Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) audi100td válasza shteer (#50) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mert a képen az XFX 5570 látható, az adatoknál meg csak az 5450 lett "felsorolva".

(#52) Depression válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


Depression
veterán

A gigabyte-on kívűl mindegyiken félmagas hűtő van, csak fektetve vannak a képen.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#53) atike válasza ddekany (#47) üzenetére


atike
nagyúr

:D :D :D :DD

Milyen igaz.

Kb az 500W-os (meg 2500-as) piaci kínai magnókra emlékeztet... :) :)

(#54) Ste válasza ecsz (#44) üzenetére


Ste
addikt

Nekem sparkle passzív 9600gt-m volt. Házon ívül, légáramlat nélkül, sima játékkal, 20 fokos szobában 85 fokig jutott. CM Haf-ban furmark mellett volt 95 fok körül, komoly szellőzés mellett.
Házban minimál szelőőzéssel egy barátomnak alapból 72 fokos, kisebb játékok mellett már eléri a 100 fokot is. Szal létezik belőle, csak milyen áron?

(#55) ecsz válasza Ste (#54) üzenetére


ecsz
csendes tag

De miért számít az, hogy hány fokon megy a videókártya ha nem megy tönkre? A számítógépemen belül akárhány fokos is lehet tőlem (persze egészen addig amíg kibírja), cserébe viszont a gépen kívül nem hallatszik, hogy megy a ventilátora :)

(#56) audi100td válasza ecsz (#55) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nyilván azért kihat élettartamra illetve felfűti az egész gépet...

(#57) bartucc válasza Silentfrog (#37) üzenetére


bartucc
addikt

Kb 20% a különbség köztük. (a gpu alapján 25% a várható max, hiába a DDR5). A 4670 terheletlen fogyasztása 15-20W, terhelt 60w. Az 5670-ével nem vagyok tisztában pontosan.

audi100td: már hogy a fenébe ne... Gari idő előtt megsül fele, meg pl a táp hangosodik az ilyen forró dolgoktól. Személy szerint nem szeretem ha bármi 50 fok felett jár, 55 a plafon. A 9600GT se lépi ezt át. :N

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#58) Móci válasza RootRulez (#42) üzenetére


Móci
addikt

Az biztos! ;)

Én inkább megvárom a 32nm-es frissített '5xxx' szériát. Ezek sem rosszak, kivéve árban, de talán az 5570-et venném meg. Mondjuk amelyik nem félmagas, elég szellős a nyák (felesleges volt szerintem, bár biztos lesz olyan, akinek az kell). A gyári hűtőt szinte mindegyikről azonnal leszedném, kivétel talán a Gigabyte. Talán.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#59) rumkola


rumkola
veterán

Egyedül a Club3D tud normális dobozt kitalálni. A többi olyan mintha valami gagyi kínai játék doboza lenne. Ilyet csak táskában eldugva visz haza az ember... :DDD

(#60) Móci válasza rumkola (#59) üzenetére


Móci
addikt

Na ja... :DDD
Az Msi nekem tetszik, de nem rossz a Club3D, no meg a Sapphire sem.
Ahogy nézem ide is jutott a DDR2-ből rendesen... ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#61) leviske


leviske
veterán

A leghalványabb fogalmam sincs, hogy miért, de számomra a VTX kártyája a HD2000-es időket idézi külsőre. :)

Amúgy az XFX kártyája még nem is néz ki rosszul...

(#62) ecsz válasza bartucc (#57) üzenetére


ecsz
csendes tag

Nekem passzív tápom van, így az biztosan nem hangosodna bármilyen forró is a videókártya :)

(#63) iSonic válasza shteer (#50) üzenetére


iSonic
addikt

hát talán van rajtuk ;)

(#64) ddekany válasza Ste (#54) üzenetére


ddekany
veterán

Az a Sparkle-féle passzív 9600GT hűtés messze van attól, ami odaférne. Kapásból, a kártya GPU-s oldalára is odafért volna egy bordázat (a nagy semmi helyett), akár egy szép ritkás 2 slotos is. Ekkor talán a hátoldalit is valamivel ritkásabbra tehették volna, mert egy ilyen sűrű bordázat gyaníthatóan eléggé kényes arra, hogy pont ott és pont jó irányba akarjon elhaladni a cúg... ami kapásból függ attól is, hogy a CPU hűtő merre szereti lökni a levegőt, stb. Minden passzív erősen függ ilyenektől, azért is gáz, hogy a gyártók állandóan a pengeélen próbálnak táncolni... mennyit dobna a kártya előállítási költségén egy nagyobb fémdarab?

(#65) JanR


JanR
addikt

Egyik VGA sem tetszik kulsoleg, azt, hogy nincs passziv huteses, azt nagyon sajnalom :U

(#66) Móci válasza JanR (#65) üzenetére


Móci
addikt

Szerintem idővel lesz. Legalábbis reméljük.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#67) Mian


Mian
aktív tag

Hi!

Szerintetek 4670et vagy 5570et érdemesebb venni? Végigolvastam szorgalmasan ebben a topicban az eddigi összes hozzászólást :)
Látom nincs nagy ujjongás többek között...de azért személy szerint nekem nem tűnik annyira rossznak, néha amikor játszom pont elég lenne szerintem, persze nem crysis meg anyám kinnyával szoktam játszogatni...
ahol néztem ott enyi a 4670: "ATI Radeon HD 4670 1GB Sapphire 19.500 Ft"
és ennyi az 5570: "ATI Radeon HD 5570 1GB Sapphire 21.240 Ft"
nem sokkal drágább és azért 400stream processzor meg dx11...hát nem tudom, nekem jobb vételnek tünik, szerintetek?

Üdv.

(#68) Mian válasza Mian (#67) üzenetére


Mian
aktív tag

egyépként tesztben meg terhelés mellett 42,7w-os fogyasztást írnak nem 50et..

[ Szerkesztve ]

(#69) audi100td válasza Mian (#67) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha azt vesszük, hogy használt 4670 14e Ft, akkor szerintem annyira nem jó vétel még az 5570, hisz nem sokkal gyorsabb nála...

(#70) Mian


Mian
aktív tag

amugy nem értem, hogy az ati miért adta ki ezt az 5570est is még....nekünk vásárlóknak csak jó, de pl sztem az 5670 értelmét vesztette így....ugyanaz a mag, 400stream ugyanugy...jo lehet h 650mhzes magórajel 775el ellentétben és 900mhzes ramórajel 1000el ellentétben, de sztem annyival nem erősebb az az 5670 mint amennyivel drágább is, én hamár kártyát vennék akkor az alsóbb kategóráiból tuti 5570et vennék, vagy a felsőből vennék ha vennék...
ATI Radeon HD 5670 1GB ASUS - 27.750 Ft
ATI Radeon HD 5570 1GB Sapphire - 21.240 Ft
Nem jobb 6,5ezer Ftal szerintem az 5670...még ha mondjuk 24 lenne...mind1, ez az én véleményem...

[ Szerkesztve ]

(#71) boeing válasza Mian (#70) üzenetére


boeing
senior tag

Még igy is drágák,teljesitményükhöz képest. :KFöleg ilyen rossz Ati driverekel most.

[ Szerkesztve ]

(#72) Janika!2


Janika!2
aktív tag

Hát elég érdekesen néznek ki ezek "pici" kártyák.... :U

It's In Your Nature To Destroy Yourselves

(#73) zola0601


zola0601
tag

Hát nem valami szépek :W

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zoli

(#74) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Egyik ismerősöm most vett ilyet. Mondtam hogy nem éri meg mert ezen szinte fölösleges a dx11... Ez nekem nagy csalódás, gyenge kártya

(#75) Mian válasza boeing (#71) üzenetére


Mian
aktív tag

Ez igaz :) , remélem ha a konkurens is piacra dobja a kártyáit, lejjebb esnek az atik árai. :)

(#76) Mian válasza HaZsolt (#74) üzenetére


Mian
aktív tag

Helló!

Miért nem éri meg a dx11 rajta, miért nagy csalódás? (Azt tudom, hogy árához képpest nem éri meg, és még drága, de egy picit erősebb a 4670esnél, szóval annyira nem lehet rossz szerintem legalábbis, specifikációk alapján...persze kinek mi az igénye nem mondom, hogy egy brutál erős kártya de azért....)
Ismerősödnek pl játékok, hogy mennek 1280x1024-ben, vagy akár cad ilyesmi, szaggat?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.