Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tomp válasza MeszesKPT (#48) üzenetére


tomp
félisten

A konzol által adott képnek mi köze ahhoz, hogy a TV maga nem bírja el az androidos játékot? Semmi.
Aki játszani akar a
Inkább a "teszt" vérzik sok sebből. Ez egy olyan dobjunk már össze mi is egy gyors tesztet mert már minden oldalon megjelent a teszt cikk lett...

(#52) MeszesKPT válasza tomp (#51) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Valóban félreértettem, hogy te a tévé saját játék futtatási képességére írtad, arra meg valóban alkalmatlan a gyenge hardver miatt.

Jelen generációhoz valóban jó. Ha valaki már a következőben gondolkodik, annak nem a legjobb választás, de az ár fényében ez megbocsátható.

A cikk pedig elég pongyolán fogalmaz, ebben teljesen egyetértünk. Játékos képességek miatt mindig Rtingsen kell körülnéznem.

(#53) Kiskutya válasza MeszesKPT (#52) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha köv generációra nézzük akkor HDMI 2.1 a tökéletes de olyan tévét még nem sokat találsz. Amúgy meg biztos vagyok benne hogy simán lehet majd ezen a tévén is játszani a köv generációval.

hmm...

(#54) fomo válasza AxBattler (#5) üzenetére


fomo
újonc

en is

(#55) Botika89 válasza Kiskutya (#53) üzenetére


Botika89
tag

Persze hogy lehet biztos hogy rosszabb nem lessz mint a mostani generáció!legalább is a ps4 pro nálam hibátlanul gyönyörűen megy! :C

(#56) tomp válasza MeszesKPT (#52) üzenetére


tomp
félisten

Nekem amúgy meg sem fordult a fejemben, hogy játékot telepítsek. Eleve az volt az első dolgom, hogy a Play Játékok appot letiltottam, hogy ne mutassa mert nekem default hülyeség TV-re játék...
Igen a PS5 nem fog 120Hz-en menni csak 60-on. Talán túlélik majd az emberek. Azért az sem csúnya.
Ebben a TV-ben TV hardver van és nem gamer hardver. :)

(#57) katona84


katona84
tag

Szép és jó, de hol lehet élőben megtekinteni ezeket a tv-ket?

(#58) tomp válasza katona84 (#57) üzenetére


tomp
félisten

Pár hete az Alzánál meg lehetett nézni. Van nekik külön TCL sarok az áruházban.

(#59) AxBattler válasza tomp (#58) üzenetére


AxBattler
félisten

C815 is ki volt állítva?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60) tomp válasza AxBattler (#59) üzenetére


tomp
félisten

Igen. Gyakorlatilag az volt középre téve mint egy zászlós hajó. :DDD

(#61) nightmare13 válasza tomp (#56) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ó, én még abban se vagyok biztos, hogy egyáltalán a 4k/120 FPS lesz a jellemző a következő generációban. Inkább 4k/60 vagy 2k/120 felskálázva.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#62) ezanevmarfog


ezanevmarfog
csendes tag

2020-as tv-ben alapnak kéne már lennie egy usb 3.0-ás portnak. "2 db usb 2.0" pff.

(#63) AxBattler válasza ezanevmarfog (#62) üzenetére


AxBattler
félisten

Miért, mit akarsz rá felmásolni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64) Kiskutya válasza ezanevmarfog (#62) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ez engem is érdekelne hogy minek? Nekem külső hdd van rákötve minden működik tökéletesen.

hmm...

(#65) Botika89 válasza Kiskutya (#64) üzenetére


Botika89
tag

Nekem is külső hdd van!én nem érzem hogy kéne a3.0 !ezzel is megy úgy ahogy kell! :)

(#66) lmno válasza Botika89 (#65) üzenetére


lmno
őstag

Egy 100 gigás filmnél már nem árt, főleg ha bele akarsz tekerni.
De igazából nem az a kérdés hogy minek, hanem hogy miért nem fér bele a 200 (vagy akár több 100) ezres árba egy évek óta létező szabvány.

(#67) Kiskutya válasza lmno (#66) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én úgyan ezt nem értem a Samsung meg az új LG tèvèknèl hogy a dts miért nem fér bele az árba pedig ott van 5-600 ezer is egy tv meg sincs benne....

hmm...

(#68) #72042496 válasza Kiskutya (#67) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mehet az akár 5-6 millió fölé is, de annyiért sincs. :)
Vagy inkább: :(

[ Szerkesztve ]

(#69) Kiskutya válasza #72042496 (#68) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tudom csak megy itt a sírás mintha más gyártó annyira elkényeztetné a vásárlókat. Mivel vannak dts filmeim nekem fájó lenne a hiánya azért is néztem olyan tévét ami tudja kezelni. Az hogy nem usb3 gyakorlatilag észre sem veszem.

hmm...

(#70) lmno válasza Kiskutya (#69) üzenetére


lmno
őstag

Nekem a B8 Oledben még van DTS, utána szedték ki. Lehet hogy valami jogi/licensz para miatt.

(#71) #72042496 válasza lmno (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

A tavalyi 9-esekben is van még, az idei LG tévékben nincs. Annyi csak az oka, hogy így nem kell fizetni a licenszért. Hasonlóan, a HDMI 2.1 FRL is 48 Gbps volt tavaly, ezt külső chip kezelte. Az idén integrálták mert olcsóbb, viszont csak 40 Gbps-t tud a saját chipjük. Vágják a költségeiket, ahogy csak bírják.

[ Szerkesztve ]

(#72) Kiskutya válasza lmno (#70) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen tudom sajnos az új modellekben már nincs a samsung meg már tavaly se rakta bele....

hmm...

(#73) Cassi


Cassi
senior tag

Sokat javult a TCL, de ez az idei EU-s sorozat még mindig nem az igazi. Talán majd jövőre, igaz, hogy tavaly is így volt. Ha az 55" méretet nézzük, akkor kb. 340e Ft-ért lehet most kapni az LG B9-et és a Samu Q80T-t, mindkettő egyenletesen jó az RTings-es pontszám alapján. Ezekhez képest szerintem nem jó kompromisszum se a C715, se a C815, nem elég erősek ezek a panelek.

(#74) Kiskutya válasza Cassi (#73) üzenetére


Kiskutya
veterán

C715 65-ös ára kB 260 körül mozog. Nem is egy kategória az általad felsofoltakkal, főleg ha azok 65-ös árait nézzük. 260ba mutass nekem 65-ös valós alternatívát. Va panel 10bit qled.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#75) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Annyi baramságot irtak már hogy pc-vel nem jo ez a tv gondoltam kipróbálom. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#76) pucu9011


pucu9011
csendes tag

Sziasztok. Most vagy én vagyok hülye vagy a TV nem tudja, de van lehetőség hogy a TV távirányítójával irányítsam a set up boxot? Ha nem muszáj nem akarok 2 távirányítót is használni. A régi samunál minden gond nélkül működött itt még csak erre utaló beállítást sem találok. :F

(#77) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Ez a tévé tudja a HBO Go-t, Netflix-t, 4K YT-t?

Nézte valaki hogy az 5 év gyári gari mit jelent?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#78) Kiskutya válasza embe (#77) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen tudja. 5 év garancia mint az LG-nél a 2 év.

hmm...

(#79) embe válasza Kiskutya (#78) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#80) Kiskutya válasza embe (#79) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha ezt a tévét választod nézz be a tcl topikba sok hasznos infó lesz róla mert már vettünk páran.

hmm...

(#81) embe válasza Kiskutya (#80) üzenetére


embe
nagyúr

Egyelőre ár/érték arány alapján ennek a modellnek áll a zászló. Most fút pár projekt ( így ha csak valami kihagyhatatlan akció nem jönne ) ami elsőbbséget élvez, utána jön a tévé vásárlás.
Egyébként mi lehet esetleg versenytársa ebben az árkategóriában?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#82) Kiskutya válasza embe (#81) üzenetére


Kiskutya
veterán

Melyik méretet kellene?

hmm...

(#83) embe válasza Kiskutya (#82) üzenetére


embe
nagyúr

55" elég.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#84) Kiskutya válasza embe (#83) üzenetére


Kiskutya
veterán

55-ös tévéket nem néztem nem tudom hogy mozognak árban. Én 65be vettem 260 volt kB telekomtól vagy 3 hónapja. Akkor szerintem ebben az árban nagyon jó vétel volt. Mindenképp va paneles qled tévét akartam. Jobb áron volt mint a Samsung és nekem a szinvilága jobban is tetszik, lg ips panel után nekem a Samsung tévéknél túl élnénkek a színek. Itt szép természetes a fű pl szép zöld nem neonzöld.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#85) Osynho válasza Kiskutya (#69) üzenetére


Osynho
addikt

Tv választásnál hogy lehet döntő szempont a beépített lejátszó tudása? Aprópénzért kapni külső lejátszókat, amik nem csak a formátumok támogatásában jobbak fényévekkel a beépített szükségmegoldásoknál.

(#86) Kiskutya válasza Osynho (#85) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én teljesen jól elvagyok a beépített lejátszóval is. Amúgy én inkább netflix vagy hbo go-t nézek. PC-ről meg plex.

hmm...

(#87) Vig Zsolt


Vig Zsolt
tag

Szép vékony design + 5 év garancia
De 4K-hoz elég kevés a 60Hz képfrissítés.

(#88) Botika89 válasza Vig Zsolt (#87) üzenetére


Botika89
tag

Ott c815 ha kell a 120 hz :) 4k hoz miért lenne kevés a 60Hz?

[ Szerkesztve ]

(#89) Bear16


Bear16
csendes tag

Nektek működik a lejátszás bármilyen USB-s eszközről (pendrive, telefon, egyéb). Nekem úgy tűnik, mintha semmit nem látna belőlük, nem jelennek meg az eszközök, van erre esetleg megoldás?

˝Die Basis jeder Grundlage ist das Fundament!˝

(#90) baticool333


baticool333
csendes tag

Sziasztok! Nagyjából végigolvastam az itt leírtakat és lenne néhány kérdésem. Egy ismerősöm 65c715-öséhez volt szerencsém és nagyon megtetszettek a színei és a feketéje. Hálóba szeretnék egy hasonló megoldást, viszont egy 55-öst váltana le és a 65 túlzás lenne oda, úgyhogy maradnék az 55c715-nél. Sajnos nincs beőle kiállítva a közelemben, úgyhogy csak a 65-öshöz tudok viszonyítani. Észrevehető a különbség a kettő között? Jelenleg samsung-ok vannak itthon, nem az olcsó 100ezres kategóriák, de borzasztó rajtuk a kontraszt és a fekete, nagyon fakó rajtuk a kép és az egyikhez már majdnem havonta járt a szerelő, így elhagynám ezt a vonalat.

(#91) #04441088


#04441088
törölt tag

A fehéregyensúly erősítés dolgokat hol találom? A tesztben lévő ideális beállításból tök sokat nem találok.

(#92) #04441088


#04441088
törölt tag

Ez a Google assistant voice control hogy működik? :DDD

(#93) GhostRider93


GhostRider93
tag

En mostanában vennék 65 colos tv-t és gondolkozom egy 65c715 es egy samsung QE65Q60T között ami a márka belépő szintű qled modellje és a tesztek alapján egyenlőre jobban tetszik a samu . Ha bárki tud érvet mondani pro kontra szivesen várom.
Inkább filmezésre lenne a tv nem játszok rajta. Ha játszanék nem VA panelben gondolkoznék.

[ Szerkesztve ]

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#94) GhostRider93


GhostRider93
tag

Vagy 65p815. Mind hasonló árban van jelenleg.

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#95) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Sziasztok! Egyik ismerős vett ilyen TCL Tv-t.
5.1-erősítővel össze kötve csak Jack rész működik, viszi ki a hangot. Optikain keresztül nem. Ez mitől lehet? :U

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#96) CrazySouls


CrazySouls
kezdő

Hali!
Normális ha 65"-os TCL C715-ön ilyen a kép? [kép] [kép]
Főleg sötét részeknél látszódik és pl játékokban, FIFA menüjében.

(#97) y2K_o


y2K_o
csendes tag

Sziasztok! 2 tv-vel találkoztam aminél ugyanúgy tapasztalható volt egy olyan probléma, hogy hdmi forrásból a hdmi erősítőre küldött hang 1 vagy több másodpercet csúszik. Ha a tv hangszóróját használom nincs csúszás az apple tv-ről, de ahogy rákötöm az erősítőt, csúszik. Be van állítva a passthrough úgyhogy nem kéne probléma legyen vele, de olyan mintha a tv figyelmen kívül hagyná… Erre talált már valaki megoldást? Biztos hogy nem egyedi eset, mert 2db c715 is pontosan ugyanazt produkálja xboxon, ps-en és apple tv-n.

(#98) bokrosolajos válasza y2K_o (#97) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Igen, furcsálltam én is. szájról olvasással a késleltetést 170-re állítva lett jó. Azt nem tudom milyen érték a 170, míniuszban 50 a vége, pluszban talán 200

(#99) kenwood


kenwood
veterán

A regi Sony tvm egyik funkciojat keresem, de nem talalom a C715-ben. Arrol lenne szo, hogy az egyik hdmire egy pc van kotve, es azt szeretnem, h a pc bekapcsolasakor a tv is kapcsoljon be magatol. Tud ilyet?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#100) pro70


pro70
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen gyémántot, anélkül hogy kipróbáltam volna:W Van vele sok bajom, de a legjobban a netflix és youtube nézése közben az a brutális szaggatás. Lehet rajta javítani vagy dobjam ki a francba :DDD

Köszi

(#101) pucu9011 válasza pro70 (#100) üzenetére


pucu9011
csendes tag

Ajánlom a TCL fórumot. Egyébként nagy valószínűséggel egy frissítés megoldja a problémát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.