Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Takemoto


Takemoto
tag

Ohh, az kimaradt, hogy van még egy tartalék bringám is. Használtan vettem kemény 5k-ért. Egy teljesen átlagos mtb, sárvédő, csomagtartó, stb. Volt rajta még kis kosár is, de azt leszedtem :). Akkor használom, amikor esik az eső, vagy télen, amikor nagyon sózzák az utakat.

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#2) Takemoto


Takemoto
tag

Ki milyen bringával nyomja? :)

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#3) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

Elég kicsinek tűnik a váz. Ti 7-ben ilyeneket csináltatok? Nem rossz. :DD

(#4) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Hogy-hogy elöl Deore, hátul meg csak Acera?

SZERK: ráadásul nem is sima Deore, hanem LX.

[ Szerkesztve ]

(#5) Takemoto válasza Psychonaut (#4) üzenetére


Takemoto
tag

Hopsz...ez ki is maradt a bejegyzésből :B. Régen elől is Acera váltó volt, de egyszer sikerült tavaszi raktárkészlet kiürítésnél(az előző éves szériát szórták kifelé) kifognom egy Deore LX első váltót nevetséges 1500 forintos áron :C. A következő dolog, amit cserélek az valószínű, hogy a hátsó váltó lesz, csak még nem tudom, hogy milyen legyen, de valószínű, hogy nem Deore XT vagy XTR lesz. Nem az én pénztárcámra van méretezve és erre a biciklire felesleges, mert akkor a többi alkatrész lesz gagyi hozzá képest :). De szép is lenne egy XT vagy XTR-es garnitúra :U.

(#3) Taknyoshal: elég sok mindent csináltunk technika órán 7-8.ban, pl. halászháló készítés, bicikli szerelés, 12-24V-os kis kapcsolásokat csináltunk, esetleg kimentünk a gyakszi-kertbe és növényeket gondoztunk, stb...
Kicsinek tűnik a váz, de amúgy nem az, csak a felső cső dőlése miatt tűnik úgy. Nekem pont jó, mert nem vagyok egy égimeszelő a 174cm-emmel :)

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#6) Psychonaut válasza Takemoto (#5) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ja, így érthető.
Milyen Alivio váltókarod van? Aminek a "mutatója" kormány alatti piros csík, vagy az újabb, ami már a Deore-hoz hasonló kormány fenti részére simul?

(#7) No-kia válasza Takemoto (#2) üzenetére


No-kia
őstag

[link]
durca mi? mnem szörnyülködni, most megy a porfestőhöz, jó cuccok vanank rajta, csak a festést mindig lebaszomróla :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8) Takemoto válasza Psychonaut (#6) üzenetére


Takemoto
tag

Nekem még a régi van, de egyik haveromnak már az új. Ugratás után sz*rul érkezett és burkolt egyet embereset. A bringa a kormány tetejére esett és rögtön meg is adta magát a műanyag burkolat. Talán a kormány alatt biztonságosabb helyen van.

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#9) Takemoto válasza No-kia (#7) üzenetére


Takemoto
tag

Tetszenek a kormányom lévő rózsaszínes foltok :B. Mindig is meg akartam tanulni triálozni, de valahogy mindig volt más dolog amivel foglalkoztam. Jelenlegi tudásom kimerül abban, hogy egy helyben tudok egyensúlyozni :DDD

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#10) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Akárki akármit mond, ez egy gépvas.. ;] :DDD

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#11) Takemoto válasza gamerkiller (#10) üzenetére


Takemoto
tag

Kikérem magamnak! Ez egy gépalumínium - alumíniumgép! ;]

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#12) Psychonaut válasza Takemoto (#8) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem is az van, jobban bejön mint a régi. Bár a baleseti részébe ne menjünk bele, ebbe pl. sokkal könnyebben beleakad az ujjad egy esetleges zakónál.

(#13) No-kia válasza Takemoto (#9) üzenetére


No-kia
őstag

még jó h ez bmx és nem triál, triálozni majd én is akarok

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#14) #19617792


#19617792
törölt tag

Nekem van jórégről (idősebb, mint én) egy Safari bicikli (nem telós), 2x6-os, de már nem működő váltóval és olyan vázzal, ami szószerint egy tank, a bicikli legalább 45 kg lehet. Még mindig az eredeti fékpofák vannak rajta, de úgy fognak, hogy nagytempóról is pikk-pakk megáll. Van rajta acél sárvédő, meg csomagtartó, nehéz, de masszív, mint egy tank. :DDD

(#15) CséZé


CséZé
őstag

úgy látom neked is kiszívta a nap a fekete B+ kulacstartót :D

(#16) Takemoto válasza CséZé (#15) üzenetére


Takemoto
tag

Nem csak azt :). Jelenleg az üléscsövem, az öléscsőszorítóm és a kulacstartóm arany színben pompázik, de végül is nem néz ki rosszul :U A többi fekete alkatrész tartja a színét.

(#13) No-kia: hát ezt benéztem :B :DDD A BMX-nél a trükkökhöz nem kellenek a tengelyeknél a "pegek"? (vagy minek hívják, ilyen téren laikus vagyok :) )

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#17) Gergő_ válasza gamerkiller (#10) üzenetére


Gergő_
őstag

biciklivasak ezek :D

(#18) Metalfan válasza Takemoto (#2) üzenetére


Metalfan
senior tag

Valami olcsóval, barátnőmtől kaptam, mivel ő nem használta, nekem meg szükségem volt/van rá. Első rugós, hátul duplafalú felnivel, BikePositive fékrendszerrel. A többire már nem emlékszem így fejből. Nem full-extrás, de jól kiszolgál, és a fékre nincs egyetlen panaszom sem. Tavasszal kicseréltetem a monoblokkot, mivel szét lett hajtva (nem én voltam, de 2 hónap alatt elintézte, amit én több, mint fél év nem éppen kíméletes hajtással sem). Jah, meg asszem meg kéne takarítsam már, mert elég koszos :DDD

(#19) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hajjaj, ha én tudtam volna valaha így bicajt összerakni. :D Pedig valszeg meg kell majd tanulnom, mert ha veszek 70 körül egy Caprine Tour Cross-t, azon tuti hamar cserélni kell egy-két dolgot, mert bár az egyetlen "olcsó" bringa, amiről jót is írnak, de mégsem az a hűde. (Jobbra nincs zsé, egyelőre még erre sem. Pedig hogy megkönnyítené az életemet! Nem volnék bezárva ide a faluba, mindenhol hamar ott lehetnék...) Előre félek. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Takemoto válasza Metalfan (#18) üzenetére


Takemoto
tag

Az szép, nekem eddig nem sikerült széthajtanom egy monoblokkot se. Az első műanyag házas volt és a menetek megadták magukat, így kukába ment és vettem fémházasat, pedig kb. 1-1,5 éves volt csak. A másodikat pedig azért kellett lecserélnem, mert nem volt kompatibilis az új hajtókarral. Ezt viszont 4 évet használtam és kb. 10-12 ezer km-t tekertem le vele.
Az enyémre is ráférne egy alapos mosás :D

(#19) Crystalheart: Jó a Caprine. Havernak is olyan bringája van és imádja, de igaz, hogy az övé 125e környékén volt.
Szeretem a bringát, mert városon belül 10 perc alatt bárhova el tudok érni. A bicikli szerelés meg szerintem nem egy nagy ördöngösség. Nem is kell sok cucc hozzá. Az én bicómhoz kell 3as, 5ös és 8as imbuszkulcs, 9es villáskulcs, csillagcsavarhúzó, láncbontó és küllőmeghúzó. Persze ezen kívül kell még 1 speckós kulcs a racsnit leszedéséhez és 1 másik a monoblokk kiszedéséhez. Gyorsan bele lehet jönni, hogy mit hogyan kell beállítani, ráadásul sok szerelési útmutató van a neten :)

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#21) Crystalheart válasza Takemoto (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Bizony jó, mondom, hogy a legolcsóbb bringa, amiről jókat lehet olvasni kerékpártesztekben. Van egy-két gyengéje, de ár/értékben kifejezetten jó. Ha néhány dolgot elhasználódás után kicserél rajta az ember, máris egy minőségibb hibrid cucca van, relatíve kis pénzért. Csak hogy honnan szerzek én rá még 70K-t is... :\

(#22) Takemoto válasza Crystalheart (#21) üzenetére


Takemoto
tag

Ha nem DH-ra kell, akkor tökéletes lesz :). Haver csak az első felniét cserélte le, mert egy túra alkalmával sötétben belepukkant egy oszlopba és repült a biciklivel együtt. Neki szerencsére nem lett komoly baja, de a bringa az első kerékre érkezett és L alakban meghajlott a felni...
Én a cuccaimra/hobbijaimra megkerestem a pénzt. Mindig voltak kisebb, nagyobb munkák. Nyáron tuti, hogy van idény meló, ha nem is álom meló, de legalább lesz pénz a bringára

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#23) Crystalheart válasza Takemoto (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Áh, azért is egy crosst néztem ki, mert úton is mennék, városban, közúton és bicajúton is, viszont itt meg falu van, elég extrém útviszonyokkal, földúttal, erdővel-mezővel, meredek dombokkal. :D Szóval egy ilyen hibrid kellene.

Nekem olyan volt még mikor általánosba jártam, hogy az akkori bicajommal (áruházi MTB, max. 1-2 évig bírták ezek, utána javíthatatlanná váltak) épp lekanyarodtam a főútról egy föld mellékútra, de rosszul vettem be a kanyart, és egyenest a beton oszlop felé tartottam, normál kanyarral már nem kerülhettem el olyan sebességen. Egy pillanat alatt átfutott az agyamon, hogy én regenerálódok ingyen is, de a bicajom valószínűleg ezt nem élné túl, és akkor lehet gyalog cammogni a suliba. Hát a bringát kitoltam bal oldalra, magamat meg ellenkezőleg, és paff... Tök vicces lehetett kívülről, mint a mesékben: én rákenődtem a betonra, a bicaj meg továbbgurult. Nem tudom, meddig fetrengtem, de másnap már nem is fájt annyira. :D Pár hónappal később azonban már magamat kellett mentenem, amikor is egy négyméteres építkezési árokba zúgás közben ellöktem magamtól a biciklit, hogy eltérítsem a betontelér széle felé ívelő pályámat... Sajnos ez volt a bicikli halála. :\

(Nekem nincs saját pénzem, mindennel édesanyám rendelkezik, bármit is keresek, vagy bármilyen ösztöndíjat és szociális juttatást is kapok. No nem mintha olyan sok lehetőségem volna bármilyen munkára is, mert egész évben minimum egy ember kell a házi gazdaságba meg a kertbe, hát persze, hogy én vagyok az... Azért meg nem kapok pénzt, bármilyen mocskos, unalmas vagy alkalomadtán nehéz meló is. Sosem kondiztam, oszt a kerti meló több izmot tett eddig rám, mint ismerősnek két-három év konditerembe járás. :DDD No de a lényeg, hogy pénzt nem tudok szerválni, de ha tudnék, az sem az enyém volna.)

(#24) Takemoto


Takemoto
tag

Frissült a bejegyzés pár új képpel. Befűztem a küllőket és megkapta a bringa az új kerekeit :).

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.