Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Itthon nem működne, ugyanis nem egyetlen járműhöz van kötve a parkolási jog, hanem bármely mozgáskorlátozottat szállító járműnek joga van ott megállni.

Visszaélések ellen legegyszerűbben térfigyelő kamerákkal lehetne tenni valamit, az összes többi megoldás megkerülhető.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) jFox válasza Depression (#1) üzenetére


jFox
őstag

Itthon bármilyen tecnikai megoldás kevés volna. :( Ahhoz, hogy bármi is változzon alapvető szemléletváltásra lenne szükség minden embernél. Az meg lehetetlen. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3) dabadab válasza Depression (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Itthon nem működne, ugyanis nem egyetlen járműhöz van kötve a parkolási jog"

De mukodne, csak nem az autoba, hanem a kartyara kellene tenni a jeladot.

DRM is theft

(#4) #51736960


#51736960
törölt tag

persze, mert mindig a legjobb helyekre festik fel a mozgássérült jelet...
ha a parkoló legtávolabbi részébe raknák a rokihelyeket, senki nem foglalná el :D

(#5) neverDell válasza dabadab (#3) üzenetére


neverDell
tag

A cikk alapján valami aktív eszközre gondolnék, amit az autókban kellene elhelyezni. Azon agyaltam, hogy - ha ez valóban így van - ennek mi értelme? Nem lenne egyszerűbb egy ú.n. contactless smartcardot használni "jeladónak"?

(contactless smartcard, az magyarul érintésmentes okoskártya? :) )

[ Szerkesztve ]

(#6) dajkopali válasza neverDell (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

az "electronic tag"-et nem tudtam, hogy pontosan mi
most megnéztem egy híradós tudósítást, hát ott is csak egy pillanatra villan fel, és nem is egyértelmű, de mintha egy kártyát használnának
hm, át is írom, inkább valamilyen passzív eszköz lesz ez

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) Telomanikus válasza dabadab (#3) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Pontosan. :K Bár ezeket a BMW,Ferrari tulajokat nem biztos, hogy megrendíti a bírság. :(((

[ Szerkesztve ]

(#9) dabadab válasza Telomanikus (#7) üzenetére


dabadab
titán

Jobb helyeken nem csak birsagolnak, hanem elviszik az autokat, az meg azert eleg elrettento tud lenni, foleg, hogy a merleg masik serpenyojeben csak annyi van, hogy "nem kell gyalogolnom plusz tiz metert".

DRM is theft

(#10) Depression válasza dabadab (#3) üzenetére


Depression
veterán

Ha egy kártya nálad van, az még nem jelenti azt, hogy a jogos tulajdonosa is. Magyarul mondva semmit nem ér az egész. Tényleg csak rögzített érkezéssel és távozással lehet igazolni, hogy a sofőr jogosulatlanul használta a mozgáskorlátozottaknak fenntartott helyet.

A legtöbb visszaélés (itthon) rokonok (nagyi, stb) kártyájával történik, ami pont ezzel a megoldással nem ellenőrizhető.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#11) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Szerintem szánalmas...mármint az aki tényleg szinte fölöslegesen...jogosulatlanul használja...mert lusta, paraszt. Odaérkezik egy valóban mozgássérült és mehet a parkoló végére.

(#12) pilóta


pilóta
nagyúr

Szerintem azzal lehetne megoldani, hogy a bunkó tahó paraszt módon jogosulatlanul odaparkoló autó motorháztetejébe vagy szélvédőjébe bárki büntetlenül belekarcolhatná százasszöggel hogy "bunkó tahó paraszt vagy".

Gyorsan megszűnne a jogosulatlan parkolás... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) Telomanikus válasza pilóta (#12) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Ez jó ötlet, bár szerintem lehetne kötetlen, hogy mit írjon bele... :D

(#14) BiP válasza dabadab (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen ám, csak ha kártyát tudnak szerezni a tahók (lefizetik az orvost, stb), akkor chipes kártyája is simán lesz.

(#15) jFox válasza Telomanikus (#11) üzenetére


jFox
őstag

Az emberi lustaság határtalan. Szilveszter előtt az @LDI parkolóban le voltak zárva még a mozgássérült helyek is a tüzijáték árusokk végett. (Mondjuk ezt sem értem miért nem lehetett a parkoló másik végébe telepíteni. :F) Hová állt a tahó? A bolt bejáratához! :(((
Meg a bicikli tárolókhoz. :( Ezeknek nem akadály semmi!

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#16) Psych0


Psych0
őstag

persze hogy nem a ferrarit meg a hummert fordította fel a bácsi... :(((

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#17) zozzo698


zozzo698
tag

Gyerekek én sem parkolok mozgássérült helyre, de azt azért vegyük már észre, hogy a parkolóhelyek közel 30% mozgássérült (van ahol 50%). De ha már ennyi helyet biztosítunk nekik akkor a nőknek is lehetne SŐT kellene mert nem tudnak parkolni......ezért is használják sokan a mozgássérült helyet mert szélesebb....

tel.:0630 942 (79) 13

(#18) Ringman válasza zozzo698 (#17) üzenetére


Ringman
nagyúr

WTF?

tán ingyen plusz oktatást ne adjunk a rosszul parkolóknak? basszus akkor gyakoroljon, vagy ne vezessen.
mondjuk talán Svájcban van külön női parkolóhely de utánanézni lusta vagyok :)

(#19) Psych0 válasza zozzo698 (#17) üzenetére


Psych0
őstag

Ha nem tudnak parkolni, akkor hogy kaptak jogsit?!

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#20) dabadab válasza zozzo698 (#17) üzenetére


dabadab
titán

"de azt azért vegyük már észre, hogy a parkolóhelyek közel 30% mozgássérült (van ahol 50%)"

Ezt hogy sikerült összeszámolnod?

DRM is theft

(#21) #51736960 válasza Psych0 (#19) üzenetére


#51736960
törölt tag

egyszerű, nem azt a tételt húzták rutinvizsgán.
a párom pölö nem tud tolatni, képtelen felmérni, hogyha hátrafelé megy a kocsi, akkor merre kell tekerni a kormányt. komolyan, félelmetes még csak nézni is mit művel, mégis érvényes jogosítványa van...

#20: egy kicsit túlzott a kollega, de azért vannak helyek, ahol tényleg fura a helyzet.
például múlt héten voltam egy vidéki termálfürdőben, volt 10 vip hely, 10 roki hely, a többi "normál" meg az épülettől távolabb a sárban...

(#22) jFox válasza zozzo698 (#17) üzenetére


jFox
őstag

Én úgy tudom, hogy a parkoló méretétől és funkciójától függően meg vannak határozva a mozgássérült parkolóhelyek száma. Ezen felül nálunk is vannak női sőt nagy családos parkolóhelyek.
Párom sem tudott rendesen parkolni, de őt bosszantotta is és lementünk többször gyakorolni. Most már ügyesen beáll szinte bárhova. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#23) Syl válasza zozzo698 (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Tessék!
Szegedi Árkád - tetőparkoló!

:W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) BiP válasza Syl (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

:) Vicces.
De szerintem nincs is ezzel baj. A nő nem szenved annyit a parkolással, és a Te kocsid is kisebb eséllyel lesz megkarcolva.
Nagycsaládos parkolóhely szintén hasznos, hiszen nagy eséllyel jönnek nagyobb egyterűvel, ill. babakocsival, és akkor jól jön a kocsi melletti plusz hely. (meg hogy ne úgy kelljen a gyereket bepréselni a résnyire nyitott ajtón :) )

A Tahók, akik meg azon panaszkodnak, hogy miért a rokkantparkoló van a legközelebb a bejárathoz, és kellően parasztok, hogy odaálljanak, meg lustaságból képtelenek +50métert gyalogolni, azok meg inkább örüljenek, hogy csak a lustaság akadályozza őket.
Még cipekedni sem kell, hiszen a kocsiig el tudja tolni a bevásárlókocsit. Na mindegy, ezt tudja mindenki, csak a célcsoport nem képes felfogni.

[ Szerkesztve ]

(#25) pilóta válasza Syl (#23) üzenetére


pilóta
nagyúr

De pont az oszlop mellé! Az veszélyes :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26) Psych0 válasza #51736960 (#21) üzenetére


Psych0
őstag

Az autóvezetés veszélyes üzem, mint a repülővezetés, ott mégsem kaphatnak jogsit azok, akik nem tudnak leszállni, mert nem azt húzták.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#27) rainmen válasza Ringman (#18) üzenetére


rainmen
aktív tag

Németországban ki van táblázva, hogy "Frauenparken" :K

(#28) #51736960 válasza rainmen (#27) üzenetére


#51736960
törölt tag

igen, de ott értelme is van a dolognak, mert németországban a női parkolókat biztonsági okokból forgalmas helyekre rakják, közel a bejárathoz, plusz jellemzően kamerával megfigyelt területre.
egyébként a németek elég jól vezetnek, a nőket is beleértve. (és a bevándorlókat leszámítva, azok horror vezetési "kultúrát" hoztak magukkal otthonról)

(#29) rainmen válasza #51736960 (#28) üzenetére


rainmen
aktív tag

Aha. Csodálkozva néztük, az okot keresve, mitől női parkoló. Lemértük, de a szélessége ugyanannyi volt, mint a többinek, tehát ez nem könnyítés.

(#30) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

"De a magyar viszonyokat ismerve sajnos nálunk még ennyi eredményt sem hozna egy ilyen megoldás, hiszen nem is a jeladók buherálása kezdődne meg, hanem egyszerűen hivatalosan szereznék be azok is, akiknek ez nem járna."

Ez a szomorú, hogy Magyarországon tényleg ez lenne. Megelőzni úgy lehetne, hogy csak az veheti fel a mozgássérült kártyát, akit látnak is hogy mozgássérült...(ez se jó mert beleül egy kerekesszékbe és úgy megy be...) :(

Akkor kezdjük az oktatást az iskolákba!

essexboy

(#31) BiP válasza essexboy (#30) üzenetére


BiP
nagyúr

...iskolákban!

Bocs, de nem tudtam kihagyni :)

(#32) essexboy válasza BiP (#31) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Jogos! :B Akkor kezdjük velem, megyek is az első padba :DDD

essexboy

(#34) pilóta válasza Kalandor (#33) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jaja.
Viszont a kigyúrtkopaszhetesbéemvésodaparkolós lehet, hogy mégis jogosan áll oda, hiszen szellemi fogyatékos szegény (mondjuk jogosítványt meg nem feltétlen kellene adni neki akkor... :D)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#35) rainmen válasza pilóta (#34) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ő olyan indokkal áll oda, hogy ha beszólsz, jogosulttá tesz a rokkant-parkoló használatára. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.