Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) sohajda90 válasza noro79 (#13) üzenetére


sohajda90
tag

Teljesen egyetértek. Persze magasak ezek az árak, de itt legalább tényleg az dícsérendő, hogy aki megveszi megjelenéskor az aktuális csúcsmobilt drágán, annak 1 évig az aktuális csúcskészüléke lesz, ami abban az 1 évben 100%-ban tartja az árát (hivatalos forrrásból, a sokszor "sufni"-nak csúfolt GSM boltokkal most ne foglalkozzunk).

Ez még mindig egy job politika, mint hogy Androidon a OnePlus-t leszámítva, aki az iPhone stratégiát kopizza gyakorlatilag mindenki félévente kitol egy aktuális "csúcs-csúcs-csúcs" mobilt, ami kemény 2 hónapig tartja az árát utána beseik kapásból 30%-ot. Akkor miért vegyek 330-ért csúcs Samsungot? Ha megveszem a megjelenéskor akkor azért vagyok hülye mert Kellett nekem a megjelenéskor megvenni, mindenki tudja, hogy ilyenkor a legdrágább. Viszont ha várok vele még 2 hónapot és akkor megveszem mondjuk 250-ért, akkor már cask 3-4 hónapig érezhetem azt, hogy most tényleg az abszolút csúcskészüléket használom, mert kitol a Samsung egy újabb "csúcs-csúcs-csúcs"-ot. A Note és az S széria már tényleg annyira össze lett mosva, hogy mostmár nem kifogás, hogy akinek kell a toll és az ahhoz kapcsolódó funkciók az vegye a Note-ot, mert már kb. 1 áron nyitnak és legalább kamerában a tavasszal megjelenő S már tuti ráver az ősszel megjelent Note-ra...hasonló történet a Huawei P/Mate vonala is, de ott még a toll és az ahhoz kapcsolódó funckiók sem tesznek lényegi különbséget, sőt, ott alamuszi dolgokban próbálnak különbözetet tenni, hogy habár a P30 Pro már job kamerában mint a Mate 20, de kijelzőben azért is gyengébb és még a sztereó hangszórót is kispóroljuk bele.

Ráadásul ezzel, hogy nagyonn design frissítés az Apple-nél amúgy is cask 2 évente van, így ha megvetted anno újkorában az X-et mint én az XS-nél nem kap el a "húúú, ez kell" érzés, mert külsőre tök ugyanolyan az meg hogy minimálisan jobb a kamera és a processzor nem ad annyi többletet, hogy tényleg ki is adjak érte megint 400 ezret. Így én nem érzem azt, hogy ablakon kidobott pénz lett volna a szolgáltatótól 330-ért elhozott X, mert most két év múlva a 11 megjelenésével érzem először azt hogy van okom váltani. Holott ha anno megvettem volna mondjuk a szimpla S9-et alig olcsóbban, már a Note9-nél, aztán a S10-nél, majd a Note10-nél is azt érezném, hogy na igen, lehet nem ártana cserélni...főleg mondjuk egy S9-et beteszel egy Note10 mellé már majdhogynem múzeumi darabnak tűnik mellette.

Persze értem, hogy nem mindenkinek számít, hogy mindig az aktuális csúcsot használja, de én úgy vagyok vele, hogy ha rászánok erre 2 évente, ritkábban de néha megesik hogy évente ennyi összeget, akkor igen is elvárom, hogy abban az 1-2 évben így érezhessem, és ezért inkább fizetek 10-20% felárat, mint hogy azt érezzem, hogy a Samsung6Huawei efektíve meglop azzal, hogy 2 hónappal a vásárlás után már be van jelentve a következő csúcstelefon tök ugyanazon az áran, cask mindenben kicsit jobbat kínálva...egyszó mint száz az én igényrendszeremet az Apple féle marketing és árképzés jobban kiszolgálja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.