Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) T-bag


T-bag
tag

Lehet hogy csak én nem vettem észre de egy fogyasztás mérés belefért volna . Állítólag a p35 többet fogyaszt mint a 965 ami furcsa mivel ez 90nm-el készül.

(#2) feka007


feka007
nagyúr

A P35-DS4-et majd kivesézem én :C

[Szerkesztve]

(#3) Kriza válasza T-bag (#1) üzenetére


Kriza
őstag

Itt nem ezt mérték: [link]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4) dokar


dokar
addikt

Ez egy felettébb korrekt teszt, jó konklúzióval a végén.
Külön elismerést érdemel a DDR (1-2-3) szabványok áttekintése. :R

Kíváncsi vagyok jövőre milyen szoros időzítésekkel lesznek ezek a DDR3 memók. :U

extra - SEXRay

(#5) EQMontoya válasza feka007 (#2) üzenetére


EQMontoya
veterán

az mindenképp jobb befektetésnek tünik, elvégre több mint egy tizessel ocssóbb.

Same rules apply!

(#6) Geli


Geli
senior tag

''a DDR3 memóriacelláinak sebességét a felére csökkentették, vagyis míg a DDR2-800-as memória valójában 200 MHz-es, addig a DDR3-800-as csak 100 MHz-en jár''
plusz még a késleltetés is kétszerakkora lesz.

ennek a ddr3nak még kevesebb értelme van, mint anno a ddr2nek :D
a memóriapiac bemutatta hogy lehet lehuzni az emberekrol 3szorannyi pénzt, méghozzá ezt ugy hogy egyre szarabb cuccokat dobnak ki....ez a nemsemmi ;]



[Szerkesztve]

(#7) péter007


péter007
senior tag

hát ezekalapján asszem kimarad a p35 az életemből...
965-ös lapot nincs értelme lecserélni rá

(#8) feka007 válasza EQMontoya (#5) üzenetére


feka007
nagyúr

Alig 37 papírért vettem újonnan :R

(#9) EQMontoya válasza feka007 (#8) üzenetére


EQMontoya
veterán

én is 36 valamennyiért láttam. Annyit megér. Milyen fsb-t sikerült kihúzni belőle?

Same rules apply!

(#10) azbest válasza Geli (#6) üzenetére


azbest
félisten

Hát ez tényleg bőrlehúzás.... hiszen 200mhz-es chipet eddig is tudtak készíteni... a 8x -os belső párhuzamosítással azért tényleg látványos gyorsulást hozott volna a ddr3 200-as belső órajellel.

Hmm nagyon látszik hogy az egész ipar ezt csinálja... hiszen ahogy a prociknál úgy a memóriáknál is lehetne valami fesz megadási mód, a ram belső működése meg nem kell hogy érdekes legyen az alaplap számára... főleg ha csak belső párhuzamosításban változott a dolog

[Szerkesztve]

(#11) feka007 válasza EQMontoya (#9) üzenetére


feka007
nagyúr

Most fogom beszerelni :R

(#12) EQMontoya válasza feka007 (#11) üzenetére


EQMontoya
veterán

lassú vagy vazzeg :D Amúgy nemérdekel, mikor szereled be, mennyit megy?! ;] :DDD

Same rules apply!

(#13) Vamp


Vamp
senior tag

Sírva nevetek a memóriaiparon, olyan teszt miért nincs, ami a jleggyorsabb ramokat hasonlítja össze? Azaz a legjobb DDR1-est a legjobb 2-essel, a 3assal?

(#14) feka007 válasza EQMontoya (#12) üzenetére


feka007
nagyúr

700-at ;]

(#15) keIdor


keIdor
titán

Na már vártam ezt a tesztet! Végre egy kis olvasnivaló! :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

fleSs, vazze, ez mics? ''...hálózati közeghozzáférés-vezérlő...'' Nincs erre vmi érthetőbb magyar kifejezés?

https://www.coreinfinity.tech

(#17) T-bag válasza Kriza (#3) üzenetére


T-bag
tag

Vajon kinek higgyek ? :)

[link]

(#18) t72killer válasza Vamp (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elég nehéz objektíve összehasonlítani a 3 RAM generációt, mert mind3hoz más-más memvezérlő, és 1-2 hibrid kivételével más csipszet is tartozik. (hirtelen ddr1+ddr2-est egyszerre támogató csipszetet nem is tudok. Ráadásul a modern ddr2 memvezérlők kb 1-2 év előnyben vannak a kifutott ddr-esekkel szenben)

Ha a memóriák nem is fejlődnek látványosan (hm, azért van előnye a ddr3-nak sztem, már most pörög némelyikük CL8/2GHz körül) - de ha a platformot nézzük (magas FSB-t kívánó procik, fejlődő chipszetek) azért előre mutat a haladás iránya:))

!! Ha már az ötödik oldal neve ''Ethernet, audiominőség, TUNING'', akkor illenék oda egy max FSB diagram is nem :F :DDD (no offense:)))

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) robekri


robekri
addikt

Grat a teszthez.

Máskülönben ddr3 = lópikula! Mint anno a ddr2-800 volt egyenlő ddr400al! És ne is beszéljünk a ddr600 stb modulokról!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#20) feka007 válasza t72killer (#18) üzenetére


feka007
nagyúr

Például a 915P kezeli a DDR1-et és DDR2-t is egyaránt, nekem volt ilyen lapkakészlettel szerelt Asus P5GDC Pro lapom, DDR1-et használtam hozzá. :R

(#21) keIdor


keIdor
titán

Elolvastan a tesztet. Nagyon tetszett! :C Grat.
Egy kérdés: a DQ6 lapokon hátúl ottvan a CrazyCool? Sajnos amiatt a legtöbb hűtés kiesik... :W :( Várom már az X38-at, kiváncsi vagyok a ram kezelésére... meg sokkal szimpatikusabbak (számomra) a HP hűtések is Giga X38-on! :C [link] Ezek a város méretű HP hűtések nem jönnek be. Sok hűtőt ki is lőnek...

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) Sepiroth


Sepiroth
csendes tag

ok úgy látom semmi technikai változás, csak jobban megnyitották a csapot

a kedvenc toplistám http://toplista.megaoldal.hu

(#23) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Grat a teszthez! Idén még nem lesz térhódítása a DDR3-nak.:D

(#24) dr faustus


dr faustus
senior tag

Ha jól emlékszem, a DDR -> DDR2 váltás is kb. akkor jött el, amikor elérték a belső celláknál a 200MHz-es működési órajelet, efölött már csak szabványon kívüli modulok voltak. Ez a 200MHz, ez valami technológiai határ, ami fölött már csak párhuzamosítani lehet a cellák működését/kommunikációját? Netán a DDR3-1600-nál lehet számítani valamiféle DDR4 megjelenésére? (16 bit egy órajel alatt, a busz tovább gyorsul, + magasabbak a késleltetések )

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#25) T-bag


T-bag
tag

Ha lesz p35 shootout akkor az Abit ip35 pro remélem benne lesz. Nagyon jó áron jött ki ez a lap 35k körül már meg lehet szerezni. Asus hasonló tudású deszkái 50-55k.

(#26) azbest


azbest
félisten

nem is értem hogy miért a nagy késleltetés... vagy a bufferbe egymás után egyenként pakolja be a biteket? :F Bár a dupla késleltetés logikus a fele akkora órajelű ram cellék miatt, de akkor meg szinte semmit sem fejlesztettek... Áhh marketingesek iránytják az it ipart :(((

(#27) Komplikato


Komplikato
veterán

Hmmm, mennyire kéne ténynek venni ezt az 1333FSB támogatást, ez nem a VRM-től függ? Csak mert van forgalomban nem egy 965 lap, ami tudja. :F

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#28) Johnny Cage válasza Komplikato (#27) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Például DS3 rev3.3

[kép]

(#29) Muton


Muton
addikt

lehet tudni valami pontosat az ALC889A-ról?
mert még a realtec honlapján sincs kint :F

ha támogatja a DDL-t, akkor az is egy komoly pozitívum a lap mellett

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30) Ste


Ste
addikt

ez a giga hűtés egyre inkább a vicc és kabaré határát súrolja
a ddr3 tuning, meg ''csak'' 1400mhz-ig jutott

(#31) LordX válasza azbest (#10) üzenetére


LordX
veterán

Elolvastad a cikket? Pontosan ezt csinálja a DDR2/3: 2x-es / 8x-os belső párhuzamosítást.

(#32) LordX válasza azbest (#26) üzenetére


LordX
veterán

Te láttál már olyan aszinkron buffert, ami nem növeli a késleltetést? Ha igen, nyertél egy hangszórót..

(#33) EQMontoya válasza SzlobiG (#23) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát nem, dd2-nek is elég hosszú idő kellett...

Same rules apply!

(#34) masterful87


masterful87
senior tag

Számomra nagy csalódás volt a cikk... mivel arra számítottam, hogy teljes alaplap körkép lesz: ''Bemutatkozik az Intel P35 chipset'', erre meg csak Giga, de abból is csak a csúcslapok... :(((

Különben ha nem olvasom a címet, akkor okés a cikk... de ha meg látom, hogy Giga P35-DQ6, akkor meg eleve el se olvasom :DDD
Kell a ráknak egy 30K-s p965-ös alaplap szintje 50K-ért...

Én ASUS P5K, P5K Deluxe, P5K-E, ABIT IP35 Pro, GIGA P35-S3, P35-DS3, P35-DS3P, P35-DS3R, P35-DS4, MSI P35 Platinum tesztet akarok már látni :C

(#35) EQMontoya válasza masterful87 (#34) üzenetére


EQMontoya
veterán

ha beszerzed, letesztelik sztem :D sőt, még én is, ha egyet megtarthatok belőle.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#36) #65675776 válasza dr faustus (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jól emlékszel. A DDR2 is 100MHz-es cellaórajellel indult.

(#37) masterful87 válasza EQMontoya (#35) üzenetére


masterful87
senior tag

Kösz... én ezek közül szeretnék egyet válsztani, nem mindet megnézni :D
Ami a beszerzést illeti... megadhatom a PH!-s bazárosok címeit, aztán lehet tesztelni.

/mondjuk ABIT-tal még nem találkoztam náluk, meg GIGA P35-S3-mal :O /

(#38) fLeSs válasza T-bag (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hamarosan frissítem fogyasztásmérésekkel a cikket.
Azt mértük ki, hogy a P35 kb. annyit fogyaszt, mint P965, de látva az anandtech és a techreport eredményeit kicsit elbizonytalanodtunk, úgyhogy újra lemértük az alaplapokat, másodszorra már hálózati zajszűrővel. Nem változott az eredmény.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) fLeSs válasza keIdor (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha a crazycool az a hűtőborda, akkor igen, ott van a lap hátulján.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) Nite


Nite
őstag

jól értem, hogy ha SLI-t akarok lemondhatok az Intel chipsetről :F

Paid my dues!

(#41) EQMontoya válasza Nite (#40) üzenetére


EQMontoya
veterán

ez eddig is igy volt. Bár vannak moddolt nv driverek, amikkel intelben is megy, mert h az sli chipset független, csak a driver van úgy megirva... impossible is nothing.

Same rules apply!

(#42) Lipton


Lipton
őstag

Érdekesség, hogy a P965 chipsetes alaplapokkal ellentétben a P35-ös lapok már akkor is eljátsszák a leáll/újraindul ciklust, amikor a memóriaidőzítéseket átállítjuk (ez a P965-ös lapoknál csak FSB-állításnál jön elő).

Nálam meg leginkább memória szorzó váltásnál jön elő ez az újraindulós dolog, fsb-re nem csinálja. (P965)

(#43) adalbert1


adalbert1
veterán

Hát ha a ds4 is ennyi pluszt tud a 965-ös társához képest, akkor valószínűleg totál felesleges lenne arra váltani... Mondjuk leghamarabb majd x38-nál akarok váltani, de ha lehet majd még később.

(#44) EQMontoya válasza adalbert1 (#43) üzenetére


EQMontoya
veterán

támogatni fogja a penrynt... ami azért sztem előny lesz, mert h le fognak esni a 4magos árak...

Same rules apply!

(#45) Gorneck válasza adalbert1 (#43) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem az X38 se lesz nagy durr...kb uez csak ddr3-ra kihegyezve...

Gorneck#1239

(#46) fLeSs válasza Gorneck (#45) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én is így gondolom.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#47) EQMontoya válasza fLeSs (#46) üzenetére


EQMontoya
veterán

max a tuningrekordok fognak dőlni.

Same rules apply!

(#48) Gorneck válasza fLeSs (#46) üzenetére


Gorneck
titán

Túl gyorsan gyütt...:D

Ahogy annak sincs sok érteleme, hogy készíteni egy teljes palettás P35 deszka tesztet! :)
Szinte uazt tudják csak más a körítés...

P35 már tényleg ki lehet húzni 1-2 évig is akár jó DDR2-es rammal...

Gorneck#1239

(#49) Loretto


Loretto
veterán

Jó kis áttekintés, de a giga lapok nem változtak semmit nekem. :(
Csúnya, vga pöcök amint néztem a régi még... Tudom az én gondom.

Soirée...

(#50) fLeSs válasza Gorneck (#48) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A teljes palettatesztet még meglátjuk, valszeg csak tuningteszt lesz belőle.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.