Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Érdekes, hogy egyik sem full passszív. Úgy tökéletes lenne HTPC-be.

(#2) skitzoo


skitzoo
senior tag

jó csak most nem a sapphire tetszik hanem az xfx de ízlések és pofonok :U

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#3) zed1983


zed1983
őstag

A Gigabyte-nak ennyire bevált ez a hűtő??? egyre több kártyáján ezt látom...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#4) skitzoo válasza zed1983 (#3) üzenetére


skitzoo
senior tag

szerintem biztos és végülis pofás kis hűtő :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#5) Tigerclaw válasza cowboy_bebop (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Valószínűleg több hőt termel, mint amit egy egyszerűbb borda le tudna hűteni, egy nagyobb, vagy hőcsöves megoldás meg túl drága lenne ebbe az árkategóriába. Persze lenne piaca annak is, csak talán nem akkora. Az is lehet hogy később majd pár gyártó meglépi ezt is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a club3d elég vicces, hogy teljes magasságú kártyán egy olyan pici félmagasra való hűtést tesz. ennyivel lehetett volna egy szélesebb, laposabb borda, meg egy átmérőben rá passzoló, nagyobb/lassabb (csendesebb) venti.

ezek a kávédarálók is min. 2000+ rpm-en fognak menni

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) lsc


lsc
nagyúr

Ezek közül a gigabyte hűtése lehet esetleg csendes, a többi ha nem szabályozott akkor nem igazán htpc-be valók/ha nem szabályozott akkor a giga sem/. Alapkártyának pedig jók lennének.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#8) aram01


aram01
nagyúr

talán a giga...

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9) huszar90


huszar90
aktív tag

Nem igaz, hogy egy passzív hűtős nincs :(

(#10) Gusztáv


Gusztáv
addikt

:Y DDR2-es memória. Ebből anno hány raktárnyit töltöttek meg feleslegesen? De jó lenne ha már elfelejtenék :W .

Laci

(#11) Silentfrog


Silentfrog
veterán

"80 és 110 euró közötti sávban foglalnak helyet,"
Nem sok ez egy pöttyet?

(#12) joshua7


joshua7
veterán

Kissé túl van árazva, na persze nem meglepő...
Egyébként a HD5679.5 mikor jön? :U

Semper Fi

(#13) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ez nem gyengébb teljesitményü mint az 5670?
Mert 110 juro az ugyebár ~29 ezer :)
Vagy benéztem valamit?
Az iponon most 20 ezer az 5570 jelenleg...

[ Szerkesztve ]

(#14) Solten


Solten
addikt

Gigabyte-e klassz, beleposzintu jatekkartyanak megfelelo lehet.

Saor Alba

(#15) luw2win válasza aram01 (#8) üzenetére


luw2win
őstag

Hát igen... a többi az ugyan az, csak valamelyiken sürübbek a lamellák, valamelyiken meg ritkábbak, és mindegyiken ottvan a kis reszelő venti...

giga +1.

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#16) FRENK1988 válasza Solten (#14) üzenetére


FRENK1988
veterán

Aki ilyennel akar játszani az meg van zakkanva :D De kérdés hogy milyen játékkel. Falsh elketyeg rajta :DDD
már csak azért is XFX

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17) .mf


.mf
veterán

Látom beütött a bőség (vagy a kopipaszta? ;] ) zavara, Saphire-től kezdve az összes kis táblázatban 5570 helyett 5450-et írtatok, s néhol a portok se stimmelnek. ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) iSonic


iSonic
addikt

HTPC-ben egyértelműen kiváló választás ez a kártya.. ;)

(#19) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Van am cucc.

...

(#20) schawo válasza FRENK1988 (#16) üzenetére


schawo
titán

A tesztek alapján lenyomja a 4670-t 10-15%-kal, ami azért nem rossz, játékra 1280x1024/1440x900 felbontáson bőven jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) Gyuri27 válasza iSonic (#18) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ja az ekkora venti tuti halk.

Mi az isten szerélméért van ezek aktiv hűtés? Már a 4670-re se kellett. :(

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) iSonic válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


iSonic
addikt

Ha kell rá tudsz dobni egy passzívat, csak ki tudja akkor milyen hőfokot produkál.. de én sem értem miért nem lehet passzív hűtést alapból rávágni..

(#23) nbg


nbg
senior tag

En nemertem... nem boven sok ez egy HTPC-be? Meg az 5450 is, csak kisebbet nem lehet kapni ebbol a szeriabol...

Valaki lenne kedves elmagyarazni roviden a DDR3 es a GDDR3 kozotti kulonbsegeket? Koszonom szepen.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#24) iSonic válasza nbg (#23) üzenetére


iSonic
addikt

miért ne lenne jó.. nem nagy fogyasztású, HD filmeket simán futtatja és ha passz hűtőt teszel rá meg is hálálja.. és többet tud, mint egy 5450..

bár az ára nem valami baráti..

[ Szerkesztve ]

(#25) bartucc


bartucc
addikt

Teljesítménye majdnem 4670-é, és nem sokkal marad el az 5670-től, mert annak a gyenge pontja a GPU. Szerintem kis fogyasztása miatt akár olcsó játékgép is lehet belőle, én pl simán lecserélném a 9600GT-t, kicsit kisebb teljesítményért, de sokkal kisebb fogyasztásért.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#26) .mf válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


.mf
veterán

Azért kis híján 50 wattot megzabál ez a kártya, egy félmagas passzív hűtés kétlem, hogy kibírná -- vagyis a borda kibírná, max a chipek lépnék túl a kritikus hőmérsékletet ;]
Max. normál-magas, másfél-kétslotos passzív hűtőt tudom elképzelni, az pedig nyilván feláras változat lesz később.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) iSonic válasza .mf (#26) üzenetére


iSonic
addikt

az tény, hogy 50 wattot megzabál, de alacsony csíkszélességgel gyártják és ha megnézel régebben egy 8600gt-re is rávágott a gigabyte passzív hűtőt tény, hogy melegedett, de kétleném, hogy ez a kártya olyan nagy mértékben mutatna hőingadozást..

(#28) bartucc válasza iSonic (#27) üzenetére


bartucc
addikt

Azért méretesebb passzív borda kell ide. A fogyasztás viszont nem valami lenyűgöző, e helyett inkább 4670-et nézegetek egyre inkább, vagy 4770-et. (teljesítmény/fogyasztás számít).

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29) iSonic válasza bartucc (#28) üzenetére


iSonic
addikt

hát inkább 4770-et, mert az teljesítményben is ott van ;)

(#30) nbg válasza iSonic (#24) üzenetére


nbg
senior tag

Nem azt mondtam, hogy nem jo, hanem hogy sok. HTPC-vel nem jatszunk, max bongeszunk, skype-olunk, satobbi. Ezert gondolom, hogy meg az 5450 is "sok", nem hogy ezek. Orajeleik kulonbseget leszamitva - ami HTPC szinten gyakorlatilag irrelevans - mivel tudnak tobbet egyebkent az 55xx-es karik egy 5450-nel?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#31) audi100td válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én sem értem, de legalább akkor már valami nagyobb ventivel ellátott megoldást pakoltak volna rájuk. :(

(#32) bartucc válasza nbg (#30) üzenetére


bartucc
addikt

Ez a lényeg hogy semmivel. Játékra már-már ezek kevesek, HTPC-be meg sok bármelyik. Arra jók, hogy ha nincs pénz 5670-re, és meglegyen a legújabb csoda a gépben, egyébként semmi értelme.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#33) iSonic válasza bartucc (#32) üzenetére


iSonic
addikt

ebben igazat adok..

de az egész arra megy ki, hogy vegyék és jöjjön a pénz.. értelem nincs mögötte..

[ Szerkesztve ]

(#34) schawo válasza bartucc (#28) üzenetére


schawo
titán

Fogyasztási teszt: http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-5570,2552-12.html

A 4670-t fogyasztásban és teljesítményben is lenyomja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) .mf válasza iSonic (#27) üzenetére


.mf
veterán

A mindössze 80 sp-vel rendelkező 5450 félmagas verziója is duplaslotos passzív bordát kapott, és felment vele 50-60 fokig, a félmagas egyslotos passzív hűtővel pedig már a 70-et közelítette. Na most egy 400sp-s, 48W-os kártya ugyanevvel a hűtéssel... kissé forrófejű lenne :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) Adams007


Adams007
tag

Egész jónak tűnnek a kártyák, HTPC-be szerintem ideálisak. Hűtés szempontjából a Gigabyte látszik legjobbnak, szerintem inkább legyen rajta egy csendes ventilátor, minthogy teljesen passzívan 80 °C-os legyen a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#37) Silentfrog válasza schawo (#34) üzenetére


Silentfrog
veterán

Mokás ,hogy telik az idő egyre többet eszik a 4670? Amikor vettem 13 watt volt a teszben a fogyasztása terheletlenül,és nálam még mindig 13 wattot fogyaszt a fogyaszásmérőm szerint. Ha a mostani kártyával összehasonlitva már már 20 watt?
Egy hete nézet tesztet az 5670 és a 4670 wolt összehasonlitva és ott volt ennyi/20%/ külömbség a teljesitményben
Várok még két hetet és nem is kell nagy kártyát vennem elég lesz egy 5550,ugyis kihozzák jobbnak ha telik az idő. :W

(#38) Ste


Ste
addikt

Ez mekkora, hd3870-es tudás félmagas kártyán, pöttömnyi hűtővel :D Ezt is megéltük

(#39) RootRulez válasza Silentfrog (#37) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen mert a végén az új kártyáknak nem lenne fogyasztásuk, ezért a régiek éhségének nőni kell :K

═════════════════════════════════════════

(#40) Silentfrog válasza RootRulez (#39) üzenetére


Silentfrog
veterán

Csakugyan,ha egy kártyára ráirják,hogy 0 wattot eszik akkor ,hogy tudnák eladnia következő szériát?

(#41) MMIX


MMIX
addikt

Radeon HD 5570 1GB CrossFire teszt: [link]
Egyelőre nem túl költséghatékony.

(#42) RootRulez válasza Silentfrog (#40) üzenetére


RootRulez
félisten

Vagy lehet a 28nm-en készült kártyák már termelni fogják az áramot... :))

═════════════════════════════════════════

(#43) Silentfrog válasza RootRulez (#42) üzenetére


Silentfrog
veterán

Amit termel a videokártya az pont elég lesz a processzornak? És megszületik az perpetum mobile? :)

(#44) ecsz válasza .mf (#35) üzenetére


ecsz
csendes tag

Én azt nem értem, ha egy Geforce 9600GT több wattot fogyaszt (legalábbis a Tom's Hardware szerint), akkor annak hogyhogy elég a passzív hűtés, mert ha jól tudom abból létezik passzív változat (pl itt)?

(#45) Ari18


Ari18
őstag

80-110 euró :Y Ennyiért 5750-t lehet kapni. Sőt... :U

(#46) ddekany válasza .mf (#35) üzenetére


ddekany
veterán

Azért meglepődnék, ha ezeket a félmagasnak is gyengécske szúnyoghűtéseket nem előzné meg egy becsületes teljes magasságú passzív hűtés. Más kérdés, hogy olyat gyári kártyára csak elvétve raknak (ha meg igen, akkor itthon valószínűleg nem forgalmazzák). Kár, én passzívra általában az üzembiztonsága miatt vágyok... nem tud becsapágyasodni, nem tud pár év alatt filcet gyártani a bordán, ja és akármennyire "motiválatlan" is volt a gyártó, nem tud zúgni sem.

Az meg, hogy az 5570 csak HTPC-be való... Na persze, a gyártó szerint. De átlag kocajátékosnak bőven jó, ha a AA nélkül meg nem-maxon elrohangálnak a mai játékok, a régebbiek meg maxon tépnek... aki nem valami fanatikus, meg nem fontos része az életének hogy a gépét babrálja, nem is érezné e szint fölött a különbséget. Emberiség 98%-nak ugyan olyan élmény az a játék visszavett minőséggel is, vagy akár natív felbontás alatt. Persze még ki kell várni, amíg árban 15e körül lesz ez...

(#47) ddekany válasza ddekany (#46) üzenetére


ddekany
veterán

Mondjuk azért a HD5550 dobozára ráírni az "Unleash the gaming power" mondatot... az már nekem is sok. Nagyon sötétek az emberek, ha még bármit elolvasnak egyáltalán ami a dobozokon van...

(#48) .mf válasza ecsz (#44) üzenetére


.mf
veterán

"annak hogyhogy elég a passzív hűtés"

Elég? El hát ;]
Egy elég gyenge (vagy szinte 0) légáramlással rendelkező házba téve egy kazán-proci mellé, Furmarkkal terhelve megnézném, hogy meddig bírná. ;]
De tegyük hozzá: az már egy korrektebb, kétslotos, hőcsöves hűtés (bár passzívhoz kicsit közel vannak a bordák egymáshoz, s talán nem ártana nagyobb felület). Olvasd el megint, amit én vitatok, az az, hogy ez a kártya kibírná-e az ilyen jellegű kártyákra kerülő félmagas, sima bordás (nem hőcsöves, nagylamellás) passzív hűtéssel. Azt is írtam, hogy bizonyára jönni fognak rendesebb passzív hűtéssel szerelt változatok is, de feláron, ebbe az árkategóriába alapáron ilyen egyszerű hűtés fér csak bele.

Szerk: ddekany, ez neked is ezt üzenem, ld. #26, már unom magam ismételgetni :U

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49) Egzee


Egzee
őstag

"Graphics for virtual everything" LOL!

(#50) shteer


shteer
titán

XFX: DVI, D-Sub, DisplayPort

képről nem úgy tűnik ;)

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.