Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tuomas válasza Tuomas (#93) üzenetére


Tuomas
addikt

Tévedtem, most mondták, hogy visznek némi rakományt, és ha jól értettem hoznak is vissza, elnézést. :R

We were here

(#102) dabadab válasza Dare2Live (#90) üzenetére


dabadab
titán

Két űrhajóson kívül megy még fel rakomány is?

Pont most volt erről szó.

Megy, visznek ellátmányt, meg visszafele is hoznak cuccokat: a mindenféle kísérletek eredményeit, többek között űrben termesztett zöldségeket.

DRM is theft

(#103) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Háát, a rajthelyen eleredt az eső, szóval nem tudom, hogy ilyen időjárás esetén megtartják-e most a kilövést :(((
Amúgy próbálgattam a linkelt szimulátort, és láthatóan a Space-X gondolt minden érdeklődőre: még laposföldet is ki lehet választani hátterül :DDD :D :DDD

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#104) Tuomas válasza Necroman_Mk2 (#103) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem az eső önmagában nem gond. A szél és a villámlás már probléma lenne.

We were here

(#105) Ezekiell válasza Tuomas (#104) üzenetére


Ezekiell
veterán

POntosan, itt van róla egy elég jó cikk hogy mik a "violating weather constraint"-ek.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#106) dabadab válasza Tuomas (#104) üzenetére


dabadab
titán

Igen, attól tartottak, hogy zivatar lesz, villámlással, de egyelőre ott tartanak, hogy lesz kilövés.

DRM is theft

(#107) Tuomas válasza Ezekiell (#105) üzenetére


Tuomas
addikt

Bár ugye az Apollo 12 túlélt nem egy, de két villámcsapást is. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#108) Ezekiell válasza Tuomas (#107) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja, a 13-at meg 0 villámcsapás érte, oszt mégis :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#109) pylon


pylon
tag

státusz ellenőrzés során említették, hogy úgy néz ki javul az időjárás az indításig
remélem nem lesz csúszás

(#110) Tuomas válasza Ezekiell (#108) üzenetére


Tuomas
addikt

Őket a balsors csapta meg, és csak a szerencsén múlt, hogy nem lett nagyobb baj, nem sokon múlt.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#111) Ezekiell válasza pylon (#109) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pont most mondja, hogy a weather is RED for launch jelenleg, de reménykednek.

(#110) Tuomas hát meg emberi hiba a pretest+tervezés során.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#112) Tuomas válasza Ezekiell (#111) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem go-t mondott? :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#113) Ezekiell válasza Tuomas (#112) üzenetére


Ezekiell
veterán

NASA GO, weather range RED.

NASA GO azt jelenti, hogy NASA oldalról mehet a dolog, azaz ISS kész van rájuk.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#114) Tuomas válasza Ezekiell (#113) üzenetére


Tuomas
addikt

Ah értem-értem. :R

We were here

(#115) pylon válasza Ezekiell (#111) üzenetére


pylon
tag

igen hallottam, jelenleg "weather is RED"
tényleg kellene a jobb időjárás, hogy 52 perc múlva indulhassanak

(#116) Ezekiell válasza pylon (#115) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mindjárt kiderül, T-45nél hogy mi lesz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#117) Tuomas válasza Ezekiell (#116) üzenetére


Tuomas
addikt

Tenger felől tisztul. :DDD
De még piros :(

[ Szerkesztve ]

We were here

(#118) Fecogame


Fecogame
veterán

Youtube Live

Úgy tűnik nem halasztják el az időjárás miatt :C

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#119) Ezekiell válasza Fecogame (#118) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pont most mondta, hogy weather is still RED :) De tisztul valóban.

GO for propellent, ez már nagyon jó. Mondja is hogy perpill weather red, de tisztul launching, szóval ahaladnak tovább.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#120) Tuomas válasza Ezekiell (#119) üzenetére


Tuomas
addikt

Mondjuk ők az aktuálisat nézik, vagy a kilövéskori várható időjárást?

We were here

(#121) dabadab válasza Tuomas (#120) üzenetére


dabadab
titán

Az aktuálisat.

DRM is theft

(#122) Ezekiell válasza Tuomas (#120) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mindkettőt. A jelenlegi időjárást nézik az éppen aktuális stagehez, és a jövőbenit nézik a launch stagehez. Minden stagenek külön-külön weather range-e van.
Szóval pl lehet olyan, hogy GO for propellent, de már HOLD a launchhoz, pedig semmit se változott az időjárás közben. Ez a legrosszabb scenario most perpill (a katasztrofálisokon kívül).

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#123) dabadab válasza Ezekiell (#122) üzenetére


dabadab
titán

Kb. öt perc múlva kiderül, hogy lefújják-e.

DRM is theft

(#124) Tuomas válasza dabadab (#123) üzenetére


Tuomas
addikt

Néztem egy radarképetynem túl biztató. :(
Tisztul, de villámok is vannak. :(

We were here

(#125) Ezekiell válasza Tuomas (#124) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja, nem tűnik túl jónak. Mindjárt kiderül.

Well, fuck. T+10nél launch? lol

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#126) dabadab válasza Ezekiell (#125) üzenetére


dabadab
titán

Nem arról volt szó eddig, hogy vagy T+0-nál mennek vagy semmikor?

DRM is theft

(#127) Ezekiell válasza dabadab (#126) üzenetére


Ezekiell
veterán

Dede, csak vicceltek a T+10-el.

És ennyi, vasárnap találkozunk.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#128) Tuomas válasza Ezekiell (#127) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem szombaton? :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#129) Dare2Live válasza Tuomas (#124) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Lelötték időjárás miatt. :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#130) pylon


pylon
tag

launch abort

ma nem jött össze :(

(#131) pilóta válasza Dare2Live (#129) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mondjuk nem tudom, hogy mennyire jó ez az időszak erre, Floridában ilyenkor kb. minden nap ilyen az időjárás. Reggel kell menni, akkor szép idő van :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#132) Ezekiell válasza Tuomas (#128) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja, de :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#133) Fred23


Fred23
nagyúr

Szombaton talán elindulhatnak...

(#134) QwErTy42 válasza pylon (#130) üzenetére


QwErTy42
addikt

Örülök neki, hogy meghozták ezt a döntést és nem eröltették.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#135) Tetsuo válasza pilóta (#131) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Vagy lőjjék máshonnan! :D

(#136) Tuomas


Tuomas
addikt

Indulás előtti éles teszt megvolt legalább. :DDD

We were here

(#137) pylon válasza QwErTy42 (#134) üzenetére


pylon
tag

én is örülök, hogy nem kockáztattak inkább halasztják a kilövést

(#138) Ezekiell válasza pylon (#137) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez nem az a munkakörnyezet, ahol kockáztatnak - hacsak nem abszolút tökéletesen muszáj az emberi élet védelmében.
Bár el tudom képzelni, hogy Trump és Musk együtt kiabálnak, hogy "LAUNCH ANYWAY" :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#139) pylon válasza Ezekiell (#138) üzenetére


pylon
tag

tudom, itt vagy minden "GO" vagy nincs kilövés

de pont itt is volt említve, hogy az Apollo 12 túlélt néhány villámcsapást és ment tovább az "SCE to AUX" kapcsoló átbillentése után :D
oké ez nem a Saturn V rakéta

(#140) Ezekiell válasza pylon (#139) üzenetére


Ezekiell
veterán

És már az irányítóközpontban se cigiznek :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#141) Tuomas válasza pylon (#139) üzenetére


Tuomas
addikt

Olyan startot biztos nem fognak engedni soha többet.
Most már inkább mindent túlbiztosítanak. Beszéltek arról, hogy a dragon kapszula a legbiztonságosabb űreszköz, meredek belegondolni, hogy pl az űrsiklókon semmi féle menekülési lehetőség nem volt baj esetén, és ez sajnos emberéleteket is követelt.

We were here

(#142) UnA válasza Tuomas (#141) üzenetére


UnA
Korrektor

"Beszéltek arról, hogy a dragon kapszula a legbiztonságosabb űreszköz..."

Beszélni sok mindenről szoktak, de eddig általában egy baleset mutatta meg, hogy milyen problémát okozhatnak az űrkutatásban egészen apró dolgok.

(#143) Tuomas válasza UnA (#142) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem a "legbiztonságosabb" címszó alatt arra gondoltak, hogy egy csomó olyan biztonsági eszköz van beépítve, ami megmentheti az űrhajósok életét, még baleset esetén is.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#144) Tuomas


Tuomas
addikt

Olvassa még valaki a topikot? :DDD
Vajon a rakétával mi lesz szombatig, tudja valaki? Visszaviszik a csarnokba, vagy kint hagyják, eldöntik, vagy hagyják felállítva a kilövőálláson?

We were here

(#145) pilóta válasza Tuomas (#144) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én is ezen gondolkodtam. Az üzemanyagot gondolom lefejtik, hogy hűteni tudják, de hogy visszaviszik-e erre a kis időre azt nem tudom...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#146) Tuomas válasza pilóta (#145) üzenetére


Tuomas
addikt

Azt már tegnap megtették, azt hiszem olyasmit beszéltek, hogy addig nem is tudták deaktiválni a vészleállító (vagy mi) rendszert, amíg fel volt töltve üzemanyaggal.
Ugyebár kilövés előtt pár nappal kiviszik már a rakétát, viszont most nemtudom, hogy pl át kell-e valamit vizsgálniuk a szombati kilövés előtt mégegyszer, vagy sem, ha igen, azt meg tudják-e tenni a kilövőállásról, stb.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#147) Ezekiell válasza Tuomas (#146) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ezt keresem én is egy ideje, de nem találok infót róla... :) Ennyit a mai munkanapról, ezt mostmár csakazértis megkeresem :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#148) Tuomas válasza Ezekiell (#147) üzenetére


Tuomas
addikt

:DDD :R

We were here

(#149) Fecogame válasza Tuomas (#144) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezen én is gondolkodtam. Ha ott hagyják, benne az üzemanyaggal és belecsap egy villám? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#150) Tuomas válasza Fecogame (#149) üzenetére


Tuomas
addikt

Üzemanyag nincs már benne, azt a törlést követően egyből elkezdik lecsapolni belőle.
Mondták is tegnap, hogy az üzemanyagot optimális hőmérsékleten kell tartani, ezért nem is tologathatják el 5-10-x perccel a kilövést ha már feltöltik a rakétát, mert ahogy a belekerül, elkezd melegedni, aminek következtében a rakéta teljesítménye lecsökken.

[ Szerkesztve ]

We were here

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.