Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tipuka


tipuka
addikt

én szeretek csattogni a billentyűzeten, legalább tudom, hogy le van nyomva az a billenytű :D
amúgy amióta nem a 3k-s genius kategória van , hanem a tesoro durandal barna kapcsolókkal, nem kellett félévente újat vennem, mert használhatatlan lett (nem kímélem a billeket, de nagyon nem :D ).
szóval ez a tesoro már 3 éve megvan, megérte befektetni rá, azóta pl a laptopbilentyűzetet mondjuk kb verem sokszor az újjaimmal, de nem direktből :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) KaiotEch válasza tipuka (#1) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ilyen patákkal nem is csodálom :DD

BTW: 2019-ben miniUSB? :F

(#3) Ribi válasza tipuka (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én meg lassan 20 éve használok egy Genius billt és még semmi baja. Pedig nem mechanikus :)

(#4) HoaryFox válasza tipuka (#1) üzenetére


HoaryFox
őstag

Szintén Tesoro Ultimate Brown kapcsolókkal, még köszöni szépen, tökéletes állapotban van :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#5) Szőrös  válasza Ribi (#3) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hiába, régen minden jobb volt, még a genius is! :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#6) Redneck


Redneck
veterán

Az első szimpatikus, de nem adnék ki ennyi pénzt billentyűzetre. Marad a 10 éves Gigabyte, meglepően jól bírja... :U (Kopp-kopp)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7) nyunyu


nyunyu
félisten

Hajaj, ha 3-4 éve létezett volna a fehér Gram MX One akkor nem rendeztem volna akkora ámokfutást a melyik billzetet topikban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) tipuka válasza KaiotEch (#2) üzenetére


tipuka
addikt

Ennyi, ez így van. :DDD

llwynog: örülök neki, hogy nem csak én használom örömmel :D

Ribi: Szőrös számból vette ki a szót, :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Akula


Akula
őstag

Végre egy letisztult forma. :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#10) dqdb


dqdb
nagyúr

az MX Brownokkal vagy az Agile Redekkel egyszerűbb a gyorsismétléses leütéseket szórni a kisebb gombellenállás miatt
Ennek az MX Brown esetében szinte teljesen hiányzó hiszterézis hiánya inkább az oka, 0,6 mm-rel jobban vissza kell engedni egy kék Cherry kapcsolót az ismételt érzékeléshez, mint egy barnát.

MX Brown 0,05 mm
MX Blue 0,65 mm

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11) nyunyu


nyunyu
félisten

A kettős fröccsöntéssel készült PBT kupakok OEM profilban várják az első használatot

Lehet, hogy a US kiosztásra ez igaz (ha már lehet 10$ alatt doubleshot PBT kupakszettet kapni alin), de a mellékelt képen én mártogatósat látok:

Plusz az PBT érdesebb textúrája is hiányzik a kupakok felszínéről.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Köszönöm a tesztet Synthwave :K

"Sokan bizonyosan tapsviharral köszöntik a tényt, hogy teljes magyar betűkészletet kapunk (többféle kiosztással is megvásárolható modellről van szó. "

Ez így van. :))

Végre egy normális magyar kiosztású mechanikus billentyűzet ,

a Roccat Ryos MK Pro Hu után.

[ Szerkesztve ]

(#13) DEJVID válasza KaiotEch (#2) üzenetére


DEJVID
őstag

Büntetni kéne. De igazság szerint a microt is...

(#14) nyunyu válasza DEJVID (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Miért a C jobb lenne?

Mini csatit legalább nehezebb letörni, mint a Microt/C-t.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) moleculez


moleculez
veterán

BT verziót léccilécci.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) Hokunda válasza tipuka (#1) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Szintén zenész, bár megjegyzem nekem 3 nap után cserélni kellett az elsőt (érintkezési hibás volt). Meg persze aki nem vakon gépel, annak azért a háttérvilágítás hiánya negatívum lehet.

De tény, gumimembrán után ég és föld a mechanikus.

20k körül meg már nem is aranyárasok.

[ Szerkesztve ]

(#17) vlevi válasza DEJVID (#13) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az én gépemen pl. nincs C, csak a régi USB.
Igen, igazad van, öreg gép, de a mai játékokat is elfogadhatóan viszi, nem cserélem.

De, hogy ON is legyek kicsit. Nekem Gram Spectrum van, és tetszik benne, hogy kicsit laposabb kialakítású, mint az átlag mecha billentyűzet. Volt előtte Excalibur, így van összehasonlítási alapom. Igen, a barnával jobb volt gépelni, de nekem az magas volt, de a csuklótámaszt nem szeretem. És, igaz, hogy a Tesoro barnával jobb volt gépelni (Kaihl Brown switch van az Excaliburban, nem pedig Cherry), de a Gram Spectrum összerakottabbnak tűnik.
Azonban a barna kapcsolóknál az a minimális visszajelzés, ami van, az sokat jelent gépeléskor. A piros kapcsolódónál meg kell szokni, hogy teljesen lenyomod, és ezt a teljes lenyomást tulajdonképp folyamatosan növekvő erővel kell megtenni, míg a barna kapcsoló kb 60gramm terheléstől beesik, és ezt valóban lehet érezni, ott már elengedheted. Nincs az a nagyon határozott visszajelzése, mint a kéknek, de a piros után mégis azt mondom, hogy elég. És nem kattan, ezért halkabb a kéknél.
Ha majd lesz jóárasítva (úgy, mint a múltkor, amikor az Edigital elírta a Gram Spectrum árát, és 12ezerbe került :D ), akkor lehet, beruházok egy ilyenre.

(#18) vlevi válasza vlevi (#17) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha megnezitek a gram spectrum billentyűk alakját, nem csak az a különbség, hogy laposabb, hanem valahogy a széle mintha jobban le lenne kerekítve, és ettől valahogy kényelmesebbek a gombok. A masikon a kupakokat széle a gram spectrumhoz képest olyan, mintha éle lenne.

(#19) Pugna


Pugna
kezdő

Tyű, ezek szép billentyűzetek. Nekem most Varmilo van, de lehet meglepem magam egy ilyen fehérrel .. :-)

(#20) nyunyu válasza Hokunda (#16) üzenetére


nyunyu
félisten

20k körül meg már nem is aranyárasok.

Azt felejti el mindenki, hogy '90 körül egy átlag gumidóm árának három-négyszereséért már fullextrás mechát kaptál.
(Random Compaq vs Alps BigFoot-IBM Model M-Cherry MX 1000)

Mostanra ez az olló azért nyílt szélesebbre, mert 30 év alatt a gumidómos billzeteket fél év után eldobandó tucattermékké költségcsökkentették, míg a mecha komponensek árai nem követték olyan ütemben őket.
Alps ugye kiszállt '00 körül, mert nem volt kereslet a gumidómhoz képest drága kapcsolóira.
Cherry versenytárs híján meg nem kapkodta el a dolgot, elvoltak a pénztárgép billzetek piacán.

Napokban dühöngtem az Asus gumidómos billzetén (Ornata klónján, kinek melyik definíció a szimpatikusabb), hogy 30k-t akarnak elkérni azért mert RGB, meg nagyongamer
Közben a billzet alapkonstrukciójai '00-'10 között még 5k-ért kapható brand billzetnek számított volna legfeljebb.
(Összehasonlításul '01-ben kerek ezresért vettem újonnan boltban a félpálcás Chicony 9810-et.)

Mindenesetre a mecha piac az utóbbi ~10 évben sokat fejlődött, Cherry MX 25 éves szabadalmának lejártával megindult az olcsóbb klónok áradata, ez elkezdte letörni az árakat, olcsóbbá vált mecha billzetekre megnőtt a kereslet, felfutott gyártás még jobban lenyomja az árakat.

Piac elvégzi azt a korrekciót, amit korábban nem, így a gumidóm vs mecha árazás ollója bejjebb csukódott.

Attól persze nem félek, hogy ötezerért fognak osztogatni egy magyar kiosztású doubleshot kupakos billzetet, hiszen annyiért már egy gumidómos intel billzetet sem kapsz újonnan. ;]

Remélem, hogy az RGB mániáról 3 év múlva már úgy beszélhetünk, mint most a 3D TVkről.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Köszönjük a tesztet. Az MX One teljes kiosztásban nagyon tetszik, viszont ahogy nézem közben a régebbi Durandal G1N is remek árba van jelenleg. Két dolog van amit nem tetszik, az egyik a kék háttérvilágítás(ha valami akkor a kék szín az ami mindent eltompít elhomályosít, nem lesznek élesek a kontúrok, a szem pedig nem tud vele mit kezdeni, és ezért méginkább fárasztja), nem is beszélve az általában elterjedt pwm szabályzásról a háttérvilágítás kapcsán. A másik de orvosolható probléma az a nem double shot kupak, de ez akár cserélhető is.

Egyáltalán létezik nem pwm szabályzott billentyűzet háttérvilágítás?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#22) DMZ


DMZ
csendes tag

Nekem Tesoro Excalibur van (brown switch), most lett 3 éves, és elkezdtek bizonyos gombok "ismételni".
Rohadt idegesítő, mert amúgy úgy összességében még mindig úgy néz ki, mint ha új lenne.
Szerencsére rendeltem hozzá replacement switch-eket, és kicserélgettem a nagyon gáz gombokat (egyszerű forrasztás), így megint olyan, mint új korában (legalábbis azok a gombok, amiket kicseréltem :) )

(#23) MrPetya19 válasza nyunyu (#14) üzenetére


MrPetya19
addikt

Még a végén azt hiszi rá valaki, hogy az TB3 port. :DDD

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#24) bencze


bencze
senior tag

Ahhoz képest igazán vállalható árak, külön örülök, hogy van TKL, nekem a legjobban bevált formátum általános, itthoni használatra.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25) mepet válasza KaiotEch (#2) üzenetére


mepet
addikt

Szerintem jobb a miniUSB csati, mint valami csúcsdizájnos saját csatlakozó lenne, amihez ha elromlana a kábel, akkor csak a gyártótól lehetne újat venni 12245Ft+posta+vám+áfa áron. :)

(#26) sanzi89 válasza nyunyu (#20) üzenetére


sanzi89
addikt

"... mert 30 év alatt a gumidómos billzeteket fél év után eldobandó tucattermékké költségcsökkentették ..."

Azért ez így ebben a formában erősen túlzás... :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27) nyunyu válasza sanzi89 (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Tényleg túloztam a 30 évvel.

Mostani 5k-ért árult -tech K120 talán megüti az y2k körül ezresért osztogatott Chicony 9810 szintjét. *
De a tizenévvel ezelőtt 2k-ért árult Logitech Valueknak a cipőfűzőjét sem tudná bekötni.

* annál lejjebb már csak az első feltekerésig működő szilikon csodák voltak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) nLali


nLali
senior tag

Kössz a tesztet.
Nem értem ezeket a véleményeket, hogy fél év alatt tönkremenő billentyűk vannak alsóházban. Azzal egyetértek, hogy komfortban nagyon nagy különbségek vannak termékek között, de hogy a membrános elromlik...Alighanem szerencsésnek számítok, de én bill-t elromlani még csak másnál láttam, pedig 23 éve nyomkodom a gombokat. Kivétel, amit én szedtem szét és nem raktam össze és volt egy ázott is.

(#29) dqdb válasza nLali (#28) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem arról van szó, hogy elromlik, hanem arról, hogy a membrán például egy K120-ban fél év alatt teljesen felkeményedik, és oda a komfort, a könnyen járó billentyűk és a kezdeti halkság. Ezt folyamatos használat közben sokszor észre sem veszi az ember, ha nincsen összehasonlítási alap, mert a kezed észrevétlenül hozzászokik a fokozatosan nagyobb erőkifejtéshez.

A közelemben lévő membránosok alapján úgy 1 évvel ezelőtt így nézett ki a körkép: egy 15 éves, és újkorában prémium kategóriás Cordless Desktop Optical tökéletes állapotban volt, holott messze ez kapta a legtöbbet. Egy 7-8 éves, és akkor szintén a drágább kategóriában induló LX700-at már izomból kellett ütni, pedig ezt nem sokat használták, és az 1 éves K120 pedig még annál is rosszabb állapotban volt (ezt sokat használták).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30) vlevi válasza dqdb (#29) üzenetére


vlevi
nagyúr

"és oda a komfort,"
Ha egy K120-nál azt komfortnak nevezzük, hogy olyan, mintha vizes szivacsot tapicskolnál...
"Cordless Desktop Optical"
Nekem is valami kőkorszaki logitech izé van most a melóhelyen, lábai már nincsenek meg, zörög mint a veszedelem, de nem vagyok hajlandó lecserélni K120-ra (kollégáimnak az van, szőrnyű)
Azt hiszem, az alsóbb kategóriában a Logitech utoljára az Internet350 környékén alkotott jót.

[ Szerkesztve ]

(#31) nyunyu válasza vlevi (#30) üzenetére


nyunyu
félisten

~7-8 éve cserélték le a Value/Deluxe 250/Internet 350 triót a K120/K200-ra.

Viszont a K120 új korában is jobban csattog, mint egy 2-3 éve nyúzott eggyel régebbi L billzet :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32) thomasrc


thomasrc
tag

Azt jól értem az írásból, hogy a Tesoro Gram Spectrumhoz sem kell drivert telepíteni az alapműködéshez? Igazából azért kérdezem, mert nekem annyi elég, ha tudja az 1000 Hz-et, plusz lehet állítani a világítás színét és fényerejét driver nélkül. Csili-vili színeffektekre, makrora nincs szükségem... Gondolom a világítást teljesen ki lehet kapcsolni rajta, ha úgy akarom használni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.