Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dfsz34


dfsz34
őstag

Már megint a Kroes.

Egyébként az nyilvánvaló, hogy a szolgáltatók lázasan keresik a lehetőséget bármilyen típusú áremelésre. Most, hogy a vezetékért kell majd x összeget fizetni az államnak, nyílván 2-3x összeget terhelnek tovább.

Lásd telefonadó. Simán rámvertek havi plusz 400 forintot idén (voda), de 750 akart, csak nagy kegyesen "jelentős" árengedményt adott idén. Ez az aljas PR szöveget, mikor eleve csak 400 körül kellett volna idén max fizetni és csak jövőre a teljeset.

De az igazi mocskosság, hogy nekem lebeszélhető perceim vannak és sokszor nem veszem igénybe a teljes kvótát, de mégis kiszámlázták a teljes adótartalmát, ergó megint luxusprofithoz jutottak.

Nem kell félni, hogy az internet szolgáltatók is nem jönnek rá valami ilyen trükkre. Bármilyen hatósági áremelés van, akkor annak a sokszorosát terhelik a fogyasztókra.

(#2) TESCO-Zsömle válasza dfsz34 (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Így van.

Ha a virtuális szolgáltatók emelnek, az inkumbensek is nyugodtan hozzájuk igazíthatják a csomagjaikat. A marketing meg a kombinált kedvezmények elintézik a többit...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3) Alchemist


Alchemist
addikt

A Brüsszeli Bolsevik Kézivezérlő elvtársak megint okoskodnak... :(((

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#4) Franklin


Franklin
addikt

Bürokrácia FTW

(#5) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nem az a baj, hogy nyakig vagyunk a sz*rban, hanem az, hogy valamelyik marha mindig elkezdi lötyögtetni...

A toszért kell ennek a tetű uniónak állandó jelleggel a nagy cégeket védeni.
Szükséges az inniváció? Kötelezze rá a multikat, a költségáthárítást meg tiltsa meg és szankcionálja. Nem kicsit, nagyon. Az bakfitty, ha kap egy cég pár tízezer eurós büntit, ha a fogyasztókról a sokszorást szedi be. Igaz jogosulatlanul, meg kiskapu, meg etc, de fizette a sarcot, megteheti, megteszi...

De, ezt persze nem lehet, mert különben ki lobbizna a választásokon. :U

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

A virtuális szolgáltatóknak is fizetni kell közműadót? vagy legalább virtuális-vezeték-adót?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Mindig kitalálnak valami újat, valami gonoszat ;] :N

(#8) KAMELOT


KAMELOT
titán

Legtöbb államban hiába van gyors netje valakinek ha korlátozva van a mennyiség. Ja és persze jó drága is a net amúgy is. Középeurópában jó a helyzet. Elég olcsó. 40/20-as netért fizet az ember 4000ft-t havonta. És nincs korlát.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9) Fecogame válasza bambano (#6) üzenetére


Fecogame
veterán

Nyilván, hiszen a valós, felette lévő szolgáltató is kifizeti a díjat, a virtuális szolgáltató pedig ebből kapsz részt.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10) Gaben360 válasza KAMELOT (#8) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hol 4 k az a net?
Én ennyit fizetek szaros 8 megáért.
Még ezen akarnak emelni????Akkor inkább lemondom.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#11) =Mentor= válasza KAMELOT (#8) üzenetére


=Mentor=
őstag

Gondolom a Digire utalsz, csak sajnos ők a nagyobb városok sűrűn lakott területein vannak jelen... Én Veszprém egyik külvárosi részén lakom, na ide soha nem jut el a Digi abban biztos vagyok. Ha kiépítenének egy akkora hálózatot mint az UPC akkor ők sem lennének olcsók.

(#12) lujo10 válasza DIESELPOWER (#7) üzenetére


lujo10
aktív tag

+1 :K

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#13) bambano válasza =Mentor= (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Miért is? a digi által használta technológia sokkal olcsóbb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) blackydan


blackydan
senior tag

Új év új plusz költségekkel... sajnos mindig ez van :(((

(#15) Motion_Blur válasza KAMELOT (#8) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"40/20-as netért fizet az ember 4000ft-t havonta. És nincs korlát."

Lakótelepen (vagy városon) kívül is élnek ám emberek.

A legtöbb ember számára elérhetetlen az a sebesség/Ft arány amit Te írtál.

Nekem konkrétan évekig 10-12K volt a 15/1-es net, ami leginkább 8/0,5 volt és szakadt folyamatosan. Dupla kedvezménnyel ennek kb. a fele most, de teljesen instabil.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16) Male válasza =Mentor= (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Pedig Veszprémben állítólag tovább mennek a kábeleikkel nemsokára a tömbházakból a sorházak felé, és így tovább ;)

(#17) TESCO-Zsömle válasza KAMELOT (#8) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

40/20-as netért fizet az ember 4000ft-t havonta. És nincs korlát.

Nálunk szuperakciósan 5500Ft a 30/5-ös net T-Home-tól. Ha nem tetszik, akkor van itt Invitel-től 10/0.5-ös havi 6200-ért, vagy UPC-től 8/1-es havi 8700-ért.

Válassz...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18) bocsika


bocsika
aktív tag

Anyám még válogatnak is. Ezek a városiak. :D
Vidéken meg van egy és akarsz e internetezni vagy nem. 5/0,5 4000ért rulz. (Lehetne 15/1 de nem bírja a hálózat akkor meg minek fizessek még többet.):P Haverom 3 utcával odébb csak a kabelneten tötyög kb 2/0,2 5000+ mert hiába van náluk is vezetékes telefon internet az nem megy a rézdróton.
Ezek nagy volumenű beruházások. A kis szolgáltatók nem tudnak ennyit belefeccolni. Nem is akarnak. Csak foltozzák a rendszert hogy ne legyenek perelhetőek.

(#19) PH-User


PH-User
addikt

Kíváncsi leszek, ha sokat emelik, lemondom és sz@rok én ebbe már bele.
A postai díjak is több, mint valószínű, hogy emelkedni fognak...
Kész káosz, ami itt van/LESZ.

Boldog új évet!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#20) ceia


ceia
őstag

Sokat úgysem fognak emelni, de lehet, hogy az egészből nem is lesz semmi. :U Nálunk (Mór) még egész jó a helyzet, 2700ft-ot fizetek a upc 10/1Mbit-ért. Ez 90ft/nap, és csupán 3,75ft/óra! ;] Nálam néha a feltöltés száll el, és attól nagyon lelassul a net, de modem reset vagy ha az nem elég, kis áramtalanítás után meg szokott javulni.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#21) icons


icons
addikt

Hát mi Budapest külső kerületében élünk, és itt se rózsás a helyzet, sőt....

Csomagban jön net (már nem a kis package-ekre gondolok, amik áramlanak), TVvel, telefonnal együtt. Mindezért kell kb 12k-t fizetni (valahogy akörül legalábbis), ebből a net kb 4k, most mértem egyet, és 5/0.5 a sebesség:D (most nézem csak, 10/0.5 járna, azért az se valami sebes....)

Lehet sírni, rimánkodni, majd meg is fog történni, de a fenének van kedve mindig a körmükre nézni.... (általában betelefonál az ember, elmondja, hogy valami gond van, megüzenik, hogy kivizsgálják. Leáll a net, bent bepötyögik a főnökgépbe azt, ami jár nekünk, újraindítják, és küldenek egy SMS-t, hogy keményen dolgoztak, és nagy nehezen sikerült megtalálni a hibát!)
ÉS ami a legmeglepőbb: egy szolgáltató van itt is, nem lehet választani!! Mint a régi szép időkben:D

(#22) Pikari


Pikari
őstag

nem emlékszem, hogy népszavazás keretén belül felhatalmaztam volna arról az uniót, hogy szabályozhatja az internetemet. ezzel az eu legitimitása megszűnt, a szervezet kicsúszott a demokratikus irányítás alól.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#23) sanci777


sanci777
tag

Én már semmin nem csodálkozom, ebben az országban mindent drágítanak, még ha nem is indokolt, miért pont az internet használat díjai volnának kivételek ?

(#24) dabadab válasza Alchemist (#3) üzenetére


dabadab
titán

Latom, nem sikerult elolvasni a cikket, ahogy masoknak sem.
Egyebkent ez egy remek alkalom, hogy aki ugy erzi, az felhivja a megvalasztott EP kepviselojenek a figyelmet erre a cikkre - annak esetleg hatasa is lenne.

DRM is theft

(#25) Alchemist válasza Pikari (#22) üzenetére


Alchemist
addikt

jó, hogy van, aki ennek hangot is ad

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) Alchemist válasza dabadab (#24) üzenetére


Alchemist
addikt

Alapvetően az elvekkel van gond, amire az EU-t felépítették... ez a példa is azt illusztrálja, hogy sok területen nem érdemes egységes, differenciálás nélküli szabályozásban gondolkodni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#27) Nono89 válasza Gaben360 (#10) üzenetére


Nono89
tag

Nekem, 50/25-os netem van. Es 5k alatt fizetek erte. 4xxx ft-ot. Osszesen fizetek 10650ft-ot. Ip-tv, hbo max pakk, filmbox csatornak(+1000), masodik iptv stb(450ft). Ip-park. Es 5-6 mega kozotti sebesseggel érkezik minden a gepemre a netrol.es neha ezt sokallom.. bar olcsobb joval mint a tré-home... 120-as netnek az ara 6k alatt van.

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#28) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

Azt nem mondják az uniós irányelvek, hogy EGYENLŐ MUNKÁÉRT EGYENLŐ BÉRT???

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#29) KAMELOT válasza Gaben360 (#10) üzenetére


KAMELOT
titán

és TESCO-Zsömle, Motion_Blur, =Mentor=

Igen értem amit írtok. Tehát Komáromban lakom. Igen DIGI net 40/20-as 4000ft. Városon kívül tényleg nincs más megoldás mind T-com net vagy valami antennás net.
Öcsémnek van 40/20-as nekem 6/1-es T-com és fizetek 5600ft-t. Lényeg a T-comban, hogy a 4 év alatt 3x esett ki. Szóval stabilak mint a beton. Diginél vannak kiesések, de ott is csak ritkán.
Nálam is az a helyzet, hogy családi házba soha nem fognak behúzni optikát. Csakis nagyvárosokba és lakótelepekre. tehát csak álmodhatok a 40/20-as netről. :)
Továbbá a DIGInél korlátlan az adatforgalom. Míg a T-comnál 240GB utána lassítanak téged. Torrentozhatsz,de csak 240GB-ig bezáróan.
Én ha csak egész nap netezek UP/DOWN load 2GB azaz a havi netezésem egyből 60GB többi marad másra.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30) Gaben360 válasza Nono89 (#27) üzenetére


Gaben360
senior tag

Jó Neked!
Itt csak tarr van azt jóccakát.Ha kell net akkor fizessd meg,ennyi.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#31) Narxis válasza KAMELOT (#29) üzenetére


Narxis
nagyúr

"Míg a T-comnál 240GB utána lassítanak téged. Torrentozhatsz,de csak 240GB-ig bezáróan."

T-Home topikban beszéltünk erről és senki nem jelentkezett, hogy őt korlátozták volna, nekem is sikerült már ezt a korlátot átlépni és nem történt semmi.

Thanos was right.

(#32) KAMELOT válasza Narxis (#31) üzenetére


KAMELOT
titán

Én egyszer túlléptem, de jócskán kb. 270-290 lehetett lassítottak 32kb/s-re. :) a hónap végéig. Utána aztán 1. beindult újból normálisan. A túllépés 3 hónapon keresztül ment utána lassítottak. Azaza amikor a 4. hónapban is túlléptem a 240gb-t utána lassítottak. Utána aztán már úgy csinálom, hogy egyik hónapban túllépem másikban meg tartom és akkor nincs gond. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33) Źşë'


Źşë'
addikt

az kemény, akkor haladunk visszafelé, ha megemelik a netemet, keresek valami fél megabites csodát, amivel még tudok játszani online, aztán kapják be!! amúgy is 9500 huf-ba fáj a netem, invitel, 8Mbit/512kbit, ami valójában csak 6,7Mbit, a feltöltés meg még jobb! 410kbit!! :DDD szóval amúgy is drága, ezt még tetézni! gratulálok nekik, a telefon társaságok akkora hasznot zsebelnek be, a mostani vedd a mobilt 0 forintért akciókból, az előfizetési díj meg majd külön meglepi lesz!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#34) Narxis válasza KAMELOT (#32) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na igen, erre gondoltam, fenntartják a lehetőséget magunknak, hogy korlátozzanak valamilyen extrém esetben. Nekem 1-1 hónap volt amikor túlléptem de sosem egymás után. :)

Thanos was right.

(#35) djculture válasza Źşë' (#33) üzenetére


djculture
félisten

Mobil ügybe gázosabb a helyzet mert duplájára nyomják a telefon adót. Még egyelőre nem jelentettek be áremelést de a vodánál speciel a telefonálási kedvezményeket januártól megnyirbálják.

(#36) dfsz34 válasza TESCO-Zsömle (#17) üzenetére


dfsz34
őstag

Ez durva, nálunk a UPC 50/5 havi 4755ft hűség nélkül, hűséggel még olcsóbb lenne, pedig faluban lakom. Igaz, nagy verseny itt sincs, van még talán 2 másik szolgáltató meg a mobilnet, de az drága még.
durva, hogy máshol sokkal többet kér a UPC, ezt nem is tudtam, hogy ennyire területfüggő

(#37) bambano válasza dfsz34 (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

van összesen 3 szolgáltató és nincs nagy verseny? majd kérdezz meg egy monortelest, mit gondol erről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) pakriksz válasza KAMELOT (#29) üzenetére


pakriksz
őstag

már évek óta nincs korlát a trénél, én havonta állandóan 600 gb fölött forgalmazok tré kábelnettel.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#39) qltsar válasza Gaben360 (#10) üzenetére


qltsar
addikt

Ilyen szempontból azthiszem én is szerencsés vagyok, 80/25-ös netért fizetek havi 4700 Ft-ot. Félek ennek a hülyeségnek a végkimenetele miatt :(.

(#40) TESCO-Zsömle válasza bambano (#37) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hiába van 3 szolgáltató, ha egyik se erőlteti meg magát...

Szépen elvannak a maguk áraival és se fejlesztés, se semmi...

2 éven keresztül volt 8/0.5-ös internet bekötve havi 10k-ért Inviteltől úgy, hogy 2 konkurencia is 50/5-25-öst kínált ennyiért. Semmi fejlődés azóta se... Illetve annyi történt, hogy az 50/25-öt szolgáltató Robicom-ot lenyelte a UPC, akik azóta a korábban írt sávszélességet szolgáltatják...

Rubicom-ba legalább az jó volt, hogy 2/1-es arányban szolgáltatott, és a névleges sávszél felét garantálta is...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41) radi8tor válasza qltsar (#39) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Félsz, hogy 5000Ft-ot kell majd fizetned? :)

⭐ Stella

(#42) djculture válasza radi8tor (#41) üzenetére


djculture
félisten

Ja minden csak annyival emelkedik és a végén kiderül havi 20 ezerrel is többet fizetünk a szolgáltatásokért amik alapok minden 21 századi háztartásban. Ez a "csak annyi" szöveg már a fülünkön jön ki, rendszerváltás óta minden év ezzel kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#43) radi8tor válasza djculture (#42) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne menjünk el politika irányába, de nekem meg az nem tetszett soha, hogy miért vágnak zsebre milliárdokat a szolgáltató cégek. Emellett persze 0 fejlesztés.

⭐ Stella

(#44) PH-User válasza djculture (#42) üzenetére


PH-User
addikt

+1, abból a 300Ft-ból már egy kenyeret vehet pluszban. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#45) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Én szerencsére be vagyok biztosítva legalább két évre a hűséggel: 5k 25mbit+analóg kábel+telefon.

Szerződés lejárta után én már csak ennél olcsóbban akarok szerződni kb ugyanerre. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#46) djculture válasza Zirowe (#45) üzenetére


djculture
félisten

Bármikor kaphatsz egy levelet hogy a helyzet megváltozása miatt emelkedik a díjad vagy a feltételek és x napod van visszaszólni ha nem mész bele és bontod a szerződést Ha nincs konkurencia a környéken akkor te is fizetheted a drágább díjat. A hűség manapság semmit se ér az előfizetőnek ott tartunk.
Telenornál pl ősszel simán meglépték azt hogy megváltoztatták a feltételeket és kutyának se szóltak, két újságban megjelentették és annyi. [link]

[ Szerkesztve ]

(#47) SkyS1gn válasza KAMELOT (#8) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Énmeg 5megárét fizetek ennyit, ezt te hol nézted?!

(#39) qltsar :Y Melyik szolgáltató/csomag?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48) bambano válasza radi8tor (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ööö, jól látom, hogy egy internetes hozzászólásra reagáltál?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) Somesz1988


Somesz1988
csendes tag

Gratulàlok. Megint az EU-ra hivatkoznak, (mint minden ilyen intèzkedèsnèl, ez a legegyszerűbb) megint àremelès. BUÉK... :w

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#50) arnyekxxx válasza KAMELOT (#29) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Városon kívül tényleg nincs más megoldás

Városokon belül sincs mindenhol digi csak ahol le tudják fölözni a nagy tömeget. Nekem is van digi-s lakásom, örülök is neki, de a másik kéróban (megyei jogu városban, nem falun) örülök, hogy 5e-ért van 10/0,5-ös adsl, másik opció a mobilnet lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.