Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Szombó


Szombó
senior tag

Én még nem láttam a C4-et oldalról.Persze lehet hogy lemaradtam valamiről,de nem tudom honnan veszítek az SE Archoz hasonló ívelt hátlapot.Szerintem,ahogy a képek is mutatják az íveket a telefon hátlapjának az oldalaira értették.

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#102) #16514048 válasza Xaels (#100) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem érdekel hány mm-en készül, ha teljesítményben hozza az elvárható szintet és nincs vele gond. Nem vagyok MediaTek fan, nem kell úgy utalnod rá, hogy "kedvelt MTK". A jelenlegi telefonomban is Snapdragon van, nincs vele semmi gondom, igaz ez egy régebbi modell.

Engem a valós tapasztalat érdekel, a Meizu MX5-ben is MT6795 van, arról azt írják, hogy abszolút nem melegszik erősebb igénybevétel esetén sem. Ellenben például a Snapdragon 615 és 810-re nagyon sokan panaszkodnak ilyen szempontból, több készülék esetén is. Olyanokat is lehet olvasni, hogy ilyenkor leveszi az órajelet, meg bezárhat programokat. Köszönöm, én az ilyenből nem kérek.

Biztos az adott telefontól is függ valamennyire, ha kiderül, hogy ebben melegedni fog, akkor nem veszem meg, ilyen egyszerű... Nálam ez egy kizáró tényező egy bizonyos szint felett. Az eredeti hsz-ben azért írtam, hogy örülök az MT procinak, mert azokra (többek között kifejezetten erre a chipre) az utóbbi időben kevesebb panaszt hallottam, mint a Snapdragonokra, nem azért mert fanboy lennék.

(#103) Xaels válasza #16514048 (#102) üzenetére


Xaels
félisten

Ja hát teljesítményben FB-ra elég egy Snapi410 is. Azalatt egyébkét a 810 sem melegszik. Próbálj meg elindítani egy komoly 3D-s játékot(már ha a GPU is úgy akarja). Ott meleg lesz az MTK is. Érdekelhetne, hogy hány nanón készül hisz a kisebb csíkszélesség kevesebb hőt és fogyasztást jelent ugyanazon a teljesítményen...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#104) joey04 válasza #16514048 (#102) üzenetére


joey04
titán

a 810 melegedése is fel van fújva. visszavesz a teljesítményből de úgy is erős.

(#105) #16514048 válasza Xaels (#103) üzenetére


#16514048
törölt tag

Rendben ezzel a hozzászólással bebizonyítottad, hogy kettőnk közül nem én vagyok az elfogult, ezzel be is fejeztem a részemről.

(#104) joey20: Mondtam, lehet írni, hogy fel van fújva 810 esetén is, ettől még létezik a probléma, ilyen drága telefonoknál én személy szerint ezt nem tudom elnézni. Főleg, úgy, hogy a 3 éves SE WT19i telóm szinte abszolút nem melegszik fel, még akkor sem, ha különben majd' összesz@rja magát egy komolyabb játéktól. Ja, ebben is Qualcomm proci van, tehát mégegyszer kiemelném, nem a gyártóval van bajom alapvetően.

(#106) Xaels válasza #16514048 (#105) üzenetére


Xaels
félisten

Ja elfogult vagyok :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#107) daniel909


daniel909
addikt

c5 ultran nagyon gagyi ez a hátlap!
de jó mobilok végre a Sonytól- z5 is jó lenne már valami nagyobb hardveres ugrással dizájváltással. a z2 óta nem igazán éri mefg cserélni sony vonalon.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#108) Paul119 válasza daniel909 (#107) üzenetére


Paul119
addikt

Személy szerint én még nagyon z1rol sem erzem hogy váltani kéne:) s800 boven eleg Mindenre mondjuk az 5os droidon még csiszolhattak volna egy muasznyit de nem gáz :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#109) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ideje volt a közép kategóriás mobilok közötti leszakadás a z-től :c

(#110) Kroni1 válasza Xaels (#100) üzenetére


Kroni1
veterán

Annyit hozzátennék, hogy a snapdragon 800-as és 801-es is 28nm-es!

[ Szerkesztve ]

(#111) Kroni1 válasza spawn21 (#95) üzenetére


Kroni1
veterán

Hol írtam én olyat, hogy nem erős a 801-es?! Egyáltalán nem lenne bajom a telefon teljesítményével akkor se ha fele ilyen erős lenne. De nem is ezzel volt a gondom, olvasd el hogy mivel, vagy olvass el pár oldald a topocjából..

(#112) joey04 válasza #16514048 (#105) üzenetére


joey04
titán

pedig az ilyen drága telefonoknak van egyéb, nagyobb bajuk is...

(#113) Xaels válasza Kroni1 (#110) üzenetére


Xaels
félisten

Mikor is készült a 800-as. Két éve...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#114) Kroni1 válasza Xaels (#113) üzenetére


Kroni1
veterán

Én csak arra reagáltam amit írtál, hogy a 800-asok 20nm-esek. De ez igy nem igaz. És tök mindegy az is, hogy mikor készült, ha sok most megvehető telefonban még mindig ezek vannak.

(#115) stevve


stevve
nagyúr

Az a 6" már túl nagy lenne nekem, de a koncepció nem rossz. A most használt Sony dizájn is jobban bejön, szóval ezt az elöl is villanós szelfifónt biztosan kihagyom, de azért az IMX230 képességeire kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#116) leslien


leslien
nagyúr

sztem a M5 lesz az első Sony telo ami a best buy kategóriában lesz benne...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#117) spawn21 válasza Kroni1 (#111) üzenetére


spawn21
veterán

Ugye nem baj, ha az alapján alkotok véleményt amit én élek át a telefonokkal

iPhone 13p

(#118) leslien


leslien
nagyúr

itt van mind2

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#119) Quasi_modo válasza leslien (#118) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az a képkicsinyítős buli mire jó?

valami

(#120) leslien válasza Quasi_modo (#119) üzenetére


leslien
nagyúr

Az egykezes módra gondolsz?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#121) Quasi_modo válasza leslien (#120) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

OK. Azt hiszem arra.

valami

(#122) badacsony


badacsony
őstag

Hivatalos bejelentés

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#123) #16514048 válasza badacsony (#122) üzenetére


#16514048
törölt tag

Papíron nem rosszak, remélem nem rontják el valami hülyeséggel, mint mondjuk az M4-nél.

Az M5 kamerájára nagyon kíváncsi leszek, a promo videón igéretesnek tűnik, főleg a gyors fókusz. A veszteségmentes zoom-ot gondolom úgy oldják meg, hogy az csak 4 megapixelen fog működni (ami szerintem elég, amennyiben a minőség rendben lesz).

(#124) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Specifikációi alapján szimpatikus az M5 (igaz eldönthetnék végre, hogy az M-sorozat milyen kategóriát képvisel), de a Sony miért versenyzik a világ legnagyobb kávája címért? Már amúgy is megnyerte ezt a versenyt.

(#125) Quasi_modo válasza #16514048 (#123) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez a veszteségmentes zoom szvsz ugyan az mint pl. a Z3/Z1 Compactnál.

valami

(#126) leslien válasza #16514048 (#123) üzenetére


leslien
nagyúr

remélem h az automatikus mód 8mpx elfelejtették...
ha az lesz mint a moto x style ban.. 21mpx 4:3,
16mpx 16:9
akkor nem lesz probléma... mind2 imx 230 sensor..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#127) Quasi_modo válasza leslien (#126) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Részemről a 21 MPx csak arra való hogy tisztább legyen a kép 8 MPx-en. Mint a Nokia 808-nál. Illetve így belefér némi zoom veszteség nélkül.

valami

(#128) joey04 válasza Quasi_modo (#119) üzenetére


joey04
titán

a note szériában régóta jelen van, jelentősen megkönnyíti a kezelést. bár megjegyzem ha jól rémlik valami noname kínai ha kezdetlegesen is, de korábban alkalmazta ezt a megoldást.

(#129) Xaels válasza Kroni1 (#114) üzenetére


Xaels
félisten

Az a baj, hogy ami 2éve csúcs volt annak kéne most középkategóriában lennie, de a sok új szutykot adják ilyen Snapi4XX-al meg ilyen MTK csodákkal 100+k-s árcédulával...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#130) Lirion válasza Stauffenberg (#124) üzenetére


Lirion
addikt

a Sony miért versenyzik a világ legnagyobb kávája címért? Már amúgy is megnyerte ezt a versenyt

Na és te miért hangoztatod a tájékozatlanságodat? Még az S6-on is több a káva, mint egy sony z3-ason vagy z3 compacton, nem beszélve a htc-ket vagy az iphone-okat, az m5-ön pedig kisebb káva van, mint egy iphone 6-oson, pedig bőven nem felsőkategóriás készülék... Kategóriájában teljesen korrekt arányokkal rendelkezik.

(#131) Kroni1 válasza spawn21 (#117) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem, nekem egyáltalán nem volt bajom azzal, hogy te mi alapján alkotsz véleményt, nem tudom hol olvastál ilyet tőlem. Viszont pont te nem tudod elfogadni az én véleményemet, te írtad, hogy ha én nem vagyok elragadtatva a telefontól akkor biztos hogy egy kamu "klón"-t kaptam.

Leírtam, hogy mi a bajom velük, (beázás, recsegő hátlap, gyenge ragasztás,) erre te meg jössz azzal hogy a 801-es milyen erős.. Nekem vannak címezve a válaszaid, de mintha tök másra reagálnál.

Mindegy, azért remélem neked sincs bajod azzal, ha én meg nem egy, hanem 5-6 ilyen készülék és még jópár a fórumban olvasott felhasználói tapasztalat alapján mondok véleményt ugyanarról a telefonról.

Egyébként a hibái ellenére még mindig a Compact-okat tartom a legértelmesebb androidos telefon szériának. Továbbra is ezt javaslom a családnak és a baráti körben, és remélem hogy köv androidban kiküszöbölik a meglévő szoftveres hibákat, továbbá hogy a Z4C egy jól összerakott teló lesz!

Xaels #129: Ezzel teljesen egyetértek! Jó az a snapi 400 is, csak az ilyennel szerelt telókat max 30k-ért lenne szabad árulni.

[ Szerkesztve ]

(#132) Stauffenberg válasza Lirion (#130) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bocsánat, tényleg teljesen buta vagyok. Azt hittem nem csak Samsung, HTC és iPhone létezik a Sonyn kívül. Köszönöm, hogy felvilágosítottá! Örök hálám üldözzön! :R

(#133) Lirion válasza Stauffenberg (#132) üzenetére


Lirion
addikt

Általános iskolás anyag az értő olvasás, ha abban jeleskedtél volna, most nem írtad volna le, amit leírtál.
Alaptalanul ócsároltál, most pedig a saját koholmányaidra reagáltál úgy, mintha azokat én írtam volna. :C

(#134) Stauffenberg válasza Lirion (#133) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igenis fanboy uram!

Már megvitattuk milyen buta vagyok, nem kell ragozni. Aki olyan rettenetesen buta ember mint én, annak kár megengedni az önálló vélemény jogát.

Szóval ismételjük át: A Sony Xperia M5 kávája semmivel sem nagyobb, mint a nála keskenyebb kávás telefonoké. Az SI mértékegységrendszert meg tegyük félre, csak zavaró körülmény.

(#135) Lirion válasza Stauffenberg (#134) üzenetére


Lirion
addikt

Mesterien próbálod elterelni a témát arról, hogy állítottál egy totál hülyeséget és rád cáfoltam.

Az ismétlésedet inkább ne erőltesd, semmit nem írtam le azokból, amiket megpróbálsz nekem tulajdonítani, csupán te fantáziálod őket.

(#136) Stauffenberg válasza Lirion (#135) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Megvan az, hogy a hatalmas cáfolatodat egy költői túlzásra kontráztad rá? De nem baj, egyébként tök ügyes vagy.

Javasolnám még, hogy menj végig a topikon és az összes iróniát meg szarkazmust is cáfold végig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.