Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) puttputt


puttputt
őstag

"Így dupla ajándékkal leszel gazdagabb, egyikkel a szádban, másikkal a kezedben..."
Protézis, kivert fog? ;] :DDD
Bocs. ;)

Amúgy, elképzelhető, hogy elnézek hozzá, vagy legalább is továbbítom az infókat..., főleg, hogy te ajánlottad és tényleg olyan jó az árfekvés.
Zsédának - mint "referencia anyagnak" - meg tényleg szépek a fogai (is). :)

Foglalkozik külföldiekkel is?

Majd megy a privát is, csak most ... pff... :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Uhf, ne is mond.... Ma megyek fogorvoshoz... Kb 3,5 óra múlva már ott fogok ülni a székben.... :s Csak éljem túl : ( Iszonyúan parázok tőle... Remélhetőleg 'csak' egy gyökérkezelés lesz... Remélem túlélem.... :s A Xanax már bekészítve...
Aztán ha visszaértem és lesz időm (mert melózni is kell) akkor írok én is egy kis bejegyzést a dologról, van pár dolog amire kíváncsi vagyok, hogy a nagyérdeműnek mi a véleménye...
Szal szurkoljatok nekem!!!

(#3) puttputt válasza Dany007 (#2) üzenetére


puttputt
őstag

Érdekes. Jobban "féltem" egy anyajegy-leválasztó "műtétnél", mint a fogdokinál gyökérkezelésen.
Eddig csak 1 fogamat furkálták, szinte érzéstelenítő nélkül...
Én vagyok a "fogorvosok kedvence".
"Nem sírtam, nem toporzékoltam." :)
Valahogy, immunis vagyok rájuk...

Hajrá, jó "béketűrést"! :K

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#4) Dany007 válasza puttputt (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Hát köszönöm! :) Már csak 3 óra....
Én épp azt szoktam mondani ilyenkor, hogy inkább vágjanak ki a hátamból egy darabot :D
Nekem is gyökérkezeltek már 2 fogamat is, szal nem újdonság, de valamiért mindig bennem van ez az iszonyatos para =/ Nem tudom leküzdeni. Mindig fosok, hátha rosszabb lesz a helyzet, és ki kell húzni...
Na majd meglátjuk. Idő közben jött egy ügyfél... Így már csak nemtom mennyi óra... De 1 óra és indulok a busszal...

(#5) localhost válasza Dany007 (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Visszavárunk! :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) Dany007 válasza localhost (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm a drukkot :) Már túl is éltem. Persze mert nem csináltak semmit :)
Viszont megnézték, röntgen stb... Vagy húzni kell, vagy megpróbálni újra gyökérkezelni.
De megnyugtatott a dokinő, hogy egykből se fogok érezni semmit, mivel már gyökérkezelt fog, így nincs benne ideg, ami fájdalmat okozna. :)
Adott antibiotikumot, hogy az a kis maradék duzzanat, ami volt, az is eltűnjön.
Köszönöm, hogy gondoltatok rám. A jövőheti kezelést meg már csaktúlélem, sokat segített, hogy a doki megnyugtatott... Mellesleg 29 éves és nagyon aranyos volt :)

Hja, szal azt a krémest nem úszod meg ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) mephi666 válasza Dany007 (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem kb 3hete húzták ki a jobb alsó 6ost... az szép hétfő volt... este kb fél órát aludtam... azt is sok fájdalomcsillapítóval, úgy fájt a rossz fogam... (elrontották még 1.5éve sztk-ban és azóta csak nyűglődtem vele... hiába próbálta a magánorvos rendbetenni, csak szenvedtem időnként) bejöttem melózni, de 10körül már rohadtnagy volt a fejem és úgy hasogatott az ideg, hogy szédültem tőle... üvölteni tudtam volna... azonnal hívtam is az orvost és mondta, hogy menjek... kihúzza... mentem is, kaptam 2 érzéstelenítőt és kirántotta... semmit nem éreztem belőle... csak a megkönnyebbülést... pár napig még dagadt volt a fejem meg időszakosan felment majdnem 39ig a lázam, de sokkal jobb volt... bírtam aludni legalább... azóta majdnem teljesen begyógyult már... összehúzódott-kitisztult a seb és belül már szerintem elindult a csontképződés... egyébként utálok fogorvoshoz járni én is :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Dany007 válasza mephi666 (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Heh, nekem is a jobb alsó 6-osról van szó :D
De még sose kellett fogat húzni, v.színű ezért is parázok ennyire...
Volt már 3 gyökérkezelésem, meg tömések... Volt, hogy 3 injekció kellett a gyökérkezeléshez...
De valamiért nem tudom leküzdeni a félelmet... =/
Mondjuk most rendes volt a csaj nagyon, megnyugtatott szépen... Már majdnem ott helyben belementem a húzásba, csak az azért nem lett volna jó ötlet, mert a röntgenen látszott, hogy nincs már mögötte fogam. Vagyis nincs 7-es. Nemtom mért... Pár foggal kevesebbem van, mint amennyi kéne..

Amúgy az orvosi kezelésekről, meg a 'modern' eljárásokról szerettem volna írni egy kis bejegyzést. Semmi tudományos, semmi komoly, csak saját gondolatok, de ha a topic gazda esetleg megengedné, akkor kifejthetnénk a véleményeinket itt helyben. Mert végülis a topic nem pont erről szól : ) De számomra most nagyon aktuális volt : )
LocalHost, mikor jársz felénk legközelebb? :) Tudom idén már nem... Esetleg ha a lányod vezetne, akkor még sörözhetnénk is egyet! ;)

(#9) localhost válasza Dany007 (#8) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10) mephi666 válasza Dany007 (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

1éve nekem a bal felső 5öst húzták, aztán pár hónap múlva 3-mal mögötte elkezdett jönni a bölcsességfogam :) (pótolta a sorban) kíváncsi vagyok, hogy jobb oldalt alul mikor jön, mert érzem az ínyem alatt, hogy ott is lesz valami...

nem gáz a húzás... főleg amikor már úgy fáj, hogy azon gondolkozol, mivel tudnád házilag kitépni, mert mindjárt megbolondulsz... :) nekem volt pár ilyen pont, amikor ezen gondolkoztam, de megoldotta a fogorvos helyettem... nekem durván be volt gyulladva alatta az ínyem és ahogy kiszedte a fogorvos, mutatta is rajta, hogy valami genny-zacskó figyelt a fog alján... pont a 2 gyökere között... mondta is, hogy ez a legrosszabb és tényleg fölösleges lett volna gyökérkezelni, mert ilyenkor eredménytelen... (én erőltettem, hogy húzza... az a biztos) el is vittem a fogamat emlékbe :DD szerintem ne félj tőle... nekem nem volt még gyökérkezelésem, de az durvább lehet... jah, mellesleg azért fájt piszkosul, mert időnként akaratlanul is hozzáért a felső fogam vagy a nyelvem és ilyenkor megnyomta... aztán sajgott még vagy fél óráig... ki is volt kicsit emelkedve a fogam a gyulladástól... nagyon durván nézett ki a fejem... annyi kellemes volt az egészben, hogy egy fiatal csaj adta be az érzéstelenítőt (a fogorvosom épp másik beteggel volt elfoglalva és így akart időt nyerni, hogy a másik rendelőben beadta a kolléganője) utálom, amikor szurkálnak, de gyönyörű szemei voltak a csajnak :) volt legalább valami szép is az egész műveletben így...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Dany007 válasza mephi666 (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Huh, az igen. Pedig állítólag a gyulladt gennyes fogat nehezebb érzésteleníteni. Meg most is mondta a doki, hogy a gennyes fog nehezebben zsibbad... Szóval akkor jól bírtad! :R
Lehet kikapatom én is a helyéből, majd meglátjuk.
Az az igazság, hogy nincs mögötte semmi. Szó szerint semmi... Láttunk a röntgenen, még csak fogkezdemény / csíra sincsen.. így több, mint v.színű nem fog több fogam nőni. Az a 6-os meg egy rágófog... elég fontos szerepe van... Hát meglátjuk.

Mondjuk én igazából a foghúzástól és a fog rezekciótól félek a legjobban... A foghúzást kitárgyaltuk, a másik a foggyökércsonkolás. Ez is hasonló helyzetben szükséges mint a mienk, olyan esetben, amikor meg kell tartani az adott fogat mert nincs más vagy mert olyan helyen van stb... Ez már egy kisebb fajta műtétnek számít. Felvágják az inyedet oldalról. Csontfúróval befúrnak oldalt, és valahogy lecsipik, vagy levágják vagy szétfúrják nemtom, a lényeg, hogy úgy ahogy van eltávolítják a gyökércsúcsot, aztán összevarrják az egészet.
Namármost b.nőm édesanyjának pont nyáron csináltak egy ilyet... Hát, ő nem olyan beszari mint én, és kicsit több mindenen esett át már mint én, de ő utána két napig csak feküdt... És azt mondta hogy nagyon brutális volt, mégegyszer nem csinálná újra... :s
Szal azért mondom, hogy akkor már inkább huzatok én is :D

(#12) talmida válasza puttputt (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, külföldiekkel is foglalkozik.

Nem bánod meg, ha meglátogatod! ;)

A humorod egyébként a régi. :DDD

Dany007 Nagyon drukkolunk. :K

Különben nem minden orvos egyforma. Vannak, akik nagyon értik a szakmájukat, és abszolút nem brutális a páciensek tapasztalata sem. Pl a férjemnek anno volt egy csúnyán letört foga, aminek egy pici része sem volt látható. Egy fogorvos sem vállalta a műtétet az SZTK-ban. Dr Tóth Györgyöt még nem ismertük akkor, meg, ha ismertük volna is, ő még túl fiatal volt abban az időben. :DDD :DDD Amikor Californiában voltunk 1983-ban, az egyik fő cél az volt, hogy az a fogmaradvány kikerüljön a férjem szájából. Az a bizonyos hollywoody fogorvos, akiről a cikkemben írtam, szintén valami nagy szájszaki lehetett, mert abszolút nem ijedt meg a probléma láttán, meg a férjemet is nagyon megnyugtatta, és, ami a lényeg, hogy teljesen fájdalom mentesen kioperálta azt a fogmaradványt, méghozzá úgy, hogy a műtét után szinte nem is vérzett a nyoma sem. Wow! Csak néztünk! :Y Meg utána sem fájt neki különösebben, csak az injekció helyei.

Szóval, ha gonolod, azért fölkeresheted, akit javasoltam, mert, ha ráadásul elolvasod róla, hogy milyen nagy szaki (itthon is és külföldön is nagyon elismert), akkor valószínű, hogy a gyakorlatban is sokkal többet tud, mint az átlag fogszakorvosok. ..Zséda szerint is. :D

IN GOD WE TRUST!

(#13) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nos, nálam nem ez a fehér fogsor. :F Biztos csak rosszak voltak a fények, de ez nem fehér, maradjunk ennyiben.

[ Szerkesztve ]

(#14) talmida válasza Jhonny06 (#13) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Az orvosi képeket nézd a weboldalon, ne az általam berakott mosolyt. ;]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.