Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Ez a nokia is olyan hogy a hívás közben nem mutatja az eltelt időt?
Hívásidőtartam számláló. Nekem 6230i-m van de nagyon zavaró hogy nmtudom mennyit beszélek. Előtte L7em volt. és ott megszokott jelenség volt a számláló. Tudtam vele takarékoskodni.
De itt csak a hívás végén látom hogy mnnyit beszéltem. Sajnos.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#102) Viktor0610 válasza Mr.Grincs (#101) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Minden Nokia ilyen.
Azt hiszem, az új S40 már képes a hívás közbeni beszélgetési idő kijelzésére.

Samsung Galaxy A54

(#103) Algieba válasza Viktor0610 (#102) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egyik régebbi, 2007 előtti, Nokiában sincs hívás alatti beszélgetési idő kijelzés? Nem lehet látni, hogy mikor fogok ugrani egyik percről a másikba?
A manóba...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#104) Viktor0610 válasza Algieba (#103) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sajnos, a régebbi Nokiákban nincs ilyen mód. Sőt, az újabbakban sem 100%.

Samsung Galaxy A54

(#105) Vernon


Vernon
csendes tag

Hy
Mégegy utolsó kérdés:
a telefon biztonsági kódját hol találom?

(#106) Viktor0610 válasza Vernon (#105) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Max. a magyarnyelvűben találhatod meg az alapbeállítás szerinti értékét, ami 12345.

Megváltoztatni a Menü - Beállítások - Biztonság - Elérési kódok módosítása - Biztonsági kód módosítása részen tudod. (Fejből írtam, nem 100%, h. ez a helyes útvonal.)

Samsung Galaxy A54

(#107) Vernon válasza Viktor0610 (#106) üzenetére


Vernon
csendes tag

Köszi az 12345 bejött!

(#108) Vernon


Vernon
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Újabb kérdés :)
Szóval azt hogy lehet beállítani, hogy SMS-eknél jelezze ha a címzett megkapta az üzenetet?(nem találom sehol :( )
Illetve Snake2-ben a hangot hogy lehet kikapcsolni? :D
Üdv:Vernon

(#109) Viktor0610 válasza Vernon (#108) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Menü - Üzenetek - Beállítások <-> Szöveges üzenetek - Általános beállítások - Kézbesítési jelentés - Be.

(Fejből. A <-> résznél lehet, fel kell cserélni az ''elérési útvonalat'', valamint lehetnek elírások. :) )

Samsung Galaxy A54

(#110) Jetbrowse válasza Vernon (#97) üzenetére


Jetbrowse
csendes tag

Hi!
Üzemmódokat nem kell átnevezned, ha kitörlöd a nevét és leOK-zed, akkor a gyári nevet kapja vissza.

(#111) Matthew


Matthew
senior tag

Ennek télleg nem lehet cserélni az előlapját?

(#112) Viktor0610 válasza Matthew (#111) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt nem tudom,h. cserélhető-e, de pikk-pakk leszedhető. :)

Samsung Galaxy A54

(#113) Matthew válasza Viktor0610 (#112) üzenetére


Matthew
senior tag

:) Közben utánanéztem, cserélhető. Legalábbis árulnak hozzá előlapokat...

(#114) Vernon válasza Viktor0610 (#109) üzenetére


Vernon
csendes tag

Hát én csak az üzenetek\üzenetbeállítások\multim.üzenetek\kézbesítési jelentéseknél találtam ilyen opciót...Namost itt bekapcsoltam,de miután sms-t küldtem nem jelzett vissza :F
lehet hogy máshol kéne beállítani?

(#115) Viktor0610 válasza Vernon (#114) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, h. nem fog menni, mert ez az MMS-re vonatkozik. ;)

A magyarnyelvűből :U : Menü > Üzenetek > Üzenetbeállítások > Szöveges üzenet > Küldési mód > Üzenetközpont száma.

Samsung Galaxy A54

(#116) V-kony


V-kony
csendes tag

Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki? Az a problémám, hogy amikor az órát nem lehet rendesen látni, mikor az van be kapcsolva. Nem lehetne azt valahogy beállítani, hogy úgy jelenjen meg az óra, mint a 6021-esen (fehér hattér az egész és az óra fekete színű) vagy egy gombnyomással kivilágosítani, mint a SE K750i-nél (hangerő gombok)?
Légyszí segítsetek ha tudtok, mert apum mindig a mobilon nézte meg az időt a régi telefonján és ott rendesen látta, itt meg nem.
Előre is köszi :R

(#117) Viktor0610 válasza V-kony (#116) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A ki-/bekapcsoló gomb (és talán még a piros is) billentyűzár közben kivilágítja a kijelzőt.

Samsung Galaxy A54

(#118) V-kony válasza Viktor0610 (#117) üzenetére


V-kony
csendes tag

Köszi Viktor, de én arra gondoltam, hogy csak kivilágítja a képernyőt és így látszódhat az óra. De mivel ilyen lehetőséget nem említettél, akkor gondolom nincs ilyen. Kár :O

(#119) Viktor0610 válasza V-kony (#118) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy emlékszem, olyan lehetőség van a Nokia készülékekben, h. az órát állandóan mutatja halványan.

(A menüt, ahol ezt bekapcsolhatod, nem tudom most fejből. :U Talán a kijelzőbeállítások között...)

Samsung Galaxy A54

(#120) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Gyors kérdésem az lenne, hogy ha ráteszem a telefont a töltőre, akkor a tölttségjelzőnek mi a normális mozgása?
Én megszoktam az SE-mnél, hogy folyamatosan mutatja, mennyire töltött az akku, itt viszont (nokia 6070) mindíg nullásról kezdenek el kirajzolódni a képernyőre a töltöttséget kijelző fokok. Vagy ez normális? És ha megtöltötte, akkor majd nem kirajzolónak, hanem fixen megállnak? Vagy azt sem?
Remélem érthető voltam. Plz minél gyorsabban válaszoljatok, már egy órája rajta van a töltőm a zsír új 6070, és normál töltési időnek 1:20h -t ír a leírás. Akkor vegyem le 20 perc múlva? Nem kell megformázni? Amúgy csutkára lemerítettem, mielőtt rányomta, azt írta a userguide, hogy ki kell sütni háromszor-négyszer...

Beauty is pain

(#121) Viktor0610 válasza Narancs (#120) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A csík a töltés alatt mindig nulláról kezd kirajzolódni, a folyamat befejeztével a csíkok ''megállnak''.

Nem baj, ha rajtahagyod a töltőn, miután teljesen feltöltött, mivel ezzel elrontani nem tudod.

Teljesen lemeríteni felesleges. A folyamatot megkezdheted már akkor is, mikor jelzi, h. merülőfélben van.

Samsung Galaxy A54

(#122) Narancs válasza Viktor0610 (#121) üzenetére


Narancs
őstag

köszönöm szépen :R

Beauty is pain

(#123) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Elsősorban vodás 6070 tulajokhoz lenne egy kérdésem:
Amikor először bekapcsoltátok a telefont, nektek is megjelent a főképernyőn egy nagy G betű? Nekem ahogy megtalálta a voda hálózatot, megjelent a G betű is, ami a kézikönyv szerint folyamatos EGPRS kapcsolatot jelent. Ez akkor normális?
Én nem rendeltem meg semmiféle internet szolgáltatást az előfizumhoz (bonus), és a teló naplója szerint is nulla volt a csomagalapú adatforgalom. Ugye nem fognak lehúzni rólam némi dellát ezért is?

Beauty is pain

(#124) Viktor0610 válasza Narancs (#123) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Addig, amíg nerm forgalmazol GPRS-en keresztül adatot -pl. nem WAP-olsz-, nem kerül pénzedbe a G-betű.

Amennyiben zavar, van a telefonban egy beállítás (h. pontosan hol, nem tudom), talán a Menü - Beállítások - Kapcsolatok - Csomag alapú - Kapcsolat útvonalon átállíthatod ''Ha szükséges'' állapotra, így nem mutatja folyamatosan a G-betűt.

Samsung Galaxy A54

(#125) Narancs válasza Viktor0610 (#124) üzenetére


Narancs
őstag

Köszönöm a választ, átállítottam ''ha szükséges''-re és tényleg eltűnt. Biztonság kedvéért kicseréltema LIVE gombot is Nevekre, nehogy véletlen fel akarjon kapcsolódni.

Amúgy nagyon elégedett vagyok a telóval, a speckóban írt 760mAh -s akku helyett 820-as figyel benne. Egyetlen dolog ami nem tetszik: az oldalán lévő hangerőszebályzó gomb kőkemény, beszéd közben bajos kezelni.

Beauty is pain

(#126) Vernon válasza Viktor0610 (#115) üzenetére


Vernon
csendes tag

Most kerültem gépközelbe, köszi szépen a segítséget :R

(#127) Narancs


Narancs
őstag

Hali!
Olvastam erről a Feature Pack2 -ről, ami sikat javít a Series40-en. Szerintetek fel lehetne dobnia 6070-esre? Ha igen, hogyan?

Beauty is pain

(#128) Jégkokó válasza Narancs (#127) üzenetére


Jégkokó
veterán

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?Az csak symbian oprendszert futattó nokiákon van, és nem lehet csak ugy rátenni egyik telefonra se.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#129) Narancs válasza Jégkokó (#128) üzenetére


Narancs
őstag

''A 3110 Classic a finn gyártó Series 40-es platformját használja, annak is harmadik generációs, Feature Pack 2-vel kiegészített változatát. Véleményem szerint a Series 40 az FP2-ben lévő foltozgatások ellenére is egy sok szempontból idejét múlt rendszer, kinézete, személyre szabhatósága, kezelhetősége elmarad a napjainkban elvárhatótól, ráadásul a gyenge képfrissítéssel bíró kijelző miatt nem is különösebben gyors'' [link]

A 6070 szintén s40-et használ. Ebből gondoltam, hogy feltehető.

[Szerkesztve]

Beauty is pain

(#130) Narancs


Narancs
őstag

senki?

Beauty is pain

(#131) Viktor0610 válasza Narancs (#130) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sz.tem ez annyira specifikus kérdés, h. ezen a órumon nem fogsz választ kapni rá. :U

Samsung Galaxy A54

(#132) Narancs válasza Viktor0610 (#131) üzenetére


Narancs
őstag

sejtettem... :(

Beauty is pain

(#133) detronic


detronic
csendes tag

Hali ,valaki segítsen léccci !!

Egy haverom vett egy ilyen telcsit, de a hívásvárakoztatásnál,
miközben beszélsz valakivel nem ad semmi hangot...
A kijelzőn látszik hogy hívják de semi hangot nem ad...

Van erre valami megoldás ???

PLease Help !!!
ThX... :( :F

-<detronic>-

(#134) krokk


krokk
senior tag

üdv

Egy olyan problémám lenne ill ismerősnek, hogy kapott névjegyet másik telefonról, de véletlenül kinyomta, vissza lehet hozni valahogy? valahol tárolja?
Ha jól tudom nem, de javítsatok ki. Kicsit körülményes lenne neki újra kérni azt mondta.

Köszi előre is.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#135) Viktor0610 válasza krokk (#134) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben visszahozható, az a bejövő üzenetek között kéne legyen, de gyanúm szerint nem visszaállítható a törölt/elutasított névjegy.

Samsung Galaxy A54

(#136) concret_hp


concret_hp
addikt

lenne pár kérdésem:
- olyat, hogy beszélgetés közben percenként pittyenjen egyet a teló be lehet állítani valahogy?
- az eddigi telefonjaim mind kiírták a beszélgetés után, hogy hány perc volt, de ez nem. ezt be lehet állítani?
- rádió hangerején lehet valahogy állítani?

köszi előre is ha vki tud segíteni :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#137) Viktor0610 válasza concret_hp (#136) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

- Beszélgetés közben nem tud percenként jelezni.
- A hívásbeálítások között lehet olyat bekapcsolni, h. hívás utáni jelentés.
- Passz, talán a hangerőgombokkal? ;)

Samsung Galaxy A54

(#138) concret_hp válasza Viktor0610 (#137) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi a válaszokat :)

hogyhogy nem tud csipogni :F nem egy olyan nagy feature, hogy nehéz legyen megcsinálni :O

rádió közbe nyomkodom a hangerőgombokat akkor vmi pushtotalkot v mit hoz be. egyáltalán mi az a apushtotalk egyébként :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#139) Viktor0610 válasza concret_hp (#138) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Push To Talk: [link].
Magyarországon csak a T-Mobile hálózatán működő szolgáltatás.

Samsung Galaxy A54

(#140) concret_hp válasza Viktor0610 (#139) üzenetére


concret_hp
addikt

hm na ezt nem értem, akkor egy vodafonos menüvel ellátott telefonba hogy kerül oda? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#141) Viktor0610 válasza concret_hp (#140) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert a készülék PTT-képes, a szolgáltató meg nem vette a fáradtságot, h. ezt kivegye belőle. :D

Samsung Galaxy A54

(#142) DZs


DZs
senior tag

Sziasztok!
Ajándékként kaptam egy ilyen távbeszélő kézi készüléket. Két kérdésem lenne.

1. Küldtem magamnak képet másik telefonról, de nem jön át. A feladónál "címzett nem érhető el" üzenet vár. Valamit az enyémen kellene bekapcsolni?

2.Szeretnék hozzá egy megbízható, esetleg neves infra pendrivot, nem baj, ha drágább. Tudtok ilyet ajánlani?

Köszi előre is!

(#143) Viktor0610 válasza DZs (#142) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az első pontot nem értem... :U Ellenőrizd a szolgáltatás aktivitását a készülékben lévő kártyán és a beállításokat -ez utóbbit a Nokia oldaláról v. a szolgáltatódtól lekérheted.

A másodikra. Az nem infra pendrive, hanem infra port és rengeteg van a neten, az ár kb. 2500 Ft-tól indul.

Samsung Galaxy A54

(#144) DZs válasza Viktor0610 (#143) üzenetére


DZs
senior tag

Köszi az eddigieket!

Vettem infra portot, működik a kapcsolat és adatátvitel a telefon és számítógép között. :K

A hálóról töltöttem le háttérképeket vagy logókat, de nth formátumban. Hogyan lehet abból a telefon számára érthető képet csinálni?
Az utasításban, a forrás oldalon, telepítésről beszélnek. :F

(#145) Viktor0610 válasza DZs (#144) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elvileg az NTH a Symbian rendszerű Nokiáknál használható, a 6070-nél nem. Erre utal a telepítés is.

Még valami. A telefon a JPG-, GIF- és talán a BMP-fájlokat lehet használni háttérképnek.

Samsung Galaxy A54

(#146) joey04


joey04
titán

Nem a témák .nth formátumúak a Nokiákon az S40en? mert az 5310 ugye nem symbianos és ott a témák között van ilyen.

[link] a 4. menükép a teszt 4. oldalán

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#147) Viktor0610 válasza joey04 (#146) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, igazad van. :D

Én a saját 6070-emen az öszes témát letöröltem és csak az alap-témát hagytam fenn, azt is csak azért, mert nem törölhető. :D

Samsung Galaxy A54

(#148) DZs válasza Viktor0610 (#145) üzenetére


DZs
senior tag

Megvan, JPG-vel megy! :) Csak a méretre igazítás nehézkes.

(#149) Bandeee


Bandeee
tag

Ment egy privi Viktor :K

[ Szerkesztve ]

(#150) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Tudja valaki hogy hoyg lehet szétszedni ezt a típusú készüléket? Fathernak akarom kirakarítani a kijelzőjét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.