Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jeni


jeni
félisten

Az LG és a Samsung kijelzők gyártó soraik lesznek majd leépítve?
Lassan a Samsung az összes telóikba más gyártó LCD-it építi be.
Így is baromi drágák a jelenlegi Samsung mobilokban a saját kijelzőik!

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Akkor gondolom a TCL 10 Próban saját Oled, a TCL 10L-ben pedig saját gyártású LCD került?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

6.67"-on az 1080 x 2340 elég vacak, ha amúgy a panel jó is.

(#4) hogabesz válasza Fred23 (#3) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Galaxy A70 6,7" 1080x2400 teljesen rendben van.

(#5) Fred23 válasza hogabesz (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Megszokás kérdése lehet. Én 5.5"-on vagyok 1440 x 2560-on, azaz megszoktam az 534 ppi-t. Feleségem S10e-jével összevetve is látom a difit sokszor (5.8", 1080 x 2280, 438 ppi).

(#6) janeszgol válasza Fred23 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Az a pentile miatt lehet? Mert egy 400 ppi már bőven elég kategória. Kizárt, hogy a fölött észre veszed a különbséget. De persze tévedhetek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) Fred23 válasza janeszgol (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem tudom, hogy az S10e pentile -e, a Sirocco viszont az. Mégis akkora a felbontásbeli difi, hogy időnként látszik. Nem gyakran azért, és teljesen jól el tudnék lenni az S10e-vel is, de nagyfelbontású YouTube videóknál és képnézegetésnél egyértelműen nálam jobb az élmény feleségem szerint is. Nála nincs is értelme ugye egy videót 1440p-n lejátszani...

(#8) Scarabeus válasza janeszgol (#6) üzenetére


Scarabeus
tag

5.5on is látni szerintem is (Oneplus One FHD vs Samsung S7 Edge QHD), na és 6.67en, meg lassacskán már 7.0 colos telefonokon? Aki nem látja szerintem bármi offense nélkül de nem jó a szeme, illetve az is lehet szemüveg kell. Mert hiába nézi az ember a 4K TV-t is -1.0 dioptriás szemmel szemüveg nélkül, persze hogy nem fogja látni. :)

És ide is muszáj leírnom, ha már erről a kijelzőről szól a cikk. Ezért a pénzért ez a felbontás 2020. augusztusban: :N

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#9) holozis_HUN válasza Scarabeus (#8) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Szerintem felesleges 400 PPI fölé menni.

Nem azt mondom, hogy nem látható a különbség, de az aksi kárára megy, főleg 120Hz körül.

Általános távolságban nézve, nem pixelvadászkodva, elenyésző a különbség.

Szerintem akkor lesz érdemes fellépni 1440p felbontásra, ha lesz hozzá 5000-5100 mAh aksi minimum és variable refresh rate, okosan kezelve, hogy ne zabálja le a magas Hz feleslegesen az aksit. Így kompenzálva a felbontás miatti többlet SoC és kijelző fogyasztást. Nyilván ehhez kell szoftveres háttér, hogy az Android és az appok okosan tudják kezelni a képfrissítést.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10) #95462144 válasza janeszgol (#2) üzenetére


#95462144
törölt tag

Igen.

(#11) kakuk.tamas válasza Fred23 (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A Huawei Mate 20 Pro és a P40 Pro között ~100PPI különbség van (a Mate 20 Pro javára), de mégis azt mondom, hogy a P40 Pro-nak jobb a kijelzője. A Mate-et másfél évig nyúztam, most másfél hónapja a P40-et.
Ha jók a színek, és a fényerő, nem veszed észre a különbséget.

És nem, nem rossz a szemem. Évente van látásvizsgálatom a munkahelyemen.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#12) Scarabeus válasza holozis_HUN (#9) üzenetére


Scarabeus
tag

Én értem, de manapság vezetéknélküli QI kompatibilis power bankok is léteznek nagyon maximum 10 ezer forintért. Arra ráteszed a telód, ha nem kocsiban ülsz, vagy magaddal viszed ha menni kell valahova. Minden második-harmadik éjszaka rádugod a powerbankot is a töltőre, reggel lehúzod. Mindenre van már ma megoldás, csak lehet valakinek kényelmetlen. Annak pedig meg kell adni a döntés lehetőségét, hogy natív QHDn, vagy inkább FHDn szeretné használni. Csak ami natív FHD csúcstelefonként, ott ez ugrott.
Nekem egyébként QHD 6.67tel 90hzn 5h SOT van. Bőven elég. Mivel konstans áram / powerbank közelében vagyok nincs rá igényem, hogy csak 2 naponta kelljen tölteni (igaz nekem csak kábel játszik most, nincs QI a telóban.)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#13) joey04


joey04
titán

XIAOMI MI 10 ULTRA AND REDMI K30 ULTRA WILL REACH GLOBAL MARKETS LATER

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) #24536576 válasza holozis_HUN (#9) üzenetére


#24536576
törölt tag

Samsungon elhanyagolható különbség van a FHD és QHD mód fogyasztása között. Szerintem sokaknál az a gond, hogy összehasonlítgatják a kijelzőket. Valódi használatkor nem hiszem, hogy két telefont néznek egyszerre egymás mellett.

(#15) holozis_HUN válasza #24536576 (#14) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Igen, de szerintem csak azért hanyagolható el, mert mégsem ugyan az egy natív FHD panel, mint egy QHD leskálázva. Maga a kijelző más, AMOLED esetén ugye a pixelek magukat világítják meg.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16) Graphics válasza joey04 (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oké jó... Ne kiabálj.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Blizzardking válasza Scarabeus (#12) üzenetére


Blizzardking
őstag

És ide is muszáj leírnom, ha már erről a kijelzőről szól a cikk. Ezért a pénzért 5 óra sot 2020. augusztusban: :N

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#18) Scarabeus válasza Blizzardking (#17) üzenetére


Scarabeus
tag

Miért nem az akkumulátor kapacitását növelik a gyártók 6-7000 mAh-ra, a töltési sebesség növelése helyett? Csak nem fizikai korlátai vannak jelenleg? :B

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#19) Blizzardking válasza Scarabeus (#18) üzenetére


Blizzardking
őstag

Totálisan félreértetted az iróniát melyet papírra vetettem.

Vót má hogy mindenki a kamera felbontására gerjedt, az akkor divatos HD kijelzőn nézegették 800x-os nagyítással a minél több megapixeles képeket. És csak ez számított, a megapixel.
Aztán a kijelző felbontására matyiztatták rá a gyártók a népet A szakértőkből álló törzsközönség egy méterről meglátja a századmilliméteres pixeleket, ha ezzel igazolni tudja a felesleges beruházását, és ezért még fórumokon veszekedni is képes. Ahogy audiofil fórumokon sokan vannak akik egy denevértől vették kölcsön a hallásukat.
Aztán most bele lett kombinálva a képfrissítési frekvencia a felbontás g-pontba, vak aki nem azt hirdeti, hogy 120Hz alatt lehetetlen olvasni a mobilarénát, meg nézegetni a menő hátlapot.

Csak egyszer érnénk már meg, hogy az üzemidő legyen a matyifaktor. :O
400-420ppi, 60 Hz, és 14 óra sot, 3 nap használattal. Ez lenne az én telefonom.
5 óra sot-ért akkor se adnék három-négyszázezr forintot, ha közvetlenül a látóidegemre csatlakozna és az hinném navigálás közben hogy gokartozok.

Ja a másik kedvencem: " 2020. augusztusban"
Mintha az idő múlásával évente duplázódna az emberiség látásának, hallásának minősége. :DDD

Vegyük már észre, identitást akarunk ezektől a szaroktól, és ehhez keresünk indokot!

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.