Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) doc válasza SzalaiG (#80) üzenetére


doc
nagyúr

igen, HA
- van sajat IP-cime a gepednek (tehat a LAN-kategoriaju cimeket oszto kabelTV-s net, stb eleve kiesik)
- fut a gepen/routeren SSH kliens, vagy a torrentnek van valamilyen HTTP felulete

(#82) sztanozs válasza doc (#81) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha nem szerver típusú kapcsolat kell, akkor még a nem dedikált netet osztó hálózaton is működhet (pl logmein). Persze ez nem az a módszer, amit a cikkíró részletezett, de a ha a cél csak a gépbe bejelentkezés, akkor nem kell ssh-val, dyndns-sel szenvedni, nem kell rendszergazdai jog a távoli gépen stb...

Hogy a témához is szóljak, a putty beállításoknál az Application Keys ben a cursor keys-t Application-ra még érdemes átállítani, hogy az esetleg "többet tudó" routereken megfelelően működjenek.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#83) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

az elmentett session-okat hogyan tudom lementeni, h esetleg egy másik gépen ezeket visszatöltsem?

(#84) seolwon


seolwon
tag

Sziasztok.

Rendeltem egy VPS-t kemény 12 $-ért (egy egész évre :) ) ami már elvileg fut, ezt én is így látom, de viszont nem tudok kapcsolódni hozzá. Putty-val kellene (SSH) viszont állandóan connection timed out-ot ír ki. Írtam nekik azt mondják ők tudnak kapcsolódni én viszont nem. Szenvedtem már vele rengeteget de semmi nem jön össze. Ping van, ha a böngészőbe beírom az ipt beadja a szokásos it works oldalt. Viszont az SSH nem megy. Mit ronthatok el? Esetleg lehetséges hogy az internetszolgáltatóm korlátozná a portot?

(#85) doc válasza seolwon (#84) üzenetére


doc
nagyúr

vagy az ip-cim/hostnev nem jo, vagy a usernev/password
illetve mi az hogy nem tudsz csatlakozni? meddig jutsz el, milyen hibauzenetet kapsz, stb.

(#86) seolwon válasza doc (#85) üzenetére


seolwon
tag

Odáig el se jutok hogy nevet/jelszót kérjen. Ennyit csinál: [link]
Elindítom beírom az IP-t átteszem SSH-ra és rámegyek az open-re, semmi egyebet nem állítottam el.

(#87) doc válasza seolwon (#86) üzenetére


doc
nagyúr

nekem mukodik (legalabbis usernevet/passwordot ker):

(#88) seolwon válasza doc (#87) üzenetére


seolwon
tag

Ha odáig eljutna annak már örülnék. Az internetszolgáltatóm korlátozhatja az ilyet? Vagy csak akkor ha a szerver lenne itthon?

(#89) doc válasza seolwon (#88) üzenetére


doc
nagyúr

meglepne, nem talalkoztam meg ilyennel
nem lehet hogy valamit siman csak elconfigolsz?
ezek a klattyintgatos csodaablakos izek csak gondot okoznak...
nincs a kozeledben valami nem-windows oprendszer, amivel meg tudnal probalni egy sima ssh-t?

(#90) seolwon válasza doc (#89) üzenetére


seolwon
tag

Kipróbáltam mobilnettel és minden gond nélkül belépett. "Rendes" nettel meg továbbra sem akar.
A portot meg tudom változtatni valahogy? Hátha akkor menne..
Valahogy így képzeltem el:
belépek mobilnettel-->átteszem a portot 22-ről valami másra-->belépek rendes nettel-->engedi

(#91) seolwon válasza seolwon (#90) üzenetére


seolwon
tag

Sikerült, másik porttal megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.