Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) WonderCSabo válasza azbest (#49) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Okés, gondoltam, hogy csak erről van szó. Arról van infód, hogy a magasabb referencia képkockákkal rendelkező H.264-el hogy boldogul?

(#52) azbest válasza azbest (#49) üzenetére


azbest
félisten

állítólag 1080p 24fps tényleg megy a splash pro-val [link]

lehet, hogy linux alatt sincs 720p-re csökkentés: [link]

de azért szeretném magam is látni :)

(#51) WonderCSabo:

jelenleg szerintem csak a normál L4.2 a maximum, de valahol olvastam hogy a hardver képes lenne L5-re is talán. Ha tudsz mutatni olyan videórészletet, amilyenre gondolsz (akár privátban), akkor megpróbálhatom vele.

[ Szerkesztve ]

(#53) azbest válasza peti85 (#50) üzenetére


azbest
félisten

Nagyon ígéretes, xp alá feltettem a splash pro 1.8-at eddig minden jónak tűnik... kiegészítem a tesztet... ezzel még a killa sample-vel is megpróbálkozik, folyamatos, de képhibás / kockásodik... ahogy a régebbi gpu-kon is csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#54) WonderCSabo válasza azbest (#52) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pl. a killa sample ilyen, de az egyébként is totál (direkt) elcseszett kódolás, szóval nem biztos, hogy nem megy vele más. Majd nézek samplet.

(#55) azbest


azbest
félisten

Frissítettem az írást, tényleg durva milyen jól megy, ha rendesen használja egy program. A broadcom féle video decoder filter lehet bugos, hisz csak ezt váltja ki a slpash pro... kár hogy nem sikerül az xbmc-vel használni, valamit eltoltak az utóbbi verziókban, pedig állítólag az is képes lenne rendesen használni.

(#56) azbest válasza WonderCSabo (#54) üzenetére


azbest
félisten

Na akkor pár hardcode video minta splash pro határait feszegetni:
Crowed run 2160p: nem megy.
Ducks takeoff 720p qhd crf24: jól megy
Ducks takeoff 1080p qhd crf25: kissé akadozik
samsung demo oceanic life: folyamatos, de időnként kockásodik.

Procit nem terhelik.

Egyébként kísértetiesen hasonló, mint kínai pmp-m (ramos t13fhd), az is kb hasonlóan viselkedik.

[ Szerkesztve ]

(#57) azbest


azbest
félisten

M2TS konténerű 1080p videót azért még a Splash mellett is 720p-re skáláz. Wmv, Mov és mkv konténerben viszont megmarad 1080p-nek..

Lol... átneveztem az m2ts-t mkv-re és úgy az is 1080p lett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58) peti85


peti85
senior tag

Köszi hogy kipróbáltad, így már tuti veszek egyet.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#59) WonderCSabo válasza azbest (#56) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Samsung kivételével ezek videókártyával is ezt csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#60) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hasznos cikk! :R
Ennyi hátulütővel szemben viszont nem vennék dekódert. Másrészről nem vagyok híve a HD filmeknek sem. Nincsenek nagy igényeim, csak a lényeg látsszon.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#61) azbest


azbest
félisten

A VLC 1.2.0-git fejlesztői változatban kísérleti jelleggel már használható a Crystal HD kártya. A Mirillis-es srácoknál a Splash Tv változatra lennék vevő, hogy a dvb-t adást is nézhessem hardveres gyorsítással, de az még nem jelent meg. Ha így haladnak, akkor a vlc beelőzi őket, ráadásul ingyen :)

Mondjuk nekem még videót lejátszani sem sikerült ezzel a vlc változattal :B

[ Szerkesztve ]

(#62) azbest


azbest
félisten

Azt a mindenit!

A mostani aktuális driverben is ki lehet kapcsolni az átméretezést. Úgy megtartja az eredeti felbontását a videóknak és az m1-es dvb-t váltottsoros minta is hibátlanul jelenik meg :Y

Durva, hogy ezt csak néhány kínai oldalon lehet fellelni (tudtommal).

Az Azurewave AW-VD920H kártyára kerestem rá googliban, hátha van kifejezetten általuk készített driver a szokásos broadcom-os helyett. Az ottani találatok közt volt pár szinte olvashatatlan kínai oldal, amit még a google translate is csak hézagosan fordít.

A lényeg, hogy ott megtaláltam egy registry kulcsot, amelyen a neve biztatóan hangzik:
"DilScalingDisable"=dword:00000001

Ez kikapcsolja az átméretezést, amely sok minőségi problémát okozott, főleg a váltottsoros adásoknak. Emellé be kell kapcsoni az interleave módot is a driverben, vagy egyszerűen a registryben megadni azt is:
"NSDecoderSettingsInterlaceMode"=dword:00000000

De hogy teljes legyen a dolog:

32 bites rendszeren valószínűleg itt lesz:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Broadcom\MediaPC\CrystalHD]
64 bites rendszeren pedig itt:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Broadcom\MediaPC\CrystalHD]

"MFTSPESOff"=dword:00000000
"NSDecoderSettingsSPES"=dword:00000001
"NSDecoderSettingsColorSpace"=dword:00000000
"NSDecoderSettingsInterlaceMode"=dword:00000000
"NSDecoderSettingsH264"=dword:00000001
"NSDecoderSettingsM4P2"=dword:00000001
"NSDecoderSettingsMPEG"=dword:00000001
"NSDecoderSettingsVC1"=dword:00000001
"DilScalingDisable"=dword:00000001

Na most azt hiszem frissítenem kellene az írást... vagy valahogy jelezni, hogy simán jól megy egy kis regisrty igazítás után... de miért nem ez az alapértelmezett, és nem is lehet felületről állítani. :W

Azért egy apróság még:
a splash pro lejátszó néhány esetben mégis 720p-re váltotta a videót, amit most a rendes driver/codec páros az átállítás után nem tesz meg. Nagyon nagy sávszélességet foglaló videónál megeshet, hogy nem fér át ennyi adat, pl a Samsung Olympic Go - HD 1080p.m2ts videó akadozik rendes 1080 módban, míg 720 módban simán megy.
Persze lehet, hogy a broadcom saját codec-je olyan optimalizálatlan, hogy nem boldogul ekkora procival ennyi adat átvitelével. A splash esetéln nem kisebb prociterhelést látni.

[ Szerkesztve ]

(#63) azbest válasza azbest (#62) üzenetére


azbest
félisten

Media player home cinema overlay kimeneti módra véve viszont úgy látom már hozza a splash szintjét is, nem érzékelni különösebb akadást a problémás videóval sem, amit a splash átméretezve hagy inkább.

(#64) peti85 válasza azbest (#63) üzenetére


peti85
senior tag

Szia!

Írásod nyomán beszereztem én is egy ilyen Crystal HD kártyát, eddig Splash-t használtam, de még vannak hiányosságai, úgyhogy kipróbálom ezeket a registry trükköket :)

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#65) peti85


peti85
senior tag

Kerestem a registry kulcsokat, de nem volt ott az összes bejegyzés, viszont a kínai oldalon megtaláltam a kész registry fájlt [link]

Eddig MPC-HC-t próbáltam Overlay Mixerrel tényleg nagyon gyors, semmi röccenés, csak így nincs felirat, de eddig bíztató.

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#66) azbest válasza peti85 (#65) üzenetére


azbest
félisten

Az alapértelmezett beállításokat nem tárolja, de amit valamit átállítol majd vissza, úgy magától is megjelenik minden :)
Azért nem is tértem ki rá. A lényeg, hogy a váltottsoros rész interleaved (0), meg az átméretezés letiltva legyen és akkor tényleg hozz a a maximumot :)

A splash -ből a tv változatot várom, mert az tudná a splash pro és a splash lite minden képességét - de legfőképp a dvb-t tévézést. A lite-tal megy ez, de az még nem ismeri a crystal hd-t.

Az evr mód is jó lehet, rá kell jönni mi megy legjobban az adott géppel. Nekem néha kicsit megkergült, volt hogy nem látszott vagy csak körvonalaiban a felirat egyébként is (olyankor újraindítás kellhet).

[ Szerkesztve ]

(#67) azbest válasza azbest (#66) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy látom az mpc-hc saját feliratkezelése megbízhatóbb, mint ha külön vobsub pluginnal használom. Kár, hogy rosszabb kinézetű ennek a felirata, de evr/vmr módokban látszik rendesen a felirat.

(#68) peti85 válasza azbest (#67) üzenetére


peti85
senior tag

Igen, de így megpiszkálva EVR-ben már szaggatnak a videók, csak Overlay Mixer-rel folyamatos, úgy viszont semmi röccenés. Még tesztelem majd holnap.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#69) azbest válasza peti85 (#68) üzenetére


azbest
félisten

Érdekes, pedig nem tűnik gyengébbnek a géped.
Mondjuk normál felbontású avik közül van ami akad a gyári broadcom codec-cel, de splash pro meg simán viszi vele.

A t61 notimban T7100 (2x1.8 core2duo, fsb800), intel gma x3100, a tiedben t2500 (2x2 coreduo, fsb 667) és x1600 radeon.
Nálam most a saját 1440x900-as kijelzője is megy, emellett rákötve egy 1920x1080-as monitor is. Win7 aero-val teljes képernyőn a videók többsége ígyis jó. Ha kikapcsolom a noti saját kijelzőjét, akkor még stabilabban viszi a nagy monitoron a videókat. Lehet a videokártya drivered nem a legjobb.

Persze itt-ott érezni, hogy a két monitor már kicsit sok neki. Egyébként azért lehet sokkal jobb az overlay mód, mert ott egy kitöltőszínt rajzol csak ki az ablakba és a videókártya végzi el hardveresen a méretezést és a kép behelyettesítését.

Olyan kimenet módban, amikor pixelenként kell a helyére rakni a videó pontjait, könnyen megeshet hogy ez a rajzolás nem tud elég gyors lenni és akkor szaggatottnak és hullámzónak tűnik a mozgókép. Például vlc aero nélkül elég jól produkálja nálam.

Apropó aero - ez is hasonlít kicsit az overlay-re, mert ott sem pixelenként rajzol, hanem 3d-s textúrába. Szóval valahogy így tudnám sorba tenni teljesítmény szerint: overlay > aero > 2d rajzolás :)

(#70) azbest válasza azbest (#69) üzenetére


azbest
félisten

Gondolom xp alatt használod, egyszer érdemes lenne kipróbálnod 32 bites win7-tel. A procid úgyis 32 bites. Ahogy nézem a toshiba oldalán van videódriver is (ez kényes kérdés a radeon HD sorozat előtti kártyáknál). Állítólag erősebb, mint az inteles kártyám. Sokat fejlődött az XP óta a videólejátszásban a Win7. Az xp alati evr mód közel sem olyan, mint win7 alatt. Xp alá inkább a vmr7/9 való.

(#71) azbest válasza azbest (#70) üzenetére


azbest
félisten

Esetleg a Vista 32 bites (win7 alá is jó lehet, de toshibához valsz moddolni kell az inf fájlt) legacy 10.2 driver [link]

[ Szerkesztve ]

(#72) peti85 válasza azbest (#71) üzenetére


peti85
senior tag

Húú, köszi az ötleteket, de a helyzet az hogy nem ebben a Toshiba laptopban van a cucc, hanem vettem egy törött kijelzős DELL mini 1010 netbookot házimozizásra. (Atom Z530, GMA500, 1GB RAM, HDMI). Sok mindent elvisz a videokártyája is, de sajnos nagyon gyenge a támogatottsága, hardveresen sokkal többet tudna. Ezért vettem a Broadcom kártyát. Ma megpróbálom a DirectVobSub-ot ráengedni az Overlay Mixerre.

Ja, jelenleg Win7 32bit-et használok, de az Aero ki van kapcsolva. Majd akkor azzal is megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#73) kerelo


kerelo
senior tag

köszi a jó írást,nagyon hasznos :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#74) azbest


azbest
félisten

Közben feltűnt, hogy ha a registry-ben engedélyezem az 1080 módot, akkor néhány 1080p youtube videó esetén késni kezd a kép a hanghoz képest, ami akár addig fajulhat hogy lefagyasztja a gépet. Szóval a gyári codec nem a legjobb, mint már kiderült, de azért az esetek többségében használható.

(#75) azbest válasza azbest (#74) üzenetére


azbest
félisten

Hmm, érdekes, most látom hogy a registry kihat a splash pro működésére is. Olyan videónál ahol az is 720p-re konvertált, ott az is 1080p-ben játsza le... de picit akad úgy. De az alalap programok mindent 720p-vel játszanak úgy, a splash meg csak néhánynál méretezi át, többségében meghagyja az eredeti méretet.

(#76) azbest


azbest
félisten

Úgy látom az előző generációs bcm70010-es kártyák 30 usd alatti áron beszerezhetőek:[link]

(#77) azbest


azbest
félisten

Úgy látom, hogy a bcm70012 válogatósabb. A tesztvideók közül az autóverseny 12 fps-sel megy, szerintem driver bug.
Teljes képernyőn akadozik vele a flash player / youtube. Ellenben ezzel a modellel alapból teljes felbontású a dekódolás registry módosítás nélkül. Dvb-t adás viszont megy ezzel is rendesen.

Úgy tűnik windows alá érdemesebb lehet az újabb modelt választani, ott nincs probléma.

(#78) azbest válasza azbest (#77) üzenetére


azbest
félisten

Nahát, ez érdekes, hibátlanul megy most meg már a flash teljes képernyőn... pedig azt hiszem nem telepítettem semmi újtat... hacsak a windows update nem.... hacsak a linux live lemez indítása nem számít változásnak :D

[ Szerkesztve ]

(#79) wii90


wii90
tag

Tanulságos és érdekes cikk grat hozzá. :R

(#80) azbest


azbest
félisten

Kellemes meglepetés, új driver jelent meg a kártyához, v3.6.9:
http://www.broadcom.com/support/crystal_hd/

Nemrég találtam kicsit újabbnak tűnő (v3.5+) hp és dell drivereket, azokat felbűvölve nem tapasztaltam változást.

(#81) azbest


azbest
félisten

Ajjaj, első jó hír: a 64 bites tényleg 64 bites codec-et tesz fel, tehát használható 64 bites programokból. A rossz hír, hogy csak 64 biteset, így nem megy 32 bites programokból. Majd megpróbálom keresztezni, hogy 32 és 64 bit codec is felkerüljön, mert ez így vicces.

Bizonyos divx -ek hardveresen gyorsítva (mpchc x64) ugyanúgy szaggatnak mint régen.. na tesztelem tovább... a bcm70012-re leszek főleg kíváncsi, mert azzal több probléma volt.

(#82) azbest válasza azbest (#81) üzenetére


azbest
félisten

Na úgy tűnik, hogy a telepítő lefelejtette a 64 bites telepítéskor a 32 bitres fájlokat, de ezt könnyen pótolhatjuk:
A kicsomagolt driverből ennek a tartalmát
CrystalHD_3.6.9.64\program files\Broadcom\Broadcom CrystalHD Decoder
másoljuk ide:
C:\Program Files (x86)\Broadcom\Broadcom CrystalHD Decoder
Így már x64 és x86 programok alatt is ok a gyorsítás.

A 64bites codec azért érdekes, mert így például media center is tudhatja használni, mert abból olyan bites van csak fenn, mint amilyen a rendszer maga.

(#83) azbest válasza azbest (#82) üzenetére


azbest
félisten

Na hogy még többet kelljen buherálni, 64 bites rendszerena 64 és 32 bites codec beállításait külön kezeli, mindkét helyen be kell írni az 180p mód engedélyezéséhez a kulcsot: [link]

Tehát az új driverrel így fogja 32 és 64 bites programban is a maximumot hozni a bcm70015.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Broadcom\MediaPC\CrystalHD]
"NSDecoderSettingsInterlaceMode"=dword:00000000
"DilScalingDisable"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Broadcom\MediaPC\CrystalHD]
"NSDecoderSettingsInterlaceMode"=dword:00000000
"DilScalingDisable"=dword:00000001

Ez nem igazán érinti a bcm70012-öt mert az nem csinál 720p-re konvertálós trükköt, cserébe néhány videó fele fps-sel megy amit egyébként tudhatna dekódolni (a bcm70015 tudja is).

[ Szerkesztve ]

(#84) balnan


balnan
csendes tag

Nagyon tetszett a cikk. Emlited "Később talán kiegészül az írás egy alap 1.6-os atomos netbook teszttel is".
Az érdekelne, mert nekem egy Aus EEE PC901 be kellene, melyen saját MP4 (1080p) kamera (Oly SZM-30) felvételeim és hazai mindig TV DVB-T felvételek (Alcor HD-500) visszanézésére (nem felvételére) használnám.

Az EEE PC901-ben 2db SSD van mini PCIe slotokban (egyikben 3x5cm 4GB SLC, másikban 3x7cm 16GB MLC), melyeket secondary Master és secondary Slave ként ismer fel a legújabb BIOS.

A 3x5 cm-es (belső) cseréhez teljesen szét kell szedni a gépet, a 3x7cm-est (külsőt) könnyen, hátlap levétellel lehet cserélni.

Most vettem hozzá egy 3x5cm-es 16GB os gyors MLC SSD-t mert a régi MLC eleve lassú volt és most tovább lassúlt XP alatt.
Ezt betenném a belső SSD helyére, arra tenném az XP-t és a lejátszó szoftvert
(temp fileokként 500MB -os RAMDISK-et használva a 2GB RAM-ból, az SSD írásokat kímélendő)
Az új SSD-m SATA, és Primary MAsterként ismeri a BIOS a külső slotba téve is.

Kérdéseim:
1. Legújabb EEE 901 BIOS (2103) felismeri e BCM70015 -et?
2. Lényeges e melyik slotba teszem a BCM70015 -et? Toldó nélkül a belsőbe, azzal a külsőbe megy ha jól látom.
3. MediaPlayer Classic v Home Cinema (Klite codecPack) is jó hozzá azt írják a Drivernél a gyártók. Tényleg kezeli a BCM70015-t? Kijelzi DTS_info.exe?
4. Lehet e állítani, hogy hol legyen a TEMP file a video lejátszóknál (SPLASH Pro, MediaPlayer Classic) és ha igen mekkora méretűt érdemes levenni RAMDISK-nek a 2GB RAM-ból?
5. Melyik SP kell az XP-hez? Cikkedből látom (és gyártó is írja), hogy a BCM 3.5.0 driver jó XP-hez is. Vagy azt a Lejátszó szoftver (SPLASH Pro) igénye mondja meg?

(#85) azbest válasza balnan (#84) üzenetére


azbest
félisten

A bcm70012 egy rövid próba erejéig járt egy atomos netbookban. Ez a régebbi változata a kártyának és kevésbé ajánlott, mert válogatósabb, hogy mit játszik le jól. Persze amennyivel olcsóbb a bcm70015-nél, akár beleférhet némi kompromisszum. A 720p videókat szépen vitte, de 1080p többsége sem kell, hogy probléma legyen. Az újabb bcm70015 jobb választás, a flash videóknál is sokkal jobban helyt áll (flash 10.3 ajánlott, mert a 11-nél tiltólistára tették a régi inteles vga-kat és csúnya vele a kép).

A dvb-t váltottsoros, a kártya sajnos még mindig nem csinál deinterlace-t, így gyors mozgásnál fésűs hatás látható a képen. Jelenleg a minőség rontásával (csak a páros sorok megjelenítése) lehet ezt kiküszöbölni. A fórumban írtuk hogy milyen registry kulccsal lehet kikapcsolni, hogy a bcm70015 lekonvertáljaa videókat 720p-re, mert váltottsoros videóknál nagyon csúnya eredményt adott enélkül. Progresszív videóknál ilyen probléma nincs. A kamera mp4 formátumát nem tudom kezelné -e, ha egy minta fájlt feltöltöl valahová, akkor kipróbálhatom.

Nem tudom, hogy az az eee pc hogyan kezeli a slotokat, legrosszabb esetben módosított biost kell keresni hozzá, ha korlátozzák a használhatóságát. A második pcie slot nem mindig teljes értékű, van hogy csak usb lábak vannak bekötve, így csak mobilnet kártyához jó. Ennek utána kell nézni. Ha normál slotok, akkor mindegy melyikben van.

Ha a drivere fel van telepítve, akkor minden program tudja használni ami külső codec-eket is tud kezelni. Xp-ből szerintem legalább sp2 kellhet.

(#86) balnan válasza azbest (#85) üzenetére


balnan
csendes tag

Kösz a gyors választ. A slotokban SSD-k vannak, ezért remélem teljes értéküek. A BIOS szűrés már rázósabb, azt hiszem azt csak próbával lehetne ellenőrizni. Ha valakivel kipróbálhatnám az ujabb (5 végű) BMC-t az lenne a tuti. Hátha van valakinek akit érdekel.

(#87) balnan válasza azbest (#85) üzenetére


balnan
csendes tag

Olyan MP4 1080p videofile amit játszanék pl. itt megtalálható:
http://prohardver.hu/dl/cnt/2011-05/72332/P5030126.MP4

(#88) azbest válasza balnan (#87) üzenetére


azbest
félisten

kipróbáltam bcm70015 kezeli, használja hozzá a kártyát

(#89) balnan válasza azbest (#88) üzenetére


balnan
csendes tag

Nagyon köszönöm. Az interlace probléma zavaró, mert nem is értek hozzá. Ugyanakkor sok DVB-T felvételem van, nem a netbookon nézném, de néha belepillantanék a 2TB diszkembe és ahhoz jó lenne. Azt olvastam a KMPlayer is jól megy a kártyával. Nosza letöltöttem a legújabat (KMPlayer_EN_3.0.0.1442.exe) Abban vannak mindenféle beállítások, pl ez is ami a képen látható és itt interlaceről beszélnek. Nem segítene itt valamilyen beállítás? (Most látom ideiglenesen nem lehet képet feltölteni). Akkor csak igy: Beállítások, Video feldolgozás, video leképezés.

(#90) balnan válasza azbest (#88) üzenetére


balnan
csendes tag

Mint mondtam nem értek ezekhez, de

A videofile-om paraméterei MPlayer szerint: Video #1 ID : 1 Format : AVC Format/Info : Advanced Video Codec Format profile : Baseline@L4.1

A BCM970015 pedig a leírás szerint ezt támogatja: H.264/AVC High Profile@Level 4.2 up to 40 Mbps

A két format profile nem azonos. Lehet, hogy utóbbi felülről kompatibilis?

(#91) azbest válasza balnan (#89) üzenetére


azbest
félisten

Ha hardveresen végzi a dekódolást, utána nem tudom hogy működnek -e rajta a filterek. Esetleg megpróbálom, hátha jó lesz.

Persze az nem baj, hogy a hardver jobbat is tud, mint amilyen a videó. Akkor van probléma, ha a videó komolyabb fajta tömörítést használ, mint amit a kártya támogat (olyankor vagy problémás a lejátszás, vagy egyszerűen le is passzolja és szoftveresen próbálja mással lejátszatni a program)

(#92) YumeD


YumeD
tag

Furcsa viselkedik vele a FlashPlayer.
10.3 & 11.2b2 -> Accel video decoding, sw video rendering (30-40% procc, t7300, thinkpad t61, nvidia quadro nvs 140). Fullscreenben "észhez tér" accel lesz a video render is es 5% körüli a procterhelés.
11.x aktuális verzió -> accel video decoding egyeltalan nem veszi be hogy itt bizony van egy bcm70015, diagtoolban sem látszik hogy történne valami.
Jah, Win7 x64, legfrissebb driverek, aero kapcsolgatas/letiltas ki/be mar megvolt, nvidia drivercserebere is. Ötletek / nállatok is ezt csinálja esetleg worksforme[tm]? :)

[ Szerkesztve ]

(#93) azbest válasza YumeD (#92) üzenetére


azbest
félisten

Van egy tálcára kiülő progi, DTS_Info.exe: ez mutatja hogy mikor van használatban a kártya.

Nálad viszont nvidia gpu van, ami elvileg maga is hardveresen gyorsítaná a dekódolást. Lehet, hogy nem is a bcm végzi ezt nálad hanem a quadro.

Ja igen, tudom már.

A böngészők 32 bitesek a 64bites win alatt is.
Ha legfrisebb bcm drivert (3.6.9 ) használod, és az x64-est tetted fel, az bizony kifelejti a telepítésből a 32bites fájlok felmásolását.

A korábbiak 3.5-ig bezárólag csak 32 bites programokat támogattak, ezért ott csak 32 bitest rakott fel a driver. A legújabb 64bitest is támogat... pontosabban mivel elfelejtették felmásoltatni a 32-es fájlokat a program files x86-ba, ezért csak 64bites programokat támogat. Pár hozzászólással ez előtt írtam, hogy mely fájlokat hová kell másolni, hogy menjen 32 bites programokkal is a gyorsítás az új driverrel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#94) YumeD válasza azbest (#93) üzenetére


YumeD
tag

3.5.0-val is ezt csinálta...
Amugy mint irtam, 10.3 meg legujabb beta2-es sel beveszi(bezoldul a dts ikon, meg a diagtool is mutatja) csak a megjelenitessel vannak problemak(amig nincs fullscreenben a video, addig ahogy elnezem a procit hasznalja skalazasra...)
szerk. amugy kb semmit nem er az nvidias gyorsitas(16 db sp), amig fel nem huzom 680Mhz korulire,addig akad mint a disznó, és még utánna is jobb a bcmé)

[ Szerkesztve ]

(#95) azbest válasza YumeD (#94) üzenetére


azbest
félisten

ha az ikon zöldet jelez, akkor nem érdekes mit hisz az ablakos flash :)

(#96) azbest válasza azbest (#95) üzenetére


azbest
félisten

Ja igen, a skálázást a proci vagy a videokártya végzi, nem a bcm. A bcm a dekódolást csinálja.

Nekem is van T61-es, de csak intel X3100-zal. Flash 11 alatt feketelistára tette az adobe a régebbi (nem HD) intel gpu-kat, így mindig szoftveres a skálázás, de ettől még mindig a bcm végzi a dekódolást. Most flash 10.3-ra váltottam vissza mert youtube-on sok videónál rossz minőséget adott a szoftveres skálázás.

(#97) azbest válasza azbest (#96) üzenetére


azbest
félisten

Az előző kommenttel kapcsolatos fejlemény:

a régebbi intel gpu-khoz ellérhetővé vált újabb driver:
945, G35, GM965, Q965, 946, G33/31, Q35, Q33 [link]

A driver a windows 8 részeként jelent meg, de telepíthető Windows 7 alá is (és valószínűnek tartom a Vista kompatibilitást is).

Letöltési linkek (Windows update direkt link):
8.15.10.2548 (04-Oct-11) 64bit: [link]
8.15.10.2548 (04-Oct-11) 32bit: [link]

Talán a legfontosabb újdonsága, hogy kompatibilis a Flash 11 hardveres módjával azoknál a gpu-knál, ahol elérhető a pixel shader 2.0 támogatás, pl: X3100.
(A korábbi drivereket nemrég feketelistára tette a koruk miatt az adobe).

Telepítés: a cab fájl kicsomagolása után az eszközkezelő driverfrissítés részével.

(#98) azbest


azbest
félisten

Egy linuxos okosság, ami visszajelzi a kártya használatát:
http://code.google.com/p/indicator-crystalhd/

Egyébként ubuntu 12.04-ben eleve tartalmazza a drivert, csak telepíteni kell.
apt-cache search crystalhd
kilistázza a csomagokat amiket fel kell tenni. Bár a grafikus szoftverközpontban rákeresve is kilistázza.

[ Szerkesztve ]

(#99) azbest válasza azbest (#98) üzenetére


azbest
félisten

Ha még nem írtam, akkor linux alá útmutató a driver telepítéshez:
http://code.google.com/p/indicator-crystalhd/wiki/CrystalHDHowTo
A firmware fájlokat se felejtsük el a /lib/firmware -be másolni. Az ubuntus beépített driver nem igazán működött, míg ezzel sikerült gyorsítással lejátszani videókat az ubi 12.04-en. A bcm70012-vel próbáltam ki a beépített Totem playerrel.

VLC-ből a 2.1 fogja alapból támogatni, még forrásból lehet feltenni ha azzal szeretnénk használni.

[ Szerkesztve ]

(#100) LámaZ


LámaZ
addikt

Csak egy gondolat, ha valaki még erre jár:
Olyan ötletem támadt, hogy egyes notikat a videovezérlő chip firmwarének frissítésével lehetne alkalmasabbá tenni Full HD videók lejátszására.
Nekem Mobile Intel 945 Express Chipset Family van, és igazából az 1920x1080-as videók a notebook képernyőjén jól mennek. a gond akkor van, amikor kikapcsolom a notebook képernyőjét, és a videót egy 23"-os külső Full HD-s monitoron nézem.

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.