Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Tim82-nek giganagy pluszpontot javasolnék :R :B

az anyukáknak a játszótéren meg (indekszes hagyomány szerint) süncsaládot :(( :o

kurvára felidegesít sokszor az, hogy az emberek sokszor mennyire keresztülnéznek egymáson, észres sem veszik, ha baja van a másiknak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) rekid válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


rekid
addikt

Sajnos ez van ma..
Neked pedig 1 pirospötty. Viszont a mentők számát írd be a telefonodba. 104. Jah és a tűzoltokat rendoroket is.
Nekem is be van írva nem azert mert nem tudom hanem azért mert pánik helyzetben nem fog eszembe jutni lehet. (Balesetnél leszakadt karnál vérző fejjenél stb.. stb.. ezek láttán azt is elfelejtenem lehet hogy hivnak..persze lehet nem de jobb felkeszulni )

Gyáva népnek nincs hazája!

(#3) Mr.Csizmás válasza rekid (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

előzőből kifelejtettem:
fél off

104 elsőnek, mentsük ki az embereket
105 ha ki van mentve, oltsuk el a tüzet
107 ha eloltottuk lehet helyszínelni

így nekem egyszerűbb megjegyezni, mint százhat százhét tűzoltó, mentő, rendőr, mentő most melyik is az.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Az a szégyen, hogy én is nagyon sok ilyen helyzettel találkoztam, és a legtöbb ugyanilyen volt: sok szemtanú és egyik sem segít. Amit még észrevettem, hogy ez inkább a nagyvárosokra jellemző, főleg BP. Na itt aztán vért hányhatsz a Móricz közepén 1 millió ember között, azok majd szépen kikerülnek... :(

(#5) JanFe


JanFe
aktív tag

Tim82 gratula :C jol tetted hogy hivtad a mentoket
Sajnos olyan vilagban elunk ahol az emberek nem torodnek egymassal :((

[ Szerkesztve ]

"There is nothing permanent except change"

(#6) rekid válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


rekid
addikt

Hát, van benne baki. :)
A mentős nem fog bemenni a tuzbe kimenteni senkit oda a tűzoltó megy. :) Ettől függetlenül ha igy könyebb megjegyezned a számokat akkkor jegyezd mindegy csak tudd. :)
A szituaciótol függ kit hivsz először, egyebkent ezek ertesítik egymást. Ergó ha tűz van és ház ég a tűzoltók átszolnak mentőnek és rendőrségnek is. és stb. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7) rekid válasza ThaBoss (#4) üzenetére


rekid
addikt

Nagy tömegben a legrosszabb rosszul lenni ugyanis érvenyesul a felelősség megoszlás.. (majd hivja valaki a mentőt..aztan a vegen meg senki..) :(

Gyáva népnek nincs hazája!

(#8) ThaBoss válasza rekid (#7) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Pontosan. Ugyanez az én elképzelésem is: valaki rosszul lesz, az emberek meg úgy gondolják, hogy rajtuk kívül még van 100 szemtanú, majd azok közül valaki segít/hívja a mentőt... Nagyon rossz hozzáállás! :(

(#9) rizso válasza ThaBoss (#8) üzenetére


rizso
addikt

Sajnos ez megy ma mindenhol :(

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#10) stavross


stavross
tag

Én kétszer kerültem ilyen helyzetbe hogy mentőt kellett hívnom!

(Egyszer egy idősebb bácsi lett rosszul a Fehérvári úti vásár csarnokban, egyszer pedig egy részeg csöves forma emberke hányt vért egy kocsma előtt)

Mindkétszer a 112-t hívtam és a rendőrségre csörgött elsőnek, onnan kapcsoltak.

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#11) mephi666 válasza ThaBoss (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát jah... eddig én 2 esetben hívtam a mentősöket (szerintem mindkétszer piás volt a figura), az első esetben mondta is a mentős csaj, hogy már jelezték és úton vannak... második esetben meg az 5. emeletről láttam, hogy 1 figura fekszik a járda mellett úgy, hogy teljesen ki volt tekeredve a lába... páran azért megnézték messziről, amikor arra jártak, de senki nem telefonált... én hívtam a mentősöket, akik ki is jöttek kb 5perc alatt és bevitték az ürgét már a saját lábán... szerintem 1 hívást bárki megengedhet ilyenkor... főleg, hogy ingyenes... én inkább amellett vagyok, hogy telefonáljon be az ember n+1-ediknek ahelyett, hogy ott haljon meg valaki amiatt, hogy senki nem telefonál...

Tim: jól cselekedtél... szerintem én sem hagytam volna szó nélkül, hogy a játszótérről b@sztak segíteni :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) ThaBoss válasza mephi666 (#11) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Azért jó látni, hogy vannak még páran, akik eléggé rátermettek az ilyen helyzetek kezelésére, respect nekik! :R
A sajnálatos tény sajnos az, hogy a legtöbb ember nem azért nyúl a telefonja után, hogy segítséget hívjon, hanem hogy fényképezhessen... :(((

(#13) fricz19


fricz19
őstag

nálunk is volt ilyen., kb 8-10 éve.
édesanyám az ablakban dohányzót, mikor látta hogy valaki összeesik
gyorsan telefon mentő, erre a diszpécser hölgy mondta:"biztos csak részeg"
nem voltak hajlandóak kijönni,csak akkor mikor édes anyám felöltözött lement a panelból(5. em) és elment hogy megnézze(ez kb 10perc).
nem volt részeg, valami rohamot kapott, igaz nem emlékezett semmire az úr!

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#14) bjay


bjay
tag

szánalmas hogy idáig fajult az emberiség... és ki tudja, hogy milyen mélyre lehet még süllyedni... :F :(

- Katona! Mit érez, amikor látja hazánk zászlaját lobogni? - Szelet. :D

(#15) Bubu79


Bubu79
addikt

A közömbösség már régóta tompítja a társadalmat, sajnos nem meglepő, hogy így alakult :(

Az emberek többsége úgy van vele, hogy ami nem érinti őt magát, azzal foglalkozzon inkább valaki más, úgyis akad egy Teréz Anya mindenhol, aki törődik az elesettekkel...

Nem csalódtam Benned ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#16) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Elég nehéz körülírni a véleményemet, hogy ne legyek félreérthető. Maradjunk annyiban, hogy én tovább mentem volna, ha meg még piás is, legközelebb a Duna medréből húzzák ki, ha rajtam múlik. Viszont amikor egy kutyus tetemét kirakták egy sarokra és másnap egy macsek is mellé került és a rendőr droidnak nehezére esett kapcsoltatni a menhelyet, akkor biza felkaptam a telefont és beszóltam. Nem a tetemek zavartak, egészségemet sem féltem holmi hullamérgek ide-oda, csak sajnáltam őket. Az embereket valahogy nem akaródzik mostanság. Biztos bennem van a hiba. Bár szerintem meg nem.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#17) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Ennyire futja nekünk. Nekünk az utcánkban nyáron abban a nagy hőségben egy idős bácsi biciklizett haza. Apám éppen akkor ment be az irodájába (ő is nagy biciklis) és látta ahogy elesik, de nem volt piás vagy ilyesmi, csak szimplán idős volt és a hőség betett neki. Szóval összeesett, és apa megállt, hívta a mentőket. A többi járókelő az utcában nem csinált semmit. Sőt, mivel nincs bicikliút, ugye a bácsi nem a járdán, hanem az út szélén tekert, és az autósok szó szerint elhajtottak mellette.

Neked meg hatalmas riszpekt, tegyünk a közöny ellen, nem kell a többi szintjére lesüllyedni, őrizzük csak meg emberségünket!

:R

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#18) VIC20


VIC20
őstag

Milyen jó, hogy vidéken élek, emberek közt, nem Pesten, állatok között...!

Phobos: Nem, nem vagy félreérthető...

[ Szerkesztve ]

(#19) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Maximális tiszteletem. :R

Egyszer én is futottam bele ilyen elesett bácsiba és bár felajánlottam segítségemet, nem igényelt ápolást, mert elég hamar kiderült, hogy másik dimenzióba van, úgy be volt b@szva. :DDD

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#20) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hasonszőrű élményem nekem is volt, csak ott én voltam rosszul.

Buszon állva éreztem, hogy esik a vérnyomásom, kezdett zsibbadni a karom, amivel kapaszkodtam. Korábban egyéb okokból volt már 2 KO ájulásom, ismerős volt az érzés. Nem akartam kiszolgáltatni magam, és ott helyben elfeküdtem a busz padlóján, lábamat feltettem a kapaszkodóra, amolyan rögtönzött sokk-fektetés gyanánt.
Így utaztam 15km-t (kb 45perc). A busz padlóján fekve, lábaimmal az egek felé, és a kutyát nem érdekelte, hogy mi bajom. Nem voltam koszos, átlagos diák kinézetem volt, kétkantáros táskával.
Lehet pont az hiányzott nekik az ingerküszöbhöz, hogy elvágódjak a buszban, de nem kockáztattam a kontrollálatlan esést, mert legutóbbi ájulásomnál liftben voltam biciklivel, és bizony alatta tértem magamhoz, ami nem volt kellemes...

Szóval tény. Nem törődünk egymással.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) Lenry


Lenry
félisten

Miközben a mentőbe kísérték a szerencsétlent, egy anyuka méltóztatott odajönni a játszótérről, és megkérdezni, hogy "Mi a baj, rosszul van a bácsi? Merthogy láttuk itt összeesni, meg markolászni a kerítést!".

ANYÁD! :W
többet nem mondhatok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Tim82


Tim82
nagyúr

Köszönöm mindenkinek! Kicsit el is feledkeztem az írásról, vasárnap írtam, még eléggé az élmény hatása alatt, nem vártam, hogy ilyen hamar megjelenik. ;]

Nem az a lényeg, hogy én megtettem azt az alapvető dolgot, hogy felhívtam ingyér' a mentőket, kivártam azt a 10 percet, amíg kiért stb., hanem hogy előttem harmincegynéhány ember nem tette meg. Ezen egy kicsit még mindig ki vagyok akadva.

És hát a kérdés továbbra is áll: ha én nem változtatok útvonalat, a bácsi ott fekszik, amíg magához nem tér annyira, hogy fel tudjon állni és továbbmenni, vagy amíg meg nem hal? Még mindig morfondírozok rajta, és szomorú, de arra jutok, hogy valószínűleg igen.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23) juhig12


juhig12
tag

ez így van. ez a magyar mentalitás, van egy ismerősöm, ő nem így tett.

látta hogy 5en belekötnek egy téren egy lányba.

ő odament, mert nem bírta végignézni az egészet, lek...t 1-2 az embereknek, de mivel biciklivel volt legurították az aluljáróba (kb 15m-t gurult a biciklivel) és hogy a végén koppant a feje a betonon, elkezdett ömleni belőle a vér, de már nem vette észre, mert ájult volt.

másnap reggel(!!!!!!!) hívta az első arra tévedő ember a mentőket.
mennyi volt az esélye, hogy elvérzik? -.-"
ez kéremszépen a magyar mentalitás.

és nem hiszem, hogy 1 vagy 2 ember ment el ott (móricz)
szal erről ennyit

az írással kapcsolatban, velem is megesett ilyen, igaz nem pont így.
az anyák meg neveljék csak a kölkeiket így. szép kis mentalitás lesz ebből

(#24) Pisztillus válasza Tim82 (#22) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Sajnos ilyen világban élünk. :( Ám ahogy Bubu is mondta: Nem csalódtam benned. Ha mindenkiben csak ennyi empátia lenne, mint benned, egészen más lenne ez a világ.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#25) Tim82 válasza Pisztillus (#24) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tisztelettel, de vitába szállnék veled. :)

Nem élünk "ilyen" világban. Ez - már elnézést - egy, az emberek által arra alkalmazott mantra, hogy igazolják mindazt a rosszat, amin nem mernek változtatni, szóval általában önigazolásként és önfelmentésként használják ezt a kifejezést. (Tudom, hogy Te nem.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26) DerDer


DerDer
tag

Ez sajnos igy mukodik, foleg otthon :(

Nem egy csunya videot lattam, amit most nem reszleteznek, es az emberek magasrol lesz@rtak, es nagy ivben elkerultek a helyszint. Gusztustalan :(

(#27) Tim82 válasza DerDer (#26) üzenetére


Tim82
nagyúr

És miért "működik így"?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28) jaja1981


jaja1981
addikt

Nem mernek segíteni.
Tele van a hírek trükkös rablásokról és rablógyilkosságokról.
2x meg kell gondolni, ki segít kinek.

Sajnos ilyen világ ez.

(#29) kételkedem válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


kételkedem
addikt

Ez annyira hasznos, hogy leírom még egyszer:

104 elsőnek, mentsük ki az embereket
105 ha ki van mentve, oltsuk el a tüzet
107 ha eloltottuk lehet helyszínelni

Lehet még hívni a 112-t, ami a központi segélykérő szám. Azonban mire az ott ülő diszpécser kiszedi belőled, hogy hol és mi történt, majd eldönti, hogy kiket kell riasztania, addig jó esetben már elindulhat a közvetlenül elért mentő.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#30) nem_tom


nem_tom
őstag

ennyit az emberekről. a közömbös szemtanúk is járhatnának így, megérdemelnék.

(#18) VIC20: nem értek veled egyet. az állatok sokkal értelmesebbek mint az átlag ember. :(((

(#31) Tim82 válasza jaja1981 (#28) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem látom be, hogy egy földön fekvő, öntudatlan embernek való segítségnyújtáson mit kell kétszer meggondolni. És azt sem látom be, hogy "ilyen világ ez". Mint lejjebb írtam, ezt a legtöbb ember önfelmentő mantraként mondogatja, igazolva magát, amiért nem mer az "ilyen világ" ellenében cselekedni.

Ezt az egész írást pont azért követtem el, hogy e mantramondogatás helyett elgondolkodtassak - hogy aki olvassa és legközelebb hasonló helyzetet lát, aszerint cselekedjen, hogy nem "ilyen világ" van. Vagyis tegye meg, amit emberségéből megtehet (és amit igazából, ha embernek akarja magát tartani, a szó pozitív értelmében, meg is kellene tennie).

(Félreértés ne essék, nem veled vitatkozom, csak a hsz.-edben mondottakra reagálok. :) )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Nekem eddig nem volt ilyen rossz tapasztalatom, mindig volt segítség ott, ahol szükség volt rá.

Néha látok embereket beesni a bicikli közé, vagy a lépcsőn feküdni, de tudom hogy pár óra múlva semmi baja nem lesz, mert kimegy a szesz a fejből. Tudom, mert már személy szerint felismerem őket, nem olyan nagy ez a város.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#33) Mazsika


Mazsika
őstag

így már én is segítettem fel egy öreget... de szerencsére ő csak ittas volt! elkisértem a lépcsőházig, nem győzte köszöngetni! de olyan jó érzéssel töltött el hogy segíhettem, még ha részeg is volt... :K

Dáccsika

(#34) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem lehet elégszer kihangsúlyozni azt, hogy földön fekvő emberhez mindenképpen oda kell menni, nem szabad elmenni mellette azzal a felkiáltással, hogy "á úgyis részeg". Nekem pl. nagyon nagy félelmem az, hogyha édesapám neadjisten rosszul lesz az utcán (túl az n+1-edik szívrohamán), nem fog neki segíteni senki...

Nekem egy ilyen sztorim van: a Margit hídnál szálltam le a HÉV-ről, kb. 2 éve nyáron. Látom, hogy egy jólszituált fiatal, 20 év körüli srác félig ül, félig fekszik a fal mellett. Egy másik utastárssal összenéztünk, majd ketten jól megráztuk a srácot. Egy darabig nem reagált, már vettem elő a telefonom, hogy na ebből mentő lesz, mire egyszer csak magához tért, felpattant, és se szó se beszéd elment :) Legalább nem volt komoly baja a srácnak :)

(#35) TESCO-Zsömle válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A sorrend inkább így néz ki:

107 - Biztosítsuk a helyszínt, hogy ne legyen nagyobb baj.
105 - Technikai mentés, sbesültek kiszabadítása.
104 - Sebesültek ellátása.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36) ijjájom válasza Tim82 (#22) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Jó, hogy vannak még normális emberek! Sajnos ilyennel és olyannal is találkozni.
A Névmisztika című írásomban szerepel egy hasonló eset, ahol a férjemmel segítettünk egy sérültnek, a sok-sok közömbös ember között, akik elmentek mellette, holott vérzett is.
De a Brutális állat II.-ben viszont a lányom megtámadásakor, senki sem segített, amikor vérző fejjel feküdtek a járdaszigeten.
Sajnos az emberek teljesen közömbösek egymás iránt. Elferdült világban élünk, egymást használják az emberek és a tárgyakat imádják, pedig ennek fordítva kellene lenni.
A nagylányom egy balesetnél segített így, megvárta, amíg a mentők kiérnek, addig bátorította a nénit, akit elütött egy autó.
Volt egészségügyi ismerete is, így nem nagyon engedte mozogni, stb.
Milyen érdekes, két év múlva az orvosi rendelőben beszélgettem egy nővel, aki elmesélte, hogy balesete volt, stb. stb.
Elmondtam, hogy a lányom is látott egy hasonló balesetet, ahol segített. Kiderült, hogy a helyszín és az időpont egyezik. Az idős hölgy könnyes szemmel mesélte, hogy amikor kinyitotta a szemét, azt hitte,hogy egy angyal hajol fölé, a szép szőke göndör hajával.
Ő volt a lányom! Büszke vagyok rá és Rád is! :R

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#37) elmoraan (r)


elmoraan (r)
aktív tag

Abba lehet fejezni az "ez magyar mentalitás"-os szövegeket. Szerte a világon lehet olvasni róla, hogy a metrón múmiát találnak, meg csontvázakat lakásokban, stb. Ez nem magyar, hanem ún. "modern" mentalitás. Egyszerűen minél több van valamiből, annál kevésbé veszünk tudomást róla. Ha van egy birkád, szalagot kötsz a nyakára, meg csengőt, és a nevén szólítod, ha elüti egy autó, akkor világfájdalmad támad, és rituális körülmények között földeled el a kerted végében, a helyet gondosan megjelölve. Ha van 800 birkád egy nyájban, és egyet elüt az autó, akkor megvonod a vállad, és azt mondod, hogy "maradt még ippen ölég", és aznap birkapörköltet vacsorázol.
Ugynaígy, ha egy lakatlan szigeten vagytok ketten, biztos, hogy általában érdekel, hogy mi van a másikkal. Ha kétmillióan vagytok egy városban, egy idő után immunis leszel az emberekre. Nyilván ettől még egy minimumszintet hozni lehetne, de a városi ember olyan fokú elbutuláson esik át, hogy az fájdalmas, és - ritka kivételektől eltekintve - visszafordíthatatlan.

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#38) Tim82 válasza elmoraan (r) (#37) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én legalábbis sehol nem írtam, hogy ez jellegzetesen magyar jelenség, nem is ezt a következtetést vontam le. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39) ^Clown válasza elmoraan (r) (#37) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

+1, nekem is kicsit elegem van már a folyamatos "magyar mentalitás", meg " szar Magyaroroszág, szar magyarok" rigmusokból.
Általánosságban beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#40) CYBERIA válasza ^Clown (#39) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nekem is! :U

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#41) elmoraan (r) válasza Tim82 (#38) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Há' azé' nem is Neked írtam. :)

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#42) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Köszi, hogy feltetted a sztoridat, és jól tetted, hogy kiosztottad a valóságról a puhatestű szülőt. (Bár az irodalmisággal lehet nem értenék egyet, de ott és akkor elnéztem volna. :U ) Amúgy szerintem annyira nem elveszett még az átlag pesti sem, csak annyi elfekvő alkeszt látni pesten padon, sarokban útfélen. Illetve még szipus gubbasztó fiatalokat, vagy akik próbálnak felállni és tántorogni, hogy megszokták a budapestiek, így már a fejükben meghozzák a döntést, hogy ez is csak egy függő vagy rosszul lett valamiért, így ha felmérésük szerint az előbbi, akkor már megtartják a távolságot. Azért belátom én sem vagyok annyira szociális, hogy minden alkeszhez odamenjek segíteni.

Jevons paradox

(#43) Kassadin


Kassadin
addikt

Durva, milyen dolgok megesnek manapság. Volt már rá példa hogy cukorbeteg embert alkoholistának néztek(ugyanis hasonlóak a tünetek), és nem nagyon hívott senki se mentőt. :U

(#44) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

a kutyasz*r tartotta életben, akár hagyhattad is volna :U

All Black...

(#45) bambano válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tudom, hogy két és fél éves, de azért csak beírom:
nem 104,105,107, hanem 112, általános össz-európai segélyhívó szám.
miért 112 és miért nem a többi:
- mert ott egy helyen fogadják az összes szervezet hívásait (egyébként is oda megy minden először) és tudják, kiket kell küldeni
- mert ez európai, nem magyar
- mert ezt BÁRMILYEN áram alatt levő telóról hívni lehet!!! mindenről. nem kell foglalkozni vele, hogy van-e billentyűzetzár, mert a telók szabvány szerint a 112 tárcsázásakor kioldják. nem kell foglalkozni vele, hogy van-e benne simkártya, mert ez általános vészhívásnak számít és sim nélkül is kimegy a hívás.

tehát nem kell agyonbonyolítani az életet, főleg vészhelyzetben vagy pánikban, hanem 112 és kész.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) #54715584


#54715584
törölt tag

Tudom már régi téma, de ez velem is megesett.
Egyszer rosszul lettem az Oktogonon délelőtt, munkába menet a szívem miatt. Majdnem egy órát feküdtem egy padon görcsben, mire egy olasz(!) apuka odajött a pár éves kisfiával... Ráadásul előtte még az ott lévő gyrososba is bementem egy üveg hűtött vízért, mert nyár volt, 40 fok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.