elismerem, főleg fogyasztás/teljesítményben. Nekem csak régi BayTrail tábla van egyelőre.

Az olcsó lapos dolgot viszont nem szeretem, 100-120k körüli atomos laptopok szörnyűek, volt dolgom párral. Rablás. Nagyon nem mindegy, hogy felhúzott TDP-jű atom vagy lenyomott TDP-jű Core.

(#28) Zicokuka válasza quailstorm (#27) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ez is 130 volt bár még elég új hogy igazán gond lett volna :)

(#29) Geri Bátyó válasza Zicokuka (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Félreértettem, azt hittem, a 775-ös xeonra gondoltál.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30) Hieronymus válasza Zicokuka (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az a baj, hogy az Intel össze-vissza nevezi a processzorait.
Ha véletlenül kitalálnak egy átlátható jelölési rendszert, rövid időn belül megborítják.Sőt volt amikor utólag átnevezték a teljes processzorcsaládot.

Az utolsó valódi Pentium, a Pentium IV processzorcsalád volt.
Ezt váltotta a leánykori neve szerint Dual-Core, később Pentiumra átnevezett sorozat.
Az átnevezés előtt, magyarul a Dual-Core után jött a Core 2 sorozat. Ezt váltotta a Pentium Dual-Core.
Ugye ez nem tiszta. Talán túl átláthatónak gondolták az elnevezéseket, ezért újabb cselt vetettek be.
Azonosan jelöltek eltérő sorozatba tartozó processzorokat. Például.:

Core2 Duo Processor E6600, 2.4 GHz, megjelent 2006 júniusban.
Pentium® Processor E6600
(Eredeti nevén Dual-Core) , 3.07 GHz, megjelent 2010 januárban.
Mivel tudjuk, hogy a Pentium nevet, a teljesítményben leskálázott processzorok kapják, nem meglepő, hogy a Pentium E6600 a gyorsabb CPU.

Mivel eljött a következő átnevezés korszaka, megjelent a napig többé kevésbé alkalmazott jelölési rendszer.
Intel Ix-XXXX. Ezeknek a leskálázott változatai a Pentium és Celeron változatok, amiket más rendszerben jelölnek.
Az Atom processzorok sokáig Nxxxx jelöléssel érkeztek. Ezen processzorok felskálázott változatai a Pentium változatok.
Ezek után váltottak például a Intel Atom x?-Z????? formára.

A szerver és az Atom és ixxxx processzorok közötti rést kitöltő processzorok esetében eltérő jelöléseket (is) alkalmaznak. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) domos válasza Geri Bátyó (#21) üzenetére


domos
senior tag

Szerintem az i5-7Y54-em lazán elken egy i5-750-et szinte bármiben. Fejlődött annyit a technológia.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#32) Geri Bátyó válasza domos (#31) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nagyon nem vagyok meggyőződve róla. Az i5 750 4/4 2.66/3.2, az i5-7Y54 2/4 1.2/3.2. A tapasztalatok alapján a 750 szinte biztos, hogy az összes magon tudja 2.8-at (gyakorlatilag az összes Bloom/Lynn tudja). A négy tejes értékű mag és a 2 mag + HT még most sem egyenértékű. A teszetk alapján az Y a max órajelet csak pillanatokra tudja tartani, tehát egy szálon is gyengébb lehet, mert a 750 folyamatosan mehet akár napokig. 4 szálon terhelve pedig nem is kell beszélnünk konkurenciáról, mert annyit nem gyorsult az arch, hogy 2/4 1.2-n leküldjön 4/4 2.66-ot (vagy inkáb 2.8-at).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Igen a történelemet ismerem egy ideje már pczgetek :) De az elnevezéseket valóban nem egyszerű követni.

(#34) Hieronymus válasza domos (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kettő mag + HT miatt, néhány százalékkal lassabb Intel Core i5-7Y54, a többmagos összehasonlításban.
Ha csak egy magot használó programokkal hasonlítod a kettő processzort, akkor nyerni fog az i5-7Y54.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) Geri Bátyó válasza Hieronymus (#34) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Még a néhány %-ban sem vagyok biztos a több magnál.
Gyorsan kalkuláltam, szigorúan elméleti szinten.
A 750 2.66 2 magja legyen a 100%. A 4 mag 200% ideális esetben, ami ugye nincs, de mondjuk 180.
Az Y 1.2, ami 45%. A HT ideális esetben 20 % (de ez ritka), ami 54 %.
Generációnként 15% gyorsulást számolva 125%-nál vagyunk. Ez csak 70%-a az ősöreg 750-nek.

Ráadásul ahogy írtam, az egy szálas teljesítmény sem reális, mert az Y csak pillanatokra tudja tartani a max turbót, szóval egy tartósabb terhelésnél már egy szálon sem biztos, hogy gyorsabb.

szerk: A teljesítmény/fogyasztás most nem játszik, mert nem erről beszéltünk, hanem a nyers teljesítményről.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#36) domos válasza Geri Bátyó (#35) üzenetére


domos
senior tag

Ha tudsz tesztelni egy i5-750-et, akkor én lemérem az i5-7Y54-et. Nekem a DELL XPS 13 9365-ben lazán tartja két magon a 2.6GHz-et, egyen pedig a 3.2-t. Passmark eredményeket nézem, ott kb. pariban vannak.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#37) Geri Bátyó válasza domos (#36) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Most cseréltem le az i7 930-at, ami ugyan az az arch, csak 1366 foglalatban és 3 csatornás memóriával, de az nem lenne nagy különbség (HT simán letiltható és a 3 csatorna 1-2%). Most egy Xeon X5675 van, ami már a következő generáció, de igazából ott jelentős teljesítménynövekedés (IPC) nem volt. Itt is ki tudom kapcsolni a HT-t és le tudok tiltani 2 magot. Viszont ha visszaveszem a szorzót, vagy nem lesz turbója, vagy a maxot kapja, ami 3,46. Mondjuk viszonyítási alapnak így is jó lehet.

Szerintem futtassunk cinebench-et 4, illetve 1 szálon is, lehetne egy Linx (én ezt használom), vagy IBT a gigaflops érték miatt (ráadásul 100%-on terhelik a procit, úgyhogy a TDP túllépést azt nem fogja tolerálni) én meg kerítek passmarkot.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#38) domos válasza Geri Bátyó (#37) üzenetére


domos
senior tag

Mehet szerintem 4 mag, az órajelet majd arányosan nézzük. A HT-t kapcsold ki, max órajel (3,46) maradhat. Cinebench R15-öt tudok futtatni 1 illetve 4 szálon, meg Passmark. IBT-ben én nem bízom, nagyon összevissza értékeket adott anno, szerinte egy i7-6800K erősebb mint egy E5-2696v3.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#39) Geri Bátyó válasza domos (#38) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"IBT-ben én nem bízom, nagyon összevissza értékeket adott anno, szerinte egy i7-6800K erősebb mint egy E5-2696v3."
Ezért használom a Linx-et. :K Ráadásul a terhelést is stabilabban tartja.

Néztem Linxet. 4 mag / 4 szál, 2.66 GHz

Cinebench 4 mag / 4 szál 2.66 GHz

Cinebench 6 mag / 12 szál, szoftverből 1 szálra korlátozva, 3.46 GHz

Passmark Performance test 4 mag / 4 szál 2.66 GHz
Teljes tesztet futtattam, hogy a memóriából adódó különbség esetleg kiderüljön. A CPU teszt annyiban nem releváns, hogy a single core tesztnél is 2.66-on ment a proci (jól sejtettem, nem turbózott).

Eléggé kíváncsi vagyok, mert az elmélet az csak elmélet. :K

szerk: A Cinebench azért jó, mert sc-ben 100 pontot adott és így könnyen kiszámolható, hogy a + 3 mag átlagosan 75% többletteljesítmény magonként. Persze az órajel más, de ez jól példázza az átlagos felhasználást (nincs tuning, csak a gyári turbó).

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40) domos válasza Geri Bátyó (#39) üzenetére


domos
senior tag

Linx-et nem futtattam, mivel csak valami kétes koreai(?) oldalon találtam róla valamit, nem kockáztattam.

Úgy gondolom hogy az eredmények engem igazolnak, főleg hogy a te procid így "lebutítva" is erősebb valószínűleg mint egy rendes i5-750.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#41) domos


domos
senior tag

Találtam i5-750 Cinebench R15 eredményt.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#42) Geri Bátyó válasza domos (#41) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az én olvasatomban ez egál nagyjából. Kicsit meglep, de mindenképpen érdekes. :K
Nem gondoltam, hogy a "kis" Y ennyire potens. Sokkal jobb, mint amire számítottam. Az első generációs i5 szintjét hozza tized (tizenötöd) fogyasztással. :R

szerk: Szerintem nem jobb, de kb. ugyan az és ez nagy szó!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#43) domos válasza Geri Bátyó (#42) üzenetére


domos
senior tag

Igen, és mindez egy passzívan (vagy leginkább sehogy) hűtött kis laptopban. :))

Nálam a "kb. ugyan az" teljesítmény, tizedannyi fogyasztásból az = jobb. :P

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#44) Geri Bátyó válasza domos (#43) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nyilván a nyers teljesítmény a tesztjeink alapján egál, de a teljesítmény/fogyasztás az egyértelműen az Y mellet van. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#45) domos válasza Geri Bátyó (#44) üzenetére


domos
senior tag

Akkor egál, ha az adott program 100%-ban te tud terhelni 4 szálat. Egyéb esetben az 5Y74 jobb.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#46) domos válasza Geri Bátyó (#35) üzenetére


domos
senior tag

Egy kis plusz érdekesség:

A Sandy Bridge alapú i5-2520M is van majdnem olyan jó mint az i5-750, igaz ez 35W TDP-s proci, de ebből is jól látszik hogy már a második generációs Core architektúra is mekkora előrelépés volt az elsőhöz képest.



If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.