Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mickemoto válasza Ijk (#44) üzenetére


mickemoto
őstag

Hiába szaporodna jobban a középosztály, változás nem lenne mivel a szegénység mesterségesen van fenntartva, az oktatás, egészségügy stb.szándékosan van lenullázva.
Ezek csak tünetei a betegségnek amit nem is akarnak gyógyítani.

(#52) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

ezt a not se b*sztak meg rendesen mostanaban. csak a szar omlik a szajabol... rendesen rossz hallagtni.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#53) debrecenikri


debrecenikri
tag

Azért megnyugtató, hogy ezek a videók alig érnek el 50%-os like dislike arányt, legtöbbször még 10%-ot se

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#54) potyautas válasza mickemoto (#51) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Elkeserítő a legtöbb komment. Mondjon már valaki az ország történelmében olyan időszakot, amikor nagyobb volt a biztonság, és tervezhetőbb a jövő! Én az un. Ratkó korszakban születtem. Kiugróan magas volt akkor a születések száma. Ugye nem hiszi senki, hogy olyan bíztató volt a padlássöprés, a kötelező beszolgáltatások idején a jövőkép? Romokban az egészségügy, meg az oktatás? Nem igaz. 7 éves tb-tartozással is kifogástalan kórházi ellátást kapok. Az ipari iskolák tele vannak cigány gyerekekkel, de kevés szakmunkás lesz belőlük. Mondja meg valaki, hogy lehet őket bármire megtanítani! Nemrég írtam egy alkalmi munkatársról. 24 éves, 116 kiló, 3 gyereke van, 3 évig volt börtönben, az sem igaz amit kérdez, 1000Ft-os órabért követel, de semmit nem lehet önállóan rábízni, megbízhatatlan már a munkahelyen való megjelenése is. Semmiért nem felelős, mindenbe beleviszik mások. Milyen munkaerőt fog ő kitermelni, és milyeneket fog nevelni majdan a 3 lánya?
A gyerekvállalás mindenkinek a saját döntése, de ne okoljátok kizárólag a körülményeket!

(#55) Hieronymus válasza Silεncε (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Én valahogy nem tudom megérteni, miért kell a kivándorlókat hazaárulóként kezelni? Én is nagyon szívesen költöznék ki külföldre, mert sajnos ebben az országban nem sok jövőt látok,"

Bocsánat, előre is. Amit írni fogok, az általában igaz. Te csak a kiindulópontot adtad meg.

A kivándorláskor, olyan emberek tűnnek el, akik teljesítményre képesek. Ha Magyarországon -1, akkor máshol +1 hatékony munkaerő.
A maradó személyek többsége képtelen eladni a munkaerejét. Már vagy még Magyarországon sem. Szociálisan szükségszerű az eltartásuk. Pont. De a maradék tevékeny embernek egyre több emberről kell gondoskodnia.
Aki azt gondolja, hogy ennél már nem reménytelenebb a helyzet, az nagyot téved. Az idősek és betegek gondozásában, egy ellátottra, legalább egy személy jut, aki az ellátással foglalatoskodik. (Nyilván ez orvos, ápoló, takarító, masszőr, éjjeliőr.., közösen hozzák össze az elméleti egy főt.)
A helyzetet tovább rontja, hogy a mai emberek hosszabb ideig élnek, mint az elődeik, tehát hosszabb ideig szorulnak ellátásra. Azt is figyelembe kell venni, hogy egészségügy beteg orientált. Az egészséges emberekből nem sok pénz facsarható ki. Egy idős nyugdíjason Németországban nagyot kaszálnak. Ha valaki bekerül a rendszerbe, addig operálgatják, amíg bele nem hal. Húsz - harminc műtétet sokan kibírnak.

Kormányzati szinten ez folyamatosan csökkenő bevételeket folyamatosan növekvő kiadásokat jelent. Az Antall kormányzat alatt kevesebb mint egymillió fiatal és képzett munkaerő betelepítésében gondolkodtak. Persze ez csak terv maradt. Senki sem mert a darázsfészekbe belenyúlni.
Később már bele sem mertek gondolni. Ezért alakult ki, akinek nem tettszik, az nyugodtan mehet álláspont.

A helyzet megoldására, legalább három lehetőség látszik.
1. Betelepítés. (Erre már volt többször is példa, az ország történetében.)
2. A gyereknevelési kedv jelentős fokozása. (Rákosi idejében erőszakosan de, megoldották.)
3. Az ország hatékonyságának jelentős javítása.

A negyediket már le sem merem írni, visszalépünk, őjy tartomány szintjére.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#56) bitpork válasza potyautas (#54) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem tudom milyen kórházi ellátásod volt hibátlan , de remélem semmi komoly. Viszont a komolyaknál nincs időpont, a túlterhelt és alulfizetett nővérek lassan már csak emberségből élnek, az orvosok kiöregedtek, a csillivilli kórházakon a kivitelező haverok sz@rrá keresik magukat csak éppen nincs aki benne dolgozzon. De nem menjünk akkor egészségügybe bele: 3-4 hétre adnak időpontot autószerelők. Már ha annak lehet némelyiket nevezni. A Porsche Hungária helyi fiókja az általam ajánlott dupla órabért egyszerűen kiröhögte, a volt osztálytársam egyik alkalmazottja bejelentés nélkül lelépett ... és még sorolhatnám.
A nemzeti öntudat nem gyógyír semmire. Nem, még Trianonra sem. Csak segít nem a valós dolgokra koncentrálni.

A példádra pedig tudok másika mondani. Ott ül egy rakat retardált a parlamentben. És vezető beosztásban mond és tesz olyat ami szakmai szempontból védhetetlen, emberileg vállalhatatlan és ráadásul csak egy szűk kisebbség érdekeit szolgálja. Felelősek több tízezer ember nyomoráért és nem kevés életének tönkretételéért. Mindezt hatalmas jövedelem és juttatás kombóért. Mi ebben a jó?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#57) #00137984 válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


#00137984
törölt tag

Fehérváron szintén rengeteg a lézengő munkakerülő senki ember. Némelyik 3-4 gyereket is vállalt, hogy csak dolgozni ne kelljen. Munkára nem nevelte őket senki és a gyermekei is a börtönökben fogják magukat továbbképezni az életre. Amig a mások nehezen megkeresett pénzéből tartja el őket az állam és a dübörgő gazdasághoz semmi jót nem tesznek hozzá. Itt már fényes nappal képesek az autókat fosztogatni és a táskákból kiemelni ezt-azt, ezért van sok biztonságiőr és egyre több rendőr a városban... Sok a lopási kisérlet, és képesek a felbontott félig elfogyasztott csokit és üditőket otthagyni az árúházak polcain. Szomorú igazság, de a migráns kérdésben, a hazai népesség csökkenése ügyében sem fognak találni megoldást... Ha a kisebbségi kérdésben sem akarnak egyről a kettőre vergődni. A dolgozó munkást közben szépen megszakitják a gyárakban azért a néhány % további javulásért, és túlóráztatják őket amig ki nem égnek teljesen. 50-55 évesen meg csökkent munkaképességű lesz a fél ország, vagy meghalnak a nagy hajtásban a munkahelyen pont nyugdijazásuk előtt. Nyugdijkérdés megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#58) potyautas válasza Hieronymus (#55) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

...vagy be kell látni, hogy nem kell mindenáron fejlődni! Nem lehet a végtelenségig fokozni a fejlődést. Köztudott, hogy a városi ember a legkiszolgáltatottabb. Csak a munkaerejét tudja eladni. Azért kap pénzt, amiből megélhet. Ha nincs pénze, éhenhal. Ellenben vidéken...különösen tanyán...el tudja magát tartani. Ha nem, így járt. A gazdálkodás területigénye miatt viszont nem tud végtelen számú embert eltartani. És itt találjuk magunkat szemben a túlnépesedés problémájával megint. Csakhogy a létbiztonságunkhoz olyan utódok kellenek, akik hajlandóak minket eltartani akkor is, amikor magunk már nem leszünk erre képesek! A világ másik feléről ideáramló primitív tömeg erre aligha lesz hajlandó. Ezért kell saját utód!

(#59) lezso6 válasza potyautas (#54) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hópehely-generáció van most, én is ebbe tartozom. Mindenért hiszti van, semmit sem becsülnek meg, csak az a fontos, hogy jól járjon. Persze, Magyarországon a helyzet szar, de ez akkor sem Afrika.

Jobb közeg itthon csak akkor lesz, ha hajlandóak vagyunk felnevelni egy jobb generációt. Ez nem úgy működik, hogy nem teszek semmit, mert itt szar. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#60) #00137984 válasza merkucyo (#24) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ez mind merő igazság. :D

(#61) potyautas válasza bitpork (#56) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Járóképtelenséget okozó stroke elég súlyos? (nem személyesen érintett) Az országgyülési képviselőket pedig mi választjuk. Nem személyesen mi mindet, de a jelenleginél nincs jobb módszer. Nem csak nálunk, hanem sehol sem.

[ Szerkesztve ]

(#62) weiss válasza Lauda (#45) üzenetére


weiss
addikt

Szlovákiai jelentkezik. Mesélj légy szíves, mert én nem látom azt a nagy lepusztultságot.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63) Lauda válasza weiss (#62) üzenetére


Lauda
félisten

Mit meséljek? Lepusztult szar utak, épületek, környezet. Én ezt látom.

(#64) edari válasza Lauda (#63) üzenetére


edari
őstag

Mo különb?

(#65) #00137984


#00137984
törölt tag

Nagyszüleink korában túlnyomórészt voltak a nagycsaládosok. Ez részben a vidék miatt volt igy. Dolgoztak a földeken és gondozták a jószágokat. Ez volt az életük. A túlzott városiasodás után ez az életforma átalakult a mai bérmunka képére. Paraszt helyett droidokra van szüksége az ország vezetőinek. Ha van itthon munkahelyed, akkor a fizetésed és forint gyenge. Ezért a gyerekvállalási és hitelfelvételek esélye is rosszabb. Beavatkozni pedig gazdasági szinten kell, mert a 27%-os ÁFA és a széteső egészségügy és oktatási rendszer miatt az emberek elvándorolnak a jobb életkörülmények reményében. Ott már adottak lehetnek a lehetőségek a gyerekvállalásra és a letelepedésre (munka és otthonteremtés). Régen a férfi volt a családfentartó és az elvégzett munkával tartotta el a családját. Akkor ez volt a családi norma... Most már egy nő kizárólagos döntése a családalapitás, és a gyerek felnevelésben a férfit nagyon egyszerűen kizárhatja a családból. Ha nem vagy képes a fizetésedből és a hitelekből családfentartóvá válni, akkor nem tudod ezt a szerepet betőlteni. Albérletekben és rosszul fizetett állásokban nehezen képzeled el a jővődet. Nem is olyan könnyű magyarnak lenni... Sosem volt az.

[ Szerkesztve ]

(#66) weiss válasza Lauda (#63) üzenetére


weiss
addikt

Melyik része? Mert pl. Pozsony ezerszer különb BP-nél.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#67) Cathfaern válasza Lauda (#63) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mutassak ilyet Magyarországon is? :)

(#68) Lauda válasza weiss (#66) üzenetére


Lauda
félisten

Tulajdonképpen ketesztben-hosszában bejártam az egészet számtalanszor.

(#69) Lauda válasza Cathfaern (#67) üzenetére


Lauda
félisten

Nem szükséges. Ismerem az országomat.

(#70) weiss válasza Lauda (#68) üzenetére


weiss
addikt

OK, meggyőztél :U

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#71) mickemoto válasza potyautas (#54) üzenetére


mickemoto
őstag

Gondolod az vigasz hogy voltak a magyarság történelme folyamán rosszabb időszakok is ( egyébként más se volt úgy az utóbbi ezer évben ). Ha volt rosszabb akkor ennek is örülni kellene?
Én nem éltem a ratkó korszakban, de az utóbbi közel harminc évben én úgy látom egyre rosszabb a helyzet.

(#72) UnA válasza mickemoto (#71) üzenetére


UnA
Korrektor

"... de az utóbbi közel harminc évben én úgy látom egyre rosszabb a helyzet."

Ez semmilyen szempontból nem igaz. Magyarországon a mélypont a kilencvenes évek voltak.

(#73) Narxis válasza weiss (#70) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem szabad Istennel vitatkozni, lát mindent, ismer mindenkit. Nem tudsz neki újat mondani. Inkább mormolj el egy miatyánkot mielőtt még megharagszik. ;)

Thanos was right.

(#74) dabadab válasza UnA (#72) üzenetére


dabadab
titán

"Ez semmilyen szempontból nem igaz. Magyarországon a mélypont a kilencvenes évek voltak."

Gazdaságilag, esetleg, de ott is csak akkor, ha nem nézünk vissza túl régre.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#75) Realradical válasza dabadab (#74) üzenetére


Realradical
őstag

Azért én jártam a 90-es években a Blaha aluljáróban este, meg most is. A nyomor sokkal rosszabb manapság. Az, hogy az emberek nem látják, hogy zsemléért állnak sokan sorba reggelente Budapesten(!) nem jelenti azt, hogy jólét van.
Édesanyám családsegítőben dolgozik mióta az eszemet tudom és ilyen rossz szerinte soha nem volt.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#76) Chaser válasza lezso6 (#3) üzenetére


Chaser
titán

ha reálisan belegondolsz ennek az országnak hosszú távon kb mindegy, amennyiben nem lesznek radikális változtatások, nem a gyerekek számán múlik
nyugdíj? 10 éve is mosolyogtam rajta, mire én odaérnék ha csak a jelenlegi korhatár maradna ami nem valószínű, akkor se lenne már, hiszen nem lesz annyi aktív kereső és hiába lenne gyerek, ha bizony nagy részük elsétál innen máshova
és teljesen igazad van, egy bizonyos réteg szaporodik mint a güzü, ezzel csak tovább generálva a mélyszegénységüket, az állam bácsi meg adja alájuk a lovat

szerk:
weiss
pesti faluban rengeteg szép hely van és szépen fejlődik, ellenben valóban vannak nagyon hitvány részek még mindig és nagyon hitvány utak is
amit én tapasztalok, a fejlesztések nagy része ide jut, többi város erősen el van hanyagolva itteni fejlesztésekhez képest, de azért most sztárolják h vidéken is van élet ( :
nem mindegy mikor voltál itt, pár éves gugli 3d térkép már erősen elavult sok esetben

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) Hieronymus válasza potyautas (#58) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..vagy be kell látni, hogy nem kell mindenáron fejlődni! "

A nem fejlődés, hogyan oldaná meg a problémáinkat?

Az sem tiszta számomra, hogy ez hogyan kapcsolódik ahhoz az írásomhoz, amit írta, de folytatom a Te gondolatodat.

Nem lehet/szabad rezervátumba vonulni.
Nem tudod az embereket visszaküldeni a mezőgazdaságba, mert ennyi embert képtelen eltartani a mezőgazdaság. Akkor sem, ha egymást fogják be ökör helyett az eke elé.
Aztán kérdezd meg a városi embert, mikor kell a búzát vetni és hogyan kell gondozni. Az állattartás gyakorlata szintén nulla.
Nem véletlen az, hogy a hetvenes - nyolcvanas években, a városokba menekültek az emberek.
Te meg ma harcba küldenéd őket a kínai és indiai gépesített földművelők ellen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#78) Stanlee válasza #00137984 (#57) üzenetére


Stanlee
őstag

Nekem csak Nemetorszagra es Mo-ra van ralatasom. A nemet forumokon is hasonlo temakrol irnak az emberek:

- rossz egeszsegugy: draga a befizetoi oldalon, allami biztositottak hatterben a magan biztositokkal szemben, hosszu varakozasi idok, gatya orvosok, keves/tulterhelt apolok;

- rossz oktatas: a sok uj/regi joveveny miatt alsoban ha mar olvasni megtanul a gyerek, akkor kiraly (baratnom anyukaja alsotagozatos tanitoneni volt, videken is, az utolso eveiben mar az osztaly fele joveveny volt, problemas gyerekek); eretsegizettek butak (en foiskolan lattam, mekkora szenvedes van veluk, alapveto matematikai feladatokat (szazalekszamitas) nem tudnak elvegezni mernoki kepzesben, de ha rossz jegyet kapnak akkor azert megy a rinya, ugyveddel jonnek zh betekintesre, stb.)

- nyugdij: most meg jo, de hamarosan semmit se fog erni, persze nagyonkeveset szabad csak rola beszelni, hogy mar most is sok nyugdijas nem kapja meg a letminimumhoz szukseges nyugdijat sem es tovabbi segelyekre vannak rautalva.

- romlo infrastruktura: utak, hidak, vasut, vonalas halozatok, stb. minden romlik, penz meg lenne is ra, hogy javitsanak rajtuk, de nincs ember a kozszfereban, akik le tudnak bonyolitani a projekteket.

- nem elegseges ovodai ellatas: ninsc eleg hely a gyerekeknek. Tudom, first world problem, de azert ha mar az allam annyira tolja, hogy legyen szaporulat, akkor jo lenne, ha lenne hely is nekik;

- "menekultek": errol inkabb nem irok, de ez olyan kimondatlan felszin alatt tartott nyomas a tarsadalomban, ami ha felszinre kerul, akkor nem lesz jo senkinek.

Es igen, az AFA nagysagarol nincs nagy diskurzus, mert az ugy jo ahogy van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#79) weiss válasza Chaser (#76) üzenetére


weiss
addikt

Pesten élek lassan 4 éve :D

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#80) potyautas válasza Hieronymus (#77) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Magam is azt írtam, hogy ennyi embert nem tud eltartani. Erre nem tudok humánus megoldást. A városi ember nem ért a mezőgazdasághoz? '90-ben a falusiak se értettek hozzá, de egy részük kénytelen volt megtanulni.

[ Szerkesztve ]

(#81) D1Rect válasza Realradical (#75) üzenetére


D1Rect
félisten

Aki 2018-ban Budapesten az aluljáróban él, azért teszi, mert ezt akarja csinálni.

Vannak borzasztóan leszakadt térségek, ahonnan nagyon nehéz kijutni, ezer ok miatt.
De Bp. az országban kb. az egyik, ha nem a legjobb hely a boldogulásra.

(#82) Chaser válasza weiss (#79) üzenetére


Chaser
titán

pozsonyt nem láttam, de pesti faluval sztem semmi gond nincs - egy-két kerületet és részt leszámítva -, duna környékére még fektethetnének nagyobb hangsúlyt, az eleje pesti oldalon már egész korrekt, remélem eltúrják a hévet rákóczi és petőfi híd között, az lehetne az egyik legszebb része

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) Hieronymus válasza potyautas (#80) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem csak a hozzáértésen múlik.
Az egy egység földterületre jutó eltartható emberek mennyisége drasztikusan csökkent az elmúlt száz esztendőben. A magyar mezőgazdasági termékek többsége eladhatatlanul drága. A minőségre sem lehet fogni, mert nem jobbak a többinél. Ha ehhez tolsz még kézi munkával előállított élelmiszert, csak az eladhatatlan volument növeled. A frissen tanyára telepített Vér családnak annyi terménye sem lesz, ami a saját élelmezéshez elegendő. De ruha és cipő kell a családnak. Pistikének meg internet és új számítógép. Vért fognak izzadni az éhenhalásuk előtt.

A kiskert kiegészítő tevékenységként jó. A valóban friss és bioélelmiszer megfizethetetlen, de magadnak megtermelheted. Képtelenség labdába rúgni a marokkói paprika ellen. Az indiai szőlő most kerül a felébe, az őszi helyi terméshez képest. A chilei cseresznye sem drágább karácsonykor, szegényt Torgyánt ezért kiröhögték, pedig igaza lett, mint szezonban a magyar.
A skanzenbe vonulás egyetlen gondot sem old meg.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#84) bitpork válasza potyautas (#61) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyanakkor bárhol járok ennyire nem rossz a helyzet.
Nem akarok vitázni erről, mert amíg én elismerem azt ami fejlődik (mert van olyan is, csak pont nem azok amiket te is említettél, és amikkel a regnáló hatalom takarózik) addig sokakat az a kevés jó elfogulttá tesz :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#85) Realradical válasza D1Rect (#81) üzenetére


Realradical
őstag

A mondanód második felével egyet tudok érteni. Vannak helyek ahol a gyerekek verekszenek a száraztésztáért mikor segélyként osztják.
Az viszont, hogy Budapesten csak az a éhezik vagy hajléktalan, aki így akar élni, az egy buta kijelentés.

szerk:
Rengeteg a pl. mentálisan vagy fizikailag sérült ember akik utcára kerülnek.
Pl. vannak intézmények ahol egy darab adósségkezelő van félállásban és úgy kap anyagot, hogy itt van 100 ügyfél és egy hét alatt fel kell dolgozni őket, mert jön a moratórium és mind potenciálisan utcára kerül, ha nem kap segélyt.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#86) kekesj


kekesj
tag

-"Úgy vélem, hogy rendben van, hogy mások gyermekei kitermelik a nyugdíjamat?""

ma már jól ismert szöveg, hála a mindent elárasztó műnacionalista demagógiának, de azért egészen elképesztő hogy valaki ezt a dumát érvként veszi elő...
nem az a lényeg persze, hogy ez a nő mit beszél, hanem az, hogy messze nincs egyedül az országban az efféle primitív világszemlélettel

(#87) potyautas válasza kekesj (#86) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ha ez primitív világszemlélet, akkor kérlek, mond meg a frankót!

Hieronymus! Nem értjük egymást. Nincs Pistikének internet, nincs chilei cseresznye. Nem kell külföldi termékekkel versenyezni! Csak az van amit megtermelsz, vagy megdöglesz. Nem skanzenről van szó, hanem túlélésről. Akkor majd jönnek az éhezők, és elrabolják a káposztádat? Bizony, megeshet. Hétmilliárd ember nem tud békében, biztonságban megélni.

[ Szerkesztve ]

(#88) #90088192 válasza potyautas (#87) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudod-e mi a hitel? A jövőd elzálogosítása. Ezért primitív szemlelet mód, hogy az utód gyakorlatilag "Visszafizeti neked" a belefektetett energiát, amit TE meghitelezel.
Egy kicsit is fejlettebb országokban arra törekednek, hogy az utód "szabad" legyen és ne a kötöttségek vezéreljék az életét, hanem saját maga belátása szerint tudja alakítani.
Csak ugye ez is túl van tolva.
A lényeg nem azért kell utód, hogy legyen aki gondoskodjon rólad, hanem azért, hogy egyfajta társadalmi fejlődést tudjon produkálni, ami előrébb vinne mindenkit.
Ha nincs annyi kényszer az ember szabadabban gondolkozik nyitottabb a problémákra amik másokat is érintenek, és mivel több tapasztalatot lehet begyűjteni a világ minden szegletéből, minthogy azon aggódsz anyu agya mellett hogy most mi lesz. Sokkal hasznosabb egyen válhat abból aki a kíváncsiságára hallgat, ahelyett hogy a dogmákat fújna és aszerint élné életét.

Na most pl MO.-n hol latod hogy az utódot arra próbáljak ösztönözni, hogy kreatív legyen és próbálja a saját útját járni? Indítson vállakózást? Hogyan? Tudom nézzek körbe mennyien megteszik, csak arra nem gondolsz míg MO.-n gyakorlatilag a hivatalok kerekbe törnek addig külföldön segítenek és nem próbálnak meg minél több akadályt eléd gördíteni, oktatás dettó, vagyis lehet szélmalom harcot vívni MO-n, lehet egy kicsit jobb, de a mentalitás amitől nem lehet megszabadulni sajnos.

Tudod ha szomszédnak egy forinttal több a fizetése dögöljön meg, akkor is nekem van igazam, mindenki kibaxik velünk, és mindenkivel ki kell baxni.

Nem ismerős? Valószínű nem mert aki benn van annak ez az élet, teljesen normális, addig a pontig míg ki nem próbálsz valami mást, aztán egyből leesik a fatantusz, hogy lehet másképp is.
Remélem ez kielégíti a kíváncsiságodat :R

[ Szerkesztve ]

(#89) potyautas válasza #90088192 (#88) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

"míg MO.-n gyakorlatilag a hivatalok kerekbe törnek addig külföldön segítenek és nem próbálnak meg minél több akadályt eléd gördíteni,"
Németországból tudnék ellenpéldát

(#90) #90088192 válasza potyautas (#89) üzenetére


#90088192
törölt tag

Rendben, nem mindenhol, mindenben van jó világ, de akkor miért mennek NO.-ba az emberek, csak van valami oka, talán azok közül amit felsoroltam talán nem....

Pl nekem szerencsém van, nincs semmi harc, sem az adó hivatallal, sem egyéb hivatalokkal, és ez Ausztrália.
Megbolondulnék ha vissza kellene mennem, és ez nem vicc.

Tudod hányszor állított meg a rendőr pl igazoltatni? 8 éve itt vagyok, és egyszer fordult elő, meg kérdezte hajnali 3-4 korul az egyik legjobb negyedben, egy lepukkant(nem roncs csak teljesen értéktelen) autóban ülőktől( én ültem+akkori asszony, én vezettem) hogy mit keresnek itt? Megkérdezte hol lakom, és hova tartok. Ennyi.
Vállakózást indítani, kb 5 perc az adóhatóságtól adószámot szerezni online, kb ugyan ennyi a cégnevet levédetni.

Adóteher CSAK a bevétel/profit(választhatsz, hogy AFA-t szedsz vagy sem, ha nem Éred el az évi $50k bevételt) után van, nincs fix havi/évi kötelező, ha hátralékod van feléjük, felhívod őket, egy automata elmondja mit kell tenni, TE megadod milyen módon/részletekben akarod befizetni, és le van tudva.
Na ezt nem tudod elképzelni, hogyan működik, ezert hoztam fel a mentalitást. :(

Soroljam? Igen lehet másképp de először a fejekben kell hogy történjen valami, de ahogy latod, nincs igény rá(vagy meg ha lenne is igény a lehetőség nem mutatkozik meg, vagy nincs felismerve), azok között akik ott maradtak...mert ha lenne/felismernék akkor tennének valamit.
Vagy ahogy a vicc mondja, tudod a pokolban az üstök, a magyarok üstjét nem kell őrizni, ha valaki ki akarna mászni a többiek úgyis visszahúzzák.

(#91) Chaser válasza #90088192 (#88) üzenetére


Chaser
titán

az elmondottak miatt van az, h itt az emberek nagy többsége kreatív ( : és elég jó problémamegoldó készsége van, mire kikerül külföldre megedződik annyira h megállja a helyét...csak alapoznak itt az atyáink, nincs ezzel baj:)

szerk:
ne aggódj, itt is soron kívül sorra kerülsz ha vállalkozást akarsz nyitni...biztos fel akarja kötni magát? fel..akkor jöhet ( :
itt is lehetséges éfa mentes vállalkozás, jelenleg ha jól tudom 10m ft-ig - természetesen így vissza igényelni sem lehet áfát -
annyira nem vészes egyébként, mióta bejött a kata ev az lendített a dolgokon, kicsiny kormányunk egyik értelmes intézkedése
bürokrácia van rendesen, erre viszont kitalálták a könyvelőt - az sajnálatos, h kb bárkiből lehet könyvelő és nem standard, ha hibázik övé minden felelősség, azt szerződésben külön rögzíteni kell -

szerk2: ennéla formánál az adó havi 50e ft és más semmi nincs, ebben benne van minden egyéb járulék is
- házaspárnál ugye ez 2x10m ft, 10-nek utánanézek, de úgy rémlik emelték 5-ről 1-2 éve -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) Hieronymus válasza potyautas (#87) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nem skanzenről van szó, hanem túlélésről."

Miben kínálsz te jobb túlélést, a mai lehetőségeknél?
Komolyan nem értem. Mitől lesz jobb helyzetben a túlélő, kevesebb mint 1 milliárd ember?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#93) #90088192 válasza Chaser (#91) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szerintem a nyelv ami a kreativitás forrása nem maga az ország SZVSZ, ezek a dolgok most kezdenek összeállni bennem.
Persze a tapasztalatot amit szereztem nem akarom letagadni, de itt is szereztem nem kis mennyiségűt az biztos.

(#94) D1Rect válasza Realradical (#85) üzenetére


D1Rect
félisten

A nagy számok miatt van pár kivételes eset, aki tényleg a körülmények áldozata.
De a nagyon-nagyon-NAGYON túlnyomó többségnek egyszerűen így kényelmesebb.

Persze magyarázata mindegyiknek van, de az igazság az, hogy szarnak bele és/vagy lustaság és/vagy alkohol és/vagy kábszi.

(#95) Lauda válasza D1Rect (#94) üzenetére


Lauda
félisten

Bizony. Vannak akik télen sem mennek be a szállókba, nekik az a jó ahol és ahogy vannak.

(#96) dabadab válasza Lauda (#95) üzenetére


dabadab
titán

"Vannak akik télen sem mennek be a szállókba, nekik az a jó ahol és ahogy vannak."

A kifejezés, amit keresel, a "kisebbik rossz".

DRM is theft

(#97) Chaser válasza #90088192 (#93) üzenetére


Chaser
titán

lehet az is benne van, de azért itt muszáj leleményesnek lenni, ha már it fórum akkor pc, bizony kevés pénzből jó teljesítményeket elérni ahhoz gondolkozni kell, megoldani dolgokat helyettesítő eszközökkel ahhoz is
volt cégnél bizony magyarok elég jól álltak globál szinten, sok olyan megoldással amit a nagy usánkában' sem tudtak prezentálni, jóval nagyobb bügyével'

dabadab én se mennék oda ha attól kellene félni, h még azt a keveset is ellopják amim van
aluljárókban ahogy megfigyeltem azért van összetartás, aki nem tud viselkedni kiközösítik, ha van valakinek étele vagy valami bevétele megosztja a többiekkel
látásból ismerek egy nőt, meg sem mondanám h hajléktalan, viszonylag tiszta, soha nem kéreget, ugyanúgy jár be boltokba mint bárki, csak az aluljáró a lakása, nem úgy tűnik mintha nem tett volna meg mindent h ne úgy legyen, sokkal szoktam is beszélgetni, leggyakoribb ok a bedőlt lakáshitel, vagy "asszonyi kisemmizés", megszűnt munkahely, tartós betegség, ha nincs háttér, támogatás, félretett pénz akkor nincs, nem tudom melyik nagyokos mondta h az él ott aki akar, vannak olyanok is, tény, de nem mindenki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98) #90088192 válasza Chaser (#97) üzenetére


#90088192
törölt tag

Déjà vu-m van valamiért :)

Ha megfordítom, akkor láthatod pl az afrikai országokban mekkora gaz van, és igen csak szükség lenne a kreativitásra, de mivel a nyelvek többsége igen egyszerű (pl shona nyelvben nincsenek konkrétan színek és nincs szavuk egy csomó egyéb dologra), így nincs meg gondolkodásmódban ez a fajta probléma megoldó képesség, komplexitás.
Ezert is érdekes, a legtöbb helyen, ahol ténylegesen kétnyelvűek, sokkal nagyobb számban kerülnek ki külföldre menők, nemcsak a nyelvtudás miatt. A probléma pont ugyan az szinte mindenhol, csak a körülmények változnak. Pl Zimbabwe-ben nevelkedettek a 2 nyelv+az igen erős oktatasi rendszer miatt igen sikeresek külföldön, aki meg ugye nem akart/tudott ebben részt venni, az meg ott maradt ahol van.
Ismerős a helyzet.....
Nagyon nehéz dió általános szabályrendszert felállítani bármilyen humán viselkedésformára, pont az egyén miatt, hiszen az pont hogy függ kb mindentől.

Amit írtál a hajléktalanokról pont ezt támasztja alá, nehéz még akar őket is egy kalap alá venni...

Amin sokat gondolkoztam, ez a démonizáló magatartásforma, szinte mindennel szemben ami különbözik tolunk.
Mitől keletkezik ez és miért tud ilyen mertekben erősödni/úrrá lenni az embereken?
Félelem?
Egy rossz tapasztalat alapján ráhúzzak a vizes lepedőt az egész világra, és ugye a reakciók meg gerjesztik az eredeti problémát?

Probléma van nem tagadom, de a problémát nem oldja meg ez fajta gondolkodás SZVSZ :R

(#99) Ijk válasza #90088192 (#98) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pl. a németek, angolok, finnek, japánok különböznek túlünk mégsincs démonizáló magatartás velük szemben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#100) kekesj válasza potyautas (#87) üzenetére


kekesj
tag

???

"Úgy vélem, hogy rendben van, hogy mások gyermekei kitermelik a nyugdíjamat?""

minden idősnek az akkori "fiatalok" termelik ki a nyugdíját, persze azzal a megszorítással, hogy esetleg ő maga is dolgozhat élethosszig.
a politikai közösség így működik, ezen nincs mit rendben vagy nem rendben lévőnek találni
a nyugdíj mértékében tükröződhet akár az is, hogy neki magának hány "nyugdíjtermelő" utóda van, de a nyugdíj tényében nem.

aki a fentebb idézett mondatot mondta, a politikai közösség/nemzetállam lényegével tisztában nem lévő idióta demagóg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.