Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Mawyx válasza Crystalheart (#49) üzenetére


Mawyx
senior tag

Szoktak fújjolni idegen országaban az ételre-italra, itt a kávét említették, mondjuk sör jó lenne egy sört szerető embernek, hogy meg tudja kóstolni miféle sör van máshol...
Laptop kettő is van, homokot a sivatagba fölölsleges... És mivel ajándék volt, így eladásról, lecserélésről szó se lehet.

#50: Oh, Columbia kabát, az lenne a nyerő lenne, sportos a hölgy, meg minden, amit felsoroltatok.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#52) eziskamu


eziskamu
addikt

Ha már sokan vannak itt a tengerentúlról, azt megkérdezném, hogy volt a Jóbarátokban (Friends :) hátha csak angolul láttátok) egy olyan rész amikor Chandler épp járt Janis-el (bocs ha rossz az helyesírás, az a csaj aki mindig a legrosszabkor botlott Chandlerbe, és a sorozat végefele majdnem szomszédok lettek) és valami meccsről jöttek és Janisnél volt egy fehér plüssoroszlán. Az valamelyik csapat jelképe volt? Lehet olyat még szerezni?

(#53) talmida válasza Mawyx (#42) üzenetére


talmida
Közösségépítő

pl talán az ilyesmi is elég amerikai és praktikus ajándék:

Ma voltam a flea marketen. ("Bolhapiac") :DD Sok érdekes dolgot láttam.

IN GOD WE TRUST!

(#54) Mawyx válasza talmida (#53) üzenetére


Mawyx
senior tag

csak ilyen hímzett bézból sapikkal tele van a magyar piac is :U
írtam privit inkább, ott érthetőbben le tudtam írni :)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#55) Mawyx válasza talmida (#53) üzenetére


Mawyx
senior tag

Mobiltelefont érdemes kint venni, olcsók? Használhatók azok a készülékek nálunk Magyarországon?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#56) talmida válasza Mawyx (#54) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A szomorú csak az, hogy az itteni (ráadásul) USA márkájú cuccok jó részét is már Kínában gyártják. :U

Igen, a mobiltelefonok is olcsóbbak itt. (Olyant érdemes venni, ami az egész világon használható..4 frekvenciás,... majdnem mind ilyen) szóval nagy részük használható ott is.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#57) eziskamu válasza talmida (#56) üzenetére


eziskamu
addikt

Meg ugye a gyári töltő mennyire passzol az itteni áramhoz és konektorhoz. Bár asszem van sok olyan gyári töltő ami fel van készítve a 230V-re is, de nem tudom felétek most milyen konektorok vannak?

(#58) talmida válasza eziskamu (#57) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, jól tudod, nagyon más az itteni konnektor.
Kell egy átalakítót is venni.. ;) . (nagyon elterjedt)

IN GOD WE TRUST!

(#59) eziskamu válasza talmida (#58) üzenetére


eziskamu
addikt

Jé, van egy ilyenem (az az érdekes, hogy az a cucc meg csak 230V-s ;] ), de ennek a fajtának nem egy életbiztosítás a használata :) , szokni kell a használatát, mert oda csúszhat az ember ujja, ahova nem kéne, miközben ki próbálja húzni.

(#60) #24334592 válasza Dany007 (#17) üzenetére


#24334592
törölt tag

Én is összehoztam 750k-ből...Igaz, én nem nagyon mozogtam el messzire Miamiból:)

(Key West, stb...Csak a környék:)

Persze, utólag látom, h sokkal olcsóbban is ki lehetett volna jönni.

Nem ismertem a rent a house-os oldalakat.Nem tudtam, h mit hol érdemes venni (lásd Publix), hol merre érdemes mosatni.

Az autóbérlés szerintem drága, de muszáj.Anélkül halott ember vagy.Vagy mehetsz a public transporton, de az halál (lassú, tömeg, fekák...)

600-700$/hó az autóbérlés, chevrolet aveo félék...Ehhez jönnek díjak, ha kell bizti (muszáj!), ha nem vagy 25, ha más is vezetni akarja nem csak te.

A törvényt érdemes betartani, mert addig van jó életed!Ha megszegted, akkor véged.Tényleg.
Pl. speedlimitek...

(#61) talmida válasza #24334592 (#60) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem akarom fájdítani a szívedet, de tényleg sokkal- sokkal olcsóbban is kijöhettél volna!! A Publix pl az egyik legdrágább üzlet. A bérelt autó helyett pedig inkább venni érdemes, amit a végén el lehet adni, így valójában csak a benzin árába kerül csak az utazás. Arról nem beszélve, hogy Miami az egyik legdrágább hely, a tengerpart pedig ugyanolyan szép az olcsóbb helyeken is (SŐT NÉHOL MÉG SZEBB IS, MINT MIAMINÁL) :K

IN GOD WE TRUST!

(#62) Mawyx válasza talmida (#61) üzenetére


Mawyx
senior tag

Magyarországra hazatelefonálni mennyibe kerül?
Trémobil oldalát nézve 657 ft/perc? [link] Ez tuti, ebből nem jön le vmi vagy hozzáadtak még vmi számokat? :D :F

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#63) #24334592 válasza talmida (#61) üzenetére


#24334592
törölt tag

Publixban 1x jártunk, az árakat nézve, ki is fordultunk onnan...Az idős hölgyike vitt el egy olyasmi helyre mindig mint nálunk a metro.Ipari méretekben volt a cucc, de már nem emlékszem a nevére...

Áh, letettünk cimbivel a bérelt kocsiról...A jó öreg páblik transzport lett a mi pályánk, heti 28$ korlátlan használattal :))

1 hónapra mentem csak, annyi mindent kellett intézni, h nem volt idő kocsit venni.Meg, nemtom külföldiként ez hogy megy...Jogsit kell-e csináltatni, s ha igen, hol?Turistaként is lehet-e?

Miami drága hely?Sokan mondták...Magyarországhoz képest pedig olcsó :Y ...Tehát el sem tudtam képzelni, mikor New Yorkot ajánlgatták mint olcsó helyet...

Ahova nem jutottam el, de tuti, h fej fej mellett van Miamival, az Daytona Beach, California (Santa Monica!) és hasonló finomságok.Időből nem tellett, pedig lehetett volna 2-3 napos short carib cruise-okra is benevezni...

TAlán jövőre megint.

Milyenek most kint a lakásbérlés árai?Márciusban még 1000$ környékén volt egy 2szobás minigarzon, fürdőszobával, konyhával, sokadik emeleti tengerparti...

[ Szerkesztve ]

(#64) #24334592 válasza Mawyx (#62) üzenetére


#24334592
törölt tag

skype világ csomaggal fillérek.

vagy van egy szolgáltató, velük lehet elég olcsón haza vezetékest hívni.Havi 80 dolcsit fizetsz, kapsz egy készüléket a kártyájuk miatt azt ennyi.

trémobilt és társait meg jól el kell felejteni:))

(#65) Mawyx válasza #24334592 (#64) üzenetére


Mawyx
senior tag

De tréje van isminek, aki most ment ki és mondtam neki, hogy hívjon már fel azért, mert névnapom pont akkor lesz, amikor ő kint lesz és ha már nem tudunk találkozni, legalább csörögjön már rám, erre annyit mondott, hogy túl drága.
Hát akkor menjen a francba, amcsiba kirepül, szállodában lakik, de megereszteni egy boldog névnapot telefont túl drága. Asszem így nincs is miről beszélnünk :(

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#66) Crystalheart válasza Mawyx (#65) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát figyelj, én az édesanyámnak is max. egy mailt küldenék, már ha tartanánk névnapot. :D

(#67) Mawyx válasza Crystalheart (#66) üzenetére


Mawyx
senior tag

Akkor ne essek kétségbe?! :DDD

(egy elérhetetlen kép törölve, ami bejelentkezési ablakot dobott fel)

[ Módosította: Kalandor ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#68) Mawyx


Mawyx
senior tag

Autóbérléshez kell valami spéci jogsi vagy csak útlevél meg a magyar jogosítvány?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#69) Mawyx válasza Mawyx (#68) üzenetére


Mawyx
senior tag

Közben tudtam nézelődni, régen elég volt egy útlevél, amcsi jogsit is könnyen adtak, de ma már nemzetközi jogsi kell, ami ha jól írták a magyar jogsi érvényességéig vagy legfeljebb 3évig érvényes. (fél évet is láttam, ez nem tudom mitől függ) Magyar jogsival együtt használatos. Ez 1500Ft, okmányirodában készítik és vinni kell fényképet, mert ellentétben a többi okmánnyal, ehhez nem készítenek helyben fotót.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#70) talmida válasza Mawyx (#62) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Mi percenként 10 centért szoktunk haza telefonálni. De úgy látom van ennél olcsóbb is.
Legjobb tudásom szerint a Pannon Telecom a legolcsóbb.

IN GOD WE TRUST!

(#71) talmida válasza #24334592 (#63) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A publix elég drága.[/OFF] :K Ha valakinek vigyáznia kell költekezésre, akkor van alternatíva bőven. Ha valaki takarékoskodni akar, akkor gyümölcsöt, zöldséget a Save a Lot nevű üzletben érdemes venni (pl fél kg banán 33 cent). A Grocery Outletben pedig a hús verhetetlenül olcsó. Big Lost-ban különleges európai kajákat, kávét, teát, lekvárokat, süteményt, magokat, cerialt stb lehet jobb áron kapni. ;) Kevésből is lehet királyosan tálalni..., csak tudni kell, hogy mit honnan kell beszerezni.

Kocsit venni lehet 2-3 nap alatt is. Mindennel (átírás) együtt max egy hét. Eladáshoz inkább kell egy-két hét..

Igen, Miami drága hely.
New York is az. .., és Los Angeles is, stb is ...
Ezekben a városokban a lakásbérlés is nagyon drága. Californiában pl egy kisebb apartmentért is 1400-1600$-t kérnek, míg délen ugyanazt 5-6-700$-ért is megkapod. A közvetlen tengerparti lakások bérleti díja viszont itt is nagyon magas. Az heti 2000$ fölött van jóval...Mi is házkiadással is foglalkozunk, ...mi jelenleg havi 700$-t kérünk egy 3 szobás kertes házért..(20 percre a tengerparttól).

IN GOD WE TRUST!

(#72) Mawyx válasza talmida (#71) üzenetére


Mawyx
senior tag

Burger Kingnél olcsóbban is lehet kajálni? Nálunk (nálam) a meki drága hely, csak ünnepkor megyek, sokkal olcsóbb venni 2db kiflit az élelmiszerboltban hozzá 2 szelet párizsivel. Nem olyan finom, nincs benne zöldség se így nmeg semmi, de árban veri. Kint is létezik ilyen vagy ott nem divat párizsit szeleteltetni boltban vagy vanni van, de nem olcsóbb a hambinál?

Szállás: sátorozni nem lehet? :D Vagy ha van bérelt kocsi, akkor ha félreállunk vele, benéz a zsernyák a kocsiba és letartóztat vagy vmi? Időjárástól függően kocsiban is ki lehet birni 1-1 éjszakát.

Bár ezek már nagyon csövi ötletek, de jobb ötletem nincs, ki szeretnék menni :(
Ovis kori legjobb barátom mindig is Amerika mániás volt, neki rokona is van kint. Nagy örömmel írtam meg neki a levelet, hogy figyelj már, mindig erre vágytál, meg fogsz lepődni, de én is szeretnék kimenni, menjünk, alszunk rokonodnál, nagy segítség lenne, repjegyet meg kinyögjük valahogy... Hát neki nincs kedve, van most párja, az meg nem szereti Amerikát , ő meg nem hagyja itt 1napra se, pláne nem ilyen messzire :U Én meg csak azon agyalok, hogyan tudna a lehetetlen lehetségessé válni?!

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#73) Mawyx válasza Crystalheart (#66) üzenetére


Mawyx
senior tag

Mailt küldött, állítólag nem működött a trés mobilja. Ahan, persze, pont Amerikából ne lehetne telefonálni, gondolom fejenként mindenkinek van 2mobilja és párhuzamosan beszél is rajta a nap minden percében, ő meg jön azzal, hogy nem talált szolgáltatót a telefonja...
Nem baj, legalább dobott egy mailt. A te hozzászólásod látva legalább tudom, hogy mindenki másképp áll hozzá, nem mindenkinek fontos, másnak meg fontosabb. Ez ilyen :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#74) talmida válasza Mawyx (#72) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Burger Kingnél olcsóbban is lehet kajálni?
A Burger King Whopper Junior-ja a legolcsóbb és a legfinomabb. 99 cent és van benne egy finoman füstölt marhahús-pogácsa, kis majonéz,hagyma, saláta, paradicsom, s mindez egy szezam-magos zsömlében ..+ketchup, amennyit csak akarsz. ;)

Itteni viszonylatban ez a legolcsóbb. A "meki" ugyanennyibe kerül, viszont nincs benne saláta és nem is olyan zamatos a hús, amit adnak (nem BBQ-zott), csak sima sült.. Ízre nulla. Na meg van a Checkers, és a Church's Chicken is, ahol szintén van 99centes csirkés szendvics kínálat..De véleményem szerint a Buger King Whopperje sokkal finomabb. :K Ezek mindegyike itt a legolcsóbb kajálási kategóriába esik.

Igen, észrevettem, hogy Magyarországon a McDonalds nem olcsó és ráadásul a kiszolgálás sem kifogástalan. :U (Udvariasság egyes vagy nulla, a FIZETŐS :W WC :Y meg mínusz ..stb)

Nem drága a TacoBell sem, és nagyon finom az ízesítésük, csak, hát, ott se tudni, hogy pontosan mi mindent darálnak össze :F Amúgy időnként muszáj egy-egy taco pizzát lenyomni, mert irtó finom. Nincs párja!!

Lehet kapni zsömlefélét, meg szeletelt sonkát is, de két szeletet nem próbáltam még... :DDD A WalMartban 16OZ (fél kg) oven rosted pulyka sonka 3$. Vigyázz, nehogy Honey Rosted-et vegyél, mert az édes!! Itt sokan szeretik az édeskés húsokat. :O (Bolognai meg egyéb párizsi-féle stb "hús-hamisítványokat" még Magyarországon sem szoktunk venni...ui ki tudja, hogy miből készültek? :F) Viszont frissen sült ún tender chikent lehet kapni "fillérekért" darabját szintén a WalMartban. Spicy és nem spicy kivitelben egyaránt. Az is olcsó kajálási lehetőség, pláne, ha rohan valaki. Komplett ebédet lehet összeállítani, mert sült krumplit, sokféle salátát is kínálnak, ami viszont már nem annyira olcsó. De azért érdemes kipróbálni pl a brokkoli salátájukat, ami szerintem nagyon finom. :K Van benne mazsola, dió, ...minden, amit akarsz :D

Szóval a saját összeállítású szeletelt húsos zsömle szerintem itt nem olcsóbb, mint a gyors büfés hamburger változat..pl whopperJR.

Ha viszont finomabbat és rendes mennyiséget szeretnél enni, nagy választékban találsz all you can eat éttermeket, ahol itt délen hétköznaponként 7$ (6.99) egy főre, hét végén egy dolcsival több.

Szállás. Csak bizonyos helyeken -várostól kieső részeken--, vagy ismerősök udvarában :D lehet kempingezni. Autóban is lehet aludni, főleg, ha kicsit sötétített az ablaka. :D Mexikóban nagyon figyelik az ilyesmit, hogy nem alszik-e valaki az autóban, mert ott iszonyatosan eltejedt a drog használat, és a legtöbb drogos ezt csinálja, de az USA-ban nem szólnak érte. Vannak biztonságos parkolók, mint pl a 24 órás WalMart, ahol nyugodtan alhatsz az autóban is, a kutya sem szól érte, de hajnalban ne csodálkozz, ha zörögnek a tisztító autók, amik a parkolót porszívózzák és mossák. Onnan tudom, mert '95-ben, amikor egy camperrel direk kíváncsiságból jártuk végig az USA-t, akkor még magyar állampolgárként, sokszor húzódtunk meg egy egy 24 órás WalMart parkolóban. :DDD Tudnék mit meséli arról a nomád életmódról is. :DDD

Szerintem nem lehetelen, de jobb lenne valami hivatalos kint tanulásos kezdés, hogy ne érezd bizonytalanságban magad. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#75) ABE válasza talmida (#74) üzenetére


ABE
őstag

A magyar gyorséttermek az itteni viszonyokhoz képest drágák, abszolút értékben nézve viszont itthon kicsit olcsóbbak is talán. Igaz, itt nincs ingyen ketchup meg ital újratöltés. A kiszolgálással itthon nem volt még gondom, a WC se mindenhol fizetős (de pl. Genfben is az volt...), az egyedüli észrevehető különbség annyi volt, hogy odakint édesebb a zsemle. :) A legfinomabb hamburgert talán a Wendy's adta, de az elég drágának tűnt. Szerintem odakint a legjobb ár/érték aránya a gyorskajáldák között a Subway-nek van, elfogadható áron ad nem szintetikus kaját. :K

(#76) talmida válasza ABE (#75) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A Subway tényleg finom...de annyira nem olcsó egy magyar turistának...szerintem. :F Mi annakidején (turistaként) nagyon, nagyon odafigyeltünk, hogy mire- mennyit költünk, mert minél több helyre el akartunk jutni, (ami sikerült is :K ) ...azért spóroltunk a kaján, hogy bejárhassuk a fél USA-t...később, amikor meg már kint éltünk, a másik felét. :B

Azt az igénytelen üzemmódot, amit akkor csináltunk, viszont nem sokan bírnák szerintem. Én is nehezen viseltem... :U Pl lekváros mogyorókrémes kenyeret ettünk reggelire, ebédre tacot vagy burittot, aminek akkor darabja 47 cent volt(!!!)..megjegyzem a benzin gallonja meg 49 cent volt, este szeletelt sonkát, sajtot, 100%-os narancslét...Így persze nagyon jól hangzik, de hónapokig ezt csinálni kicsit ciki..pláne úgy, hogy közben látni az itteni óriási nagy kínálatot.. :O

De valamit valamiért. ;) és mi a látványt tettük akkor előrébb a hasunknál.. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#77) Crystalheart válasza talmida (#76) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nézd, én télen hónapokig rizst eszek, káposztát meg almát. Istenem, három éve nem ettem lekváros kenyeret. :DDD

(#78) ABE válasza talmida (#76) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem a nagy szendvics nem olyan drága, abból lehet kétszer is kajálni. :K Oké, nem jár hozzá ital meg krumpli, de legalább normális minőségű kaja.

Mondtam már, hogy irigyellek? :)

(#79) talmida válasza ABE (#78) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem mondtad, :B de bárki megteheti...kipróbálhatja a bátorságát ;] Nem könnyű, pláne az elején nem volt az.., de eddig messze több a jó, mint a rossz..

..az amerikai himnusz utolsó sora azt mondja, hogy ..America the land of the brave :K ..vagyis a bártak országa. Ez igaz.

pontosabban the land of the free and the home of the brave :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#80) talmida válasza Crystalheart (#77) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:R :R :R

IN GOD WE TRUST!

(#81) ABE válasza talmida (#79) üzenetére


ABE
őstag

Na jó, de manapság szerintem nehezebb kijutni hosszabb időre, mint amikor te mentél ki. :U Egyébként simán benne lennék egy ilyen buliban, ha mondjuk olyan állásajánlat jönne (majd, idővel, ha végre elvégeztem az egyetemet...). :)

(#82) joey04 válasza talmida (#74) üzenetére


joey04
titán

érdekes, velem még nem voltak bunkók a mekiben, sokszor kicsit túl sokat is akarnak segíteni.
a wc meg annak ingyen van, aki vendég. de van olyan meki, ahol még ez a megkötés sincs.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#83) talmida válasza ABE (#81) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Azt gondoltam, hogy most, hogy nincs vízumkötelezettség, könnyebb kijutni. :((

Egyébként, amit mi csináltunk akkor két gyerekkel (7 és 14 évesek voltak), hogy egy camperrel bejártuk az USA nagy részét, az még az amerikaiakat is meghökkentette, ...nagy bátorságnak tartották. Persze a butaság ill. a tudatlanság nagy előny volt :DDD, mert pl az időjárási viszonyokat nem tanulmányoztuk, ill. naprakészen nem figyeltük, csak mentünk a nagyvilágnak..Pl épp hurrikán szezonban vágtunk át Floridában, megállapítottuk, (földrajztanár anyám szavaira is emlékezve), hogy Floridában a trópusi esők mindennaposak,... miközben utólag megtudtuk, hogy a hurricane Andrew söpört végig a vidéken, ..mi meg élveztük a helyzetet, veszélyekről nem tudva.. Isten megóvott minket, mert a legjavát mindig csodálatosan kikerültük akaratunktól függetlenül, és mi csak már a kitört fákat láttuk az út mentén. :Y Azt gondoltuk, hogy ez természetesen bennevan a csomagban. :B

Amikor annyira esett az eső, hogy a leggyorsabb ablaktörlési fokozat sem engedett semmi kilátást, akkor azért picit leálltunk pár percre, de amúgy nem nagyon zavartattuk magunkat az időjárás szeszélyeitől.. :N Hát, huhhh! :o ;] Mondom meredekek is voltunk ...nem is kicsit..

IN GOD WE TRUST!

(#84) Mawyx válasza talmida (#74) üzenetére


Mawyx
senior tag

Sulival reménytelen, túlfutó végzős vagyok az egyetemen, angolul nem tudpok, most járok tanfolyamra, de kb egy szót se beszélek, vagyis nem sokat (ez majd még alakul, muszáj), és nem vagyok olyan penge, hogy kijussak külföldre suliba, kutatási tervek kellenek, a fogadó egyetem papírjai kellenek, hogy tárt karokkal várnak, mert akkora lángelme vagyok, hogy nélkülem nem tudnak létezni se stb. Nem tudnék egy angol nyelvű kurzust se teljesíteni. Csak turistaként van esélyem kimenni, de egyedül nem merek.

all you can eat kajálda sok van vagy nehéz találni?

Kint egyetemi koleszokban nem szoktak ágyat kiadni megfáradt turistáknak?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#85) Mawyx válasza talmida (#83) üzenetére


Mawyx
senior tag

Na, ezen utólag már jót nevettek gondolom :D :DDD Milyen hurrikán??! Épp hogy csak szitál.. :DDD (egyik filmben volt)

Ezzel a menüvel tökéletesen elégedett is lennék: mogyorókrémes kenyér, taco/burito, sonkás kenyér.
Itthon párommal mit eszünk: reggelire semmit, vagysi 1 pohár nescafé, 10-11 óra körül lemegyünk venni 10db kiflit és párizsit. Én eszek 2kiflit, ő meg a többit, néha kell margarint venni, de az sokáig elég. És heti egyszer elmegyünk a menzára, ahol a guta megüt mindkettőnket, mert az egyetemi menzán 2 személyre 3ezer ft-ot fizetünk mindig a kajáért és abban nincs leves, nincs süti, nincs saláta. 700ft-ot ütöttek be egy szelet natúr sütött húsért, az csak a hús volt, köret 280ft :W :W Régen minden nap a menzán ettünk, annyi volt a kaja, hogy felét mindig elraktam, hétvégén nem győztem megenni, sokat ki kellett dobni, sajnáltam nagyon, de túl sok volt. Most meg akkora adagoik vannak, hogy símán megbírkózok vele. Abszurdisztán :W Persze azért szokott lenni a hűtőben yoghurt, gyümölcs..., amikor nagybevásárolunk, ezt hozunk, de havi egyszer megyünk teszkóba, ott olcsó, a belvárosi boltok drágák. Teszkóban készétel is szokott lenni,, az nem sok, 2 adag disznópörköltért tésztával fizettünk egy ezrest összesen és elég 2 napra.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#86) talmida válasza Mawyx (#85) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Egy előnye van (margarint leszámítva :((( ), hogy nem fogtok elhízni. :DDD Koleszos szállásról talán a mostani (jelenlegi) egyetemisták tudnak többet. Remélem idetéved valaki és válaszol neked. :B

Elég sok all u can eat kajálda van. :K

Tanulás.
Nem arra gondoltam, hogy valami agysebész zseninek kell lenned, hogy fölvegyenek vhova. Nézz ki egy olyan (könnyebb) sulit, ahova sok külföldi diák is jelentkezik, ..Hogy hirtelen hol (hogy) is kezdd a keresést, azt még nem tudom. :F De Google, a barát biztosan segít ebben is. ;) Majd célozd meg azt az egyetemet vagy főiskolát scholarshipre, vagyis kérj felvételt ösztöndíjjal. :DDD Nehogy azt hidd, hogy olyan lehetetlen! Ráadásul az ilyen helyeken kötelezően tanítják az angolt is, vagyis a suli keretében (többnyire hajnalban) egyuttal a nyelvet is megtanítják..Mi is valami ilyesmivel kezdtük, de az egyházi vonalon volt.

IN GOD WE TRUST!

(#87) No-kia válasza Mawyx (#84) üzenetére


No-kia
őstag

nyáron mehetünk, kinti ph-s kirándulás, nekem is vágyam kijutni, de egyelőre csak turista ként, és minél olcsóbban,
talmida: menyniből lehet kihozni egy 1 hónapos kirándulást minimum,? kolis vagyok, elélek a jég hátán is ha van zsömle meg vmi hús, autót meg akk télleg venni kell és majd eladni
diákmunkát lehet magyarként végezni? vmi olyat amihez nem kell vmi hú d e nagy angoltudás

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#88) Mawyx válasza talmida (#86) üzenetére


Mawyx
senior tag

Sajnos nagyon hajlamos vagyok a hízásra, csak ülünk az irodában reggeltől estig, mozogni utálunk, csak amíg átmegyek az egyetemre meg vissza, de azért most is tolom a nasit, miközben fekszem az ágyon a laptoppal és netezk, ahelyett, hogy írnám ezt a gány beadandót :D

Ez nem agysebészeknek kell, hanem szimpla egyetemistáknak, akik már eleve fel vannak véve valahová, akik már egyetemisták és ez egy szimpla kis ösztöndíj lehetőség külföldön. Olvastam erről az egyetmi lapban, EU-ba se tudok kijutni, nemhogy az USÁba, tuti lehetetlen számomra. Másnak persze nagy lehetőség lehet.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#89) Mawyx válasza No-kia (#87) üzenetére


Mawyx
senior tag

"kolis vagyok, elélek a jég hátán is"
ezen szakadok
Olyan ütős, mint a legelső hozzászólás:
"Kellene egy 5. kategória, vonatonalvós, kolbász+zsömlezabálós turistaféle (mint én :DDD)"

Nekem kb most vagy soha, mert ha végzek, akkor főűllűsú (rohadt német billenytűzet, szenvedek vele :W ), szóval akkor főállású melóból majd nem engednek el hetekre az tuti, jó ha heti egy nap szabad lesz. Látom, hogy a színvonalam egyre romlik, most még van egy kis tartalékom, most látok esélyt. Meg nyárig van még kis idő, addig itthon lehet melózni és gyűjtögetni és van elég idő utánanézni mindennek.

(egy elérhetetlen kép törölve, ami bejelentkezési ablakot dobott fel)

[ Módosította: Kalandor ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#90) No-kia válasza Mawyx (#89) üzenetére


No-kia
őstag

:DDD
nekem még van idő, egy év középsuli, 2 év szakma, vmi rendszergazdaféle jó lenne, lehet többetérek vele mint a diplomával, aztán meg fősuli/egyetem

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#91) talmida válasza No-kia (#87) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát előszöris kell a repülődíj. (Azt ti jobban tudjátok, hogy mennyi)

Aztán kell a kocsi ára, ami jó esetben 7-800$, max 1300$...., de ezt vagy megközelítően ennyit az utazás végán visszakapsz, ha eladod. (Persze néha olcsóban is ki lehet fogni, de ahhoz idő és nagy szerencse kell) Itt megállnék még egy percre. Igaz, hogy két személyre elég lenne egy személyautó is, de aludni viszont jobb egy kis mini van-ben, ha camperre nem telik. Szóval én valami olyasmit néznék, aminek a hátsó fele (az üléseit ideiglenesen kiszerelve) kényelmes hálószobává alakítható. ;) Hajat mosni, fürödni lehet az útközben, ..még a McDonalds restroomjaiban is mindig van forró víz és gyors (haj ;] )szárító.

Kaja. Ha nagyon nagyon olcsón akarjuk megúszni, vagyis csak túlélési üzemmódban élve, akkor egy személyre 3-5$ is elég tud lenni egy napra. Azért nem egy dollárt írok, mert inni is kell. :B (Tíz dollár pedig nagyon bőségesen elég,...de nem kell annyi, csak mondom.)
Harminc nappal beszorzod. :B

Benzin. A mai árakat figyelembevéve, ha valaki reggeltől estig utazik, akkor napi 200$ elmehet benzinre...autótól függően. (Én az itteni , helyi viszonyokból indultam ki. Természetesen egy másik államban élő személy véleménye eltérhet az enyémtől, mert az árak picit ingadoznak államonként.) Ez nem azt jelenti, hogy utazni kell mind a 30 napon, csak mondtam. Aki sok gyalogtúrát, strandolást, kerékpározást iktat a programjába, annak a benzin kevesebb lesz. Ezért fontos a repülős célpont helyes megválasztása. Ha valaki Los Angelesbe érkezik, az valószínű, hogy elsősorban Californiát, Nevadát stb fogja föltérképezni, aki pedig New Yorkba érkezik, az pedig értelemszertűen azt a környéket fedezi föl..Californiáról most írok egy kis beszámolót, de mivel még közel sincs kész, előre elmondom, hogy California az egyik legdrágább hely. Oda nem érdemes lukas zsebbel menni. Ott még a benzin is drágább.

Szállás. Ingyenes, ha jó autót sikerül venni, mert akkor nyugodtan lehet aludni az autóban is. Persze nem mindenhol. Vannak olyan helyek, ahol semmiképp nem szabad aludni az autóban..Majd írok erről is, ha valakit érdekel.

Vannak jó bizományi jellegű üzletek is (nagyon olcsó minden) , mint pl a Good Will, ahol lehet autóba való matracot, takarót is stb-t venni (alváshoz), de pl a WalMartban is kapni már 3-4 dollárért is párnát.

..majd folytatom ezt a témát, ha érdekel valakit, most sietnem kell..

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#92) Mawyx válasza talmida (#91) üzenetére


Mawyx
senior tag

New Yorka ugy kb 140 ezer a repjegy oda vissza. Ez nekem a legjobban ugy tetszene, ha parizsi atszallas lenne ugy 2nap elteressel, hogy korbe tudjam jarni a varost, ha mar ugys arra megy a gep, visszafele meg mondjuk Zurichi atszallas, szintan eleg holtidovel varosnezeshez, de ezt igy nem tudom hogy lehet megcsinalni. Olyat talaltam, ami megall ezeken a repterekn, de 1órat varakozik es megy tovabb. Repulesi hogyanokat olvasva latom, hogy ennyi ido arra eleg, hogy atszallj a masik gepre.
Azt nem tudom elkepzelni, hogy nagy repterekn hogyan talal meg nagy csomagokal barmit is, mar eleve a csomagom hogy talalnam meg? :DDD

Oszinten szólva en a furdest kifelejtettem a buliból :B A kocsiban alvas igy megse olyan jó, max megfaradva icipici szundi elmegy, ha ugy jon ki. Terepjarot szivesen vezetnek, de lakobuszt nem.

Ha egy honapos idotartamot neznunk, akkor inkabb berelni erdemes ennyi idore vagy venni? 1honap azert nem tunik nekem kevesnek, rengetegbe kerul a berlet ugy mar.
1honapra kb 280ezer ft a berles, hozza a benzin az tul sok +biztositas az megduplazza az egesz osszeget.

Kajabol akkor Whopperen el lehet lenni meg neha all you can eat.

Autoval meg hogy jut el az ember A-bol B-be semmi helyismerettel? OK, GPS, de nem tudjuk hol lehet parkolni, hol nem stb. Vagy csak en parazom tul mar gondolati szinten is?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#93) ABE válasza Mawyx (#92) üzenetére


ABE
őstag

Ha rám hallgatsz, hazafelé jövet nem akarsz várost nézni. :)

(#94) Mawyx válasza ABE (#93) üzenetére


Mawyx
senior tag

Olvastam, hogy enyhen lefaradtal :D Es en nem is birom annyira a gyurodest, mint te. (Csak a kinti melodbol itelem meg.)

Szerk: a GPS-eimbe mar toltottem full Amerika terkepet, biztos, ami biztos, terkep mar van :DD Mar csak oda kell utazni, semmiseg, ugyan mar :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#95) ABE válasza Mawyx (#94) üzenetére


ABE
őstag

Két magyar lány egy nappal utánam, de ugyanúgy jött haza, mint én. Ők is a parkban csöveztek. :DDD Hazatéréskor egy napod simán elmegy azzal, hogy az időzónához alkalmazkodj. Na meg fárasztó maga az út is, és kevés az esély egy jó alvásra. :)

(#96) Mawyx válasza ABE (#95) üzenetére


Mawyx
senior tag

A nagy varosnezest letudtatok gyorsan :DD Meg sose utaztam repulon, nem is szunyokalassal toltenem a repuloutat. Ha mar ott lennek, legalabb hagy nezzem az elottem levo ules tamlajat egesz uton :DDD Ha faradt vagyok, en elalszok, azzal nincs gond. Maskor diszkoban elaludtam falnak tamaszkodva :DDD En nem is akartam menni, ejszaka nem birok ebren maradni, de keptelen is vagyok,de bnom menni akart, hat akkor menjunk, o tancikalt, en meg ahogy neztem, egyszer csak elaludtam :DDD

Repcsin hogy lehet ablak melle ulni? Ahogy igy keresgelek es kattintgatok repjegyeket nezegetve, volt ahol elojott egy ablak, ahol be tudtam jelolni hova szeretnek ulni (bar nem tudom ez is mennyire tuti vagy csak probaljak figyelembe venni, de nem mindig ugy jon ki), de egy masik webodalon azt irtak, hogy nincs ilyen valasztasi lehetoseg.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#97) ABE válasza Mawyx (#96) üzenetére


ABE
őstag

Ahol van online becsekkolás, ott lehet választani, hogy hova akarsz ülni. Ha személyesen csekkolsz be a reptéren, akkor is lehet ablakhoz kérni a jegyet, de ott a szabad helyektől is függ. Ablak mellé ülni elsőre jópofa, de hamar megunható a látvány. Kisebb a fejtér, mert az oldalfal befelé hajlik (de nekidöntheted a fejed), és ha fel akarsz állni vagy ki akarsz menni a mosdóba, akkor a másik utast fel kell állítanod. Szerintem kellemesebb a folyosó mellett ülni.

(#98) Mawyx válasza ABE (#97) üzenetére


Mawyx
senior tag

Az online becsekkolas, amikor nem emberi szemelyzet enged be a kapun, hanem automata "sorompo"?

De az egszet nem is ertem. Amikor neten honapokkal elore foglalsz jegyet, akkor nem tudsz ulest valasztani. Indulas napjan kisetalsz Ferihegyre joval az indulas elott. Ott gondolom kiirjak melyik gep honnan indul hova. Valahogy megkeresed azt a helyet, ahonnan a te geped indul. Es ott hova kell allni? Repjegy sincs manapsag, csak neten te foglaltal, azt nem tudom ki lehet-e nyomtatni vagy felirsz vmi kodot es azt mutogatod?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#99) ABE válasza Mawyx (#98) üzenetére


ABE
őstag

Ugye manapság a neten veszel jegyet. Amikor ezt kifizetted, akkor bekerülsz a rendszerbe, tehát van helyed az adott gépre. Elvileg még jegy sem kell, mert tudnak ellenőrizni a reptéren, de azért érdemes kinyomtatni a jegyet. Amikor kimész a reptérre, hatalmas kijelzőket találsz, ami megmutatja, hogy a járatodra melyik pultnál tudsz bejelentkezni. Odamész a pulthoz, bemutatod az útleveled, ott adod le a csomagodat, és ott fogják neked odaadni a beszállókártyádat, amin rajta van a gépre a helyszám. Ezután továbbmész a biztonsági vizsgálatra, ahol ellenőrzik a kézitáskád, és ha itt átjutottál, már bent is vagy tranzitban. Itt szintén a táblák alapján csak meg kell keresni azt a kaput, ahonnan a géped indul, és itt a beszállókártyádat lobogtatva be is engednek a gép belsejébe.

Tudom, elsőre bonyolultnak hangzik, de nem az. :N Az online becsekkolásnál otthon ki tudod választani a kívánt helyet, és kinyomtatod a beszállókártyát, tehát nem helyben kapod meg. Ettől még ugyanúgy személyesen fel kell adni a csomagot, és át kell menni a biztonsági ellenőrzésen, tehát nem automata.

[ Szerkesztve ]

(#100) Mawyx válasza ABE (#99) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ez igy tok vilagos, remelem atelhetem :R
Ha mas nem, egy europai repcsis kiruccanas az tuti belefer, csak egy partner kellene hozza, aki velemtartana :o

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.