Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Felháborító. :(((

⭐ Stella

(#2) Zolee11


Zolee11
senior tag

Mert megérdemeljük.
Az ügyeskedés, az átverés, megtévesztés magasiskolája kérem szépen. Avagy mire lehet fogni a kétszeres, háromszoros árakat.

no brain, no problem

(#3) .mf


.mf
veterán

"arról nem is beszélve, hogy az ember óhatatlanul árkartellt sejt a háttérben."

Sőt... a memóriapiacon nagy botrányt kavart árkartell sem volt ennyire otromba, várom már, hogy végre a hatóságok elindítsák az eljárást, legjobb lenne, ha az összeolvadások engedélyét a jelenlegiek fényében visszavonnák.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) ngabor2


ngabor2
nagyúr

2 szereplős piac... mintha eddig is ez lett volna más területeken. proci, videokártya területén biztos. most már a vinyónál is. ameddig keresleti piac van, addig nem fogják levinni az árakat, ez belátható. semmilyen törvényt nem sértenek, csak a vásárlóknak nem túl jó. viszont ameddig ilyen tempóban növekszik a digitális tartalom, addig mindig igény lesz a nagyobb és gyorsabb vinyókra, amin nagyot lehet kaszálni.

(#5) Taragas válasza .mf (#3) üzenetére


Taragas
aktív tag

Azt tartom szomorúnak, hogy sokan védték őket az áradások idején, pedig lehetett tudni előre hogy ez lesz, főleg hogy akkoriban kezdődöttek meg az összeolvadások, és így már borítékolhatóvá vált előre ez az eredmény. Én a továbbiakban csak tapsolni tudok... :C

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#6) wetomi


wetomi
aktív tag

Keresem én is a szavakat, elsőre nekem is a felháborító jutott eszembe. Főleg, hogy mostanság rendetlenkedik a rendszervinyóm, de a másik lemezre nem akarok pakolni semmit, ugyanakkora ssdre nincs pénzem, az olcsóbb az kicsi, a mostani... szóval pénz és kifogások.
Pont tegnap néztem árakat kíváncsi voltam legalább egy 500-as egy tányérosra és majdnem szívbajt kaptam, az egy évvel ezelőtti dupla ár láttán. Nyáron a 2terást vettem 17be, most meg 20 körül van egy 500gigás.
Pofátlanság, akármilyen is a forint/euró/dollár, akkor is pofátlanul lehúzzák most az embert. Ja, és furcsán nagy a csend a garancia időkről. Van még olyan egyáltalán?

(#8) rybank


rybank
senior tag

SSD

(#9) Zoz


Zoz
őstag

És tegyük még hozzá a szinte egyszerre történt garanciaidő visszavágást is! :(((

(#10) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Alig várták hogy kiüssék a Samsungot az áradások csak kapóra jöttek és nem kellett hónapokig emelgetni az árakat.

rybank Az SSD jelenleg nem alkalmas a HDD kiváltásara, rendszerlemeznek ugyan nagyon jó de nézd már meg menyibe is kerül egy 240GB-os SSD és akkor arra torentezél anélkül hogy szívinfarktust kapjál, a nagy adatforgalom nem nagyon használ a mostani 25nm készült SSD nek.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) Prof


Prof
addikt

A bevétel nem a nyereség.... :(((
Persze, hogy több a bevétel ha drágábban adják, de azt nem mutatja a grafikon mibe került nekik az árvíz :W

(#12) Youri


Youri
veterán

Várható volt

RTX ON

(#13) Lacces


Lacces
őstag

Itt az ideje, hogy eljöjjön az olcsó SSD-k kora, és akkor a HDD-t el lehetne felejteni.
Lehet még az utolsókat akarják "kisajtolni" a piaci szereplők, mert előbb-utóbb eljön az SSD-k kora, és ezt ők is tudják.

(#14) waithEard


waithEard
őstag

Ennyit a neoliberális szemléletről: a szabad piaci "verseny" végül kétszereplős komédiává süllyed, kartell, és monopólium. A fogyasztók pedig kényszerhelyzetben vannak.
Természetesen a horrorisztikus többletjövedelem néhány tőkés kezébe kerül, ezért piacélénkítő hatása sincs a folyamatnak.

Prof: Az árvíz leginkább a biztosítóknak került sokba. Remélem azért Őket nem sajnálod... :U

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#15) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Gusztustalan magatartás. :(

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) radi8tor válasza Prof (#11) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Továbbgondolva a dolgot még az is lehet vásároltak az USA katonaságtól spéci rakétákat, amikkel esőfelhőt lehet csinálni.

⭐ Stella

(#17) Kov1024 válasza Prof (#11) üzenetére


Kov1024
tag

Ez tény, de azért azt se felejtsük el, hogy valószínűleg a legtöbb épület és berendezés valamilyen szinten biztosított volt.

(#18) Youri válasza Kov1024 (#17) üzenetére


Youri
veterán

Ahogy általában, az utolsó csavarig minden...

RTX ON

(#19) atti_2010 válasza Prof (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A biztosítókat sajnálod?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) tome.jr


tome.jr
addikt

És ugye azt se felejtsük el, hogy a gennyes haszon ellenére pl. a WD csökkentette a gari idejét is egyes típusoknál.

[ Szerkesztve ]

(#21) waithEard válasza tome.jr (#20) üzenetére


waithEard
őstag

Nem csak a WD. Most kellett HDD-t vennem.... két infarktust hordtam ki lábon.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#22) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Már elég sok helyen olvastam, hogy mérséklődtek a merevlemez árak, és, hogy visszaállt erre, meg arra a szintre. Ilyenkor mindig meg is néztem, és akárhogy kerestem, nem láttam azt a nagy árcsökkenést. Minden HDD 2-3-szor annyiba kerül, mint "azelőtt". Az meg nem is mondom, hogy sok helyre elég volna egy 250-320 gigás darab is, de azoknak az ár/érték aránya, egyenesen katasztrófa.

Nincs mese, át kell álljunk az új árakra, mert a csodára hiába várunk.

(#11) Prof

Szerintem volt nekik haszon azon is.

[ Szerkesztve ]

(#23) .mf válasza tome.jr (#20) üzenetére


.mf
veterán

"a WD csökkentette a gari idejét is egyes típusoknál."

Egyes? Ha jól emlékszem, egy-két kivételtől eltekintve mindegyiknél! A normál winyóknál 3-ról 2 ill. 1-re, a RE 5-ről 3-ra.

Szerencsére pont időben vásároltam be, 2TB-st 14k-ért, 320-as notiwinyót 7.7k-ért (mai napig mindkettő duplája, ami önmagában vicc, hogy legalább fél éve szinte semmit sem csökkent az áruk), de lassan azért nekem is kéne egy-kettőt cserélnem és bővítenem. 2014 még elég messze van... :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) raper válasza Kov1024 (#17) üzenetére


raper
senior tag

Egyedül az elmaradt nyereség nem volt biztosítva. Na azt most szépen behozzásk. Sőt! :(

(#25) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Minden cég ilyen pénz éhes, szerintem a WD és a Seagate megbeszélte egymással hogy, drágábban adják a HDD hogy legyen bevételük!

(#26) lvb válasza Lacces (#13) üzenetére


lvb
aktív tag

Pár éve még én is reménykedtem, de normális kapacitás a jelenlegi SSD technológiákkal nem várható (2TB / 200€)...

(#27) lujó55


lujó55
őstag

majd jön a versenyhivatal és két éves pereskedés után szétb.ssza mindketőt kartellezés miatt. akkor majd lesz sírás rívás fogcsikorgatás :((

(#28) kenand


kenand
veterán

Hajrá SSD!

Ha azok olcsóbbak lesznek, majd esnek a hdd-k is.
SSD-k amúgy is jóval gyorsabbak

(#29) lvb válasza Sondi1986 (#25) üzenetére


lvb
aktív tag

Nem feltétlenül. A tárolókapacitás iránti igények nőttek, de még mindíg nem érik el az árvíz előtti kibocsátást, és mivel nincs konkurencia - az SSD-k jelenleg nem a konkurenciájuk -, nem is szükséges növelniuk a gyártás volumenét - hogy a méretgazdaságosságal előnybe kerüljenek.

(#30) vanhalen


vanhalen
senior tag

Még mindig "olcsó" a thaiföldi bérmunka? Annak idején WD és Sea egy kupacba telepítette a gyárait Thaiföldre, mondván hogy gazdaságos, de a helyi természeti sajátosságok veszélyeit lesz@rták. Most VELÜNK (csekély pár milliárd ember..) fizettetik meg először is a hanyagságuk, későbbiekben a "veszteségeik", jelenleg és jövőre pedig a mohóságuk/kapzsiságuk árát. Én azt mondom: korrekt :W Csak így tolvább! Megtehetik, hisz a piac ki van szolgáltatva 2 gyártó monopol helyzetének. Az ugyan nem teljesen világos, az egyes államok garanciaidőre vonatkozó szabályait hogy képesek felülírni, mert az egy dolog, hogy ők szabják a termékeik árait, de a garanciaidőbe sincs semmi beleszólásuk a termékek célországainak/fogyasztóvédelmének :F Már csak egy kérdésem lenne: Az Xtra profit (amit így laza másfél-két év alatt majd benyelnek) hány %-át szándékoznak szebb/jobb/gyorsabb stb. winyók fejlesztésébe visszaforgatni?

(#7) banhammer: [előzmény törölve]

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#31) mickemoto


mickemoto
őstag

Szerencsére ahogy a HDD árak felmentek nem kellett újat vennem :) , viszont mára már arra is rájöttem hogy ha erősen szelektálok a felesleges adatok között akkor sokkal kisebb tárhely is elegendő :D
Igaz hogy a mai világban egy 120 MBit-es internettel egy tera adatot seperc letölteni, de mi a fenének? :F

[ Szerkesztve ]

(#32) beyacska


beyacska
csendes tag

"Ez a versenynek sem tesz jót, arról nem is beszélve, hogy az ember óhatatlanul árkartellt sejt a háttérben."

A sejtés már igen távol áll ettől. Ez már kőkemény kartell.

(#33) djculture válasza kenand (#28) üzenetére


djculture
félisten

Oké hajrá vegyél 500gigás ssd-t mert úgyis olcsó.. :R Az ilyen 64-128 hiába olcsó manapság semmire se elég.

[ Szerkesztve ]

(#34) Ł-IceRocK-Ł válasza beyacska (#32) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Tudtam én hogy Ganxsta keze van a dologban :D

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#35) Malachi


Malachi
addikt

eredetileg arról volt szó, hogy legrosszabb esetben is idén karácsonyra visszaáll a korábbi árszint. a j óbüdös francért nem vettem tavaly ősszel azt a 2TB-os WD-t, amit már év eleje óta nézegettem... :O

most kb. 750-est vehetnék az árán.

de valamit nem értek. ennyire az OEM piac viszi az eladásokat? mert az NEM LÉTEZIK, hogy a kiskerekben is ugyanúgy pörögnek a HDD-k, mint tavaly ilyenkor mondjuk. szóval hogy van ez?

(#36) atti_2010 válasza lujó55 (#27) üzenetére


atti_2010
nagyúr

majd jön a versenyhivatal és két éves pereskedés után szétb.ssza mindketőt kartellezés miatt. akkor majd lesz sírás rívás fogcsikorgatás

Ja, majd kapnak egy kemény 400.000 $ büntit amit a gond nélkül kifizetnek pár heti nyereségből. :DDD

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#38) vanhalen válasza lujó55 (#27) üzenetére


vanhalen
senior tag

"majd jön a versenyhivatal és két éves pereskedés után szétb.ssza mindketőt kartellezés miatt. akkor majd lesz sírás rívás fogcsikorgatás :(( "

Jah, csak az minket nem kárpótol semmiért, ha néhány állam bírósága kiszab rájuk egy nagyobb bírságot, ami gazdagítja az adott országok államkasszáját. Mire meg felszabdalnák őket, lehet ,hogy tényleg kitalálnak valami tömegméretekben gyártható és gazdaságos, félvezető alapú tárolót.

(#37) Tiszteletes: Nem tudom a holokauszt tagadás hogy jött képbe neked. Én csak egy egyértelműen rosszhiszemű, antiszemita megjegyzést látok, aminek itt szerintem nincs helye, főleg nem egy HDD-hez kapcsolódó hírnél.

[ Szerkesztve ]

(#39) atti_2010 válasza Tiszteletes (#37) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Manapság elég ha azt mondod "zsiráf" és már a bíróságon vagy antiszemitizmus és holokauszt tagadásért.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) fatallerror


fatallerror
addikt

ez van, vinyót venni kell....már-már olyan alapcikk mint a kenyér (kicsit túlzás tudom de a cégeknek és a magánembereknek is tárolniuk kell az adataikat)

többet viszont nem igazán költök vinyóra, inkább okosan bánok a hellyel és ritkábban veszek...
olyan ritkán kell vennem h a 18 ezer v a mostani 30 ezer nem nagy különbség, 12 ezer különbség még alkalmi vásárlásnál belefér csak közben szidom a 2 hdd gyártót :))

don't tell me what i can't do!

(#41) mickemoto válasza atti_2010 (#39) üzenetére


mickemoto
őstag

Akkor ügyesen kell fogalmazni, legyen inkább "lombrágó". :DD

(#42) djculture válasza banhammer (#7) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk éppen lehet használtan is venni, akkor meg a gyártók bekaphatják a kártelüket. Elég sok alig használt 100% os vinyó van a piacon.

(#43) vanhalen válasza atti_2010 (#39) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Manapság elég ha azt mondod "zsiráf" és már a bíróságon vagy antiszemitizmus és holokauszt tagadásért"

Amiről ugye (rajtatok kívül) senki nem írt semmit, még banhammer sem. Abban nincs semmi "zsiráfos" ha valaki a kapzsi HDD gyártókat a zsidók (és arabok, moábiták) ősapjához és a leszármazottaihoz: európában a zsidókhoz hasonlítja egy számtech fórum HDD híréhez kapcsolva, ami kurv@ okos dolog amúgy, elismerésem..

(#40) fatallerror: az a baj, nekem meg pl. raidelni kell.. szívás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) jocek91 válasza radi8tor (#1) üzenetére


jocek91
aktív tag

Nem kérlek. Ez undorító és gusztustalan, le merem fogadni hogy, egy centet sem adtak az ott élő dolgozóiknak vagy a többi károsultnak ebből a nyereségből.

(#45) Malachi válasza djculture (#42) üzenetére


Malachi
addikt

nagyon szépen felhúzta a használt árakat is ez az egész, csak nézz körül itt az aprón. boltban a legolcsóbb 2TB 30k, itt a használtak 22-25 körül. ha már mindenképp kellene, akkor rászánnám az a plusz 5-7 ezret, nekem nem hiányzik egy postán szétrázatott eleve ki tudja honnan származó cucc, hogy adatokat tároljak rajta. :(

(#46) Tiszteletes válasza Malachi (#45) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Tisztelet a kivételnek, de miért gondolod, hogy a posta jobban szétrázza, mint az alulfizetett számtech kiskerben dolgozó, a szolgálati fiat pandával száguldozó ifj. Vér István? :)

Amúgy értem én ezt a szemléletet, csak meg nem értem. :) Aki keres az talál...
Egyébként sajnos teljesen igazad van! A használt árak is szépen felkúsztak.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#47) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

remélem azért a versenyhivatalok utána járnak a dolgoknak (kartellezés, árfixálás stb.)

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#48) Prof válasza atti_2010 (#19) üzenetére


Prof
addikt

Szerinted akkora értékű biztosításuk volt árvízre, amennyi gép/áru/ingatlan tönkrement?

A gatyájukat is ráfizették volna a biztosításra és 100k/ 1 TB lett volna a hdd-k ára ha lett volna nekik :)

(#49) vanhalen válasza Malachi (#45) üzenetére


vanhalen
senior tag

Jah. "winyóválság" indoklással felárral tolják a 2007-es 500gigásaikat, meg az az előttieket is, amikhez semmi köze a tavaji árvíznek. Így köll ezt csinálni :C Kapzsiságért nem kell a szomszédba (semelyik országba) mennünk nekünk sem :R

[ Szerkesztve ]

(#50) Malachi válasza Tiszteletes (#46) üzenetére


Malachi
addikt

szeretek aprózni, csak arra gondoltam, hogy egy HDD azért érzékenyebb, mint egy RAM, vagy proc, vagy bármi más és azért hiába igyekszem mindent több helyen is tárolni, mégis sírna a szám, ha 1 hónap múlva elszállna az összes fotóm/filmem/zeném...

ja, a posta sajnos tapasztalat, az eladók sem MINDIG olyan patyolattiszták, és akkor maradjunk ennyiben. ;]

szóval használt HDD-t soha, garancia ide, vagy oda.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.