Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Komcsi


Komcsi
tag

Lehet én nem vagyok nagy szakértő benne, de árulja már el valaki minek kell notebooknak külön hűtés? Vagy csak a az emberi tudat hogy legyen? :F
Még ha gaming notebookja is van, az is tuti 17", de ez csak 15" támogat ha jól értelmeztem.
Ettől független jól mutatnak :D

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#2) Móci


Móci
addikt

Ezekkel a notebook hűtőkkel egész jókat lehetne dobálózni. Az utolsónak eléggé bumeráng formája van, kipróbálnám, hogy repül... ;]
Sok értelmét egyiknek sem látom.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) Flame_ válasza Komcsi (#1) üzenetére


Flame_
tag

Sok notinál elérhető relatív jobb hűtés, mivel egy ilyen cuccot az aljára téve már nem takarja el a kedves júzer a szellőzőnyílásokat. Meg ne tudd hány puha ágyon használt, túlmelegedett notit láttam már :) Asztalon használva meg vagy nem jelentkezik ez a probléma, vagy pár Lego kockával vagy félbevágott pingpong labdával költséghatékonyan el lehet érni a csodát.

Annak, hogy a műanyag burkolatot kívülről hűtse az ember, annak tényleg nem sok értelme van a legtöbb példánynál. Esetleg ha pont ott van egy szellőzőnyílás...

(#4) milbo


milbo
aktív tag

Nekem olyan hűtő volt amiben három 8cm-es venti dolgozott. A 17-es gép egész alját szellőztette. Jó hűtés volt, kordában tartotta játék közben is a masina hőmérsékletét. Az akkor erősnek számító X1800 melegített rendesen. A hírben szereplő termékek közül talán a Mini az ami kellene.

(#5) Komcsi válasza Flame_ (#3) üzenetére


Komcsi
tag

Értem. Itt nem számoltam az ágyon játszadozókkal :D Tehát ha értelem szerűen használja az illető, akkor nem kell.
(Esetleg ha pont ott van egy szellőzőnyílás...) Annyi Notebook van mint égen a csillag :)
Az a lényeg legyen mire költeni... :C

Móci! Bumerángozhatok veled? :U ;)
Jó hogy nem csak én gondolom így a notebook hűtő dolgot!

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#6) atti_2010 válasza Komcsi (#5) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A notebookok átlagéletkora 3 év, ez a nagy hőterhelésnek tudható be, innen nem nehéz eldönteni hogy aki szereti a gépét megéri e egy hűtőt vásárolni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7) Komcsi válasza atti_2010 (#6) üzenetére


Komcsi
tag

Én szeretem a gépemet. Természetesen asztali gépezet, és annyit költök rá amennyit nem sajnálok(Olyan nincs :N ). Lényegében igazad van, de én személy szerint notebookhoz nem vennék ilyet. Bár nem nekem készülnek, hanem a nagyközönség számára. Ízlések és pofonok. :)

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#8) Eddie141 válasza Komcsi (#7) üzenetére


Eddie141
senior tag

Azért, ha jobban belegondolsz, akkor utazáskor sem jönne olyan rosszul :) Elég kellemetlen amikor már úgy égeti az öled a notebook, hogy nem birod tartani. És annyira nem is drága egy ilyen szerkezet, hogy ne érje meg.
+lehet olyat is kapni, ami pont olyan szögbe állítja neked a gépet, hogy nagyon kényelmes írni rajta. Nem olyan rossz ez, hidd el ;)

Az antec hűtő elég jól néz ki. Kiváncsi lennék a teljesítményére.

(#9) Komcsi válasza Eddie141 (#8) üzenetére


Komcsi
tag

Na ezzel az utazás dologgal megfogtál :K

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#10) Móci válasza Komcsi (#5) üzenetére


Móci
addikt

Felgyújthatlak? :D :D
Amúgy ha asztalon van a notebook, valóban elégnek kell lennie a gyári hűtésnek.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) Eddie141 válasza Komcsi (#9) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hát igen, égett már le a lábam south park közben a vonaton. Na az az igazi 3d :DDD

(#12) Bluegene válasza Komcsi (#7) üzenetére


Bluegene
addikt

meg talán halkabban teszi a dolgát a gép mivel alacsonyabb fordulaton jár a noti ventije, ugye ami a notebookhűtőn van azokat alig hallani

talán idle-ben is de terhelés alatt biztos halakbb lesz a gép

tehát:
1. esetleg halakbb lesz
2. megnöveli az élettartamot, főleg nagytejesítményű notiknál
3. nyugodtabb vagy, h nem kell gariba vinni
4. leviheted a fűbe/kerttbe, az ágyadba az öledbe nyudotan notizni
5. ad egy dőlésszöget a notidnak: kényelmesebb gépelni

kb 10K-t kérnek el egy ilyenért vagy kevesebbet, sztem megéri ráadásul ha egyszer megveszed használhatod a hkövetkező gépednél, nem avul el

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13) Komcsi válasza Móci (#10) üzenetére


Komcsi
tag

Ne bánts! :DDD

Igen, ha az asztalon van, de ahogy Flame_ és Eddie141 kolléga is rátapintott a lényegre, az emberek erőszeretettel használják máshol is a gépet, nem csak asztalon :)
Így egy picit kezdem értelmét látni, de akkor se vennék! Ha égeti a combom, mérgesen összecsukom :))

Bluegene: Ez testszik, leviheted a fűbe/kerttbe . Por-kosz nem megy bele a szellőzőnyílásokon? :F ;)
Használhatom a következő notebookomnál? De ha jól olvastam akkor 15"-ig jó ez. Mi van ha én 17", vagy annál nagyobb notebookot veszek utána?

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#14) Sicilian


Sicilian
addikt

Az utolsó az nagyon future :K

nothing is true everything is permitted..

(#15) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Jó egy hurka a CPU hűtés. Ettől azért még az EKL is komolyabb. De a venti színért piros jár. Illik az új Giga színvilágba :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) Bluegene válasza Komcsi (#13) üzenetére


Bluegene
addikt

hát nemtudom, sztem pont hogy a lakásban van a legtöbb por

a földet nem hinném h felszippantaná a pázsiton, ahhoz a földszemcsék túl nehezek, pláne ha nem csontszáraz

De ha jól olvastam akkor 15"-ig jó ez. Mi van ha én 17", vagy annál nagyobb notebookot veszek utána?az a te bajod :D :W vegyél 15-öst az még a hordozható kategória, egyébként ha megnézed rá lehet rakni a nagyobbat is, ok lelóg a széle és?, ugyanúgy hűti

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#17) Komcsi válasza Bluegene (#16) üzenetére


Komcsi
tag

Falun lakom, ha fizetnének se tenném le itt a notebookom a földre. :N
Persze rá lehet tenni de, mindenek megvan a maga szerepe. Teljesen igaz :R

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#18) Bluegene válasza Komcsi (#17) üzenetére


Bluegene
addikt

van egy ilyen pannon(v tcom?) reklám ahol a csaj a pázitban netezik, onnan vettem

nem rako le a noti a fűre(mert az ténylegnem jó), hanem a hűtőt rakod le és rá a notit, comprende?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#19) Komcsi válasza Bluegene (#18) üzenetére


Komcsi
tag

Teljesen értem mit mondasz. Azért annyira ne nézz h.......k :) Nem kell mindent komolyan venni na :DDD

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#20) Bluegene válasza Komcsi (#19) üzenetére


Bluegene
addikt

biztos megvan annak a feelingje h a párzsitban fekve netezni egy parkban

mondom valamelyik szolgáltató plakátján láttem

ilyet csak notihűtővel lehet :), mert elég ciki ha bedarálja a fűszálakat a venti :N , bár nem tudom az is lehet lehajlítja őket a rács, mindenesetre ki nem próbálnám

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#21) Komcsi válasza Bluegene (#20) üzenetére


Komcsi
tag

Én is láttam! Nem tudom én se melyik szolgáltató.
Te vennél csak azért hogy a pázsiton tudj notebookozni? :)
Tehát csak arra akartam itt rátérni, hogy csak akkor kell szerintem egy ilyen ha annak tényleg haszna és előnye van.
A te esetedben a példa a pázsit, de a kollégák mondtak itt tök jó példákat. Ha másra nem, ezekre a helyzetekre tényleg jól jöhet egy ilyen hűtő csoda! :C

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#22) Bluegene válasza Komcsi (#21) üzenetére


Bluegene
addikt

1. esetleg halakbb lesz
2. megnöveli az élettartamot, főleg nagytejesítményű notiknál
3. nyugodtabb vagy, h nem kell gariba vinni
4. leviheted a fűbe/kerttbe, az ágyadba az öledbe nyudotan notizni
5. ad egy dőlésszöget a notidnak: kényelmesebb gépelni
6. nem avul el, új notidnál is használhatod

több előnye van :K, ilyet egyszer megveszel, oszt csók, ha esetleg a ventik elkopnának az évek alatt, kis barkácsolással beépítesz egy újat szvsz, tehát ez nem fog elavulni

aki megengedhet magának egy notit és kényeztetni szeretné(pláne ha 400-600K-s árkategóriájú ;], vagy félti mert msi vagy acer :P ), annak tök jó, szal van értelme és punkt

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#23) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Csak szolok, az utolso (bumerang) 17"-ig jo!

Amugy nekem is 17" notiam van...elgondolkodok ezen a hutos dolgon, plane h valaki bedobta a kozosbe a 3 ev atlagos elettartam => homersekelet miatt :Y

OK

(#24) Komcsi válasza Bluegene (#22) üzenetére


Komcsi
tag

:R Gondolom akkor veszel egyet!? :R

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#25) Bluegene válasza Komcsi (#24) üzenetére


Bluegene
addikt

asztalim van :)

nem tudom, tervezek notit is majd elválik

mert lehet sokat fogok utazni

egyébként vaterom magának barkácsolt egy passzív noti hűtőt fémlemezből, rajta kerekek is vannak így ki be csúsztatni tudja, jól is érzi magát rajta a bivaly EX720-asa

asszem vmi hűtőgépnek volt vmi hátlapja, egy ezüstszínű fémlemez, a széle pedig lehajlott(azzal volt felcsavarozva, tehát lyukak is voltak), arra rácsavarozott két kis apró kereket és kész a notihűtő hulladékból, és még szöget is ad a gépeléshez

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#27) Z_A_P válasza Kalandor (#26) üzenetére


Z_A_P
addikt

Dokkolon nincs venti alulrol :)

OK

(#28) Komcsi válasza Bluegene (#25) üzenetére


Komcsi
tag

Jó a barkácsolt dolog, néha jobb is mint a bolti :)
Na ezt 100%-an elismerem, hogy utazásnál a notebooknak nincs párja.

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#29) Bluegene válasza Komcsi (#28) üzenetére


Bluegene
addikt

na véleményezzétek:D[link]

a vaku miatt ilyen, egyébként szép csillogós ezüst(van valami felületvédelme hisz vmi hűtőgépről származik)

jól vezeti a hőt, megfogod tök hideg

na szal az elején van egy foganytű ott megemeled, és betolod a "garázsba", mögé ha papírmunkád van

az elején van még kétoldalt párna(talán szétvágott papucs anyaga), h ne karcolja az asztalt

sztem max egy órát szöszmötölt vele, és megspórolt egy szent Istvánt, és még a környezetet is védte hisz ez szinte hulladék, sztem nem csúnya(de nem is szép)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#30) Z_A_P válasza Bluegene (#29) üzenetére


Z_A_P
addikt

Azt nem tudom h mennyire van megemelve a noti, hogy jarjon a levego a alatt is? Szerintem ez fontos!
Baba szappan?
Car design & technologie? Ez tetszik! Jo konyv? :)

OK

(#31) Komcsi válasza Bluegene (#29) üzenetére


Komcsi
tag

Hát :R kíváncsi lennék egy ilyen alkotás és egy boltban vásárolt termék közti hatásfokra!
Megéri-e venni :DDD vagy üssünk össze valamit otthon? :) Vagy jobb-e a passzív, mint az aktív? Tessék hölgyeim és uraim, a kérdések adottak. Dúrjuk fel a Google-t :P

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#32) Bluegene válasza Z_A_P (#30) üzenetére


Bluegene
addikt

sztem vmi szakmai/műszaki dolog, nem olvastam

nem lyukas a fémlemez ugyan, hisz elsősorban nem a hűtés volt a cél hanem hogy ki be lehessen tolni sztem

de így utólag biztos hűti a notit, hisz a fémlemez átvesz sok hőt amit a noti termel, elvezeti és leadja, illetve amit alul beszív levegőt, azt is lehűti

én se hittem h komolyabb hűtési funkciója lenne, de mikor megláttam a hírben szereplő passzív hűtést, végülis ez is az

hozzá kell tenni h ez a gép nagyon nagyon ritkán van megterhelve(email, net, irodai munka), plusz van neki egy kis segítség a hűtéshez így teljesen jó

az is lehet a mikrosütő hátulja :D most jut eszembe, kábé akkora

abból is lehetne barkácsolni, hisz azokon rács is van :)) odacsavarozol egy ventit(bár nemtom usb-s venti létezik ami halk is)

tehát irány a szeméttelep :DDD

azért az h vannak kerekei sztem praktikus, mert abbahagyod a munkát, lecsukod a notit és hátratolod így felszabadul az asztalod, kár h a gyári notihűtőkön nincs, illeteve azt nem fúrhatod fargahatod mert a gari

szal barkácsolni megéri

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#33) Komcsi válasza Bluegene (#32) üzenetére


Komcsi
tag

Szerintem ez az a kategória (email, net, irodai munka) , amikor teljesen mindegy hogy van-e plusz hűtés, vagy nincs. Erre a tologatás dologra biztos megfelel, de hogy hűti-e, azért arról megnéznék valamit. Teljesen mindegy, mert az otthoni célra biztos 100%-an jó. :R

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#34) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A passzív hűtés miben is fog segíteni nekem?
Csak mert a noti műanyag alja nem hiszem, hogy olyan jó hőleadó volna...:F

Ebay-ről rendeltem én pár hónapja egy hűtőt a netbook alá, de nem sokat használtam. Azt meg sem említeném, hogy 2000ft-be került, és kenterbe verte az összeset, amit itt bemutattak.:U

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35) Bluegene válasza Komcsi (#33) üzenetére


Bluegene
addikt

valamennyire biztos hűti, hisz hideg tapntású(elvezeti a hőt)

azonkívűl szöget is ad neki

miért ennyi erővel az Antec Notebook Cooler Basic hűtőből se néznéd ki, én se h ez ér valamit, pedig ér hisz notihűtő

ez ráadásul nagyobb, igaz cserébe nem lyukacsos

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#36) Komcsi válasza Bluegene (#35) üzenetére


Komcsi
tag

Biztos hogy hűti valamennyire, csak azért írtam hogy megnézném valahol/valamilyen összehasonlító tesztben, mert kíváncsi ember vagyok.
Most hogy z0d1AK is leírta a véleményét saját tapasztalatából adódva, úgy gondolom hogy akkor a passzív a nyerő. :K De hát várjuk ki, lesz itt még kolléga aki megírja melyik lehet a jobb és hasznosabb :))

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#37) Bluegene válasza Komcsi (#36) üzenetére


Bluegene
addikt

énszerintem a lapitól is függ melyik a nyerő

ha nagyon halk géped van, és nem túl nagy teljesítményű, akkor jó a passzív, mert szöget ad, picit hűti is talán, öledbe teheted stb

ha muscle-lapid van akkor pedig nem árt egy aktív, ventillátoros hűtő, ha nem akarod h krájszisz közbe megadja magát és megsüketülni se akarsz ahogy visít a ventillátor

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#38) z0d1AK válasza Komcsi (#36) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az én véleményem alapján passzívat választasz??
Az érdekes.
Szerintem nincs értelme a passzív hűtésnek. Fentebb olvasható, hogy hát az ágyban használva nem árt, mert nem takarod el gép szellőző nyílásait, de én erre a célra 25dolláros passzív hűtés helyett egy 10 éves, akkor 2800ft-s csillagászati atlaszt használok, ebben a pillanatban is.:U

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#39) Komcsi válasza z0d1AK (#38) üzenetére


Komcsi
tag

Uhh igazad van. Nem jól értelmeztem az írásod. :R
Atlasz :DDD Ez tetszik :K

Bluegene : krájszisz?? :) , nem Crisys akart lenni?

Egy a lényeg, hagyjuk szabadon a nyílásokat és nem lesz gond, probléma...

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#40) z0d1AK válasza Komcsi (#39) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ugyan azt tudja az atlasz is szinte, mint a passzív hűtés, csak nincs kifúrva 100x.
A műanyag nem a legjobb hővezető, illetve amúgy sem érintkezne a noti aljával, ezért sem látom azt a pluszt benne, ami miatt megérné megvenni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#41) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom mennyire jó ötlet a passzív hűtés a notiknál. Átveszi a hőt a fém, kéne egy ventillátor, ami "elszívja" róla, szvsz.

(#42) Bluegene válasza ^Clown (#41) üzenetére


Bluegene
addikt

én szerintem ami vaternak van, vágsz rá egy kört alátolsz egy hangtalan coolink ventit és kész a tökéletes noti hűtő

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#43) z0d1AK válasza Bluegene (#42) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem ilyen volt, 2000 ft-t megért.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#44) Bluegene válasza z0d1AK (#43) üzenetére


Bluegene
addikt

annyit igen, és halk volt? :)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#45) ^Clown válasza Bluegene (#42) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Aki szeret barkácsolni, annak biztosan jó :) Én úgy vagyok vele, ha kiadok súlyos ezreket valamire, akkor azt ne kelljen itthon kókányolnom :)

z0d1AK: diszkófényeket ki lehet rajta kapcsolni, vagy 365 nap karácsony van a szobában? :)

[ Szerkesztve ]

(#46) z0d1AK válasza Bluegene (#44) üzenetére


z0d1AK
veterán

Végül is nem volt hangos. Hallható volt, mint minden ventilátor, de nem volt zavaró hangja.
És a 12-es venti nagyjából lefedte jó részét a 10"-os gépemnek.

(#45) ^Clown: nem lehetett kikapcsolni, viszont gyengébb volt a fényereje, mint a képeken, egyáltalán nem zavart. Nem olyan ledek kerültek bele, mint amik az olcsó házak bekapcsoló gombjaiban vannak, ami megvakít, ha szemből nézel bele.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47) Tomcat


Tomcat
őstag

Ez a GlacialTech Igloo 5760 egész korrektnek mutatkozik 17€ áron. Irodai gépekbe valószínűleg ilyet fogok rakni miután a gyárilag mellékelt procihűtő-ventilátorok elkezdenek zörögni.

Tomcat

(#48) nubcsabee


nubcsabee
csendes tag

A babakék GlacialTech egesz korrektnek tűnik. Tetszik

(#49) Dyno


Dyno
veterán

Tetszik ez az új Igloo remélem lesz majd valami nagyker akinek köszönhetően újra kaphatóak lesznek nálunk a termékeik.17€ ~4K annyiért egész jó.

(#50) bigga


bigga
aktív tag

Ez az Igloo AC vetélytárs lehet ilyen áron, hogy hogyan teljesít? Az jó kérdés..
Notira hűtést meg csak ventiset kéne már..

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.