Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Kellene egy 5. kategória, vonatonalvós, kolbász+zsömlezabálós turistaféle (mint én :DDD)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) tibi666


tibi666
senior tag

engem az érdekelne, hogy az autóbérlés milyen áron valósítható meg.
mi azért szeretnénk kimenni, hogy végigjárjuk a 66-os utat.
ugye ez chicagotól megy egészen a nyugati partig.

nekünk valami régi nagy amerikai dög kellene, lehetőleg kabrió. mondjuk egy cadillac eldorado a 70es évekből.

és az megoldható-e, hogy chicagoban bérelek egy autót, és mondjuk la-ben meg leadom? bár lehet, hogy oda-vissza megjárnánk, fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#3) talmida válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ha, hiszed, ha nem, a megélhetés szinte semmiből is kihozható, csak az utiköltség, szállás, meg az extra szórakozás kerül viszonylag "fájdalmas" fix összegbe. Jó barátok nálunk eddig ingyen alhattak, de az akkor a hozzánk való igazodást (időegyeztetéseket, jó magaviselet, stb :DDD ) is maga után vonta. :DDD

Strand (tenger) mindenütt ingyenes és tiszta, nincs a homokban szemét. A Pensacola Beachre vezető hídon 1$ az áthaladási tarifa. Ennyi az össz költség.

Az all you can eat éttermekben jelenleg átlagosan 6,99$ az ebéd vagy vacsora hétköznaponként, de az olyan bőséges, hogy szerintem vétek minden nap ott enni. Vasárnap ill ünnepnapokon 7,99 $. A legolcsóbb a Burger King WHOPPER® JR./ja Whopper Junior. 99C 1 db. Ráadásul jobb, mint a McDonalds hamburgerje.

Tibi666 Ja, igen, Chicagoból indul Kaliforniába (érintve Illinois-t, Missouri-t, Kansas-t, Oklahoma-t, Texas-t, New Mexico-t, Arizona-t, végül Californiaban Los Angelesben végződik. Összesen 2,448 miles (3,940 km). Most néztem meg. :B
Mi, amikor még Magyarországon éltünk, akkor úgy utaztuk keresztül kasul az USA-t, hogy vettünk (pontosabban a New Jerseyben élő barátunkkal vetettünk..a mi pénzünkön) egy jól működő, de olcsó lakóbuszt 3000 dollárért, saját nevünkre irattuk, stb, aztán nyakunkba vettük az országot 2 hónapra. Az azért volt jó deal, mert ugyanannyiért el is tudtuk adni (illetve a barátunk adta el nekünk, miután mi visszamentünk Hungarisztánba Bp-re.) Hamar megvették, így az út szinte ingyen volt. Akkoriban még 79 vagy 76 cent volt 1 gallon (!) benzin. Ez tudom, hogy kicsit HáryJánososan hangzik, de igaz. :DDD 1 gallon kb 4 literrel egyenlő)
Autóbérlés

A használt autóvétel OK, de az eladás nagyon pang, mert Obama hozott egy olyan törvényt, hogy aki új autót vesz az azt hiszem egy évig ( vagy valami hosszú ideig...pontosan nem emlékszem) ingyen benzint kap. :Y Szóval emiatt sokan inkább új autót vesznek. Használtat meg mostanában igen nehéz eladni.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Na, látom csak sikerült! Csak így tovább! : )

(#5) Gergő_


Gergő_
őstag

:D
én lennék igazán bajban ha az USA-ban kellene étkeznem, mivel se a gyorséttermi kaját sem pedig a génmanipulált élelmiszereket nem veszi be a gyomrom

"illetve a barátunk adta el nekünk, miután mi visszamentünk Hungarisztánba Bp-re"
ez gondolom nem az előző rendszerben volt :) .

(#6) Dany007 válasza talmida (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Ez azért így nem gyenge... Egy évig ingyen benzin? : o Ezt nem is hallottam... Az szép.
Remélem nem ad több pénzt az autógyáraknak. És ha ezek után is szarban vannak, akkor menjenek szépen tönkre azt kész.

Az a 7$-os ebéd is komoly. Itthon annyiért egy Big Mac menüt kapsz... Abból meg kell nekem 2 hogy jóllakjak ebédre, de akkoris csak a 2x fél liter kóla miatt érezném jóllakva magam.
Burger Kingbe sajnos már régen nem voltam... vagy 6-7 éve... Itt a közelben nincs. De múltkor voltam KFC-ben, az egész teccetős volt : )
Tényleg, ha már Florida... micsinálsz ha jó a hurrikán? : o Volt mát h menekülni kellett?

(#7) tibi666 válasza talmida (#3) üzenetére


tibi666
senior tag

nálunk csak valami régi amerikai dög jöhet szóba. azt meg gondolom még nehezebb eladni, ráadásul nem igazán van kint olyan ismerősöm, aki segíthetne.
ez a jövő zenéje, egy ekkora útra nem indulunk csak úgy el, mint mondjuk spanyolországba.
2-3 éven belül esedékes csak az út, előtte meg úgyis feltúrjuk az internetet.

(#8) talmida válasza Dany007 (#6) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hála Istennek, a hurrikánok nem olyan gyakran olyan erősek, hogy menekülésre késztetnének, és ritkán is érnek földet...az óceánban szoktak csalinkázni. :DDD

Idén például egyetlen egy sem volt errefelé. :Y Se erős, se gyenge!! ..meg az előző évben sem..

2004-ben viszont elmenekültünk Dallasba a hurricane Ivan elől. Szerencsére , illetve Istennek hála (!) a mi portánkon semmi komoly kár nem keletkezett, csak a garázsunk eresze szállt el, de az kicsit gyenge volt, nem csoda, hogy leszakadt. :U ugyanakkor viszont Florida nagy része katasztrófasúlytott övezetté vált.

Azt hallottam, hogy Bill Gatesnek van egy hurrikán-elhárító találmánya. :D Még nem verték nagydobra. Állitólag azon az elven alapszik az egész, hogy valamivel valahogy lehűti a hurrikán keletkezési helyén a tenger víz felszínét, ami gátolja a hurrikán további fejlődését, ill megsemmisíti azt. Jó lenne, ha bejönne!

Az egy évig járó ingyen benzinnel kapcsolatban itt az egyik forrás a scambusters.org-ból:

Question: I've been reading a lot about the new promotions where you receive free gas for a year when you buy a car. Are these for real or are they just another car buying scam?

Answer:
Mitsubishi Motors began the trend of "free gas for a year" when they announced their "Gas Comes Standard" campaign. The idea was that they would give a year's worth of gas to all buyers of new 2005 Mitsubishi cars.

Of course, there are restrictions. Mitsubishi is NOT simply giving new car buyers unlimited free gas for a year. ;-)
Instead, they offer a pre-paid debt card that can be used to buy gas at many major oil companies' gas stations. Depending on the model, the debt cards will have a value of $1500 to $2500. The amount is based on the amount of gas required to drive the car 12,000 miles, based on EPA combined ratings and a gas price of $2.95 per gallon.

So, is this promotion real or a scam? On the plus side, you do get the pre-paid debt card you can use to buy your gas. And if you don't drive more than 12,000 miles and gas prices don't go up, you probably will get free gas for a year.

A kajára és az árakra térve: szerintem tényleg nagyon olcsó. Különösen a hús. Persze tudni kell, hogy hol, mit kell venni. :B

(BTW az "igazi" amerikaiak közül sokan abszolút nem nézik az árakat, de nem is vásárolnak a WalMartban és ehhez hasonló olcsóbbnak mondott áruházakban. :N Ők a FoodWorld-ben, Publix-ban stb helyeken vásárolnak, ahol persze sokkal nagyobb a választék, de ott az árak is szárnyalnak ám rendesen.)

Gondolom észrevehető, hogy én most nem az "igazi" amerikaiaknak írok, hanem nektek, mert úgy látom, hogy vannak, akiknek egyáltalán nem mindegy, hogy mi mennyibe kerül. Mi is odafigyelünk az árakra, mert nem szeretjük fölöslegesen szórni a pénzt. :)

Amikor sok a pénzünk, akkor is igyekszünk megtalálni a legjobb áron kapható árukat. :B

Szóval nem mondom, hogy minden egyes cikkre igaz az, hogy a FoodWorld-ben minden drágább lenne, mert pl ki lehet fogni, hogy a Salmon (az egyik legjobb hal) ott olcsóbb, mint bármely más helyen, viszont a nagy átlagot tekintve, mégis igaz az állításom.. Az utóbbi időben a WalMart is kezd "lesöprődni" az "alacsonysági árversenyben", mert kicsit megdrágult náluk szinte minden.

Tegnap voltunk hétvégi bevásárláson, 70$-t fizettünk: ami azt jelenti, hogy ezért az összegért kaptunk (megpróbálom mind fölsorolni) 2kg húst, 1kg csont nélküli csirkemellet, meg 1 kg BBQ stake-nek való szép marhahúst, mindenféle zöldséget, 3kg krumplit, 2brokkolit, fél kg kelbimbót, 1 kg hagymát, 1 cs zöldhagymát, 1 doboz gombát, fél kg paradicsomot, 3 zpaprikát, 2 uborkát, zellert, sok sárgarépát, salátát, avokádót, 5 cső főzni való kukoricát, gyümölcsöt, sok őszibarackot 25 cent volt fél kg :Y , 2 dinnyét, sajtokat (mexikói, swiss meg valami név nélküli), túrót, tejfölt, joghurtot, 1 gallon aludttejet (buttermilk), 1 gallon 100%-os narancslét, 1 gallon jó fajta vörös bort, :B , kenyeret, meg valami speciális mexikói szószt fiesta sg.. :F (nem jut eszembe a neve :U , a konyha lent van, ezért nem megyek le megnézni, sorry)... Lehet, hogy legközelebb csinálok a bevásárlókosárról fotót is, hogy egyszerűbb legyen az összehasonlítás. Úgy érzem, hogy elég jól vásároltunk. :)

Ha igény lesz rá, esetleg külön külön is leírhatom, hogy mit mennyiért kapható.

Mindez természetesen üzletenként és államonként is változó.

Gergő_ Az 1995-ben volt. Szerintem nem olyan vészes a kaja. Biztos te is találnál fogadra valót. ;)

tibi666
nálunk csak valami régi amerikai dög jöhet szóba. azt meg gondolom még nehezebb eladni,
Hát, ha olyan antik, :DDD akkor azokat kipofozva nagyon is drágán lehet eladni.

Sok sikert, de, ha véletlenül kell egy kis segítség, ha majd aktuális lesz, akkor, ha élünk, és..., akkor lehet, hogy mi is tudunk segíteni nektek. ;) A férjem a nagyobbik fiammal már sok autót vettek auction-on, szeretik és értik is a dolgot :K Persze eléggé oda kell figyelni. Tényleg nagyon sok autót vettek már (..időnként ez a mellék-kereset), és csak egyszer fürödtek be.., akkor se túlzottan, csak épp nem érte meg.. :(

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#9) Psychonaut


Psychonaut
addikt

USA mániás vagyok, bár kijutni valószínűleg 3 éven belül nem fogok, de már csak azért elolvasom ezt a cikket, mert az Egyesült Államokról szól. Köszönöm. :R

Amúgy Egyesült Arab Emirátusok, nem Emírségek.

(#10) talmida válasza Psychonaut (#9) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Thx, hogy fölhívtad a figyelmemet a hibára!! :B Mindjárt javítom.

Kívánom, hogy nagyon jól sikerüljön az utad, meg minden!! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#11) Csemike


Csemike
csendes tag

Épp mostanában akartam írni egy kicsit hosszabb beszámolót, ugyanis hétfőn érkeztem haza egy kéthetes USA nyaralásról. :) Bérelt kocsi, minden éjjel más motel, végén Manhattan 4 éjen át. New York, Pennsylvania, Niagara, majd át Kanadába, Torontó, Ontario tó mellett végig, majd vissza az USA-ba. Adirondack hegység, Albany, Boston, Cape Cod, New York volt az útvonal. Mindezt minden utazási irodától függetlenül, mindent külön intézve, stb. Úgy, hogy közalkalmazotti fizetésből élek.
Az én beszámolóm inkább a bürokratikus tapasztalatokról szólt volna (esta-program, repjegy, belépés az usa-ba, majd kilépés, majd vissza), mert én is életemben először utaztam európán kívülre, és nagy segítség lett volna, ha találok egy ilyen írást a neten. :) Sok felesleges parától megóvott volna.

(#12) Dany007 válasza talmida (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Na, hát ennek örülök. Pedig nem is olyan rég volt egy nagy hurrikán hullám arrafelé.
Gondolom azért ilyenkor megvan az a bizonyos összefogás, hogy mindenki segít a másiknak meg hasonló. Ezt itthon egyenlőre nehezen tudnám elképzelni.

Amúgy meg hurrikán semlegesítésre sok ötlet van. Legalább 4-5-6 féle ami használhatónak tűnik, de persze egyik sem biztos. Főként mivel még nemigazán próbálták ki. Azért nem, mert mindegyik terv eléggé nagy horderejű, jó nagy összegbe kerül. Paradoxon...lol.
Régen próbálkoztak valami berepüléssel, és asszem jódot szórtak szét, hogy eloszlassák a felhőket, ahogy manapság az oroszok is jóidőt varázsolna bizonyos rendezvényeikre... De asszem hurrikánnál félsiker volt csak...

Hehe, akkor még se full gartis a benyó, de azért nem rossz kezdeményezés.

A Wallmart az nem egy vásárlóevő szörnyeteg? : D (south park)
Az a 70 dollár az nálunk is egy átlagosabb 7végi bevásárlás. Már majdnem mondtam, hogy csak picit drágább, mint itthon, amikor olvastam a sok ződséget :) De amikor a gallonos részhez értél akkor azért elképedtem xD
Ti gallonban veszitek a narancslét, a bort (: O ) meg az aludttejed is? : D Az durva. Na viszont így már nem sok az a 70 dollár. Asszem fent írtad, hogy olyan 4 liter a gallon. Nálunk egy jobbfajta narancslé 300-600Ft.- Vagyis 2-3$. Ergo a gallon már majd 12$ lenne. A borról meg nem is beszélve.

Tivus mondja mindig, hogy Amerikában sincs kolbászból a kerítés, de azért ez már közelíti azt : )

Szal felőlem bármit nyugodtan írhatsz azusáról. Én biztos szívesen fogom olvasni.
13 éves korom óta tervezem xD Mármint h egyszer kimegyek... Majd egyszer....
Hja, aztán ha egyszer odajutok, hogy kimegyek, akkor már nem a pénz fog érdekelni. Nemrég néztem talán 155.000 huf / fő a jegy New York Pest oda-vissza. Ergo ha már összegyűjtök 3-4 kilót egy útra, akkor 5-6-ot is összeszedek, hogy ne kelljen szűkölködni.
Majd esetleg a szállásokról írhatnál bővebben. Bár nemtom milyen infóid lehetnek, amit ne tudnék megtalálni a neten (kivéve a kuponok :) ) de lusta is vagyok.
Utazási irodánál néztem New York-i utat. Valami 90$ volt a legolcsóbb szoba / nap / fő ! Ennek 2,5x-e volt a legdrágább, de az is csak 3 csillagos volt, és no ellátás! Na akkor megijedtem, hogy na ide se kell mennem... Aztán v.ki magyarázta, hogy 200$-ért lehet már bérelni egy szobát / hó... Szal azért talán van remény. De ha már New Yorkba megyek, akkor nem a legputrisabb részen akarok megszállni : ) Közbiztonság miatt is. Hja erről is írhatnál :)
Az egyetlen dolog, amiért szívesebben élnék Angliában az a közbiztonság. De egyenlőre be kell érnem Hungáriával :)

@Psychonaut: ahogy látom ebben is hasonlítunk ;) Csak nem vagyunk rokonok xD

[ Szerkesztve ]

(#13) Dany007 válasza Csemike (#11) üzenetére


Dany007
veterán

"Úgy, hogy közalkalmazotti fizetésből élek."

Ja, akkor már 10 éve erre spórolsz? ;] j/k

Ahogy olvasom az utadat áll előtted egy utolsó lezáró feladat :) Mégpedig egy haaataaalmaaas logout cikk írása az útról! Mindenestől ha lehet. Előzményekkel.
Engem nagyon érdekelne!!!
Grat az úthoz!

(#14) ABE válasza tibi666 (#2) üzenetére


ABE
őstag

Mi (Csemikével) most csináltunk autós túrát az USA-ban, és a következő a tapasztalat: ha nagyon olcsón akarsz kijönni, lehet "wreck"-et bérelni olcsón, de nem mindenhol van ilyen lehetőség. A wreck jelenthet akár tényleg szakadt roncsot is, de olyan autót is, ami mondjuk 2-3 éves. Egy fiatal wreck nem feltétlenül olcsó, főleg New York környéke tűnt drágábbnak autóbérlés szempontjából.

Elég sok weboldalt végignéztünk, mi új autót akartunk, hogy legyen hozzá rendes szolgáltatás, és ne rohadjon le az út szélén. 8 napra 270 dollár volt egy Dodge Caliber bérlése, vagy 260 lett volna a Ford Focus. 300 fölött van pl. Chrysler Sebring (kb. Passat-Mondeo méret), vagy egy terepjáró meg már 500 körül lett volna, de ezek már többet is fogyasztanak, meg 2 személyre nem kellett nagyobb. Egy economy vagy compact kategóriás autó 8-10 literből elmegy motortól függően, s ez szerintem fontos, mert nem annyira olcsó most a benzin: 1 gallon (3.8 liter) átlagára olyan 2.6-2.7 dollár körül alakult, ami olyan 140 forint/liter. Ha valami nagy dögöt akarsz etetni, ami megeszi a 20 litert, akkor már nem olcsó mulatság az autózás. További költség volt nekünk az LDW (loss damage waiver) biztosítás, ami 175 dollárt tett ki, cserébe minden anyagi felelősség alól mentesültünk az autó bármely sérülése esetén. Ilyen biztosítás nélkül szvsz öngyilkosság autót bérelni.

Általában van lehetőség arra, hogy máshol add le az autót, de ezért plusz pénzt kérnek. Plusz lóvéba kerülhet még, ha nem vagy 25 éves, vagy ha több sofőr is van. Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

Írok majd egy nagyobb lélegzetvételű bejegyzést, én nyáron egy táborban dolgoztam, és csak utána jött az utazás, talán érdekelne valakit. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) talmida válasza Csemike (#11) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Légyszi írd meg azt a cikket, mégpedig jó részletesen! :K Tanulságos lehet a többieknek. Ha már megírtad volna, csak én nem láttam, akkor elnézést kérek a figyelmetlenségemért! Nagyon kíváncsi vagyok rá én is. Lehet, h te mást is észrevettél, mint én.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#16) Csemike


Csemike
csendes tag

Nem, kb. júniusban kezdtem komolyan venni, hogy mégiscsak meg kéne csinálni ezt a nyaralást. :D
Felvettem 300.000 Ft kölcsön, ebből kifizettem a repjegyet (131.000 oda-vissza), plusz májustól csak a legszükségesebbekre költöttem a fizetésemből. Persze azért igényeltem hitelkártyát is, és folyószámlahitelt is, bármiféle történésre. 220.000 Ft volt a számlámon az indulás napján, plusz 450 $ készpénzben. Neccesen, de végülis elég volt. :) (Hitelkártyát is be kellett vetni, de nem azért, mert elfogyott a pénz, hanem érthetetlen okból néhány helyen nem fogadták el a bankkártyámat.)
ABE majd mesél a szép tájakról, jobban fogalmaz, én majd írok a bürokráciáról. ;)

Szerk.: Akkora az élményfaktor, hogy a hitelfelvétel maximálisan megérte. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Dany007 válasza Csemike (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Na nemár, hogy 400+220ból megcsináltad mindezt amit leírtál? :Y
Nem akarok pénzezni meg minden, ne értsd félre, de ha csak ennyi, akkor 2 év múlva én is megyek!!! :D

(#18) Csemike


Csemike
csendes tag

Csak azt tudom mondani, hogy hajrá. Megéri, úgy is, ha hitelt kell felvenni. Ha többen összeáltok (3-4 ember) még olcsóbban kijöttök az autóval és a szállással is. Az USA csak messze van, de egyátalán nem elérhetetlen. :)

(#19) ABE válasza Dany007 (#17) üzenetére


ABE
őstag

100e körül van a legolcsóbb retur jegy, egy 4 személyes motelszoba 60 dollárból kijön, a 2 személyes lehet 40 dollár is, az autó bérlése biztosítással, benzinnel napi kb. 60 dollár, a kaja 20 dollárból megvan. A belépők mondjuk elég drágák általában. Lehet kalkulálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) tildy


tildy
nagyúr

Mesélj nekem talmida a federal lawról. :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Dany007 válasza ABE (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, kocsi nem kéne. Én ellennék New Yorkban, nemhiszem h másfelé is mennék. Bár ez majd pénz kérdése. Ahogy írod egész olcsó. Még át kell gondolni, meg böngészni... Kicsit félek a full egyéni úttól... De majd kiderül.

(#22) ABE válasza Dany007 (#21) üzenetére


ABE
őstag

New York érdekes város, ha bírod az állandó nyüzsgést. 8 napot töltöttünk utazással, majd 4-et NY-ban voltunk. Én azt mondom, hogy autózni, járni az országot érdekesebb, bár a "nagy almát" sem szabad kihagyni. Nagyobb városokban egy rémálom az autózás, azt semmiképp nem javaslom, viszont azon kívül meg szinte kötelező. Egyénileg sem gáz szerintem az út, ha tudsz egy kicsit angolul, akkor nincs gond. New York-ban meg pláne segítőkészek az emberek. :K Ha csak oda készülsz, akkor pl. diákszállásokon lehet olcsón ellenni, akár 15 dolláért is el lehet egy éjszakát tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#23) FPéter


FPéter
aktív tag

Múltkor gondoltam arra, hogy milyen jó lenne a Yellowstone Nesönel Parkban biciklitúrázni.
Amerikai ismerősöm mondta, hogy ott bizony megesz a medve, de ez nem tántorít el, nem ám!
Egy olyan túrát biztos baromi olcsón ki lehet hozni, csak venni kell biciklit meg kaját.
Vagy kivinni egy Schwinn-Csepelt meg jelentős mennyiségű kolbászt a vázba rejtve. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Dany007 válasza ABE (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Az a lényeg :D b.nőmnek a tengerpart a kedvence, én viszont a toronyházakra élvezek :U :D
Az angollal nem lesz gond. Tunéziában is megértettük magunkat a franciás arabos akcentussal nyökögött arabokkal.
Mivan a közbiztonsággal? Tudod csak a filmekből ismerem a helyet, hogy elfut melletted egy hülyegyerek azt kikapja a kezedből az akármit, meg behúznak a sikátorba aztán megkéselnek stb... :)

(#25) ABE válasza Dany007 (#24) üzenetére


ABE
őstag

Közbiztonság? Szerintem rendben van. Mi csak Manhattanban voltunk, de ott bármikor kimentünk az utcára, rendőrt is láttunk sokat. A tömegközlekedés sem gáz, mert csak érvényes jeggyel lehet a járművekre szállni, nincsenek lumpen alakok. Mint mindenhol, turistaként itt is vigyázni kell az értékeidre, de szerintem nem kell aggódni.

(#26) Dany007 válasza ABE (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Na ez így rendben is hangzik. Pár napot biztos ellennék.
Megnézném a múzeumot, huh szégyen de nemtudom mi a neve pedig elég híres =/ , a szabadság szobrot, az ESB-et, a central parkot, a metrot :) sőt a WTC-t is szerettem volna megnézni : ( Ezért mérges is vagyok nagyon...
Meg úgy eleve az egész élet ott nagy látnivaló lehet... Mint a Kínaiak úgy fényképezgetnék sorra... : )
Ja, akkor a biztonság nem néz ki gázosnak. Meg mondjuk ez nem olyan, mint Tunézia, ahol a vak is kiszúrja h turista vagy xD

(#27) joey04


joey04
titán

Én kemény 4 éve vagyok USA mániás. Mondjuk nem 1-2 hetes, hanem végleges látogatásnak örülnék. :B
Persze ott sem hullik minden az öledbe, nem is ilyen reményekkel mennék, de ahogy a videókat képeket nézem (nem a filmeket) elfog az érzés, hogy ott szívesen élnék.
De örülök a sorozatnak, nagyon várom a folytatást, főleg ha valami viszonylag olcsó 2 hetes utat össze lehet dobni (akár több személyes látogatással ahogy írták)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) talmida válasza Dany007 (#12) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, ezek a hurrikán-elhárító vagy megsemmisítő kísérletek igencsak költségesek, mert óriási méretekről van szó. Az Iván pl az egész Mexikói Öblöt beterítette, figyeld meg a linken.

Nem tévedés, gallonos itókákat vettünk. :DDD A joghurt is közel 1 literes. Minden nagyobb egy kicsit. :DDD

A WalMartról nem akarok semmi rosszat mondani, :N ... mert hozzánk nagyon közel van, és van egy-pár excellent szolgáltatásuk is, mint pl a festék keverés. Biztos Magyarországon is van ilyen, de nekem minden alkalommal bámulatos, hogy pl egy körömnyi falmintából pillanatok alatt megállapítják, hogy egy vödör fehér festékhez miből mennyit kell keverni, hogy ugyanazt a színt kapjuk. Ezt egy számítógép végzi. Beszkennelik a mintát, majd a computer számolgatása után odateszik a vödör fehéret a "csap alá", beleadagolják a kikalkulált színeket, aztn egy nagy rázó- masinába helyezik a jól lezárt festékmixes vödröt, ...ahol kis idő múlva tökéletes egyenletességűre keverednek a színek, és csodák-csodájára ugyanazt kapom, amit kértem. :Y Mindezt kb 10$-ért. Ja, ez is 1 gallon. :DDD Ez lehet, hogy nem olcsó, de praktikus. A világ összes színét kikeverik, ha akarom...

Szállás: Államonként, városonként, hotelonként változó. Ha online előre lefoglalod, akkor általában olcsóbb. Ezt jó tudni. Úgy látom, benneteket főleg NewYork érdekel. :) Ha kifejezetten elegánsabb szálláshelyekre vadászol ott, akkor sem fogsz csalódni. ;] Van belőlük bőven. New Yorkban mi barátoknál laktunk, ezért ott még nem volt szerencsém szállodában aludni. A másik barátunk Manhattenben lakott. Na, ott van aztán csak borsos ára mindennek!

Közbiztonság:
körzettől függ. Vannak szinte abszolút biztonságos vidékek, de a nagyon lepukkadt, szegény negyedekbe még a rendőrök is félnek bemenni. (Nagyon sietek, majd máskor folytatom)

Tildy Miért érdekel a federal law? Hallottam én piszkos dologokról.. De, mondd, hol nincs? :((( Tudom, ez nem vígasz, de engem nem annyira érdekel ... Szeretem az USA historyját, az alapító atyák lelkesedését és tiszta törekvéseit... legközelebb Webstert szeretném lefesteni.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#29) Gergő_ válasza talmida (#8) üzenetére


Gergő_
őstag

It's true :D
Épp most kaptam csokit US-ből. olyan amit itthon nem kapni, tényleg finom.

(#30) tildy válasza talmida (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Mert hallottam, hogy minden helyen erre hivatkoznak. Hogy a federal law miatt ez meg ez meg ez meg ez meg ez tilos.
Triviális dolgok esetén is. Kiírva, pl. wc-ben.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) Dany007 válasza talmida (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Ja néztem, sőt olvastam is. Nemsemmi lehetett. Kár, hogy én akkor nem voltam túl aktív. Szurkoltam volna. Persze nektek.
Néztem a képeket is, elég durva. Vagy 5 Magyar o. méretű.

Igen, számítógépes festékkeverés. Kb minden sarkon van egy már vagy 5-8 éve xD
Mondjuk én még sose használtam. Nemsok lakásom volt, amit kifessek =/

Luxury Hotels, mi? : P Majd maradok egy egyszerű online foglalásnál inkább.
Engem érdekel New York. Már ha ránk gondoltál, és nem a fórumban ránk... B.nőm Kenyába menne... =/ Na mind1 :)

Köszönjünk az infot! Jöhet bármi, ami eszedbe jut.

Ja még valami! Mennyi az idő? :D

Na most rányomtam egy ilyen Luxury Hotelre... Anyám, de durva... Engem már ez megdöbbentett: "and occupies floors 35 to 54 (guestrooms begin on the 38th floor)".

Ennél meg nem is kívánhatnék szebb kilátást! :B Talán jobban tetszik, mint a pálmafás tengerpartos stb... Lehet velem van a baj :D

[ Szerkesztve ]

(#32) talmida válasza Dany007 (#31) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:DDD

Itt most pontosan du 5:10 pm van.

IN GOD WE TRUST!

(#33) Dany007 válasza talmida (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Az szép. Le vagytok maradva 7 órával xD
Sebaj. H h figyeled a pesti időt / időjárást is? :)

(#34) talmida válasza Dany007 (#33) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Azért figyelem, mert valamennyire magyar vagyok, mégha van, aki nem is vesz annak. Plusz a férjem magyar rajongó. . :B

Gergő_: az USA csoki nem annyira híres, mint a svájci, meg a német, de azért van itt is egy-két finomság.F

Kidus írt a cikkedben a Starbox kávéról. Na, az nem rossz! :N
Viszont nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#35) talmida válasza talmida (#34) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Jav.: Starbucks

IN GOD WE TRUST!

(#36) Gergő_ válasza talmida (#34) üzenetére


Gergő_
őstag

tudom hogy nem híres,de! egy csokoládé rajongó mindent meg szeretne kóstolni egyszer, a világ minden tájáról! így gondolom már érted... :)
a belgát viszont kihagytad :P
eddig a legfinomabb amit szvsz kóstoltam az egy kubai babból készült lindt volt, illetve 5 és fél évesen kaptam ajándékba egy tábla francia ét-et, az hiszem innen eredezik a rajongás.
a csokoládé és a kávé a káros szenvedélyeim.
sry az offért

[ Szerkesztve ]

(#37) talmida válasza Gergő_ (#36) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Azt tudod, hogy egy csokinál nem minden az íz? Ettem már olyan "selymesen" finom feketecsokit, ami ráadásul iszonyú sokba is került, aztán mikor az összetételét elolvastam, döbbenten láttam, hogy nagy része valami zsiradék volt. :((

IN GOD WE TRUST!

(#38) Gergő_ válasza talmida (#37) üzenetére


Gergő_
őstag

természetesen 50% kakaótartalom alatt nem eszek :)

(#39) tibi666 válasza ABE (#14) üzenetére


tibi666
senior tag

köszi a hasznos információkat.
két sofőr lenne, ha minden igaz, biztosítás persze kell.
van még időnk keresgélni, de ezt a hozzászólást eltettem a könyvjelzőkhöz. :)

(#40) talmida válasza ABE (#14) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Persze, hogy érdekel!!! Nagyon várjuk a beszámolódat! :C

IN GOD WE TRUST!

(#41) Dany007


Dany007
veterán

Na, én ma éjjel álmodtam valami fura talán bizarr dolgot... V.színű ez az eszmecsere inspirállt.
Valami olyansmi volt, hogy nyaralni voltunk egy csoporttal. És kerestük az utat New Yorkba. Aztán meg valahogy kiderült, hogy a közel-keleten vagyunk. És próbáltunk továbbra is eljutni New Yorkba... Hát elég zavaros volt :D

(#42) Mawyx


Mawyx
senior tag

Tudtok valami amerikai ajándékot, ami nem túl drága, de Amerikás?

Párizsból Eifel torony makett okés, de Amrikából?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#43) tiv83us válasza Mawyx (#42) üzenetére


tiv83us
veterán

NFL/NBA mez :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#44) Mawyx válasza tiv83us (#43) üzenetére


Mawyx
senior tag

:DDD
És mondjuk egy csajnak?

Ti miket hordtatok haza, amikor látogatóba jöttetek/jöttök?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#45) Crystalheart válasza Mawyx (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szabadságszobor-makett? :DDD (Ha már úgyis makett.)
Amúgy biztos ott is van egy rakat szuvenírbolt.

[ Szerkesztve ]

(#46) Mawyx válasza Crystalheart (#45) üzenetére


Mawyx
senior tag

Valaki megy ki, de ha azt hallja, hogy hozz már nekem egy bármi amerikás ajndékot, attól a falnak megy kb. Nem ártana pár példa, de gözöm sincs mik vannak Amerikában. Pl egy Milka csokit hazahozni nincs értelme. Apple cuccok féláron mennek, de így is drága és nincs rá szükség, viszont valami kis apróság jó lenne vkinek....

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#47) tiv83us válasza Mawyx (#44) üzenetére


tiv83us
veterán

A ruha darabok nagyon olcsok, 100-150 dolcsirol 20-30-40-re leertekelt igen markas cuccokat lehet kapni pl T.J. Maxx-ben. Esetleg szinten markas, de olcso parfumok ugyanitt.
Muszaki cuccok is eleg olcsok, pl MP3 lejatszok.

Szuvenirek pedig minden sarki pharmacy-ban vannak, ha oda bemesz, akkor az adott varossal/kornyekkel kapcsolatos ajandekok minden mennyisegben megtalalhatok :K

Kidus pl szokott neha Magyarorszagra a szuleinek csomagot kuldeni, akkor mindenfele kozmetikumokat kuld, meg edesseget, amik itt centek es finomak /szerinte - en utalom a csokit mindenhol ;]/.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#48) Mawyx válasza tiv83us (#47) üzenetére


Mawyx
senior tag

Szóval ha valaki akar, akkor nem telik sok energiába, hogy találjon valamit, különösen kutatni nem kell, hanem ráakad könnyen bármire, nem problémás?
Kint vannak olyan sörök, amik kicsit se hasonlítanak a magyarra? Sört lehet hozni Magyarisztánba?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#49) Crystalheart válasza Mawyx (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Sör, ami kicsit sem hasonlít egy másik sörre? Uhh :D

Amúgy én USA-ban tuti h valami Lenovo laptopot vennék, ha egyszer kiszabadulnék.

[ Szerkesztve ]

(#50) gaborbol válasza tiv83us (#47) üzenetére


gaborbol
őstag

Burlington coat factory, Marshalls ezek is ilyen helyek markas cuccok fing arakon.Nike, Champion, adidas minosegi ,pulcsik, szabadido cuccok $19-29, markas napszemuvegek 9-19 dolcsi.
Szerintem ruhat nagyon megeri venni, Levis farmer 30-40 dolcsi , Columbia kabatok szinten beszaras arban ki lehet fogni.

Ekszer is olcso, pl walmart-kmart, viszonylag igenysesn kinezo gyemant koves cuccok vicc arban. 19-99 dolcsiert ki lehet fogni olyan dolgokat aminek a holgyek nagyon tudnak orulni, es nem valoszinu , hogy Mo lenne belole meg1 :)

Muszaki cikk, szinte barmi amit elbirsz, ujonan vagy hasznaltan :)
Vettem hasznaltan egy 2 eves Toshiba laptopot, kifogastalan szinte 80 dolcsi....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.