Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tibyke


tibyke
tag

hali,

lenovo t61-be toltam bele egy ilyen kartyat, szepen folment a driver, de akarmit is probalok, nem tudom ravenni, hogy a kartyat hasznalva jatszon le akar HD videot, akar FLASHT. windows 7 hp64 vagyok.

mi lehet a csel? mit rontok el, vagy mit hagyok ki?

nvidia quadro nvs140m-em van.

koszi

t

(#102) tibyke válasza tibyke (#101) üzenetére


tibyke
tag

a jatsszon nyilvan ket sz :)

t

(#103) azbest válasza tibyke (#101) üzenetére


azbest
félisten

Az nvidiának is van hardveres video gyorsítása, dxva kompatibilis elvileg. Valószínűleg a flash is azt használja. Próbálkozhatsz esetleg a flash videón jobb klikk beállítások, hardveres gyorsítás előtt a pipa kivételével. Ez lehet, hogy letiltja a dxva-t, de a broadcom dekódert nem. A broadcom status info progija, amit a driver feltesz kijelzi, hogy mikor használja a gép a kártyát.

Filmenkél olyan lejátszónál, ahol megadható a video codec, ott biztosan menni fog a broadcom. Itt a broadcom video decoder-t kell választani, hogy biztosan a kártyát használja.

[ Szerkesztve ]

(#104) tibyke válasza azbest (#103) üzenetére


tibyke
tag

mar tobb orat szenvedtem vele, kiprobaltam kb 10 videolejatszot, de meg csak az inaktiv statuszt lattam csak, es egyik lejatszoban sem lattam semmi olyat, ahol tudnan engedni/tilteni/force-olni a crystal hd dekodert.

mar kinomban folraktam a legujabb (2013. januari) nvidia performance drivert (mert eddig ODE volt font), de egyelore ez sem javitott a helyzetetn: mind a flash, mind a HD video egyszeruen FOS, szinte elvezhetetlen. :(

mi lehet a bibi?

t

(#105) azbest válasza tibyke (#104) üzenetére


azbest
félisten

megcsináltad a flash beállításánál azt amit mondtam?

media player home cinema,
nézet - beállítások - belső szűrőknél kivenni a jobb oldali blokknál a h264 dxva és h264 ffmpeg mellól a pipát.
nézet - beállítások - külső szűrőkhöz, szűrő hozzáadása, listából a broadcom video decodert kiválasztani.

(#106) LámaZ


LámaZ
addikt

Ne is mondjátok tovább, én részemről feladtam!
A netbookok, notebookok, laptopok meghaltak, béke poraikra!
Ilyen nettopot fogok venni, elvágom a gordiuszi csomót.

Legyen minden jó!

(#107) tibyke válasza azbest (#105) üzenetére


tibyke
tag

az elobbi megvan, utobbi viszont nincs a hozzaadhato szurok listajaban (sem broadcom..., sem crystal....)

ilyenkor mi van?
a statuszjelzo meg termeszetesen inaktiv.

t

(#108) tibyke válasza azbest (#105) üzenetére


tibyke
tag

hopp, kozben rejottem, hogy a telepitesi helyrol kell betallozni a dll-t, es igy mar valoban van egy broadcom video decoderem, ami azonban egy centivel nem javit a pocsek 720p-s elmenyen, es az ikon sem aktiv lent.

mit rontok el?

t

(#109) tibyke válasza azbest (#103) üzenetére


tibyke
tag

sajnos a flashben sem segit, akar ott a pipa, akar nincs ott, pocsek a 720p lejatszas youtube-ban, akadozik, megall, varakozik, ugral, totalisan elvezhetetlen, a crystald ikon persze mindket esetben inakvit.

t

(#110) azbest válasza tibyke (#107) üzenetére


azbest
félisten

Biztosan feltelepítetted a drivert? Ha fel lenne telepítve, akkor nem kellene külön dll-t betallózni. A listán minden rendszerbe regisztrált filtert megmutat. Itt a legfrissebb 3.6.9-se verzió [link] a driverből.

A régebbi driverek csak 32 bitesek voltak, az még nem ment 64 bites progikkal. A friss amit linkeltem már elvileg 32 és 64-bites változatot is felteszi. A legtöbb codec egyébként is csak 32 bites, ezért érdemesebb a media player home cinemából is a 32 biteset használni. Nálam 64 bites win 7 fut egyébként az inteles T61-en.

[ Szerkesztve ]

(#111) tibyke válasza azbest (#110) üzenetére


tibyke
tag

okeoke, annyi az elorelepes, hogy ujratelepitett 64 bites driverrel (a zipben ugyebar mindketto benne van, es a 64 bitesbol futtattam a setup.exe-t) mar latom mpc-hc-ben, hogy 720p-s lejatszas kozben aktiv jobbra lent az ikon, es a film is mar szinte elvezheto.

amugy azt a kis systray appot minden egyes alkalommal kezzel kell futtatni? mert nekem biza nem jon elo magatol :(

ezek utan mindjart megnezem, hogy kezi tallozas nelkul is latom-e mpc-hc-ben a codecet.

csak mpc-hc tamogatja ezek szerint?

t

(#112) azbest válasza tibyke (#111) üzenetére


azbest
félisten

A start menüben van indítópult, oda betéve egy parancsikont a státusz infó progira el kell induljon mindig.

Nem csak az mpchc támogatja. Minden olyan programban működhet, aminek megadható, hogy milyen codec-et használjon. Nem tudom, hogy van-e olyan program, amivel rendszer szinten lehetne megmondani a codec-ek prioritásának sorrendjét.

Sok program lehet, hogy elsőre a dxva támogatást nézi és használja (amit az nvidia tud is, csak kevés a memóriája a hd gyorsításhoz), ezért nem lép tovább a broadcom codec-re magától.

(#113) Gerasz válasza azbest (#112) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Üdv!
Látom van tapasztalatod a témaindító és atom kombinációjában.
Én DVB-T HD adást néznék egy MSI WIND-en (N270). Van esély, hogy a 12-es, esetleg a 15-ös Broadcommal ez sikerüljön? Ahogy említették, a KMPlayerben (és gondolom sok hasonló lejátszóban) van deinterlace szűrő, így helyesen jelenhetne meg a kép. Próbáltál ilyet?

Másnak van tapasztalata?

Köszönöm szépen!

(#114) azbest válasza Gerasz (#113) üzenetére


azbest
félisten

A 12-es problémásabb, a 15-össel és a smartdvb progival már folyamatos kép van (c2d proci mellett). De a váltottsorosság mentesítés hiányzik, tehát gyors oldalsó mozgásnál fésűsödik a kép (1080i). Élő adást nézni kevesebb programmal lehet, mint felvett fájlból visszajátszani.

[ Szerkesztve ]

(#115) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Létezik, hogy az Opera, FFox, és Internet Explorer más Flasht használ?
Teljesen véletlenszerűen működik a dekódolás az Operában a FFoxban, eddig működött, most épp nem, és akármit tekergetek össze rajtuk, a Vimeo szaggat.
Intel 4500MHD-val, Radeon 3650-nel is, hiába aktív a dekóder, a CPU az egekben van.
Az Internet Explorer viszont röcc nélkül a FullHD Youtube-ot, Vimeo-t, a dekóderen át...

Foxnál már volt teljes reinstall, Operánál az about://flags alaphelyzetbe állítása, de egyik sem szuperál jól.
Csak az IE. Arra meg nem nagyon akaródzik váltani...
Fox lenne a lényeg.

Ja, a dekóder egy Broadcom BCM970012 BCM70012, a gép egy Thinkpad W500, két váltható VGA-val, a fent láthatókkal.

[ Szerkesztve ]

(#116) azbest válasza FoxiestFox (#115) üzenetére


azbest
félisten

Az IE biztosan mást, az activeX-es telepítős. Az operában nem vagyok biztos, az újabb verziók chrome származékok, de lehet továbbra is azt használja, amit az ff is.

Emlékeim szerint a flash alatt legalább 4000-es sorozatú radeon kell a dxva-hoz, kivétel a chipsetbe integrált 3200-as, szal azzal a bcm kellene hogy dolgozzon. A bcm aktivitálást a tray iconban ülő segédprogival nézed?

[ Szerkesztve ]

(#117) FoxiestFox válasza azbest (#116) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen, azzal. :K
Vicces dolog egyébként. Régebben pakoltam fel a Radeonhoz registry tweakeket, és bár elvileg nem kéne neki, de van videó, amit kétségkívül gyorsítani látszik.

Eddigi tapasztalataim, és jelenlegi állás:

Firefox:
- Vimeo - Radeon: itt az anomália, mert az Ati dekódol Vimeon, a BCM inaktív, és a CPU tétlen. A lejátszás folyamatos.
- Vimeo - Intel: nem piszkálja a BCM-et, helyette az Intel chip akar dekódolni, de beletörik a bicskája valamiért (Intel: 99%, CPU: 50%), lejátszás szaggat (már 720p Vimeo estén is, tehát itt valami gond van egyértelműen)
- Youtube - Radeon: másik anomália: Radeon 3% alatt, BCM inaktív az ikonja szerint, CPU szintén 20% alatt, de a Yt statisztika accelerated rendering-accelerated decodingot jelez, szóval valami dekódol. Hogy mi, az jó kérdés. :DDD
- Youtube - Intel: előfordul akadás, de valószínűleg az Intel dekódol, mert a BCM és a CPU nem dolgozik.

Opera:
- Vimeo - Radeon: Radeon tétlen, a BCM aktív, a CPU 100%-on, a videó pedig szaggat.
- Vimeo - Intel: Intel 20%, CPU 99%, BCM aktív, lejátszás szaggat (720p is), tehát itt ugyanaz lehet, mint a FFoxban.
- Youtube - Radeon: itt minden oké, a BCM viszi az 1080p-t is, bár teljes képernyőre váltásnál beszaggat-megakad pár másodpercre.
- Youtube - Intel: váltásoknál van lag, de a BCM teszi a dolgát, ugyanaz kb, mint Radeon alatt.

Internet Explorer:
- Youtube - Radeon: minden oké, hibátlan, akadásmentes minden váltásnál, és a BCM dekódol.
- Youtube - Intel: a BCM végzi a dolgát, CPU-GPU tétlen.
- Vimeo - Radeon: Radeon 30-50%-on, de a BCM aktív, a CPU 20% alatt, úgyhogy gondolom a BCM dekódol.
Nincs lag, semmi probléma.
- Vimeo - Intel: az Intel chip 90% fölött, a BCM dekódol, a CPU 20% körül.

[ Szerkesztve ]

(#118) azbest válasza FoxiestFox (#117) üzenetére


azbest
félisten

Az operás bcm szaggatások lehet azért vannak, mert sokáig tart a bcm inicializálása és utólag nem is tér magához. Ha a szaggatás felezett fps, akkor valami más bug, amit a ph tesztvideók egy részével is tapasztaltam. Élő tévé adásnál volt még ez, hogy a 70012-es sehogy sem tudta tartani a szinkront a hanngal, mert még hosszabb az inicializálása mint a 15ösnek és utólag már nem tudta korrigálni az adott program.

(#119) FoxiestFox válasza azbest (#118) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Valószínűleg közrejátszik a dolog, hiszen néhány esetben eltart 2-3 másodpercig, míg a BCM aktivizálja magát, és elkezd képet adni 2-3 másodpercig még szaggatva, aztán folyamatosan.
De pl ott, ahol a BCM is pörög, és a proci is, ott valami nem oké.
Én a böngészők beállításaira gyanakszom, valószínűleg valahol valami be vagy ki van kapcsolva a konfigban, aminek nem kéne úgy lennie.
Valószínűleg az lesz, hogy megszabadulok az Operától, úgyis csak azt szerettem benne, hogy gyorsan indul :DDD
A Firefoxot meg próbálom beállítani rendesen.

Internet Explorer pl azonnal bepöccinti a BCM-et, és nincs lag sem.
Sőt, amíg nem volt az IE-re rátelepítve a flash, azt hiszem, HTML5 videót használt, azt is gyorsította a BCM gond nélkül.
Viszont IE-re nem találtam Adblockot és noscriptet, márpedig ezek nélkül nem vagyok hajlandó böngészni :D

[ Szerkesztve ]

(#120) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nos, szerintem ez a DTS Info nevű kis tray ikon bugzik.
Ha indítok egy FHD Youtube-videót FFox alatt (ez már a rendes, stable FFox, nem a Nightly, mint eddig), az probléma nélkül lejátszódik (Intel VGA alatt vagyok most, de Radeon alatt is ez a helyzet), de ha még ráindítok egy FullHD Blurayrip filmet, akkor az MPC-HC nem tudja inicializálni a Broadcom kártyát, és kifagy a program.
Ha bezárom a Youtube-ot, már elindul a film, és akkor életre kel a Broadcom ikonja is.
Szerintem ez most elfelejtette jelezni, ha böngésző alatt használja valami.
Steam kliensen belül lejátszott videónál pedig mégis életre kel, és jelzi, hogy ő van használatban.

Zseniális driver :DDD

[ Szerkesztve ]

(#121) azbest válasza FoxiestFox (#120) üzenetére


azbest
félisten

Értelemszerűen egyszerre csak egy lejátszó tudja használni a bcm-et, ha már valami lefoglalja, akkor a többi átvált más alternatívára. Az igaz, ha már használatban van amikor a dts-infót indítod, akkor még nem jelzi azt. Csak olyat érzékel, ami az indítása után akarja használni :)

Esetleg az is okozhat kavart, ha az egyik lejátszó 32bites a másik meg 64bites. Már annak is örülök, hogy a legfrissebb driver 64bites codecet is telepít.

Egyébként van pár hiányossága a drivernek. Például a bcm vezérlőpanel csak úgy érhető el, ha valami program a bcm codec-et használja és abban lehet filter konfigot előhozni.

[ Szerkesztve ]

(#122) FoxiestFox válasza azbest (#121) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaja, láttam a bemutatódban egy beállításpanelt, de semmit sem tett fel a driver, amivel el lehetne indítani.
Hol tudok belekukkantani? MCP-HC motyói között?

A tray ikon meg be van állítva, hogy rendszerindításkor töltődjön be, de a netes dekódolást akkor sem jelzi, csak a Steam kliensben.

(#123) azbest válasza FoxiestFox (#122) üzenetére


azbest
félisten

Igen, mpc-hc-ben megjelenik, ha azt használja.
Szerk mpc, mint "media player classic home cinema", nem pedig mcp, mint microsoft certified professional. Máris látszik, hogy IE-t használsz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#124) FoxiestFox válasza azbest (#123) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Megvan. az itt végzett változtatások a netes videók lejátszására is hatással lesznek?

[ Szerkesztve ]

(#125) azbest válasza FoxiestFox (#124) üzenetére


azbest
félisten

A bcm codec-re globálisan hat. Azt hogy mi használja a bcm-et, csak olyan programban tudod állítani, ami codec választásra lehetőséget ad. Túl sokmindent nem lehet állítani. A váltottsorosságot, codec -eket, hogy mit próbáljon dekódolni.

A dts-infó megbízhatóságánál végülis tévedhetek, mert lehet hogy a 15ös kártyával máshogy viselkedik, mint a 12-essel. A 12-est meg csak futólag próbáltam csak.

[ Szerkesztve ]

(#126) FoxiestFox válasza azbest (#125) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kösz. Úgy néz ki, most minden oké.
Minden VGA-val van dekódolás, minden weboldalon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.