Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ezzel együtt újra emelkednek az árak, gondolom.

11 - 1100 dollár?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) zozzo72 válasza Polarstar (#1) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Növekedés minden szinten.
6,1" az új etalon.

(#3) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Szerintem már a XR is hihetetlenül drága kicsiny hazánkban, sufniból is és szolgáltatóból is annyi mint egy S10+. Vettem volna iPhonet, ha mást nem kipróbálni, de egy XS 340-eől indul, hivatalosból 400. Iszonyatosan elszálltak az árakkal, tudom ez magyar probléma inkább, főleg az hogy a XS bőven 1000 euró felett van nálunk még mindig.

Szerintem jobb lett volna ha most maradnak a 11,11r és 11 max neveknél, főleg ha jövőre jön a 90 vagy 120hz-es iphone és arra rakhatták volna a pro nevet mint ProMotion.

[ Szerkesztve ]

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#4) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Nagyon kíváncsi leszek rájuk.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#5) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Ezek a megnevezések elég hihetetlenek szerintem. Azért várom őket, mert kíváncsi vagyok, mennyiért nem veszek már iPhone-t :DDD

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#6) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Sehol nem olvastam még iPhone 11 Pro Max elnevezèsröl. Ezekről hallani:
iPhone 11R
iPhone 11
IPhone 11 Pro

(#7) noro79 válasza Polarstar (#1) üzenetére


noro79
tag

Ahogy más gyártóknál is

(#8) weberzolee válasza Mr.Grincs (#5) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ezek a megnevezések elég hihetetlenek szerintem.

Pedig teljesen logikus lépés. Jelenleg az XR úgy van nyilvántartva mint egy iPhone lite ami nem jó marketing. Az új elnevezéssel meg az lesz az alap iPhone. Nem lepődnék meg, ha jövőre a Samsung s11e/s11/s11+ helyett a fenti 'számozást használná'...

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az árakra leszek kiváncsi mivel láthatóan elérte az Apple is az üvegplafont. Azok meg akik kénytelenek voltak mást venni a magas ár miatt, trendet teremthetnek. Kiesnek az Apple ökoszisztémából is, ami duplán fájhat a cégnek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Schuler888


Schuler888
senior tag

Azert a "teljesen uj nevezektan" felutes elegge clickbait-re sikerult a tenyek tukreben...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#11) bear_ válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


bear_
aktív tag

Csakhogy az iphoneok nagyrésze olyan országokban kerül értékesítésre, ahol senkit nem ver földhöz az ára, másrészt
pedig részletre veszik elôfizetés mellé.

(#12) buherton


buherton
őstag

Az árat is közölhetnék lassan, hogy készülhessünk a nyugtatókkal.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) Zé.


Zé.
tag

A nagy kamerapúp a szélén abszolút preklúzív, kizáró számomra!
Ha Pl. az LG csinálná, akkor egy fabatkát se érne...
Csak az iPhone szekta fanatikus tagjainak szimpatikus --- horror áron!
A készülék hátlapi síkjába, esztétikusan belesimuló kivitel ehhez a förmedvényhez
képest maga a tökély. Steve Jobsnál ez ülj le fiam, egyes --- dolgozz ki szebbet!!!

,,Az egyszerű néha nehezebb, mint a bonyolult.
Keményen kell dolgoznod azért, hogy letisztultan gondolkozz!’’
Steve Jobs

(#16) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Ez a mete 20-tól lenyúlt kamera sziget ocsmányul néz ki a sarokban de majd jönnek az okosok és megmondják hogy ez az innováció
Az árak meg ott kezdődnek ahol a p30 pró befejeződik

(#17) petymeg


petymeg
addikt

"Az iPhone 11 Pro jó eséllyel támogatja majd az iPad Proval bemutatott stylust"

Ha bele is lehet dugni a telefonba, akkor már szinte utolérték a Samsungot. :D

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#18) nozs23 válasza Scrydhan (#3) üzenetére


nozs23
addikt

GSM: 300(volt ennél olcsóbb is már 285 körül is), Viszonteladó: 340-355 körül megvan már. Persze így is mocskos drága, de ne szálljunk el.

[ Szerkesztve ]

(#19) sohajda90 válasza noro79 (#13) üzenetére


sohajda90
tag

Teljesen egyetértek. Persze magasak ezek az árak, de itt legalább tényleg az dícsérendő, hogy aki megveszi megjelenéskor az aktuális csúcsmobilt drágán, annak 1 évig az aktuális csúcskészüléke lesz, ami abban az 1 évben 100%-ban tartja az árát (hivatalos forrrásból, a sokszor "sufni"-nak csúfolt GSM boltokkal most ne foglalkozzunk).

Ez még mindig egy job politika, mint hogy Androidon a OnePlus-t leszámítva, aki az iPhone stratégiát kopizza gyakorlatilag mindenki félévente kitol egy aktuális "csúcs-csúcs-csúcs" mobilt, ami kemény 2 hónapig tartja az árát utána beseik kapásból 30%-ot. Akkor miért vegyek 330-ért csúcs Samsungot? Ha megveszem a megjelenéskor akkor azért vagyok hülye mert Kellett nekem a megjelenéskor megvenni, mindenki tudja, hogy ilyenkor a legdrágább. Viszont ha várok vele még 2 hónapot és akkor megveszem mondjuk 250-ért, akkor már cask 3-4 hónapig érezhetem azt, hogy most tényleg az abszolút csúcskészüléket használom, mert kitol a Samsung egy újabb "csúcs-csúcs-csúcs"-ot. A Note és az S széria már tényleg annyira össze lett mosva, hogy mostmár nem kifogás, hogy akinek kell a toll és az ahhoz kapcsolódó funkciók az vegye a Note-ot, mert már kb. 1 áron nyitnak és legalább kamerában a tavasszal megjelenő S már tuti ráver az ősszel megjelent Note-ra...hasonló történet a Huawei P/Mate vonala is, de ott még a toll és az ahhoz kapcsolódó funckiók sem tesznek lényegi különbséget, sőt, ott alamuszi dolgokban próbálnak különbözetet tenni, hogy habár a P30 Pro már job kamerában mint a Mate 20, de kijelzőben azért is gyengébb és még a sztereó hangszórót is kispóroljuk bele.

Ráadásul ezzel, hogy nagyonn design frissítés az Apple-nél amúgy is cask 2 évente van, így ha megvetted anno újkorában az X-et mint én az XS-nél nem kap el a "húúú, ez kell" érzés, mert külsőre tök ugyanolyan az meg hogy minimálisan jobb a kamera és a processzor nem ad annyi többletet, hogy tényleg ki is adjak érte megint 400 ezret. Így én nem érzem azt, hogy ablakon kidobott pénz lett volna a szolgáltatótól 330-ért elhozott X, mert most két év múlva a 11 megjelenésével érzem először azt hogy van okom váltani. Holott ha anno megvettem volna mondjuk a szimpla S9-et alig olcsóbban, már a Note9-nél, aztán a S10-nél, majd a Note10-nél is azt érezném, hogy na igen, lehet nem ártana cserélni...főleg mondjuk egy S9-et beteszel egy Note10 mellé már majdhogynem múzeumi darabnak tűnik mellette.

Persze értem, hogy nem mindenkinek számít, hogy mindig az aktuális csúcsot használja, de én úgy vagyok vele, hogy ha rászánok erre 2 évente, ritkábban de néha megesik hogy évente ennyi összeget, akkor igen is elvárom, hogy abban az 1-2 évben így érezhessem, és ezért inkább fizetek 10-20% felárat, mint hogy azt érezzem, hogy a Samsung6Huawei efektíve meglop azzal, hogy 2 hónappal a vásárlás után már be van jelentve a következő csúcstelefon tök ugyanazon az áran, cask mindenben kicsit jobbat kínálva...egyszó mint száz az én igényrendszeremet az Apple féle marketing és árképzés jobban kiszolgálja.

(#21) Schuler888 válasza sohajda90 (#19) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Androidon a OnePlus-t leszámítva, aki az iPhone stratégiát kopizza gyakorlatilag mindenki félévente kitol egy aktuális "csúcs-csúcs-csúcs" mobilt"

Ezt sztem pont benezted :) samsungnal evente jon uj S szeria uj Note szeria, huaweinel ugyanez a P ill Mate sorozattal, nade a 1+ aki pont azt jatsza hogy kihozza az ujat, majd felevre ra az ujnak a faceliftjet, aztan felev mulva megint az uj, felev mulva megint..

Egyebkent vicces, hogy befektetésként probaltok egy ennyire gyorsan avulo elektronikai eszkozt megkozeliteni.. ejh gyerekek.. :(

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#22) Ricardo válasza bear_ (#11) üzenetére


Ricardo
félisten

Mégis esik az eladott darabszám.

(#23) sohajda90 válasza Schuler888 (#21) üzenetére


sohajda90
tag

Jó a OnePlus-t benéztem, mert ott tényleg elfelejtettem, hogy ők is félévente frissítenek, de ez pont cask azt példázza, hogy gyakorlatilag 1 olyan Androidos gyártó sincs, aki ne ezt csinálná.

Úgy látszik a fenti üzenetemnek viszont az a része nem jött át, hogy nekem a telefon nem befektetés, hanem céleszköz. Semmi extrára nem használom, nem szoktam rajta egérmozizni meg ilyenek, de telefonálni, közösségi médiázni, navigálni, és utazások alakalmával sem viszek külön fényképezőgépet, 1 mert nem vagyok profi fotós, 2 mert egy iPhone X már simán hozza egy 100e körüli point and shot kamera színvonalát, a többszázezres tükörreflexes DLR-okra meg nincs szükségem, mivel mint mondtam nem vagyok profi fotós így nem tudnám kimaxolni a tudását. Tehát a fent felsorolt kritériumok alapján nálam egy S10+ és egy Note10+ között nincs különbség, ha ugyanazon az áron nyitnak, mert ha a Note-ot választanám sem nyúlnék egyszer sem hozzá a stylus-hoz, viszont az zavarna, hogy ha most a Note10-et venném és tavasszal a S11-ben mondjuk már mindhárom lencse optikailag stabilizálva lenne ugyanazért az árért amiért én pár hónapja a Note10-et vettem. Erre mondtam hogy ezért nem adnék egy Androidos telefonért 300-et, mert negyed év és már "elavult", inkább adok iPhoneért 400-at, de az 1 évig nem avul el. Ennyi.

Egyébként eddig 1 régi telefonomat sem adtam el használtan, ezért tényleg nem érhet az a véd, hogy befektetést látnék benne. Lecserélés után vagy megy szülőknek vagy a retro kollekciómba. :)

(#24) Schuler888 válasza sohajda90 (#23) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Tehát a fent felsorolt kritériumok alapján nalam egy S10+ és egy Note10+ között nincs különbség"
Azert engedjuk mar meg hogy a piac ne csak a te igenyeidnek feleljen meg ;) Es ha nem beloled indulunk ki, akkor tovabbra is evente egyszer frissul az S es a Note szeria. P es Mate szeria valoban osszeert, osszevonhato lenne.

Ha meg nem befekteteskent tekintesz ra, akkor teljesen mindegy, hogy mennyit esik az ara az evek alatt.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#26) joey04 válasza Scrydhan (#3) üzenetére


joey04
titán

Okosba' van azért olcsóbban is, csak résen. Én megjelenés után nem sokkal 280-ért vettem xs-t, most meg 185 környékén van már xr. A hivatalos magyar ár az brutális.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) Integrale válasza sohajda90 (#23) üzenetére


Integrale
veterán

"Erre mondtam hogy ezért nem adnék egy Androidos telefonért 300-et, mert negyed év és már "elavult", inkább adok iPhoneért 400-at, de az 1 évig nem avul el. Ennyi."

Ezt a sok, omlesztett baromsagot honnan szeded? Az Apple egy evben kitol 3 mobil eszkozt, amibol egy (a te gondolatmeneteddel) mar a megjeleneskor elavult, 720P, a masik ketto pedig szinten par honapig lehet a csucson, hiszen jon a konkurencia, ami X %-kal gyorsabb, tobb kameraja van, jobb kepet csinal stb stb

Szoval maximum Applen belul lehet 1 evig a csucson, mert az egyebkent is nagyon meno, hogy egy evig elmondhatod magadrol, hogy fel millioert te most jampi lehetsz 365 napon at.

Ha meg ugysem adod el, akkor nem mindegy, hogy meddig vagy a csucson es meddig tartja az erteket?

"Bad reklám is reklám too"

(#28) csorbajeno válasza sohajda90 (#23) üzenetére


csorbajeno
veterán

De gyakorlatilag a Samsung/Huawei is úgy frissíti a palettát, mint az Apple. Tehát mindhárom, általam említett cég telefonjait legjobb esetben is 2 évente érdemes cserélni, közben csak apróságokat módosítanak, amik, ahogy te is írtad, még nem adnak kéztetést a váltásra.

(#29) whited válasza joey04 (#26) üzenetére


whited
addikt

Ilyen ez az ÁFA-zás :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#30) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

aszitem tejesen mas lessz az elnevézés, de tévetem. ;]

(#31) Z10N


Z10N
veterán

Jol tudom, hogy a 9 teljesen kimaradt, a 7/8 pedig nem kapot S frissitest? Ez a Pro Max kicsit mar kezd bazari lenni.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#32) weberzolee válasza kalanchoe (#30) üzenetére


weberzolee
aktív tag

nem vagyok egy nyelvtannáci, de ez a hozzászólás már környezetszennyezés....

(#33) South Velen válasza Schuler888 (#10) üzenetére


South Velen
addikt

+1, már valahol a mindenegyben blog szintjén lehetünk.

Igazából ez már durvább egy clickbait-nél, lényegében egy ordas nagy hazugság a cím

(#34) kalanchoe válasza weberzolee (#32) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Direkt raktam oda az emojit. :))

(#35) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Azt gondoltam, hogy a 10-es széria után lesz valami váltás / fordulat az elnevezésekben.
Vagy elmennek egészen 20-ig? Az, hogy 11-es, már nem hangzik olyan jól.
Lehetnének kreatívabbak.

[ Szerkesztve ]

(#36) Schuler888 válasza Fancy-boy (#35) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen 10 utan megint egyesevel haladni olyan bena... akkor mar legyen 20, 30 mint a huaweinel aztan 200 300... 4000 5000 :DD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#37) Yeffy válasza Integrale (#27) üzenetére


Yeffy
veterán

hagyd szerintem... :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#38) <Lacy85> válasza FuRiONight (#6) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Kicsit értelmesebben hangzanak, mert ez az iPhone Pro Max...... :DDD :DDD

(#40) <Lacy85> válasza sohajda90 (#23) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Így van. Szerintem is jobban megéri iPhone-t venni akár 300-ért is.
Hiszen ott ennyiért már kapsz HD+ kijelzőt, 1 kamerát, 64GB tárhelyet, meg 3GB ram-ot.

E mellett tényleg elég sz@r bolt ugyanennyiért egy S10, vagy mondjuk egy P30 Pro.
Hiába kapsz 2x akkora felbontást, dupla tárhelyet, majdnem 3x annyi ramot, 3 kamerát azonos áron.
Hisz ezek elavulnak fél éven belül, és utána már használhatatlanok lesznek...
Én is erősen agyalok, hogy kidobom a Note 9-et, mert azóta kijött már az S10, meg mindjárt itt a Note 10 is.
Az én telóm meg már semmire nem jó.
Villogni is csak fél évig tudtam vele, mert utána dobtak ki jobbat...

[ Szerkesztve ]

(#41) Tigerclaw válasza Fancy-boy (#35) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem mondom, hogy az elmúlt években az Appleval kapcsolatos pletykák nem lettek egyre pontosabbak, de várjuk meg a bejelentést mielőtt szidjuk őket. Szerintem se jó se a 11 se a XI név, de lehet hogy nem is ez lesz a neve az új szériának.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nekem nincs különösebb bajom az iPhone készülékkel. Használtam is egy darabig, jó telefon de egyszerűen nem passzol hozzám. Tavaly a XS MAX volt az első amire azt mondtam, hogy ez csúnya. Ez a XI vagy bármi is lesz a neve egyszerűen borzalmas...
Emlékszem annó mikor kijött a iPhone 6 és először a kezembe fogtam, akkor volt az Na ez igen ez valami más, ez egy iPhone!
Na ezeknél ez az érzés már nincs meg...

[ Szerkesztve ]

(#43) foldi_istvan válasza sohajda90 (#19) üzenetére


foldi_istvan
csendes tag

+1
Egyet értek minden szavaddal!

(#44) Tigerclaw válasza Maxxy10 (#42) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt ne felejts el, hogy az átlag, a pénzért megdolgozó értelmes ember tokban használja a telefon, és akkor már jó eséllyel alig látszik valami a telefon dizájnjából, az oldalát és hátlapját tekintve. Eltűnik a vékonysága és könnyűsége is. Másik lehetőség ha veszel hozzá valami komolyabb biztosítást, ami minden alkalommal fizet, amikor összetöröd és akkor lehet gyönyörködni a dizájn szépségeiben, vagy épp hibáiban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) Noukoum válasza Tigerclaw (#44) üzenetére


Noukoum
veterán

Az használja tokban aki fél hogy leesik és / vagy nem akarja hogy karcos legyen.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#46) szekra válasza Noukoum (#45) üzenetére


szekra
őstag

A telefon egy használati eszköz. Sokan babusgatják, körbefóliázzák a fóliát, és fóliát húznak a tokra, majd berakják egy pamut tokba az egészet ... Szenvedsz vele, hogy a végén eladhasd az új tulajnak tökéletes állapotban, hogy ő viszont élvezhesse a szépségét. :) Tök logikus.

(#47) South Velen válasza Tigerclaw (#44) üzenetére


South Velen
addikt

Vagy a pénzért megdolgozó ember élvezni akarja, amit vett a nehezen összerakott pénzéből, vigyáz, hogy ne törje össze, cserébe élvezheti a telefonok egyik legfontosabb tulajdonságát, a design-t. Továbbá azt sem akarja, hogy kvázi ok nélkül 2mm-rel vastagabb legyen a komolyabb pénzért vásárolt telefonja.

(#48) Fancy-boy válasza Tigerclaw (#41) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor hozzátenném, hogy a hozzászólásom ugyanúgy vonatkozik a Samsungra is, akik szintén 10-nél tartanak. Remélem kitalálnak valami fantáziadúsabb elnevezést a következő szériának.

(#49) Noukoum válasza szekra (#46) üzenetére


Noukoum
veterán

Az is aranyos mikor valaki egy 40ezres telefonnál rákölt 15ezret tokra foliara:)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#50) Tigerclaw válasza South Velen (#47) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Többféle ember van, óvatosabb, óvatlanabb, gazdagabb, szegényebb. Van aki biztosítással védekezik, más tokkal, megint mások a szerencsére apellálnak, vagy a vastag pénztárcára.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#51) B1T3 válasza sohajda90 (#23) üzenetére


B1T3
addikt

Nem azért elavult valami, mert annak a gyártója kiadott egy új készüléket, hanem azért, mert a tulajdonságai alapján elmarad a piacon lévő többi terméktől.
A te logikád életszerűre lefordítva úgy hangzik, hogy azért jobb az Apple, mert ritkábban (csak évente) dob be újabb fejlesztéseket, a többi gyártó pedig rosszabb, mert ők gyakrabban (fél évente) adnak ki újításokkal felszerelt terméket. Nyilván ez egy hibás érvelés, és arra enged következtetni, hogy számodra a telefonvásárlás erős érzelmi töltettel rendelkezik, ezáltal fontos a tudat, hogy „nincs jobb”. Természetesen ez is könnyen megtámadható, hiszen a telefonkészülékeket nem csak gyártón belül vethetjük össze (Apple-t Apple-lel, Samsungot Samsunggal stb.), hanem összességében nézve (pl. Apple-t Samsunggal), így akár úgy is vehetjük, hogy az év végefelé megvásárolt iPhone készülék el is avul a következő év eleji Samsung S vagy Huawei P szériással.

(#52) Móci


Móci
addikt

Legalább az áruk szép lesz, ha már a készülékek hátulja nem lett az. :D
Ettől függetlenül kíváncsi leszek mit tudnak majd az újak.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#54) Bazi.Joe válasza Integrale (#27) üzenetére


Bazi.Joe
tag

+1

(#55) HarleyCustom válasza noro79 (#13) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#56) HarleyCustom válasza sohajda90 (#23) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"...Úgy látszik a fenti üzenetemnek viszont az a része nem jött át, hogy nekem a telefon nem befektetés, hanem céleszköz..."

"...nem adnék egy Androidos telefonért 300-et, mert negyed év és már "elavult", inkább adok iPhoneért 400-at, de az 1 évig nem avul el..."

Kicsit katyvasz a magyarázkodásod. Ha nem beketetés, akkor mit érdekel, hogy mi mennyi? :F

Felesleges belebonyolódnod, mert ez lesz belőle. Egyszerűbb azt mondanod, hogy iOS fan vagy, és nem android. Nem kell ez a sóder, ráadásul még saját magadnak mondasz ellent. :D :N

Bocs a "kirohanásonért"... :R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#57) ipobobo válasza Schuler888 (#21) üzenetére


ipobobo
újonc

A 1+ reszet benézte,de másikat pont te.
Igen évente 1 note meg 1 S jön ki, de az s kijon tél vége/tavasz eleje fele, a Note meg Nyár vége/ősz eleje fele. Tehát végülis évente 2 csúcs-csúcs-csúcs jön ki, főleg most, hogy az "alap" telók is elérték a Samsung által kreált phablet méretet, és egy note 9 akkora mint az S10+ (note 10et nem keverem most bele a 2 mérettel...)
Huaweinél meg még szembetűnőbb a 2 csúcsmasina évente, mivel a Mate és a P-Pro ugyanakkora, plusz ott toll sincsen, kamera ugyanaz, stb stb.
Szerintem Sohajda90 erre gondolt.

(#58) Schuler888 válasza ipobobo (#57) üzenetére


Schuler888
senior tag

Tehat mit neztem be? Nem irtam, sehol hogy egyidoben jonne ki a 2 szeria, koztudott hogy egyik ev eleje, masik pedig a dereka...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#59) Blizzardking válasza HarleyCustom (#56) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hát, ha valaki identitást vásárol és nem egy számítógépet, persze hogy jobb ha úgy érzi minél tovább kitart. Placebóból is mindig dupla adagot veszek be, biztos ami biztos. Ki akar 4 havonta újabb identitást venni? Az már majdnem olyan mintha bérelné, nem? :DDD
Kellenének az éves ciklus vége felé emoji-behódoltató frissítések. Mikor már a konkurencia eléggé a nyakára hág az aktuális csúcs-csúcs-csúcs iphoneneak, akkor érzelmileg még ki lehetne húzni a termékbejelentésig azzal, hogy az ikonok istenítik a tulajt, esetleg összeverekednek a kegyeiért... A lényeg hogy különlegesnek érezze magát a facebookozó zombi.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#60) Prymus X.


Prymus X.
tag

Gratulálok. Olyan béna neveik lesznek, mint a kínai gyártóknak iPhone 11 Pro Max. 4 tagból áll. Nem ezeket fikázták régebben?

(#61) Noukoum válasza Prymus X. (#60) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez borzalmasan hagzik. Más kérdés mennyit számít a termék neve..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#62) Tigerclaw válasza Prymus X. (#60) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért várjuk meg a bejelentést.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#63) Fancy-boy válasza Prymus X. (#60) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Gillette-nek bevált. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64) Blizzardking válasza Fancy-boy (#63) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ráadásul az 5 pengére legalább akkora szükség van mint 12 GB ramra és egy asztali gép erejére...

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65) Mr.Grincs válasza weberzolee (#8) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hát, én kételkedem, de legyen igazad.. Amúgy az XR széria, ár érték arányban jó választás, ami az iPhone kategóriát illeti, de amúgy meg iszonyat drága így is, ha más Androidos, csúcs készülékkel vetjük össze.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#66) Blizzardking válasza Mr.Grincs (#65) üzenetére


Blizzardking
őstag

Iphone lite milyen paradoxon már! Mintha lenne Chuck Norris lite vagy budget gyémánt. Ezzel csak összezavarják a rajongókat. Aztán mikor megnézik az árcédulát, megnyugszanak - még mindig ez a lllegjobb!
:D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67) Noukoum válasza Blizzardking (#66) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem tetszik a 300ezres iPhone lite? Vagy mi.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#68) Sgr_A válasza Blizzardking (#66) üzenetére


Sgr_A
addikt

Igen legjobb, várjál mégsem
6,1". hd kijelző 300k nyitó ár :P

[ Szerkesztve ]

(#69) Blizzardking válasza Sgr_A (#68) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mi a baj a HD-val? Chuck Norrisnak sincs 55-ös bicepsze nemigaz? Mégis ő a llllegerősebb!

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#70) Mr.Grincs válasza Blizzardking (#66) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Én semmi ilyenre rá sem nézek elvből egyébként, ami lite, mini, E, vagy legyen akármilyen kicsinyítő jelzője a csúcskészülékről lebutított, vagy olcsósított, vagy akármilyen verzió, mert tudom, hogy egy trágya.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#71) Blizzardking válasza Mr.Grincs (#70) üzenetére


Blizzardking
őstag

Én a paramétereket nézem és az elnevezés nem érdekel.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#72) Schuler888 válasza Mr.Grincs (#70) üzenetére


Schuler888
senior tag

Touché!😂

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#73) milendaniel válasza South Velen (#47) üzenetére


milendaniel
csendes tag

Ha valaki nehezen rakja össze az árát, és folyamatosan figyelgetnie kell, az már régen rossz. Akkor az apple nem neki való, mert akkor folyamatosan bánni fogja a ráköltött összeget az elejétől fogva, hogy inkább erre vagy arra kellett volna a pénz, folyamatosan bánni fogja mikor látja az értékcsökkenését a telefonjának, illetve ha esetleg karc vagy sérülés keletkezik rajta és ismét zsebbe kell nyúlni..
Ha valaki ennyiért meg tudja venni, akkor az már ne sajnálja egy esetleges törés során az alkatrészárat vagy a készülékcsere díját, vagy ne sajnáljon biztosítást kötni rá.
Ha veszel egy lamborghinit annak se sajnálod a fenntartására a költségeket.
Ez egy prémium márka, prémium áron.

Köszi, Üdv, Dani

(#74) Sgr_A válasza milendaniel (#73) üzenetére


Sgr_A
addikt

A hét vicce
Prémium márka, ide kéne a hányós smajli, prémium márka 300k nyitó áron hd+ kijelzővel mig androidban már a középkategória alján is fullhd-t kapsz
Ezt bírom az iphone tulajokban azt hiszik ők többek, pedig ez is csak egy szaros mobil és a cég lehúzásainak még tapsolnak is.
külön gyorstöltő 30k-ért

(#75) Blizzardking válasza Sgr_A (#74) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azért amit Lidl Jacob összehozott, az se gyenge: "cserébe élvezheti a telefonok egyik legfontosabb tulajdonságát, a design-t. Továbbá azt sem akarja, hogy kvázi ok nélkül 2mm-rel vastagabb legyen"...
Mindkét komment a kölcsönkapott fake identitástudatról szól.
Kérdés melyik a nagyobb menő iphone tulaj, az aki vigyáz rá, vagy az aki hagymát ültet vele mert akkora űberkirály hogy még eeeezt is megengedheti magának.
Nekem pl most szerelik a Lamborghinimre a vonóhorgot, egy betonkeverőt fogok húzni magam után hogy mindenki lássa hogy egy átlag olajsejk hozzám képest csóró! :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#76) South Velen válasza Blizzardking (#75) üzenetére


South Velen
addikt

Én nem speciel az iphone-okról beszéltem, hanem általánosságban az összes telefonról, iphone-om sosem volt és nem is lesz.

Sose tudnék tokkal használni egy telefont, nem azért alkották meg olyanra, amilyenre, hogy aztán elrejtsem és megvastagítsam.

Aki meg olyan balfasz, hogy összetöri, az persze használjon tokot meg gusztustalan fóliákat. Én meg inkább vigyázok rá.

[ Szerkesztve ]

(#77) BabMester válasza Sgr_A (#74) üzenetére


BabMester
senior tag

Egyedül a gyűlölködők szemében létezik ez a Premium márka dolog, hogyan is beszélhetnénk ilyesmiről, mikor világszerte ingyen dobálják az emberek után előfizetésért cserébe vagy ingyen hitellel?!

Az iPhone-ok a legjobb casual telefonok, ha csak annyi igényed van, hogy telefonálj, facebookozz meg snapchatelj. iOS-re jönnek a leghamarabb az új funkciók és az élményt tökéletesen hozza villámgyorsan évekig.

Aztán a plusz igények, hogy jobb kamera, több tárhely, jobb audio, szebb kijelző stb. mind csak egyéni preferencia, hogy kell-e vagy nem. Mert mindre találni jobb megoldást Android fronton különböző márkáknál ez igaz, de vannnak akinek nincs ezekre szüksége, csak egy egyszerű telefont akarnak kapcsolattartásra.. :)

(#78) milendaniel válasza Sgr_A (#74) üzenetére


milendaniel
csendes tag

Tipikus androidos válaszoló: az apple drága és fos.
Egy dolgot árulj el kérlek, vagyis kettőt:
1. Miért az apple kijelzői színhelyesek egyedül? Miért azt fogadja el minden nyomda, azaz ami a kijelzőn az a papíron? Miért túlszaturált természetellenes az androidos mobilok kijelzője?
2. Miért nincs az apple telefonokon “az alkalmazás váratlanul leállt” hibaüzenet? Miért bír ki heteket vagy akár hónapokat is újraindítás nélkül?
Lehet szidni az applet, sőt mióta szervizelem(kb 10 éve) én is látom a változást, de anyagfelhasználás és stabilitás terén még mindig sokkal jobb mint bármelyik androidos társa, és hiába a 800gb ram meg az überszuper hardver, ha nem tudja a szoftver rendesen lekezelni, és nem valós színeket jelenít meg az általad szupernek vélt kijelzője.

[ Szerkesztve ]

Köszi, Üdv, Dani

(#79) South Velen válasza milendaniel (#78) üzenetére


South Velen
addikt

1. Tudtommal a Samsung Note széria AMOLED-jei a legszínhelyesebbek egy ideje (forrás: displaymate). Most tekintsünk el attól, hogy gyárilag brutálmód túl vannak szaturálva, de van bennük sRGB, DCI-P3 mód, ha valaki épp arról akarna nyomtatni, vagy azon szeretne PS-ezni. Azért lássuk be, elég ritka az ilyen. A többi ember inkább élvezi a túlszaturált színeket. De ezekben a módozatokban színhelyesebbek, mint akár az Apple által használt, egyébként szintén Samsung (OLED) és LG (IPS) kijelzők.

2. Nem tudom milyen androidos telefonokat használtál, én mostanság leginkább Huawei, Xiaomi téren mozogtam, és volt hogy hónapokig nem indítottam újra. Ehhez képest láttam ismerősi körben fagyó iphone-okat.

De egyébként persze, hogy általánosságban jobban fut az iOS, mivel sokkal kevesebb hardverre kell optimalizálni.

Akkuidőről, ár-érték arányról ne is beszéljünk....

[ Szerkesztve ]

(#80) milendaniel válasza South Velen (#79) üzenetére


milendaniel
csendes tag

Nem követem az újak kijelzőit, lehet hogy most már azokon is van olyan mód, hogy “valóságos” legyen.
Ismerősöm tavalyi huawei-je (mate 20) és ideig valamilyen 30-as szeria, amivel a lassulási/fagyási/kilépési gondjai vannak.

Köszi, Üdv, Dani

(#81) kali válasza milendaniel (#80) üzenetére


kali
legenda

Elég régóta nem követheted az "újak" kijelzőit, mert már a 2014. szeptemberében megjelent Samsung Galaxy Note 4 is adott olyan módot, amelyik színhelyes volt: [link], [link]
Hol volt még akkor az Apple-nél az AMOLED...

(#82) Sgr_A válasza milendaniel (#80) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hagyjuk te olyan fiam forma lehetsz akinek csak az apple az isten
Volt 5s, 6s, most x telója mindegyik szarozik a töltéssel fél év után az 5s-ből kiesett a kijelző a 6s-nél is elvált a felső része ezek ráadásul a hidegben már 50% körül kilapcsolnak
Számomra ezek mind nem a prémium jelzői
Köszi de a mete 20-am teszi a dolgát március óta

[ Szerkesztve ]

(#84) Ricardo válasza BabMester (#77) üzenetére


Ricardo
félisten

"iOS-re jönnek a leghamarabb az új funkciók "

Ez is változóban van.

(#85) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Semmi bajom az iphone-nal lehet egyszer én is kipróbálom.
Csak ezt a prémiim dumát fslejtsétek el semmivel nem prémiubabb mint bármelyik felsőkazegóriás droid

(#86) Schuler888 válasza Ricardo (#84) üzenetére


Schuler888
senior tag

Köszönöm hogy nem kellett kikeresnem :D nekem is ez ugrott be elsore, a kollega le van maradva par evet :D a legszinhelyesebb kijelzok meg evek ota az aktualis samsung mobilok sajatja
Namind1 itt besult az okossaigaival, de sztem kevesbe szakmai helyen meg eladja az ilyen.. :D :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#89) milendaniel


milendaniel
csendes tag

Lényeg a lényeg, mindenkinek igaza van ebben-abban, de az android rendszer soha nem lesz olyan stabil mint az iOS.

Köszi, Üdv, Dani

(#90) B1T3 válasza milendaniel (#89) üzenetére


B1T3
addikt

Ez is igaz, hiszen pont olyan stabil sosem lesz, hanem vagy éppen stabilabb vagy momentán kevésbé stabil. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.